Beebiblogi: 14. nädal. Isud ja duphastoniga järsult lõpetamine?

Sel nädalal oli lapse suuruseks suurem sidrun.
14.nädal

Beebsu on umbes 9-10,5 cm pikk ja kaalub 40-50 grammi.
Loode õpib koos emaga “sööma”, ta oskab juba neelata aineid, mis on lahustunud amniootilises vedelikus: neelamisliigutused on maksimaalsed vastuseks magusale, minimaalsed — hapule ja kibedale.
Loode hakkab spontaanselt liikuma. Käed puudutavad teisi kehaosi, nabanööri — “kontrollivad” oma majakese kindlust ja tugevust. Ta hingamine on sage: hingamisliigutused toimuvad 40-70 korda minutis. Kasvama võivad hakata karvad mis katavad terve keha, need kaovad 26.nädala paiku vaikselt ise ära. Silmad ja kõrvad jätkavad oma õigele kohale liikumist. Söögitoru, hingamistoru ja kõri arenevad selle nädala lõpuks. Tööle hakkab kilpnääre.

Ma ei tea mis isud nüüd järsku mind vallutasid aga ühel hommikul ärkasin ja ei suutnud muust mõelda kui krõbedatest friikatest küüslaugukastmega. Ma oleks vist oma vasaku silmamuna ka selle nimel ära andnud…. Esimene kord kui selline asi on olnud, et ”kui ma seda kohe ei saa siis suren maha!” :D Loomulikult keegi mulle neid tooma ei läinud ja kuna ma ise olin ka sant siis ei saanudki. Ja imede ime, ei surnudki ära. :D
Järgmine hommik mainis keegi pähkleid ja jäätist ja mina jälle ilastasin nagu marutõbine koer. Aaaaghhh, pähklijäätis, mmmm. :D
Ma tõsiselt loodan, et see nüüd mingi harjumus ei hakka olema.

Nädala alguses oli mitmeid kordi selline imelik asi, et istusin nt arvutis või lugesin midagi voodis ja jalad hakkasid ära surema. No selline tunne tuli nagu oleks pikalt selle jala peal istunud vms. Ja veel ühest jala servast ka mitte terve jalg. Näiteks väiksest varbast hakkas pihta ja siis kolmanda varba juures lõppes ära. Siis oligi maru imelik olla, pool jalga surnud ja tuim ning teine pool normaalne. Päris kahtlane oli. Peaks arstile mainima?

Tänase seisuga kolm päeva tagasi võtsin viimase duphastoni tableti. Sellega seoses on mul väike mure ka. Arst ütles mulle, et võta üks karp veel ja siis kõik. Enne võtsin ma 2 tabletti päevas (üks hommikul teine õhtul), nii võtsin ma nüüd selle karbi lõpuni. Aga kui ma foorumist uurisin selle kohta siis seal räägiti, et peaks ikka sujuvalt lõpetama mitte nii, et ühel päeval võtad 2 ja siis järsku enam mitte ühtegi. Et oleks pidanud vähendama vähekese haaval. Näiteks, et kui enne võtsin 2 tbl siis võtan ainult ühe terve päeva peale ja siis juba ainult pool. Aga minu arst ei öelnud midagi selle kohta. Ja nüüd ongi mure natuke, et kolm päeva on kõht hommikul ärgates valutanud. No ikka nii tugevalt, et ajab üles. Aga nii kui püsti tõusen ja ringi liikuma hakkan jääb järele. Kas peaks homme hommikul arstile helistama? Nüüd on juba mitu päeva vahele jäänud ju ja kas enam on mõtet siis võtma hakata või? Aga samas kui valutab…

Nädala lõpu poole tekkisid kõrvetised jälle. Jube vastikud ka veel. Päris rõve kui tuleb krooks ja samal hetkel kõrvetised ka on siis saad maomahla kurku. Jäkk.

Iivelduse koha pealt ei ole midagi uut. Käib hooti ja siis pole jälle mitu päeva midagi ja järgmisel hetkel on juba selline tunne, et kohekohe lendab midagi. Väga lambist ühesõnaga.

Valudega on ka jutt üsna sama. Selg on samasugune nagu alati, annab tunda aga ei tapa. Tissid on aga üsna hellad. Mehele tahaks iga kord litsilaksu anda kui üritab läheneda. ”Päevade valu” on ENDISELT olemas. Käib nii nagu jumal juhatab. Päeva peale käib paar sellist hoogu kus mõni sekund valutab siit või sealt ja siis kaob sama kiirelt kui tuli.
Aga kui püksid peale suruvad siis hakkab ikka korralikult valutama. Täna on mul näiteks sellised kõvema kummiga püksid mis suruvad ja kogu aeg pean sättima, et ei hakkaks mürgeldama.
Kõhus (emakas siis?) on ka kahtlane tunne vahepeal. Nagu…venitataks seda kahte lehte laiali või ma ei tea, selline pinge tunne. Valus ei ole aga ropult ebamugav. Ma ei oska seda seletadagi, see nii imelik. Mis see olla võib? ‘Braxton hicks’ide jaoks on ju vara?

Beebistaffist nii palju, et juurde olen soetanud ainult mõned üksikud esemed. Mõned õhukesed mütsid ja fisher Price Rainforest lamamistool sai ka tellitud (LINK). Ma ei tellinud küll selle lehe pealt aga kes oskab inglise keelt siis saab lugeda mis imenaljad sel kõik küljes on. Vibratsioon, palju erinevaid muusikaid ja helisid ning tulukesed. Kõike saab beebi ise mänguasju liigutades ka tööle panna.

Comments

comments

9 thoughts on “Beebiblogi: 14. nädal. Isud ja duphastoniga järsult lõpetamine?

  1. Need kõhuvalud on üsna nornaalsed, emakas kasvab, mul olid koguaeg, ja üsna tihti, kuniks need braxton hicksi kokkutõmmeteks üle läksid.
    Jäsemete tuimusest niipalju et selle vastu saaks mingeid vitamiine äkki. Mul üsna raseduse löpus jalad krambitasid jubedalt, no hommikul vara hakkas pihta ja öhtul hilja lõppes.. hooti käisid.
    Nende krampide ajal oli nii valus et oleks tahtnud ausalt ära surra, aga see on normaalne, kui ära sünnitasin, kadusid ka krambitamised. Kui jalad kõrgemale keha tasapinnast tõsta, peaks aitama. Jäsemete “ärasuremise” kohta peaks sama asi olema. Proovi mingit vitamiinide segu, Elevit on nt väga hea..
    Riiete kohapealt veel niipalju et mul oleks ka mõned beebiasjad, millest lahti tahaks saada, võta ühendust kui huviline oleksid :)

    • ma võtangi lisaks vitamiinidele ja foolhappele veel kaltsium-magneesium mingit segu aga ikka sama seis….

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.