Annemaia, atoopiline dermatiit ja nõgestõbi

Alles ma kirjutasin Beebi ajakirja, et sügise saabumisega on ka Annu dermatiit kõvasti tagasi tõmmanud, vat, et lausa kadunud. Ja nüüd on ta nahk jälle täiesti…ribadeks. Hetkel on meil käsil üks hullemaid haigushooge, mis meil siin üldse olnud on. Mul pole isegi sõnu selle kirjeldamiseks. Annu on üleni punaseid laike täis, ning näeb välja nagu leopard. Ja ma ei saa enam absoluutselt aru miks. Lihtsalt miks. Lihtsalt nii lootusetu ja abitu tunne on, et tahaks maa alla vajuda…

wpid-wp-1481808144771.jpgAnnul on kreeme terve sahtlitäis, kümnete ja kümnete, kui isegi mitte sadade eurode eest. Ja enamus neist on täiesti kasutuks muutunud.

wpid-wp-1481805151192.jpgKõige esimese baaskreemina kasutasin arsti soovitusel Aqualani, aga see ei olnud ühel hetkel enam piisav. Mingil hetkel proovisin kellegi soovitusel ka Helosani, aga see oli vist kõige mõttetum 15 eurot, mis ma kunagi raisanud olen. See on raskesti imenduv ja liiga rasvane. Lapsele oleks piinarikas, kui niigi valusat nahka veel kõvasti ja kaua hõõruma peaks, et kreem imenduks.
Siis kasutasin pikalt Erioili, mis suveperioodil tundus täitsa hea, aga sügisel kaotas kahjuks oma mõju. Erioil on selline mõnus vedel ja üsna kergesti imenduv, aga katkistel kohtadel pidavat kipitama.
Siis kasutasin mõnda aega Erioiliga paraleelselt ka Neutrogena deep moisture kreemi, aga seda ei saanud jällegi katkistele kohtadele määrida, sest laps röökis lihtsalt nutta kreemitamise ajal.

wpid-wp-1481805148081.jpgProovitud sai ka Emoliumi ja Earth Friendly Baby kreemid, aga neist ei olnud ka mingit kasu.
Nüüd pöördusin lõpuks juba kallimate hooldusvahendite poole, aga ka neist ei ole ma siiani soovitud tulemust saanud. Ligi viiskümmend eurot ja ikka mitte midagi.wpid-wp-1481805154445.jpgHetkel kasutan tal Bionike Triderm Alfa rikkalikku baaskreemi ja pesemiskreemi. Üleni pesen ma Annut maksimaalselt 2x nädalas, kui tõesti juuksed juba pulka kisuvad. Ning vanni teen talle vaid siis, kui ta seda ise väga soovib, ning seda ka siis vaid Linola vanniõliga. Muidu üritan ta lihtsalt kiiresti kraani all puhtaks loputada ja võimalikult vähe nahka märjaks teha.
Nahaarst ütles, et tal on nüüd juba nõgestõbi, ning andis meile prooviks paar Eucerini atopicontrol kreemi testrit ja need tundusid alguses lausa imelistena! Ühel õhtul määrisin ja järgmisel hommikul oli punetus juba mitu korda väiksem. Südamesse tekkis juba lootus, et olen lõpuks leidnud imekreemi. Midagi, mis meile lõpuks sobiks! Aga ei. Nüüd, kui ma selle kreemi ka suuremas tuubis ostsin, see enam nii hästi ei toimi. 12 euri 40ml eest on ikka põrguhind. Arvestades seda, et see tuub kestab meil maksimaalselt 3-4 päeva, kui ma seda vaid punetavatele kohtadele määrin. Sellega üle keha kreemitades läheks üks tuub päeva-kahega. Tehke ise see matemaatika hinna osas… Okei, hind hinnaks, ma oleksin nõus seda maksma, kui see vaid aitaks! Aga üks hea asi on vähemalt see, et see kreem ei kipita, ning imendub väga hästi, st kreemitamine ei ole Annule nii piinarikas ja nuturohke. Aga no kui sellest kreemitamisest ei ole kasu, siis…

wpid-wp-1481807903958.jpgLisaks baaskreemidele pean pidevalt tal kasutama ka hormoonkreeme. Kõige tõhusam on siiani olnud Advantani kreem, aga no see on kõige tugevam ka vist. Siis on tal veel olemas ka Advantani salv, Sibicort ja Travocort, Elidel, ning kaks erinevat Fucidini. Ja siis saab ta veel zyrteci allergiarohtu. Aga sellist asja, mis võtaks sügeluse ja punetuse täiesti ära…ei ole leidnud.

Mida suuremaks saab Joel, seda hullemaks paistab minevat ka tema naha olukord, seega varsti otsin ma sobivaid kreeme juba võib-olla kahele lapsele…

Perearst soovtas Annule vallast puuet taodelda, sest siis pidavat vald mingeid kulusid tagasi maksma, ala transport arsti juurde ja mingi osa ravimitest vms. Aga see sõna ‘puue’ hirmutab mind. Ma ei taha, et talle jääks mingi nahahaiguse pärast terveks eluks nö ‘märk külge’…

Järgmisena plaanin ma talle soetada Lumidermi tooteid. On kellelgi kogemusi nendega? Või on kellelgi ehk laps sarnases olukorras olnud, ning oskab soovitada mis teil aitas? Ma oleksin nõus kasvõi mööda seinu ronima ja terve ülejäänud elu kõrvade peal käima, kui see vaid mu lapsed terveks teeks… 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

110 thoughts on “Annemaia, atoopiline dermatiit ja nõgestõbi

 1. Kas sa Avene kreeme pole proovinud? Need on ka üsna krõbeda hinnaga küll, aga neil terve sari just tundlikule ja ka atoopilisele nahale. Üks konkreetne kreem, mis praegu pähe tuleb ja võiks sobida, on Xerakalm. Sellel on nii kreem kui ka palsam, sobib atoopilisele ja sügelevale nahale. Kreem suti kergema konsistentsiga, palsam rasvasem ja rikkalikum. Teine variant võiks olla sama sarja Cold Cream ihupiim või Trixera ihupiim. Aga Xeracalm vast parem. Kui on võimalik, uuri apteegis, ehk neil on sämplit pakkuda.

