Mähkmejuttu

Hei sõbrad, ma olen elus veel! Kes märkas, kes ei märganud, aga ma siin tegin väikse pausi. Mitte küll meelega, aga mul polnud lihtsalt tuju kirjutada. Mingit ümmargust mulli ma ka ajama ei hakanud, et ikka ”pildis püsida”, seega pigem vaikisin. Aga nüüd olen tagasi. Vist. Lapsed läksid täna üle kuu aja jälle lasteaeda, seega oleks vist paslik taas ”tööle” hakata.

Igatahes, vahepeal olen sukeldunud peadpidi riidest mähkmete maailma avastamisse. Kuna mu viimane kk mähkmete post sai nii palju tagasisidet just selles osas, et kallimate brändide mähkmed on ikka nii palju paremad, kui need minu praegused ”Hiinakad”, siis tekkis mul lõpuks endal ka huvi neid katsetada ja ütleme nii, et läks kergelt lappama. Kõige esimesena ostsin pisarsilmi 15.95 (+ post!) maksva Bababoo. Mõttes arvutasin, et AlvaBaby mähkmeid oleks ma selle eest saanud 3 tk… Jõudis siis see mähe kohale ja no ma sain aru küll MIKS see mähe kallim on (õiglaselt makstud palk, korrektselt kontrollitud kangas jne), aga kui jätta kõrvale kõik see, siis võin ma oma AlvaBabyde ja Bababoo vahel välja tuua vaid kaks erinevust:

  • Bababoo sisepind, mis jääb lapse naha vastu, on pehmem ja venivam, kui Alval. Bababoo taskusse on kergem imusid toppida, sest see kangas venib rohkem (mitte, et Alva mähkmesse oleks seda sisu kuidagi keeruline sisse saada, BB’l on see lihtsalt veeeeel kergem). Samas on mul see Bababoo kanga pehmus juba paari pesuga kadunud, st enam ei ole see seest niiii mõnus käe all katsudes, kui päris uuel mähkmel ja nüüd pole see pehmuse vahe BB’l ja Alval enam nii rängalt eristatav.
  • Bababool on naba juures ”tagasi pööratud” kangas, st sama kangas, mis on mähkme välimisel pinnal, ulatub ka mähkme sisse. See olevat hea selleks, et pluus naba juurest märjaks ei läheks, kui mähe veidi pahasti jalga jääb ja naba juurest nö ”rullima” hakkab. Siinkohal pean siiski mainima, et mul ei ole Alvadega MITTE KORDAGI niimoodi juhtunud, kuigi Alval seda tagasipööratud kangariba ei ole. Kui mähe on kohe alguses korralikult jalga pandud, ei tohiks see vöökoht ka kuidagi rullima hakata. Mul vähemalt ei ole ühegi lapsega seda probleemi olnud…

wpid-20190114_125558.jpg

Alumine on Bababoo ja ülemine Alvababy

Kasutusmugavuse poolest on nad siiski minu arvates samaväärsed. Bababoo pluss on veel see, et sellega tuleb kaasa bambussisu, mis on tõepoolest mikrofiiber sisuga võrreldes PALJU parem, aga ka Alval on bambussisud olemas ja jällegi – odavamad, kui BB omad ja kusjuures, käe all ja välimuselt TÄPSELT samasugused!

wpid-20190114_131517.jpg

All on uus Alvababy hele bambussisu ja peal on kasutatud BB bambussisu

On kaheldud ka selles, kui kvaliteetsed need Hiinakate kangad on ja kui hästi peavad nende trukid-krõpsud jne vastu. No ütleme nii, et minu käest on läbi käinud ca 70 AlvaBaby mähet ja käsi südamel – mitte ühel mähkmel ei ole olnud mingit viga. Õmblused on korralikud, kõik trukid peavad ilusti ja kangad kannatavad isegi 60c pesu, kuigi tootja soovitab mähkmeid pesta ainult 30c juures.

Minu jaoks on üks hiiigelsuur pluss Alvade puhul nende crossover snaps, ehk siis emakeelde tõlgitult tähendab see seda, et mähkme ”tiivad” saab panna üksteise peale. See on must have, kui teil on väga kõhna laps, kellele normaalses suuruses riided ja mähkmed on laiad. Meie kasutame seda võimalust aga hoopiski kakapommide kokku keeramisel. Ühekordsed mähkmed ju keerate kokku palliks, et mähkme sisu ei määriks ja seda oleks mugavam ära visata? AlvaBabydega saab samamoodi teha! Ainult, et noh, ära viskamise asemel saad seda mugavamalt hoiustada ja transportida (pesu ajaks tuleb see muidugi uuesti lahti tõmmata). Mina kasutan seda võimalust näiteks öösiti ja siis kui ma ei viitsi mähet kohe pesukotti viia. Nõnda kokku pakkides väldin ma seda, et keegi sinna sisse astub-istub-toetab. :D

