Minu esimene aktiivsusmonitor

Ma olen juba iidamast-aadamast mõelnud, et tahaks endale aktiivsusmonitori vms, mis loeks samme, näitaks läbitud vahemaad jne. Aga no kuna enam-vähem ainus nimi, mida ma tean, on Polar ja need maksavad ikka 150+ euro kanti, siis pole ma seda endale kunagi osta raatsinud. Alati on olnud midagi, mida on rohkem vaja olnud või mis on lihtsalt mõistlikum tundunud. Kui mulle aga kirjutas reset.ee ja pakkus, et ma saaksin nende poest midagi valida, otsustasin lõpuks ka endale midagi lubada, mitte võtta midagi, mida tegelikult vaja oleks (näiteks korralik triiklaud) ja valisin aktiivsusmonitori. Valituks sai siis MyKronoz ZeCircle 2.

wpid-20171130_133908.jpg

Alguses valisin küll SELLISE väheke tagasihoidlikuma ja hoopiski musta värvi isendi, aga pakki avades leidsin sealt endalegi üllatuseks hoopiski valge, swarovski kristallidega kella, mis näeb minu meelest ikka väga kena välja. Pigem nagu aksessuaar, kui aktiivsusmonitor. Ma olen nagu harjunud nägema, et need aktiivsusmonitorid on pigem koledad lätakad, kui kaunid aksessuaarid.

Kui nüüd aga rääkida selle kella funktsioonidest, siis see:

  • Näitab aega
  • Kontaktivabad maksed
  • Helistaja nimi
  • Värviline puuteekraan
  • Vahemaa
  • Sammulugeja
  • Une jälgimine
  • Meeldetuletused
  • Stopper
  • Kalorid
  • Nutiteavitused
  • Eesmärgid
  • Passiivsushoiatus
  • Pikk aku kestvus kuni 5 päeva
  • Eemaldumishoiatus
  • Leia telefon funktsioon
  • Muusika juhtimine
  • Kohandatavad kellapildid
  • Veekindel
  • Kaamera kaugjuhtimine
  • Tarkvara uuendus üle võrgu
  • Vahetatavad rihmad
  • kaal vaid 21g

Selleks, et telefonis selle kella infot näha, tuleb tõmmata play poest või kuskilt tasuta äpp, nimega ‘ZeCircle2′, end registreerida/sisse logida (näiteks läbi facebooki) ja sisestada oma andmed (pikkus, kaal jms). Seejärel tuleb kell ja telefon bluetooth’i abiga ühendada ja võidki kella kasutama hakata, ning saad kõigel mugavalt ka läbi telefoni silma peal hoida.

Mina lülitasin enda kellal nutiteavitused välja, sest selleks on mul siiski telefon. Säästab vast akut ka, kui kell pidevalt mulle midagi teavitama ei pea. Sisse jätsin vaid kõned ja sõnumi, sest tihtipeale on mul nii, et telefon on köögis ja ise olen kuskil teises maja otsas, ega kuule kui mulle helistatakse. Kuigi jah, seal on ka mingi kindel vahemaa, mis võib kella ja telefoni vahele jääda, et see funktsioon töötaks. Kui ma näiteks telefoni tuppa jätan ja ise kuuri puid tooma lähen, annab kell kohe märku, et telefon on liiga kaugel. Aga kui ma tuppa tagasi tulen, ühenduvad nad kohe jälle uuesti ära, ilma, et mina midagi tegema peaksin.

Aktiivsusmonitori hakkasin ma üldsegi tahtma kunagi sellepärast, et jälgida kui palju ma päevas liigun ja ma mõtlesin, et see ilmselt motiveeriks mind ka rohkem kõndima. Et no kui lastega kuskil käin, siis vaatan, et ahaaa paarsada meetrit vaid mõnest suuremast eesmärgist puudu – teen väikse ringi veel otsa, et see täis saada. Ja no töötab! Tänu sellele olen iga kord suurema ringiga kuskile läinud või enne koju naasmist veel ühe tiiru teinud, et ikka rohkem samme ja kilomeetreid täis saada. Oma eesmärke saavutada ja ületada on ju mõnus!

Kuigi olen seda kella kandnud vaid umbes nädala, siis hetkel on mulle selgeks saanud, et päeva jooksul marsin ma ainuüksi kodus juba maha ikka päris mitu kilomeetrit. Küllap see kell ikka loeb mõnda mu käeliigutust ka, aga ma olen üritanud nüüd nii, et kui teen midagi, mis nõuab rohkem ka vasaku käe liigutamist, aga samas seisan siiski ühe koha peal, võtan kella käe pealt ära.

Une jälgimise funktsioon meeldib mulle ka väga, sest minu jaoks on põnev vaadata mitu korda ma ärkasin, millal oli sügav uni, millal kerge uni, kui kaua kulus magama jäämiseks jne. Kuigi huvitav, et kuidas kell seda kõike teab? Kust ta teab kas ma jäin magama 5-10-15 minutiga või millal ma sügavalt magasin?

