11 asja mida mõistavad ainult lapsevanemad

 1. Laps ilastab, või tal on nohu? Pole probleemi, emme pluusi varrukad on alati abiks!
 2. Hingeõhu nuusutamine. Ma poleks iial arvanud, et kellegi hommikune hingeõhk võib mulle meeldida!
 3. Näpp mähkmesse. Sa pole kindel, kas laps kakas, või see oli lihtsalt üks kohutav puuks? Let’s find out!
 4. Ülejäägid. Sina pead olema see tolmuimeja, kes kõik lapse ülejäägid ka nahka pistab. Jumal selle eest, kui sul neid sodinokkaisd veel mitu on…
 5. Külm toit. Tõstad endale portsu ära, hakkad ampsu võtma ja siis saab su laps millegiga hakkama, ning sa pead päeva päästma tõttama. Ja toit vajub unustuste hõlma.
 6. Pildid ja mälestused. Pole mina oma elus ühest inimeseloomast nii palju pilte teinud, kui praegu.
 7. Puuksud, krooksud ja kaka. Poleks iial arvanud, et ma kellegi kakat nähes õnnelik olen…
 8. Sind ei häiri enam, et su elutuba näeb välja nagu sealt oleks orkaan üle käinud. Sa ei vaevu seda enne laste magama minekut isegi kokku korjama. Niikuinii on kõik 5 minuti pärast täpselt samasugune.
 9. Kõik on babyproof. Kui külalised tulevad, pead sa neile kasutusjuhendeid välja jagama, sest keegi ei pääse muidu vetsu, külmkappi ega oska toast väljuda.
 10. Kui on valida kas ostad endale uue pluusi, või lapsele järjekordse raamatu-lelu-riideeseme, mida tal tegelikult vajagi pole, siis valid ikkagi viimase.
 11. Mähkmete vahetus on sõda. Peale seda, kui olen paar korda Annu mähet vahetanud, ei ole mul enam trenni minna vajagi.

 

Mul on tunne, et ma olen midagi sellist juba kirja pannud. Kanaaju sündroom võtab mu elu vist üle… Aga täiendage ka enda poolt seda nimekirja. :) 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

27 thoughts on “11 asja mida mõistavad ainult lapsevanemad

 1. Palun ära omista oma räpasust kõigile emadele, näidates näpuga lastetute peale, kes asjast aru ei saa. Mul on 3 last ja toad on alati korras olnud, kellegi ila ei pühkinud oma pluusi sisse, sest iga normaalne inimene teab, et selleks on taskurätikud või beebide ilalapid. Kas sa õpetad kunagi oma lapsele ka, et kui nina tatine, siis võib käisesse pühkida??? Mähkme kontrollimiseks ei pea sinna näppe sisse pistma ja üldse oled sa kogu oma postitusega liiga üle võlli läinud. Ma nüüd ei saa täpselt aru, kas sa üritad siin vaimukas olla või sa oledki natuke kukkunud.

  • Nõus.

   Viimane lause…täpselt samad mõtted olid ka minul seda postitust lugedes.

  • Olen täiesti nõus Saaraga. Enda laiskust ja räpakust ei tasu tõesti kõigile omistada ning väita, et lastetu inimene ei saagi aru.
   1. Lapse ila ega tatti ei ole kunagi varrukasse pühkinud, ei enda ega lapse omasse. See on väga ebahügieeniline ning nohu on ju lausa nakkav.
   3.Näppu ei ole samuti kordagi mähkmsse pistnud, selle jaoks on mitu muud alternatiivset võimalust.
   7. Kui näen, et lapsel kaka püksis, siis selle peale tireleid samuti ei viska.
   4.Lapse ülejääke samuti ei söö, veel vähem beebitoitu.
   8.Mul on samuti 3 last ning toad suudan hoida korras. Lapsed lähevad väga ruttu ühe mängi/tegevuse juurest sujuvalt järgmise juurde ning siis koristan ise ära asjad (juhul, kui nad seda ise ei tee), sest hommikust õhtuni ma üle mänguasjade küll hüppama ei hakka, omalgi paha olla juba, kui toad sassis koguaeg ning vabanduseks “aga mul on ju lapsed”.
   9.Üldiselt laste pärast midagi kinni pole teipinud või kuskile labürinti tekitanud (nagu sa kirjeldasid..), pigem on mõned asjad kõrgemale riiulile/kappi ära pandud, mis võib ohtu tekitada. Samuti teavad lapsed väga hästi, kus on nende riiulid/kapid, mida tohivad näppida ning mida mitte.
   10. Ennast ka unarusse ei jäta lapse lelu pärast- sest tõenäoliselt on tal neid tõesti liiga palju. Pigem ostan endale pluusi, mida vaja läheb.
   11. Mähkmevahetus oleneb täiesti lapsest.