 2. Tead, mis!
  Mu vanaema oli ka alles 70 kui omale kuulmispuuet taotles. Aga kuulnud polnud ta mingisugune 45 aastat korralikult ning seega plekkis ise neid mitme tonniseid kuuldeaparaate kinni, sest tema on ju normaalne inimene, ega tal pole puuet!

  See on kõik peas kinni! Kui see teeks rahalises mõttes Sinu elu kergemaks, siis ega sa ei pea ju igal pool kuulutama, et määratud puue. Isegi siia ei pea sa seda kirjutama, lihtsalt see olekski ju sinu elu kergendamiseks, rahalises mõttes.

  Eesti inimesed võiksid üldse võtta selle puue=debiilik ja endale selgeks teha, et see ei ole nii! See lihtsalt tähendab, et sul on mingisugune iseärasus, mistõttu võid vajada täiendavat toetust või abi.

  • Olen ka nõus. Kõik on peas kinni. Kui minu pojale puue määrati, siis oli see minu jaoks alguses katastroof, kuid mida aeg edasi seda vähem ma sellele mõtlesin. On ta ju siiski täiesti tavaline laps :) (kuigi tal on autism määratud) Aga no sõna on ju siiski “puue”, mis rivist välja lõi :)

  • Unustasin öelda, et see “puue” määratakse kolmeks aastaks. Iga kolme aasta tagant peab käima “kontrollis”. Minu poeg ei saa sellest kunagi lahti, kuid Annu saab paraneda :)

  • Puue määratakse kestusega 6 kuud kuni 3 aastat, iga juhtumi puhul vaadatakse asjad üle ja otsustatakse kui tihti tuleb uuesti ekspertiis läbida. Seega kõigil ei ole alati 3 aastaks. Rehabilitatsiooniplaanidega on sama, kuni 3 aastaks, kuid sõltub üksikjuhtumist kui pika aja peale on võimalik korraga teha.

  • Mina, kui inimene, kes pole kunagi sellele eriti mõelnud, ei ole lihtsalt kursis selle teemaga… Ja ma vabandan, kui mu sõnakasutus kedagi haavas. Ma ei mõelnud sellega midagi halba…

  • See ei ole mingi “märk küljes” olukord, puue ju vaja iga mingi aja tagant uuendada ja kunagi 30a pärast ei loe see midagi, et hetkel lapsel näiteks aasta v kaks puue on. Ainult, et puuet saab taodelda sotsiaalkindlustusametist minu meelest, mitte vallast? Vb maakondades teisiti, aga linnas ma küll olen alati ikka sotsiaalkindlustusametiga neid asju ajanud.
   Käsimüügi kreeme sa ilmselt ikkagi soodsamalt ei saa, aga võid saada erinevaid teenuseid ja lisaks on toetus ca 70€ kuus, mis ka ju mööda külge maha ei voola just :)

  • Ma seda mõtlesingi tegelikult, et äkki mõni tööandja vms näeb sellist märget ja…no ühesõnaga ma ei ole uurinud ja lahmisin jälle niisama. ?

  • Oh ei, selle pärast ei tasu küll muretseda, et tööle ei peaks tulevikus saama vms. Kindlasti ei ole see mingiks takistuseks ja kui haigus leeveneb, siis enam puuet ei antagi ja sinna see asi jääb. Hetkel saaksite ehk käia Värska sanatooriumis hoolitsustel näiteks, see teile ju üsna lähedal. Juhul, kui sellise haigusega on näidustatud mingid naha hoolitsused. Ise makstes on see päris kallis, aga rehabilitatsiooni kaudu saab tasuta.

 3. Soovitan samuti Qilikangi. Sobib kasutamiseks kõikide nahahädadega. Aga odav see kreem tõesti ei ole. Loodan, et saate ruttu abi!

  • See ongi üks järgmistest kreemidest mida plaanisin muretseda. Unustasin mainida vaid… Ma ei tea miks ma seda juba soetanud pole, sest seda soovitatakse koguaeg…

 4. Puuet ei tasu nüüd küll karta. Eriti kuna puuet ei määrata kogu eluks vaid meditsiiniline olukord vaadatakse iga paari aasta tagant üle ning vastavalt meditsiinilisele olukorrale otsustatakse, kas see jääb või mitte (ning kas protsent ja toetus suurenevad või vähenevad). Puue ja sellega kaasnev toetus ongi mõeldud katma lisakulusid, mis olukord põhjustab. Ja kuna su laste ravikulud (kreemid) on suured just nende tervisliku olukorra tõttu siis mine tee taotlus kiirelt ära. Seda kiiremalt tuleb otsus ja lisaraha.
  PS! Minu lapsel küll sellises mõõdus nahahädasid pole aga atoopik on ta küll ja kreemitama peab hoolega. Meil teeb naha ilusaks kodumaine Ortomedi ureaga kreem (on vist 4,5% uurea sisaldusega ja 10% uureaga). Tuub maksab 5€ ringis ja seega pole kallis ju prooviks osta ka.

  • Ortomedi 10% uureaga tahtsin ka mina soovitada, samuti pisut rasvasem, aga mõne inimese nahaga teeb imesid. Selle saab kõige odavamalt kätte Prismast (soodukaga vahel isegi 4 eur + sendid) ja tuub on 150ml ja kui lapsel tõesti ei aita, võid selle ise talviseks kreemiks võtta, puhas kraam. :) (PS, edu lastega, loodan et leiad lahenduse)

  • Tahtsin ka just Ortomedi kreemi soovitada. Kui see sobib, siis 4,5% uureaga kreemile võib arst soodustuse välja kirjutada, 700 ml ämber maksab siis 19 euro asemel 6 või 3, sõltuvalt soodustuse määrast.

