Aeglaselt sõuad, kaugele jõuad

Püha jumal, see suvepuhkus, ma ütlen! Ma pole elusees näinud nii intensiivseid lapsi, kui minu omad. Nad ei ole mitte-effing-hetkegi paigal ega vait. Isegi mitte magades! Reaalselt, Annu sonib öösel. Pidevalt. Mul on selline tunne, et ühel hetkel voolab mu aju lihtsalt kõrvadest välja. Miks, oh miks ometi, peavad need lõuad neil ko-gu-aeg käima? Mina ütlen ”tasa ja magama”, Annu hakkab suuga tatimulle puhuma. Muudkui plõks ja plõks. Ma ütlen uuesti ”tasa”, tema vastab, nagu ninatargale kohane: ”aga ma ju ei öelnudki midagi”.

tenor (2)

Kui nad ei karju ega kakle, siis nad pläravad, laulavad, häälitsevad, mõtlevad sõnu välja… Olete te kunagi kuulnud neljaaastast *väljamõeldud* inglise keeles laulmas?Ausalt, mul tõusevad ihukarvad püsti.

tenor (1)

 

Igatahes, jumalale tänu – mõni aeg tagasi saatis Lego neile pläralära Leenudele hunniku klotse. Vaikust see majja ei toonud, aga vähemalt oli kõigil mõnda aega tegevust ja keegi ei olnud karvupidi koos, ala stiilis ”mina nägin seda poolikut niidijuppi enne, see on MINU oma”.

Annu sai oma esimesed Lego Friends komplektid – Mia varsatall ja Emma liikuv loomakliinik.

DSC_0059

DSC_0053 DSC_0050

DSC_0114
Hobused ja Annemaia – ideaalne kooslus! Annu oli hullumas, kui seda varsatalli komplekti nägi. Kas siin maailmas on üldse midagi, mida Annu armastaks rohkem, kui hobuseid? :D

Kuna see Friends multikas on ka neile tuttav, siis tabas neid äge äratundmisrõõm, et näe, väike Mia ja väike Emma.

Annu on just sinna ikka jõudmas, kus talle hakkavad need väiksemad Legod sobima. Tahtsin talle juba jõuludeks tegelikult paar komplekti kinkida, aga siis nägin vaimusilmas, kuidas Madli need jupid kõik ära sööb ja nende kätte saamiseks tuleb ta opisaalis lahti lõigata, ning lükkasin selle plaani tulevikku… Ega nüüdki on oht, et mõni tükk võib Madli hammaste vahele sattuda, sest ta on nagu väike robottolmuimeja – kõik mida näeb, lõpetab tema suus. Hetkel katsun veel nii hakkama saada, et peidan väikeste Legode karpi kõrgemal kapi otsas ja annan seda neile ainult enda järelvalve all kätte… Kuigi jah, õnneks on need tükid nii tillukesed, et vast ei juhtukski midagi hirmus hullu, kui mõni tükk ära söödud saaks.

Joel sai ülilaheda Duplo farmi ja numbrirongi. See farmi komplekt jäi mulle juba ammu silma, aga ostmiseni ei olnud ma veel jõudnud, seega see on täielik hitt nii mulle, kui ka lastele. Maakad, nagu me oleme, siis loomad on meil alati teemas.

DSC_0071DSC_0089 DSC_0095 DSC_0084 DSC_0083

Rongi pealt on jällegi hea lastele ntk numbreid õpetada. Minu omadel ei ole nii palju püsivust, et tundide viisi (ok, üle 3 minuti) ühe koha peal istuda ja mingeid vihikuid täita, seega see on veidi põnevam ja kavalam viis, kuidas numbrid pähe saada. Rongi on muidugi lahe niisama ka sõidutada – Joel on tüüpiline poiss, ikka vurab oma autode ja rongidega ringi.

DSC_0065

Madli sai ka oma päris esimesed Legod, mis on head just sellistele päääris tillukestele tittedele – tasakaalu loomad ja mosaiikpildid.

DSC_0069 DSC_0096

Kuigi Madli on alles kümnekuune, üritab ta agaralt kõike suuremate järgi teha. Kui ta näeb, et Annemaia ja Joel klotse laovad, käputab temagi kohale ning proovib ka asjale pihta saada. Tavaliselt lõppeb see muidugi sellega, et Madli lammutab õe-venna asjad ära ja siis olen järsku hoopis mina selles süüdi, aga noojahh. :D

Igatahes, tasakaaluloomi on Madlil tore kiigutada ja lammutada, ning loomade mosaiigi pealt on hea õppida loomade ja nende kehaosade nimetusi, ning kuidas neid õiges järjekorras kokku laduda.