   Kui “midaiganes” siin mainib, et nagunii teeb iga kolmas ema nii nagu sinu loetletud punktid, sest nii on mugav, siis ma vaidlen vastu. Mul pole üldse mugav elada täielikus seapesas või kasutata oma varrukat tatilapina või pista sõrm lapse kakasse kontrollimaks kas ikka on kaka.

  • 7. Lihtsalt lapse kaka püksi tegemise peale ilmselt jah keegi tireleid ei tee aga ma eeldan, et postituse autor on siin silmas pidanud seda rõõmu, mida kogeb lapsevanem siis kui pisike, kes näiteks vaevles kõhuhäda või gaasivalu käes sellest vaevast lõpuks kakamise teel lahti sai. Vähemalt sellisene mõistan antud punkti mina. Kuigi enne laste saamist oleksin seda kohta ilmselt lugenud ja mõelnud ..”umm mismõttes…?”

 2. What? See esimene, ma tõesti olen lapsevanem, aga sellise asja peale küll ei tuleks, appi kui rõve :D
  Näppu ka kakasse pole pistnud,
  Babyproof pole ka olnud,
  Ja saja lelu asemel ostaks pigem vist ikka pluusi endale,
  ja lapse ülejääke pole ka söönud, laps mul kolmene.

  • Ju ma olen rõve räpakott, aga olen Annu ila küll enda varrukasse pühkinud. :D
   Ja ma ka väga seda näpu teemat ei harrasta, aga mõnel korral on juhtunud, et ei pääse sisse piiluma, aga kontrollida ju tuleks nagu. :D

  • No kui vaja kontrollida, siis ma võtan mähkme ära lihtsalt :D

  • Mul on olnud ka tegelikult olukord, kus olen tõsimeeli kaalunud sõrme mähkmesse toppimist – kui olime talvel lastega kelgutamas, kaugel autost, veel kaugemal kodust. Lapsel oli kombe seljas, läbi selle ei tundnud midagi, tegin luku põlvini lahti ja toppisin nina sisse, ikka ei saanud aru, kas on püksis või oli puuks. Ootasin veidi ja nuusutasin uuesti, aga siis oli lõhn juba hajunud – vedas, kõigest puuks. :)

 3. Mina nuusutan kui kakakontrolli teen :D jumal, mis pseudoprobleemid mõnel. Mina saan aru millest räägid :) ega ma kilplane pole, et mänguasju iga sekund korjan. Prouad ideaalsed, jätke lips rahule ! Elu tulebki lapsega mugavaks teha, milleks rabeleda ja midagi räpast ma küll ei näe. Mul ei ripu näiteks lapid kaelas, et ootamatut ila või piima tagasiheidet pühkida, siis on hea oma varukat kasutada :D minge kukkuge oma perekooli tagasi ausõna. Hakkab juba ära viskama kuidas kõik targutavad miuke lips on ja pole, niikuinii iga kolmas ema käitub samamoodi, sest nii on mugav ja okei ka siis targutavad siin, sest muud teha pole :D