 5. Tere.
  Mul vanemal tüdrukul atoopiline dermatiit. Alguses kasutasime ka sibicorti ja baaskreemina essexit (kollast ja lillat). Hiljem kasutasin elideli ja cutivatet korraga ning baaskreemina nutradermi. Alguses ei tahtnud ka ravile alluda aga mida vanemaks laps saab, seda paremini allub ravile. Meile öeldi, et laps kasvab sellest välja v siis halvemal juhul võib tekkida ka astma lisaks.

 6. Kunagi siin juba soovitasin, aga tuletan meelde, sest eespool keegi FB-soovitaja soovitas ka.. et Bioderma Atoderm Intensive. No tõesti, olin hullema, tunduvalt hullema nahaga ja aastaid järjest, aga see (pluss algul Advantan) on tõesti imesid teinud. Eks sinna otsa ka tüüpallergeenide ja kahtlaste lisaainete vältimine toidus nii palju kui saab, aga selle kreemita poleks küll kuidagi lahti saanud, nii hull oli see seis. Praegusel kütte- ja külmaperioodil tunnen ka, et kui toitumist väga ei jälgi, siis väga väga kiirelt hakkab kõik see kunagine tagasi tulema. Ja just see kreem hoiab ja kaitseb nahka, ööseks määrin ja hommikuks on juba tunduvalt parem. Vana stsenaarium oleks olnud, et öö otsa kratsin end ja magadagi ei saa.

  • Oled täna juba mingi 5 või 6 soovitaja. Hommepäev jooksen seda kreemi otsima!

  • Mulle soovitati seda sõrmeotstele ja kätele, mis külmaga konkreetselt verele lõhenevad ja on oioi, kui valusad. Kreem on aus, aga…see on üsna rasvane ja vajab ikka korralikku hõõrumist, et naha sisse imenduks.

   Kiiret paranemist ja pikk pai!

  • Ma oma lapse peal olen proovinud ka mitmesuguseid kreeme, likan sealhulgas. Hea kreem, aga kallis. Seega kasutan just bepantheni, oranzi kirjaga. See toimib meil sama hästi. Või õigemini toimis, sest sügise ja talvega kummalisel kombel on peaaegu korras nahk. Peale vanni ainult kasutan niisutavat kreemi (hetkel joiki beebide oma). Kui mingi eriti kare laik oli, siis sellele panin roosat bepantheni salvi. Ma olen oma kolme lapsega üldse juba 10 aastat bepantheni usku :) Aa, ja mingi spets atoopilise naha kreem on ka bep.l, aga see oli palju kallim ja oranz toimis ka, niiet rohkem ei ostnud.

 7. Helosan pole tõesti niisutav kreem, vaid lihtsalt n-ö kaitseb. Ehk sobib nt mingile kätega töö tegijale, töömehele vms. Atoopikule kasu pole. See on väga vana soovitus, et sobib, mu kunagine allergoloog soovitas ka, järgmine, aastaid hiljem, juba muigas, et sellest küll mingit abi pole.

 8. Minu mehel linola tooted ja ka qilikan kreem. Seda kasutab siis eriti õrnades kohtades (silmad) ja siis kui kuskilt jälle hullult katki.
  Emolium ei sobinud üldse.

  Veidi teisel teemal, aga kas sa oled proovinud karme dieete? Nt vegan toidule minna? Kõik loomne välja. Või siis homoöpaatia. Kui olukord on nii lootusetu, siis oleks valmis kõike proovima

 9. Ma ise ka vääääga probleemse nahaga ja mulle baaskreemina sobib ka Bioderma atoderm intensive kõige paremini. Hormoonsalvid aitavad mõnda aega, aga lõpuks nahk harjub ja siis ei ole enam ühestki kasu ja ausalt ei taha ennast nendega väga mürgitada ka. Fucidin on ju antibiootiline kreem ja Travocort mu mäletamist mööda seente vastu, seega nõgestõve ja atoopilise dermatiidi vastu nad ei toimigi. Aga on teil allergiatestid ja toiduainete talumatese testid (allergia ja talumatus ei ole üks ja sama) tehtud muidu? Üldiselt elu ikkagi on näidanud, et toidud on kõige suuremad kurjajuured. Ise olen megapaljude asjade vastu positiivse allergiatesti saanud, aga noh, eks ma viilin palju ja sellepärast päris terve polegi. Lihtsalt jube raske on pere kõrvalt 100% teistmoodi toituda.

 10. Kreemid on sümptomeid leevendav vahend, mis on täitsa omal kohal aga kahjuks ükski välispidiselt kasutatav asi ei saa ravida ära seda, mis seestpoolt tuleb. Nii nagu ükskõik kui hea või kallis šampoon peseb küll juuksed puhtaks ja mõnega jäävad nad kauemaks puhtaks kui teisega, siis ei saa ükski šampoon juuste mustaksminemist välja juurida, sest rasu tuleb seestpoolt. Ja me ei loodagi šampoonilt sellist efekti, miks siis kreemide määrimisega peaksime midagi sellist lootma? Lollina kõlav näide, aga onju nii! :) Olen samuti (küll lühikest aega õnneks) dermatiidiga hädas olnud ja kõik kreemid (travocort, elidel olid) küll leevendasidki sümptomeid aga välja ei saanud need dermatiiti kuidagi ravida. Mul kadus iseenesest mingi hetk ära. Küllap midagi loksus hormoonides/ainevahetuses/millesiganes… paika, mis, ei tea mina ega arst. Oskan vaid soovitada, et uuri välja parimad nahaarstid ja allergoloogid, ka endokrinoloogi juures võiks käia (nii Tartu kui Tallinn) ehk ei olegi allergiaga tegu vaid immunoloogiline või hoopis ainevahetuslik häire, kui ei ole veel tehtud, lase teha epikutaantest. Jõudu ja edu! :)

  • Ega ma kreemidelt ravi loodagi, aga mingisugustki leevendust tahaks näha. See pole ju ka ok, et laps end veriseks kratasib…

 11. Vaesekene, nii kahju kohe :(

  Hoian pidevalt hinge kinni, et enda lapsel olukord uuesti hulluks ei läheks.
  Tundub, et meil aitab asja kontrolli all hoida Frezyderm Atoprel kreemid. Üks on barrier cream ja teine emollient cream. Mõlemad atoopilisele nahale ning vaheldumisi kasutuses.