wpid-20190114_135605.jpg

Neid paljukardetud mürke, mida väidetavalt Hiinakad sisaldada võivad, ei ole ma AlvaBabydega seni ka kuidagi karta osanud. H&M, Lindex, New Yorker jms kiirmoe ketid on minu arvates samaväärsed ”Hiinakad”, kes toodavad oma riided minimaalse raha eest, makstes oma olematutes tingimustes töötavatele töötajatele minimaalset palka. Ometigi ostavad ja kasutavad neid riideid vääääga paljud ja ka oma lastele panevad nad need selga. Aga kui jutt läheb samade inimestega Hiinakatest mähkmetele, vaadatakse mulle järsku justkui põlastavalt ülalt alla, et ”issaaaand, sa kasutad… HIINAKAID VÄ?!” Et nagu… kus see vahe nüüd on? Eriti naljakad on  minu jaoks veel need emmed, kes ise pole ühtegi Hiinakat näinudki, rääkimata käega katsumisest, aga niiiiii agaralt teevaid neid maha ja vaatavad kõigile, kes neid kasutavad, põlgusega ülalt alla.

Mina oma mõistusega mõtlen praegu, et kui need Alva mähkmed oleks mingeid kemikaale täis, siis oleks mu atoopikutest, ülitundliku nahaga lapsed ju sellele koheselt reageerinud? Kui ma panin Beebi-Annule alla Pampersi mähkme, siis oli ta tagumik 20 minutiga veripunane. Alvasid kasutasime ca poolteist aastat ja tal oli mähkmelöövet üliüliharva.

Samas päris Aliexpressi ja Ebay ”no name” mähkmeid ma tellida ei julgeks, sest neil reeglina tõesti pole kohe mitte kui midagi ette näidata. Alva puhul on siiski mingidki testid ja kvaliteedikontroll teostatud, kuigi need on ”Hiinakad”. Kirjutasin neile ka ja uurisin nende testide kohta ning nad ütlesid, et neil on olemas sgs sertifikaat. Kiire guugeldamine näitab, et see tähendab:

SGS Organic – rahvusvaheline sertifikatsiooniprogramm, mis keskendub orgaanilisele tootmisele ja käitlemisele. Programm on välja töötatud järgides mahepõllumajandusorganisatsioonide föderatsiooni (IFOAM-i) ja Euroopa Majandusühenduse (EEC) juhiseid.
http://www.sgs.com

Et ma nüüd ei teagi, sellised lood siis selle Alvaga igatahes. Kõike arvesse võttes on minu jaoks AlvaBaby mähkmed siiski hea kvaliteediga ja ostan neid ilmselt ka edaspidi. Ja mitte sellepärast, et mul oleks hirrrrmsasti mähkmeid juurde vaja, vaid sellepärast, et nende mustrid on lihtsalt niiiiiiiiiiiiii ilusad! Neil tuleb põhimõtteliselt iga nädal midagi uut välja ja no kuidas ma siis ei osta, ah?

Kui sul on mähkmevalikus ühekordsed versus Hiinakad, on igatepidi soodsam ja olenemata tootmisviisist ka kindlasti keskkonnasõbralikum valida Hiinakad. Kui sul on raha nagu ratsahobuse sitta ja sul on valikus Hiinakad versus Kallid-Brändimähkmed, vali Brändikad! ;)

Järgmisel korral räägin ma juba sellest kuidas ma mähkmemaailma täiesti ära uppusin ja ”kogemata” kvaliteetsete mähkmete peale pool emapalka magama panin.

Comments

comments

4 thoughts on “Mähkmejuttu

  1. Ma ka ei saa nende hiinakate maha tegemisele pihta… eriti kiirmoepoodide valguses, nagu sa välja tõid, see mõnusasti silmakirjalik ?

    Pean tunnistama, et olen ka neid no-name või misiganes-suva-name hiinakaid ostnud. Korralikult müüjatele jäetud tagasisidet uurinud. Interneti võlud ju, kui probleeme on, siis kõik kohe kättesaadav. Mitu korda läbi pestnud ja samuti pole probleeme olnud. On kujunenud põhiline misiganes-suva-name hiinakas, mis väga meeldib ja sobib. Toredad mustrid ja kõik muu ka.

  2. Suur aitäh sellise postituse eest. Ootan parasjagu pesamuna ja viimasest mähkmemajandusest on 8 a möödas. Väga hea infi algajale mähkmete kasutajale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.