  • Minu arvates, on ikka väga imelik väita, et iga kolmas ema nii teeb. Suuremas osas on ikka väga korralike ja esteetilisi emasid. See iga kolmand jutt kõlab nagu vabandus oma korratule käitumisele. Minul näiteks oli küll taskurätt või ilalapp käepärast ja see pole eriline raketiteadus. Lipsukese puhul lihtsalt torkab natuke see lohakus rohkem silma, näiteks kui vaadata tema pilte, siis laps on koguaeg rokane ja selline pussakas. Ma loodan, et ta on lapsest ikka ilusamaid pilte ka teinud, mida tüdruk suuremast peast ei häbene. Annu on ilus laps, aga hetkel ei oska ema seda kuigi hästi rõhutada.

  • Noup, eriti mõnus oli see veel siis, kui ta ainult rinda sai. Selline mõnusalt magus lõhn. :D

 4. Ühinen räpakottide klubiga. Oma varrukaga ei ole ma lapse nohu puhastanud, aga lapse enda pluusi/kleidiga küll. Näiteks siis, kui ma olen küünarnukini mullas olnud ja lapsel on ninaalune värske õhu üledoosist tatiseks läinud. Lihtsam on olnud see nina niigi musta pluusi/kleidiga puhtaks teha, kui joosta tuppa paberi järele.

  Oma söömaaega ma ülejääkidest alustangi. Mõnikord tekib küsimus, millest mu lapsed üldse elavad, kui nad pea mitte midagi ei söö. Tõstan neile niigi vähe ette ja sellestki jääb sageli pool järele. Ära ma seda küll viskama ei hakka ja söön ise nende jahtunud jääke. Või sööb mees.

  Sõrmi tahtlikult mähkme sisse pole pannud, aga kontrolli teostades on mõnikord üllatus küll olnud, kui mähkmeservast piilumise eesmärgil haarates on sõrm juba kaka sisse sattunud. Rohkem olen tegelikult nuusutanud, aga juba seegi on mõne jaoks rõve. Üks kolme lapse ema küsis kord, miks ma nuusutades kontrollin, tema küll kunagi ei nuusutanud, ainult vaatas serva vahelt sisse. Minu jaoks oli jälle lihtsam nuusutada, kui lapsel sipukad jalast kiskuda, et mähkmesse piiluda. Pealegi polnud beebikaka hapukas lõhn minu jaoks ebameeldiv, pigem vastupidi. :D Tavatoidul olevate laste puhul ei pea enam lähedalt nuusutama, kaugelt juba tunneb ära, et midagi on püksis. :D

  Mis asjad need korras toad on? Kui minu ootamatud külalised tahavad näha korras elamist, siis soovitan neil tulla öösel kell 3. Muul ajal käib neli orkaani toast tuppa ja õue ja koos liivaga tuppa tagasi, korras elamine ei käi nendega kaasas.

  Jep, lapse puuksud-krooksud-kaka teevad rõõmsaks, eriti, kui nendele on eelnenud mitu tundi nuttu.

  Minul oli äratundmist küll. :)

  • Absoluutselt pole üksi. Minu koristamine näeb välja nii, et mina korjan ees asjad kokku ja masuurikas järgneb tasa ja tekitab uuesti kaose :D Toidu ülejäägid annan siiski koerale. Pole mul ka alati salfakaid käepärast ja olen samamoodi nina puhastanud oma varrukaga v poika pluusiga. Pesumasin peseb ja batsille ma ei karda. Ju siis olen ka räpakott :D

 5. Ma ütleks ka, et mähkmevahetus oleneb lapsest. Vihjeks ütlen, et püksmähkmeid on siputavale tegelasele märksa lihtsam külge panna kui tavalisi teipmähkmeid.
  Mina olin juba enne lape sündi veendunud, et lapse ülejääke ma süüa ei kavatse. Viimased 2 aastat olen ka selle järgi elanud. Ei taha mina süüa kellegi segi songitud toitu ega ka toita last enda lakutud lusikaga. Ülejäägid lähevad koerale või prügikasti, ema pole prügikast :)
  Muidu olen nõus, et aktiivse lapse kõrvalt koristamine on üsna mõttetu, paned hunniku mänguasju korvi kokku ning samal ajal loobitakse teine korv tühjaks. Lastelikud kappide ustel ajavad ka meil külalisi segadusse :)