  Öeldakse küll, et toit atoopilist dermatiiti ei põhjusta. Enda lapse puhul olen märganud, et teatud toidud ning mõned pesupulbrid/geelid teevad naha olukorra halvemaks. Sa vast pead nii või teisiti Annu toitumispäevikud. Tasuks üle vaadata, kas miski võis olukorda hullemaks teha.

  Ja puuet ei tasu tõesti karta. Selle sõna tähendus on kahe kõrva vahel kinni.

  • Tema puhul põhjustab küll toit ägenemisi. Nt magus, pasta jm muna sisaldav kraam. Toitumispäevikut pean, aga praegu nii vaadates ei näe põhjust. Sööme ikka sarnaseid asju ja peseme pesu samade vahenditega.

  • Ei ole söönud mandariine. Muna vastu on allergia, aga seda ei saa ta ju ammuilma.

 12. Ma ei oska Sulle mitte kui midagi soovitada, aga ma lihtsalt tahtsin öelda, et nii kurb lugeda, et Su lapsekesed peavad seda kõike taluma ja ma nii väga loodan, et leiate sobiva ja õige ravimi, mis leevendaks ja toimiks. Hoian pöidlad pihus ja anna ikka teada, kui miskit leiate! :)

 13. Proooooovi seda Qilikangi, ma soovitan seda siin vist juba vähemalt teist korda :P Aga ausõna, mul on hullemal perioodil olnud nahk sama hull kui sinu Annul ja see Qilikang on ainus, mis päriselt aidanud ka (loe kindlasti ka, et kuidas kasutada)
  Hind on muidugi omaette teema jah, väike totsik ja vist oli 12€, aga proovimata ma ei jätaks.

  • Ei imesta, kui soovitadki teist või kolmandat korda. Ma olen plaaninud seda osta, aga kuidagi…ma isegi ei tea. Aga nüüd küll muretsen selle…

 14. Mul oli pojal lapsena samuti atoopiline dermatiit. Hetkel pole enam välja löönud. Me kasutasime Linola kreemi ja dushigeeli. Need toimisid. Nüüd on ka plikal, küünarnuki sisepainutus koht ja põlveõndlad.Hetkel kreem hormoonidega Travocort ja elidel. Menüüst jätsin tavalise piima ära. Tundub, et toimib. Loodetavasti läheb teil ka paremaks.

  • Elidel on minu arust väga nõrk. Meil see ei aita üldse. Travocort on veidi parem…

 15. Kui mul endal sellega jama oli, siis lugesin, et vitamiin D pidi väga efektiivne raviks olema ja probiootikumid. Peaksite proovima ehk aitab.

  • Aga kas talle vereproove on tehtud ja mis näidud D vitamiinile on? Kui ei ole, siis tehke ära ja räägi hea arstiga läbi ning ehk võib lisaks saadavat D vit hulka talviti tõsta.

   Lihtsalt tundub huvitava kokkusattumusena, et ajal mil ta keha D vit. rohkemalt päikesest sai, siis asi läks paremuse poole, kuid kui saadav D vit. kogus langes ehk talve lähenedes/saabudes, siis hakkas allamäge minema jälle.

   Kui Annu tohib ja on nõus keefirit jooma, siis sealt saab hea koguse ‘probiootikumi’ ka.

  • Suvel oli ka hull. Aga kui jahedamaks läks, rahunes nahk maha. Ja nüüd läks jälle hullemaks…

 16. Kui võimalik proovi DadoSensi. See baaskreem. Minu põnnil aitab päris hästi. Aga see pole vist apteekides saadaval. Peab tellima netist. Mina tellin tuttava kosmeetiku käest.

 17. mina soovitaksin looduslikku kraami, eriti just šeavõid, nt http://www.iherb.com/Everyday-Shea-Shea-Butter-Unscented-11-oz-312-g/64151

  šeavõi on küll natuke tahke, aga kui oma käte vähel soojendada, siis sulab üpriski kähku.

  või see komplekt on super! http://www.iherb.com/Shea-Moisture-Baby-Calm-Comfort-Kit-W-Frankincense-Myrrh-4-Piece-Kit/63806
  see küll lastele mõeldud, aga kasutan seda ise – šampoon-dušigeel, ihupiim ja salv.
  just salv teeb imesid (saab ka eraldi tellida). Sisaldab ka šeavõid, kakaoõli, argaaniaõli ja muud looduslikku kraami.

  ma tean, et su pea hetkel igasuguseid soovitusi täis, kõik soovitavad erinevaid kreeme ja staffi, aga mina soovitaksin sul lähtuda ikkagi koostisainetest.

  • Lähtun sellest mis lõpuks aitab. Kui see juhtub olema looduskik asi, siis seda parem. ☺

 18. Oeh, tunnen teile kaasa! Olen ka rängal kujul dermatiiti põdenud ja kahel korral isegi haiglas tilgutite all lõpetanud, nii et tean, mida see tähendab. Ausalt öeldes nii pealt vaadates Annu naha olukord eriti hull ei tundugi ja õige vahendiga peaks tegelikult paari päevaga ta täitsa korda saama. Aga jah, selle õige leidmine võibki keeruline olla. Bioderma Atopic Intensive’it soovitan ma ka. Hormoonsalvidest, kas te Elocon’i pole proovinud? – mind on see alati kiiresti aidanud (just salv, mitte kreem, kuigi vaatasin, et toimeainet on neis võrdselt). Looduslikest vahenditest kiidavad paljud kookosõli ja sheavõid taevani aga mulle need jällegi ei sobinud (igaks juhuks mainin siiski ära…). Ja üks asi, mida tead ehk isegi – ülimalt tähtis on, et lapse seedimine oleks korras, sellele saab vajadusel leebete vahenditega (ploomimahl, peet vm) kaasa ka aidata. Põhimõtteliselt organismi puhastumisest peakski kogu ravi algama, eriti kui tal see söömisega ka seotud. Igal juhul edu ja loodan, et saate kiirelt abi!

