Beebiblogi: 10.nädal.

Sel nädalal on beebi suuruseks ploom.
Three plums with leaves on white background.

Loode on umbes 3 cm pikk ja kaalub 5 grammi.
Veresooned on moodustunud. Süda lööb umbes 160-170 korda minutis. Sõrmed ja varbad on juba eraldunud, ilmunud on keele maitsmisnäsa ning hammaste alged. Tekkima hakkavad küüned. Areneb edasi aju, kusjuures fenomenaalse kiirusega, igal minutil toodetakse veerand miljonit uut neuronit. Formeerunud on juba süda. Kui sul on poiss, hakkavad munandid tootma testosterooni.
Pisike liigutab, võib juba käega puudutada pead, nägu, suud. Ta avab ja sulgeb suud, neelab lootevett ning toodab uriini.

Sel nädalal kuulsin esimest korda koduse doppleriga südamelööke! Esimesel korral (10+1) ei olnud ma veel kindel, sest kuulsin vaid hetkeks ja siis kadus ära. Järgmisel päeval ei otsinud aga 10+3 sain kindlad löögid kätte. Nagu galopeerivad hobused. Nipp oli selles, et pidin tekihunniku tagumiku alla panema ja põis pidi väga täis olema.
Nüüd saan juba ilma tagumikku kergitamata ka kuulata, ükspäev lasin kõlaritest mehelegi.
Siinkohal pean küsima, et kas keegi oskab öelda kuidas lööke arvutisse salvestada saab?

Alustasime titeostudega. Voodi + madrats + 2 kaitselina sai tellitud ja hunnik riideidki jõudis meiega koju.

Sümptomitest nii palju, et iiveldus on peaaegu kadunud, ainult vahel harva ilmutab end kui kõht väga tühi on. Üldiselt on kõik väga sarnane eelmise nädalaga. Ma arvan, et minu jaoks on saabunud see raseduse rahulik periood kus vaevusi eriti ei ole ja saab veel normaalselt olla.
Kuigi unega olen vahel küll kimpus. Lihtsalt ei leia mugavat asendit ja siis siplen nagu närvihaige seal voodis.

Igasugused valukesed on ka ikka vaikselt olemas. Tissid on suht samas seisus mis eelmine nädal, ehk siis valusad ainult siis kui rinnahoidjata ringi kalpsan. Selg annab vahepeal tunda ja ”päevade valu” ka. Aga need ei ole üldse nii hullud.

Kõht on 3 cm kasvanud aga kaalus olen 3 kg alla võtnud. Ei saa just kurta. :D

Diabeedi koha pealt nii palju, et näidud on mul nagu jumal juhatab. Üldse ei saa aru mis värk nendega on. Ükspäev on 3,midagi järgmine päev juba 5,midagi kuigi õhtusöök on näiteks väga tervislik olnud või üldse sama. Millest see veresuhkur siis veel oleneb, kui mitte toidust?
Ja ma olen märganud, et jumala vahet ei ole mida ma söön, näidud jäävad ikka kõik normide piiresse. Näiteks täna tegin katse, hommikune oli 4,8. Siis sõin 2 õuna ja pirni ning tunni pärast oli näit hoopis langenud 4,5 peale ja 2 tunni pärast oli ikka sama. Kus see loogika siin siis on? :D Õun ja pirn peaksid just tõstma hullult.
Või siis nagu üksõhtu sõin täistera makarone hakklihaga ja kõrvale kurgi-tomati salat hapukoorega + piim. Näit oli hommikuks tugevalt alla 5. Aga kui samal kellaajal sõin kapsa-porgandi salatit ja jõin vett, oli hommikul, samal kellaajal, näit üle 5.
Või kui olen õhtul patustanud ja söönud midagi magusat siis eeldan, et hommikune näit on kõrgem aga ei ole, madalam pigem.
Pmt peaks see käima ju nii, et söön õhtul midagi rammusamat siis hommikul näit kõrgem ja vastupidi aga mul ei ole nii. Väga kahtlane.
Esmaspäeval pean jälle sammud diabeediõe kabinetti seadma, eks ma siis küsin järgi.

Ja muide, ükspäev sain esimese kommentaari oma kõhu kohta. Mul olevat punu ees… :D

Comments

comments

2 thoughts on “Beebiblogi: 10.nädal.

  1. Hoian pöialt, et nad sul selle igapäevase mõõtmise nüüd ära jätavad :) kui üle normi ka ei lähe normaalse toitumisega (Y)

  2. Selle toiduga on see, et väga magusad asjad tõstavad räme kiiresti vere suhkrut, pankreas hakkab mega suure hooga tööle ja siis töötab selle suhkru ruttu alla, aga ei oska nii kiirelt aeglustuda ja pumpab natuke liiga üle. Sellest see kõikumine. Isegi kartulis olev suhkur tekitab seda halba jojo efekti pankreasele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.