 6. Hahhaaaa selle babyproofi kohapealt. Ma ise ei oma juhilube ja seega on mul autojuht. Autol on kõigil ustel, välja arvatud juhi uks, beebilukk et mu 2.5 aastane sõidu ajal ust lukust lahti kangutama ei hakkaks. Aga noh peaks mainima, et eriti piinlik on selle autoga sõita kui lapsi kaasas pole. Tüüpi, et pargime kuskile poe ette ja siis autojuht tuleb ja teeb mulle ukse lahti, kogu aeg mõtlen, millise tõusiku mulje ma ümberkaudsetele jätan, et ma istun kannatlikult autos ja ootan kuni mulle uks lahti tehakse.

 7. Elage kuidas tahate ja koristage ja küürige ja jookske lappidega lastel järel 24/7. Aga päris inetu ja lame on nimetada räppakottideks Lipsukest või ükskõik millist ema, kes ei viitsi oma rühmeldiste järgi koristada 24/7 ja lasevad lapse rõõmuks neil lõdistada ja kontrollivad kakat näpuga. Tõeline räpakott on see, kes ei pese ennast ega oma last, ega oma elamist mitte kunagi, mitte see, kes teeb seda mugavuse ja aja kokkuhoiu mõttes mõned korrad nädalas või kord päevas :D See on solvav ju :) Elage kuidas tahate, a mis teisi käite solvamas. Ilmselgelt jääb koristamisest aega liiga palju üle, minge nühkige veel kõik üle :)

  • Hetkel polnud asi Lipsukese solvamises vaid Lipsuke kukkus ise üldistama ja kaudselt solvama. Loomulikult tunneb see ema ennast puudutatuna kui mingi avaliku blogi emme kõik ühte patta paneb ja inim prügikastiks ja ilaste käistega naisterahvasteks tituleerib. Pole siis ime, et üldsusel on kodustest emadest nii halb arvamus. Tema oma kirjutisega rõhutab seda veel enam-ala oleme lohakad, ilased, jääkidest toituvad naised, kellel jätkub silmi vaid lapse jaoks ning iga vaba sent kulub mänguasjade peale, ise käime kaltsudes. Kirjutisel poleks häda kui ta oleks sellest kirjutanud mina-vormis. Kui tema on selline, siis lasku käia, aga ärgu tulgu siin kõigi kohta nii väitma.

  • Kus sa oled öelnud, et osad emad? Tegu on siiski sinu kirjutise puhul üldistamisega, ürita nüüd siis vabandada kuidas tahes. Järgmine kord kaalu tõesti mina-vormis kirjutamist, enne kui sellise arulageduse üldsuse vormis kirja paned.

  • Sa lipsuke oled lihtsalt niivõrd mandunud kodune-kanaemme, et sinult midagi muud loota olekski palju :D see titendus on sul viimsedki ajuraasukesed viinud.
   Anname andeks, enamus emad on siiski teistsugused.

  • Ma küll ennast kuidagi sellest postitusest puudutatuna ei tundnud vaid oli mõningane äratundmine :) ei tea, mis üldistamisest räägite . Taoliseid artikleid on terve nett täis, käite neid kõiki kirumas ja solavamas ? :D hull probleem.

 8. Minu jaoks oli see pigem humoorikas ja lahe postitus, ja niikuinii kõik asjad ei kehti kõikide emade kohta, autoril on õigus kirjutada oma blogis, mis ise tahab. Need pedantemmed, kelle lapsed vbl pisikese puru maha pillamise eest pahandada saavad(näe, üldistan ka, ok OSAD emad), võiks elu vabamalt võtta ja mitte iga Lipsukese arvamuse peale hakata herneid ninna tõmbama ja noort ema kohe mõnuga maha tegema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.