  • Päris elus on natuke hullem, kui pildil. Ja seda eloconi pole proovinud tõesti.

 19. Tere,
  Minu arvates see aqualan on täiesti mõttetu kreemi. Meie perearst surus ka koguaeg seda. Pigem ei aidanud kui aitas. Hetkel olen leidunus ATOLYS baaskreemi. Meile see sobib

 20. Mul lapsega sama mure. Soovitan Eucerini, aga mitte seda creme väikses tuubis, mos sul pildil vasakul, see ei aita, vaid seda teist Lotion 12% omega – need on toime ja konsistentsi poolest täiesti erinevad. Teiseks soovitan Bioderma Atoderm Intensive, mis on hinna poolest väga ok. Kreemi määrin üle kere ja siis kasutan väga kuivadel laikudel veel kas Hydrocortisoni või Diprosalic, mis on retseptiga ja vist hoopis teise nahahaiguse vastu aga kuna see aiyab imeväel siis küsisin arstilt otse seda. Ja muidugi söögil on ülitähtis osa, kui selle ära tabad, mis konkreetselt lapse(d) kärna ajab on kohe hulka kergem. On miljon eri toiduainet, mis dermatiidi hulluks teevad. Nt ühe konkreetse asjana ajab minu lapse kärna Kinder pinguin. Varsti oskad valed asjad menüüst välja jätta :)

  • Aga oled magusa ta menüüst eemaldanud? Mäletan, et.kirjutasid kuidas juba aastane Annu sul komme pidevalt leidis ja mis see üks komm päevas ikka teeb jne. Praegu jõuluaeg ja päkapikud? Loodan, et oled kommidest teda eemale hoidnud! :)

  • See on jah peamine kurjajuur, mis naha kohe tuksi keerab, aga praegu ta magusat ei saa enam.

 21. Mul ei ole head nõu anda, aga mul on väikesest piigast nii kahju. Mul endal oli lapsena raskekujuline atoopiline dermatiit ja ma mäletan siiani osade ravimite vastikut haisu. Minu naha olukord oli kõige hullem vist Annemai vanuselt, mingi aeg kadus ära ning siis varajases teismelise eas tuli pauguga tagasi. Nahk läks nii põletikuliseks, et mind hospidaliseeriti korduvalt. Nüüdseks olen sellest suuresti välja kasvanud (saan peagi 30), aga päris lahti ei saa sellest ilmselt kunagi. Saadan oma parimad soovid teie poole teele

 22. Meil on atoopiline dermatiit neljandat põlve kahjuks, mäletan oma vanaema sellega hädas, minu ema, mina ja minu 4-aastane tütar ka. Aga nii hulluks nagu piltidel, pole läinud. vähemalt minu ja mu tütre puhul näen kõige suuremat seost stressiga. Minu nahk läheb hulluks, kui tööl raske periood, lapsel näiteks enne külmetushaiguse saabumist läheb nahk käest. Mina ise kasutan igapäevaselt pärast dushi tavalist Johnson&Johnson beebiõli, lapsele seda ei taha panna, sest keemia ju… aga mul tegelikult aitab väga hästi. Last igapäevaselt ei kreemitagi, ainult siis kui ta ise kaebeb sügelust, panen Dexeryli kreemi (u 15 eurot suur tuub), mida kunagi nahaarst soovitas.

 23. Minu lapsel aitab ja likan kreem,tõesti soovitan.isegi hormoonkreemid ei aidanud.aga likan kreem teeb kohe paari korraga asja paremaks

 24. Meil sama probleem. Mul poisil ntx teeb hullemaks asja õun,mandariin,kakao,kiivi,riis,muna,piimatooted,kaneel,igast muud ürdid ja vürtsid,nisu,oder,kaer,rukis,viinamarjad,rosinad ja uhh kindlasti midagi ununes. Ühesõnaga menüü on selletõttu väike. Kusjuures ajaga tekib ärritavaid toite juurde nii et vaata kas miskit söönud mis enne menüüs pole olnud vms. Ja need allergia ja igast muud testid seal võib tulemus eksida ka ja näidata nt et see ja too ei ole allergilise mõjuga kuigi võib olla jne. Kõige parem oleks teada tuntud allergeenid 3 kuuks eemaldada ja siis kui nahk paranenud ühe kaupa tagasi tuua. Kui nahk ei parane on menüüs veel toite mis just talle ei sobi ja jätta ära. Kas teil keegi suitsetab ka või tuppa võib suits tulla? Sigaretisuits väga tugev allergeen. Meil näiteks sääsehammustused kõige hullem allergeen ja suviti kõige karmim olukord nahal.
  Ehk miskit abiks.

 25. Ma olen ise eluaegne atoopik ja sama saatus on tabanud mu kolmeaastast. Ravisime juba kolmekuuselt mädanevaid põski, nüüd oleme õnneks haiguse enam-vähem kontrolli alla saanud. Palju on baaskreemide osas nõu antud, minu lapsele sobib Dexeryl. 200 ml ca 15 eurot, soovitas nahaarst. See on selline kerge, hästiimenduv kreem, samas niisutab väga hästi.
  Ma ei tea, palju su naha- või perearst on rääkinud sulle hormoonsalvide kasutamisest, aga nende puhul on mõned reeglid, millest tasub kinni pidada, et nad tõhusalt toimiksid. Esiteks tasub neid panna alati võimalikult õhuke kiht. Hormoonsalvi kõrvaltoime pikas perspektiivis on see, et ta õhendab nahka. Seetõttu ei tasuks neid ülekasutada. Samas, sellise lööbe puhul nagu piltidel on nad vajalikud. Teiseks peaks neid kasutama kuuridena – kui nädala jooksul pole konkreetne hormoon aidanud, siis ta ei hakka aitama. Tasub lasta mõni teine kirjutada. Ja kui on mõni hormoon, mis tõepoolest aitab, siis ei saa seda nädalaid järjest kasutada, sest nahal tekib selle suhtes tolerants ja siis ta enam ei aita. Peab kasutama kuuridena. Sinu pildil on kortikosteroidhormoonid kõik peale Elideli. Elidel toimib teisiti, minu lapse puhul toimis ta beebieas, aga nüüd pole temast enam kasu. Hormoone on erineva tugevusastmega (st ka nahka õhendavad kõrvaltoimed on erinevalt tugevad). Keegi soovitas Elocon salvi, see on päris karm hormoon. Cutivate on lastele sobivam, umbes sama tugevusega kui Advantan, aga pidi olema vähem kõrvaltoimeid.
  Atoopia põhjustest rääkides: meie perekonnas näiteks (minu isa, mina, minu poeg) on selgeks halvendavaks asjaoluks äkiline ilmamuutus – kui öösel on saabunud madalrõhkkond, on hommikuks kõigil silmad paistes. Selle vastu ei saa suurt midagi teha peale kuivemasse kliimasse kolimise…