Aga vot sellest Creator 3in1 komplektist ei saa ma kohe mitte kuidagi üle! See on tõsiselt äge. Kuigi tuleb tunnistada, et minu laste jaoks on see veel veidi liiga keeruline (see on 7+ ka). Juppe on meeletult palju ja käsiraamatki on mingi pea 200 lehte pikk, seega ongi see vist rohkem mulle, kui lastele. :D

61919342_480386206039285_8769641698290962027_n(1)

Ühest komplektist saab teha kolme erinevat suuremat asja (laev, lennuk ja paatmaja vms) ning palju pisemaid (krokodill, pelikan jms). Mina olen hetkel suutnud vaid laeva teha, teisi ei ole proovinud. Lapsed küll mõne jupi otsimisega aitasid, aga põhiliselt siiski vingusid mulle ehitamise ajal kõrva: ”millaaaaal see valmis saab?” ”tahan juba laevaga mängida!” ”onju sa annad selle mulle esimesena, eksju emmekene, sa oled nii tubli ja kallis” (manipulaatori level 3000!). :D

Kõigi kommenteerijate vahel loosin välja ühe Lego Duplo komplekti. :)

 

Comments

comments

37 thoughts on “Aeglaselt sõuad, kaugele jõuad

 1. Ma tean mida sa tunned. Mul vaid üks 2 aastane laps, meil kolme keelne perekond. Poiss päevad läbi segamini korrutab kõiki sõnu hommikust õhtuni. Lisaks kui ma ei nôustu tema öeldud sônadega ta korrutab kuni surmani neid.Õhtu lõpuks mu aju sulab ja pea valus. Lisaks sellele on ta hüperaktiivne ja üksinda ei mängi. Ma päevad läbi lõbustan sellist põrgulist. Tundub nagu eluke läheb aina hullemaks. Ainukene abimees on kas multikad või multikad???God save me!!

 2. Legod on ka meie pere hitt. Peres kasvamas 6a, 2,5a poisid ja oktoobris lisandub kolmas beebi poiss. Võit oleks meile kui rusikas silma auku sest hetkel on käimas kolimine Soomes tagasi Eesti ja praegu ei ole poistel Eestis ühtegi lego jupikestki. Kuna pidime väga valima mida kaasa võtame sai suur kast tuplo legosid antud Soomes ära ühte perre kus se rõõmustas mitut abi vajavat last :). Loodame, et väikeste legode kast mahub issile auto peale, kui tema üks hetk saab seal otsad kokku tõmmatud ja meile järgi tuleb :)

  • Ps! Ma olen oma aktiivsuskuubis juurikatega juba veebruarist alates kodus olnud. Plus rasedus, plus kolimine, plus ilma mõnguasjate sõbra korteris olemine kuniks oma võtmed kätte saame, imestan, et veel täie mõistuse juures olen :D

  • Ma andsin jaanuaris absoluutselt kõik beebi/väike lapse asjad ka ära sest teadsin, et rohkem lapsi meile ette nähtud pole (pidi üks lõikus tulema tervise tõttu peale mida enam lapsi ei tohi sünnitada) ja olin ikka päris shokis, kui lõikus eelses kontrollis arst mulle õnne soovis, et 9 nädal peal ja lõikus lükkub edasi ?? siit loo moraal naised, et ärge igaksjuhuks päris kõike laiali jagage sest lapsed tulevad tõesti siis, kui nemad soovivad ???? ma enne 20 näd uh veel ei uskund ja ei julgend loota (mitu mitu katkemist olid ära hirmutanud) aga nüüd juba unistan kuna saan sülle teda võtta :)

 3. Ma mõtlesin, et minu 4 aastane on üliaktiivne lobiseja ?
  Sellest nädalast suvepuhkusel augusti keskpaigani ja ma tahaks juba ise puhata. Õnneks teine on alles 3-kuune ja ei liigu ega räägi veel.
  Legoga on natukene vaiksem ja tegevuses.

  • Ma olevat ise tegelikult lapsena täpselt samasugune pläralära olnud, seega omad vitsad peksavad vist. :D

 4. Ma oleks nagu enda lastest lugenud ? Mul üle 3-aastane ja teine 1,5-aastane. See on ebareaalne KUI palju lärmi nad suudavad toota. Või kuiii kaua magama jääda, sest kõik muu on 100x huvitavam ??

  • Mhmh! Mul toksiti täna mingi tund aega varvastega seina, vahetati kaisukaid ja patju, üritati üksteist kõdistada jne. For the love of god – pane või tropp suhu neile, et hetkekski vaikust saada. :D

 5. Loosimises osaleda ei soovi, sest meil neid Legosid way too much kodus, aga tahtsin lihtsalt öelda, et mu peatne viiene on suht väiksest peale nende väikeste Lego City komplektide mänginud ja pole kunagi suhu pannud. Aga nüüd 2 kuud tagasi lasteaiast koju minnes ütles, et tal Lego ninas ja no oligi mingi krdi väike tuli vms jupp. Kimasin kiirelt EMOsse ja võeti kenasti välja.

  • Annu on ka kaks korda mingit jama toppinud omale ninna. Esimesel korral hernekommi, mis ise välja sulas nutmise peale ja teisel korral oli pärl, mille tõmbasin välja Nosibooga.