Selle une jälgimisega on veel nii, et saad ise valida kas kell läheb automaatselt mingist kellaajast kuni mingi kellaajani ‘unereziimile’, või pead sa seda ise manuaalselt sisestama. Manuaalselt sisestamine tähendab siis seda, et kui voodisse lähed, vajutad kella peal magama mineku ikoonil ‘start’ ja kui üles tõused, siis vajutad ‘end’.

 

wpid-Screenshot_20171130-135925.png

Unegraafik

Sel kellal on olemas ka mingi ”rahakoti” funktsioon. Ala midagi sellist vist, et saad kella viibutades poes maksta vms. Ma ei tea, mulle see huvi ei paku, aga äkki kellelegi on tähtis. Mina suhtun pigem umbusklikult sellistesse makseviisidesse.

Kellal on võimalik valida erinevaid ‘nägusi’, et mida sa soovid, et ta sulle ‘pealehel’ näitaks. Minul on valitud see kõige viimane, sest mind huvitab kõige rohkem just kellaaeg, sammud, vahemaa jms, aga saab valida ka näiteks seda, et ta näitaks sulle kui palju su kaardil raha on või lihtsalt kellaaeg ja kuupäev jne.

Põhimõtteliselt kasutangi ma seda vaid kõnede/sõnumite märkamiseks, sammude, vahemaa ja une jälgimiseks, ning lihtsalt kella (ja kuupäeva, sest mu aju on kapsas!) vaatamisel.

Ainus asi, mille kallal ma natukene nuriseksin, on aku vastupidavus. Mul on nutiteavitused välja lülitatud, ekraani heledus kõige madalamale viidud jne, aga ikka peab kell vastu vaid kaks päeva ja siis annab juba märku, et peaks laadima panema. See pole muidugi teab mis suur probleem, sest kell laeb imekiirelt (max 1,5h) ja saan selle aja kasvõi laste uneajale orgunnida, sest siis ma niikuinii mölutan niisama ja ei liiguta eriti, st ei ”kaota” ka samme, aga kui lubatakse kuni 5 päeva, siis ma eeldaksin, et minimaalsete seadistuste puhul see ka 5 päeva vastu pidada võiks. Aga noh, ega kõike head ka nii väikese summa eest saa. Muide, selle kella laadija on nii lahe! Käib klõpsti, magnetiga kella taha.

wpid-received_1764383723633891.png

Kuvatõmmis mu instagramist, sest ma kustutasin kogemata selle kella pildi juba oma telefonist ära. Esiplaanil siis mu kellake ja tagaplaanil mu hullukesed. :D Btw, see pilt on tehtud paar-kolm tundi peale kella esmakordselt käe peale panekut, slp on ka samme nii vähe veel.

Ühesõnaga, minu arust täitsa tore vidin ja mina, kui inimene, kes üldiselt ei kanna väga ehteid ega midagi, olen seda nõus isegi kandma. Kuigi vahel on küll selline tunne, et see kell ahistab mind, sest ma pole lihtsalt harjunud veel, et midagi koguaeg mul käe peal on. Aga noh, see on mul põhimõtteliselt kõigega nii. Kui ma paar päeva näiteks kaelakeed ei kanna ja siis järsku selle jälle kaela panen, häirib ka see mind mõnda aega. :D

Kas teil on või on kunagi olnud mõni aktiivsusmonitor – milline ja kas olite rahul?

 

Comments

comments

9 thoughts on “Minu esimene aktiivsusmonitor

  1. Ma olen paari odavamat proovinud, sest polari peale hammas ei hakka, aga no olen sellist cräppi saanud, et no hoia ja keela, astusin kolm sammu, kell näitab, et 3 km oled käinud, ? loobusin, aga sinu oma näeb nii kena välja ??

  2. 2 aastat vana polar loop, must. Sünnipäevaks saadud raha eest ostsin. Soodudhind oli 69 ? Käis juba ka garantiis, sest ei laadinud akut. Olen rahul aga vaikselt olen uut vaadanud, sest praegune juba vanaks jäänud ja tahaks natuke teistsugust. Olles kasutanud sellist kella mõnda aega siis saab selgeks, mis funktsioonid on endale vajalikud ja mida kellalt ootad ?

  3. Väga kena!
    Kuidas arvad, kas need kivikesed seal peal- äkki hakkavad ära tulema kergelt?

  4. Mul on “latakas” Garmin Forerunner 235. ? Piisavalt õhuke, et olla normaalse käekella paksune, aga hea suur ekraan. Tahtsin vastupidavat ja lihtsa väljanägemisega kella, sest kannan seda iga päev. Mul on lisafunktsioonina randmelt pulsi mõõtja, mis pole muidugi nii täpne, kui pulsivöö, aga siiski suhteliselt hästi on senini mõõtnud.

    Kui üle nädala akut laen, siis on see tunnike väga imelik olla, kui kella käe peal pole.

    • Mul 230 ja pole üle kahe kuu pidanud akut laadima ? kell ise üle aasta vana juba. Niiet soovitan ka garminit

  5. Hei. Kas oled nutikella rihma ka vahetanud? Minu omal rihm nii koledaks kulunud, aga ei suuda mitte kuskilt uut rihma sellele leida.

    • Ei ole vahetanud. Aga kirjuta neile ja uuri, ehk on neil võimalik kuskilt seda saada. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.