 26. Mul on terve elu nahk korrast ära olnud, läks paremaks kui hakkasin võtma Omega 3 rasvhappeid toidule lisaks. Veidi on nagu nahka rahustanud.
  Ega Annemaia mõnda vaktsiini pole hiljuti saanud, nendes on enamustes munavalge või munavalk sees, ehk kui on allergia muna vastu, siis võib peale vaktsiine kõvasti hullemaks minna see olukord.
  Tellisin endale ka D vitamiini kreemi USA Amazonist. Anumed’i D-vitamin cream on nimi, see on ka mul nahka paremaks teinud, arvustuste järgi on sellest ka abi saanud inimesed kellel on nt nahahaiguseid.
  Lisaks tehtsin soovitada, ehk on mõni taimetõmmis mis aitaks? Nt vannivette lisada liiter-paar kanget kummelitee-tõmmist, panna Annu sisse ja lasta kummelil veidi toimida?

  • Ei ole saanud midagi…Kummeliga tegin ka talle mingiaeg vanne, oli päris ok jah.

 27. Kreeme on siin soovitatud väga palju, seda ma enam ei tee. Lihtsalt väike märge kui apteegis teha tasuta nahadiagnostikat, nt endale, saad -20% kupongi +testreid küsida, seal all palju neid firmasi, mis siin soovitatud(Avene, Bioderma jne).
  Aga kasutad sa kodus filterkannu, joob su laps tihti vett? Kui vette paned pesemiseks õli, saan aru, et vesi kare? Äkki proovida joogivett ka filtrist lãbi lasta.
  Lihtsalt selline mõte jooksis peast läbi. Oleksin ise ka meeleheitel juba. Loodan, et leiad lahenduse!

 28. Pluss tahtsin lisada, et antud kohad, mis üles on pildistatud, on nn voldi kohad.
  “Voldi” kohtade hooldusega on kõik lapsevanemad kokku puutunud.
  Või on kodus ehk liiga palav, mistõttu kreem ei saa imenduda, kuna “higistab välja”?
  Tahtsin ainult oma tähelepanekud ära mainida :)

 29. Mul on üks hea baaskreem, mis toimis hästi mu pojal. Kuna elame välismaal ei usu, et ta eestis müügil on. Diprobase, ta on väga lihtsa koostisega aga millegi pärast oli ainuke, mis tõesti aitas.
  Siit saab rohkem infot https://www.chemistdirect.co.uk/diprobase-ointment/prd-3h9
  Kui tahad proovida kirjuta emailile. Jaanuari lõpus tuleme Eestiss saaksin sulle proovimiseks anda.

 30. Minu lapsel polnud atoopiline dermatiit küll nii hull, aga väga hästi aitasid Linola kreem ja vanniõli.

 31. Ägedas faasis aitab haigust kontrolli alla saada õige toidulaud, riietus ning stabiilne emotsionaalne seisund.

  Piimatooted, nisujahu, ja happelised toiduained menüüst täielikult välja(1x nädalas kuus jne teeb ka halba, see ei lähe organismist nii ruttu välja).
  Vill ja villasegused riideid vältida(voodipesud ka).

  Ning emotsionaalsus.
  Pead ise rahulik olema, ning aitama lastel ka hoida stabiilsust tunnetega.

  Kurb , et eestis arstid sellistele asjadele rõhku ei pane. Mujal maailmas on enamustel teada, et seda seostatakse soolestiku ja närvisüsteemiga .
  Tee toidulaud korda, riietus, uuri seda tunnete asja, ning usu mind. Sa saad selle asja seljatatud lastel. Vaprat meelt, aga nagu da ütlesid, et teeksid kôik, saaks ainult paremaks.

 32. Tere!
  Mina soovitan Teil proovida Austraalia emuõli. Pehmendab nahka ja imendub kiiresti ning võtab sügeluse ära. Meil näiteks ravis see jalatalla lõhedki ära. Samuti on suureks abiks meresoola vannid.
  Paimate soovidega,
  Merlyn

  • Ega ma ei ootagi et kreem allergia ära võtab aga hullenemise võiks ju aidata kontrolli alla saada. Aga kindlasti uurin seda pulbrit, tundub hea.