 6. Meie peres on legod alati kindla peale minek. Nii 4a kui ka 1a mängivad kenasti. Olen mõelnud, et 4a tuleks see “suure lapse lego” ükskord ära osta, aga vot tegudeni pole veel jõudnud ?

  • Kindlasti tasub katsetada, kasvõi mõne väiksema komplektiga, et näha kas on juba huvi. :)

 7. Meil kaks poissi 4a ja 2a. Lego duplo klotaid neil väga teemas hetkel ja tänu nendele sab natuke vahel kôrvu puhata. Meil see rong olemas aga kuna me ka maakad, siia kuluks Farmi komplekt kindlasti marjaks ära :D

  • Mulle meeldivad ka need hetked, kui nad taasavastavad mingid asjad ja on kasvõi 5 minutit tegevuses, ilma kaklemata. :D

 8. Ma naudin 2 viimast päeva veel, kui vanem laps aias ja kodus 1 laps vaid. Õnneks suurema osa suvepuhkusest on mehel ka puhkus. Augustis pean üksi hakkama saama. Lego Duplod on meil üsna popid siin. Kui võidan, siis peidaks ära, saaks augustis välja võtta, et lastel tegemist oleks ja mul paar närvirakku alles jääks. :D

 9. Soovin osaleda loosimises! Meie lastel Duplosid ei ole veel, aga nad oleksid kindlasti huvitatud, sest MegaBloksid on suured lemmikud ja aeg-ajalt ehitavad ka omaette, mis on alati tervitatav :)

 10. Ma armastan legosid ja ei ütle ära võimalusest oma Madliealisele veel üks komplekt skoorida, mida talle siis lammutamiseks ette anda saaks :D Loodetavasti saab ta hiljemalt jõuludeks (mil teda taas üks suur lego ootab) asjale pihta ja õpib ehitama :D

  • Alguses on jaa see, et emme peab ehitama ja siis põnnid võtavad laiali, aga mingi aastaselt umbes hakkavad nad huvi tundma klotside kokku tagasi saamise vastu. :D

 11. Minu 4-aastane tahab minuga pidevalt inglise keeles (loe: suvalises pudikeeles) rääkida :D nii me aegajalt siis räägime ja kumbki kummastki tegelikult aru ei saa. Laps vähemalt õnnelik :D
  Legod on meie majas väga teemas olnud. Tütar avastab juba ka esimesi Lego Friendse ja poja saab mõne aja pärast duplotega tutvust tegema hakata :)

 12. Ma osalen ka loosis seekord! Ma pooldan lastele väga neid mänguasju osta, mida saab erinevat moodi kombineerida. Legod on sellised head ja jätkusuutlikud mänguasjad. Panen neid ise ka hea meelega kokku. 7+ juhendi raskusest saan aru. Olen madamalate vanusegruppide legodega kohati ka hätta jäänud ja siis on veidi imelik tunne küll :))

 13. Meie tüdrukutirtsule meeldivad ka duplod ning see taluloomadega duplo oleks ka tema lemmik, sest ta niii armastab loomi. Ainukesed asjad mis teda paigal hoiavad ongi vist duplod ?

 14. Mu 3-aastane piiga aeg-ajalt nihverdab vanema venna tagant Legosid, mille üle too sugugi rõõmus pole, sest need väikesed vidinad kipuvad ka kaduma. Duplosid ei ole soetanud, aga peaks tõenäoliselt, sest siis oleks vennas rahul, piiga ka õnnelik oma klotsidega üle ja pisem õde saaks ka mõne aasta pärast klotsidega mängimiseks käe valgeks.

 15. Suuremal lapsel on üks Lego Creator 3in 1 olemas. Aga ausalt ega see talle eriti põnevust ei paku ning niisama ta seda kokku ei panegi. Talle meeldib rohkem mängida erinevate Lego City komplektidega.
  Väiksemale meeldib aga väga Lego Duplo klotsidest torne ehitada. Just ehitada, mitte lõhkuda.

 16. Duplo on minu kahepoolese suur lemmik. Viimati ostsingi mitte mingi kindla-ehita-ainult-tuletõrjejaam-ja-vaata-ise-mida-nende-10-jupiga-pärast-peale-hakkad-komplekti, vaid lihtsalt suure kasti klotse, lapsel nii lõbus oma loovust rakendada ja suvalisi ehitisi teha. Olgem ausad, isegi jään mängima, vahel isegi kauem kui laps :D Tellisin alist suure alusplaadi ka, sellele on hea linna ehitada ja muidu kujukesi kinni torgata.

 17. Minu omad juba suured. Ja ei räägi siis ka kui vaja ?
  Aga ma väga tahaks võita Lego , kuna väiksem praegu suures legode vaimustuses ??

 18. Meil on kastitäis väikseid legosid ja teine kast duplosid ja kui mängima hakatakse on ju ALATI veel juppe puudu ?

 19. Mul 8 kuu vanune ka legohull, ta osav on lammutamises, mis jällegi 3 aastasele ei sobi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.