 33. Tere,

  Minu 1a 4kuune plika on samuti atoopik ja meie kõige hullem ülekere õudukas oli lapse 9nda kuu paiku, kui läks üle RPAle. Ta oli mul ikka täiesti kärnas ja kuplas ja vanemana oli üsna jõuetu olla. Kirjutan Sulle siia, et olla abiks oma kogemusega nii Sulle kui teistele, kellel samad probleemid. Esiteks kaevasin muidugi netis ja dr Google abiga sai selgeks, et atoopikule ei tohi naturaalseid villaseid asju vastu nahka panna. Kõik lambanahad ja meriinovillased superpesud tuleb temast eemale hoida. Rääkimata kodukeemiast ja SLS sisaldavatest seepidest jne Kõige parem on naturaalne puuvill ja nahk peab saama kenasti õhku. Selleks on suvine aeg just hea. Samuti on igapäevane nahahooldus ülitähtis. Ma kreemitan last ülekeha hommikul ja õhtul, olenemata aastaajast ja kliimast ning käsi ja nägu tihemini. Mu tibul kipuvad sõrmed muidu lõhki kuivama.
  Internetitarkusest ostsin ka Likan kreemi või Qilikani ja ütlen Sulle, et see on puhas jama. Vaadates kui tõsised on lapse haigusnähud, siis see plöga ei aita. Minu kallikesel läks Likaniga nahk kordades hullemaks olukorras kus arvasin, et enam hullemaks minna ei saa. Olime ka meeleheitel ja läksime tasulisele arstile. Olen ise korduvalt Dr Lehtmetsalt abi saanud ja nii selgi korral sain oma lapsele ravi, abi ja juhiseid edasiseks. Kui kunagi kellelgi on vaja dermatoloogile minna, siis täiesti liialdamata võin öelda, et parim arst on Fertilitase dr Ama Lehtmets. Ta võtab tasuta ka Kesklinna LPs, kus käisime samuti, aga tuli kolm kuud järjekorda oodata. Meie lapse suuremad haiguskolded sai tol hetkel ära ravida Advantan salviga, 2nädalane kuur oli. Arst ütles, et kui hormoonsalv ei aita, siis ei tasu arvata, et haigus ei allu ravile, vaid salv on lihtsalt liiga nõrk. Samuti rahustas arst, et neid hormoone ei tasu ülepea karta. Kui on vaja ravida, siis arsti ettekirjutusel tuleb seda teha, et saaks vanad põletikud välja. Meil olid lapse pöidlad vist isegi mingi pool aastat olnud on/off rohkem või vähem puruks ja omaarust hoidsin seda kreemidega kontrolli all. Aga tegemist oli sügaval nahakihtides elava tõsise põletikuga ja sellest niisama lahti ei saagi. Tuleb ravida. Ja meid tõesti aitas. Varem kasutasin ka näiteks Aqualan jne, aga need on liiga lahjad baaskreemid. Samuti on jama Babe sari (ka atoopiku osa sellest), ära sellele raha kuluta. Meie parim baaskreem on Atolys. See on tõsiselt hea, pikaajaliselt niisutav kreem. Apteegis on 500ml potsik u 30€, aga telli Rosenast, seal maksab 18midagi. Kui oled juba klient, saad aegajalt sooduskoode ja teenid ostudega eurosid, millega järgmine tellimus tuleb soodsam. Keegi kirjutas ka Bioderma atoopiku kreemist, aga see jätab nahale kahtlase kihi, mis korjab kõik õhus lendlevad tolmukübemed lapse nahale kokku. Täielik jama. Vannivees kasutame Eucerini atoopiku vanniõli. See on täitsa ok, jätab naha pehmeks. Linola mulle ei meeldinud, haises hullult. Ning päikesekreemina kasutasime suvel ja reisil olles La Roche Posay atoopiku kreemi. See aitas hästi. Laps pole kordagi päikesepõletust saanud ega ei kannatanud-kuivanud nahk selle pärast.
  Ahjaa, toidutestid tegime samuti lapsele, aga arst ütles kohe, et need ei näita 100% ja tuleb ikkagi lähtuda sellest, mida laps reaalselt talub. Meil ka hetkel ainult munaallergia, aga tean, et või ja lehmapiim teevad põsele nati täppe. Toiduga peab lihtsalt katsetama.
  Loodan siiralt, et saad lastel nahaasjad ravitud ja kontrolli alla! Jõudu igatahes!

  • Ühesõnaga need LUMI sarja asjad on super, mul on ülitundlik ja kuiv nahk, ei aidanud ükski kallis kreem, mida proovisin Domina Elegance, Vestige Verdantid jms, huhh mõttetu rahakulu :D, ei taha mõeldagi. Ikka pean tagasi pöörduma LUMI sarja poole, sest see tõesti aitab. Võid lapsel proovida ja endal ka kasutada, ainus toode, kus raha raisku ei läinud. Lihtsalt need LUMI tooted ei ole eriti nö peene lõhnaga, mehele ei meeldi, aga no mis teha:D Olen otsinud, aga need healõhnalised kreemid lihtsalt ei toiminud.

 34. Nii kurb on selliseid lugusid lugeda. Esiteks sellepärast, et süütud lapsed kannatavad ja teiseks sellepärast, et meditsiinitööstus on siiski ainult äri ja orienteeritud kasu saama, mitte inimesi päriselt aitama ja terveks ravima.

  Palun palun palun ära kasuta mingil juhul ei oma lastel ega kellelgi teisel hormoonkreeme! Teed sellega karuteene, lüües nende hormonaalsüsteemi segamini ja ühel päeval võib selle tagajärg olla midagi palju hullemat kui dermatiit. Haigustunnuste alla surumine ei aita, leida tuleb põhjus ja see likvideerida. Qilikang kreemi kohta olen ka mina positiivset kuulnud (looduslik ja pidi tõesti toimima), aga palun otsi oma lapsele teistsugust abi – toitumisnõustaja, kes aitab toidulaua tervislikumaks saada (nt Liis Orav, keda Sulle juba ka kuskil soovitati) ning et haiguse juurpõhjusteni jõuda, külasta palun mõnda kogenud ja head homöopaati. Ei toitumisnõustamine ega homöopaatia pole odavad, aga nagu Sa kirjutad, siis oled nõus seina möödagi üles ronima. Minu arvates on see on ainus viis step-by-step oma lapse tervis tagasi enda kätesse saada, sest arstid siinkohal praku aidata ei saa. Probleemid algavad seest ja kreemidega neid ei lahenda.
  Soovin teile edu ja jõudu õige tee leidmisel.

 35. Kõik on õige – kui probleeme valmistab toit, tuleb põhjus välja uurida. kui aga miski muu olmeline (kodutolmulest?), siis sisustus üle vaadata, kui nahk läheb korrast ära külma ilma peale, ei olegi suurt midagi teha, kui just mõnda päikeseriiki ei koli.

  Qilikang geeli proovisin ma enda beebil nüüd ka ise ära, ja pean teiste kiitjatega ühte punti astuma – see tegi tõepoolest naha korda. Praegu on seitsmes päev ja suured karedad laigud on vaevumärgatavad – kes ei tea, kus need on, ei oskakski vaadata; punetavad voldivahed liigesekohtades on täiesti tervenenud ja tervenesid juba nelja päevaga. Ja mina ei jõudnud veel nii palju apteegikreeme ära proovida nagu sina, Lipsuke. Katsetasin kodus juba olnud Bepanthenet ja arst soovitas Emoliumi. Mõlemad aitasid, aga väga minimaalselt. Viimase vanniõli tegi kahjuks asja hullemakski. Siit siis lugesin Qilikangi kohta ja mõtlesin, et saagu mis saab, proovin pigem ära selle, kui ostan ka lõpuks pool apteeki tühjaks. Nii et ma väga soovitan seda Annul proovida. Tuub on küll väike, aga seda kulub tegelikult ka vähe.

 36. Soovitan samuti dr Ama Lehtmetsa, tema abil sain oma poja naha- ja seedeprobleemidest lahti. Eelnevalt olid kõik varasemad arstid, kelle juures käisime, nii mind kui mu last simulandiks tituleerinud. Paraku algab tervenemine tõesti põhjuse väljaselgitamisest. Meie puhul ei olnud põhjuseks mitte klassikaline allergia vaid histamiinitalumatus. Laps ei talu suure histamiinisisaldusega toiduaineid. Pidasime toidupäevikut, pärast probleemi ilmsikstulekut olime 2 kuud lapsele sobival dieedil (st väga tervislik toitumine ja välistatud olid histamiini kontekstist probleemsed toiduained). Ei mingeid suitsuvorste, poolfabrikaate jms. Ja minu laps on nüüdseks juba 2 aastat terve. Soovin jõudu ja jaksu teile kõigile!

 37. Tere.
  Minu laps on ka atoopik, hetkel 3 aastane. On häid ja halbu aegu. Praegu on väga halb aeg. Lisaks dermatiidile, lõi ühel päeval välja ka nõgestõbi ja , et sellest veel vähe poleks sai ta kuskilt molluskid. Oleme käinud molluskeid külmutamas aga neid tuleb pidevalt juurde . Molluskite vahel on jälle korralik nahakuivus. Peale määrida on midagi raske sest molluskite juures ei tohi midagi hõõruda.
  Mõnes mõttes on mul vedanud. Laps ei ole kordagi lööbe pärast olnud viril, nutnud , öösel magab hästi ja kratsib ennast väga vähe.
  Olen püüdnud võimalikult vähe kasutada hormoonkreemi ja kui nahk on ilus siis olen ka baaskreemi ära jätnud. Tahan , et nahk ise näeks vaeva , mitte ei sõltuks ainult kreemist.
  Minu perearst jällegi väidab, et atoopiku lööbed lapseeas on seotud toiduga.
  Nüüd otsin , kus oleks kõige parem teha toidutalumatuse testi.
  Ma ei saanud aru , kas sul on lapsel see tehtud v mitte ?
  Ma ei räägi perearsti poolt saadetud allergoloogi juures tehtud testist, kus paar täpikest tehakse vaid korralikust toidutalumatuse veretestist.
  Näiteks allergiaid, pole ma lapsel kordagi täheldanud. Selles mõttes. et peale mingi toiduaine söömist ta ajutiselt täpiliseks läheks.
  Ja mis puutub kreemidesse siis ei saa võtta, et üks või teine on parem. See sõltub inimesest. Palju kiidetud Likan meid ei aidanud. Sai suure hurraaga kohe rohkem ostetud, nüüd seisavad sahtlis.
  Plaan osta Lumidermi kreem ja õli.
  Edu teile
  :)

  • Minu omal on tehtud vaid allergiate testid. Kusjuures Annul läheb dermatiit hullemaks kohe, kui allergeeni saab. Ntk muna. Sööb paar ampsu munaga salatit ja kohe on üle kere tulipunane.

  • Omalt poolt soovitan bioderma atoderm intensive kreemi teile. Annul teeb see imesid ja samas pole ka kõige kallim kreem.

 38. Vana postitus küll, aga mõtlesin ikka kommenteerida. Mul ka lapsel atoopiline dermatiit. Kasutasin mitu tuubi likan kreeme ära, muidugi aitas. Aga üks hetk käis mingi klõps – selles peab mingi kala sees olema, kuidas üks looduslik asi selliseid imesid teeb, et ka kõige hullemad kolded paari päevaga juba vägagi ära kaotab. Hakkasin googeldama ja leidsin ikka mitmeid postitusi, mis hoiatasid ja on leitud ka hormoone nendest kreemidest. Koostis karbi peal lõppes etc ehk jne tähisega. Kuskil hiinas toodetud, mingit ametlikku kontrolli pole… enam minu käsi ei tõuse seda kreemi ostma. Imeravimit pole olemas!
  Minu parim retsept: ohtra linola õliga vann, bioderma atoopikute kreem, halvematele kohtadele eucerini see punase sildiga intensiivne kreem ja kui väga hulluks läind, siis sibicort (vähemalt kontrollitud ravim) .

 39. Mina omalt poolt, väga kaua psoriaasi põdenud inimesena, soovitan lisada menüüsse igapäevaselt omega3 ja võtta tähelepanu alla soolestik. Omega3 on väga tugev põletikualandaja ja soolestikust saab alguse meie immuunsüsteem ning samut mõjutab soolestiku töö meie aju tööd ning meeleolulsid, emotsioone jne.
  Ise käisin pika raja, enne kui sinna jõudsin. Täna olen prsoriaasist puas olnud pikemar aega juba :)

 40. Tere,

  Essexi kreemid on ka head ( kasutasime lilla kirjaga essexit, mis on rasvasem, ja see taastas nahka üsna kiiresti. Lõhnab küll natuke guaššvärvide järele, aga see selleks).

  • Talle pole siiani sellised rasvased sobinud. Pigem just head kergesti imenduvad. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.