Beebiblogi: 16.nädal. Kõhupildid.

Sel nädalal oli Täpikese suuruseks avokaado.
16.nädal

Põnni pikkuseks 13-14 cm, see on ainult ‘crown to rump’ ehk peast-pepuni, seega sellele tuleb veel jalad liita. Uhh, päris pikaks veninud ta mul. :D Kaalub ta umbes 110-130g.
Ilmub reaktsioon helidele (kõrva formeerumine lõpeb 24. nädalal) ning lapsuke tajub muusikat! Käed ja jalad muutuvad enam koordineeritumaks. Tema luud tugevnevad, laps on võimeline hoidma oma kaela ja pead. Silmad on juba peaaegu õige koha peal ja kõrvad ning küüned on välja arenenud.
Loote süda pumpab 25 liitrit verd ööpäevas. Töötavad ka teised siseorganid: maks, seedetrakt, magu, sapipõis, soolestik jne. Soolestikku koguneb juba tumerohelist mekooniumi (tuleb sapist). Lisaks toimib ka kusepõis – loode urineerib umes iga 45 minuti järel.
Loote veri on täielikult välja arenenud ja tal on välja kujunenud veregrupp ning reesusfaktor – kõik iseloomulik, mis esineb ka täiskasvanud inimese veres, kuigi jah, hemoglobiin on vastsündinul hoopis teine, kui täiskasvanul. See muutub “tavaliseks” umbes kuue kuu jooksul peale sündi.

Ma vana loll ikka üldse ei taha oma vigadest õppida. Never-ever ei kiida ma enam mitte kedagi ega midagi. :D
Eelmine nädal kekutasin ju, et ohh nii hea on olla, ei tea kas mul ka nüüd lõpuks see ‘kergem periood’ peal? Ja siis ütlesin, et raudselt järgmine nädal nutan, et surm on silme ees. No ja ongi. Kohe päriselt. Tundub, et sel nädalal sadas mulle järsult kaela kõik see kõige toredam. Aga ega ma ei julge kurta ka eriti, mis ma veel järgmise 20 nädalaga teen? Hirm tuleb peale kui aus olla. Lõpuks veerengi ainult diivani ja külmkapi vahet, sest kõik muu on ilmvõimatu.

Oeh, kust alustada siis? Heast?
Iiveldust ei ole enam üldse, v.a. bussiga ringi trippides. Tissivalu on mõistlik ja ei tapa. And that’s about it.
Ja veidike halvemast siis…
Pearinglus ja -valu, kõrvetised, tohutu väsimus, aga magada ei saa. Iga tunni-paari tagant ajab miski üles ja ma pean keerutama ning uut mugavat asendit otsima. Ma pole juba päevi korralikult maganud. Hullult kuiv nahk – ülakeha on pisikesi kuivuse punne täis, selg eriti. Huuled olid nädala alguses täiesti katki kuivanud. Näonahk on kuivi plekke täis ja kergelt narmendab.
Järsku ei saa enam normaalselt käia, rääkida, kummarduda ega lebadagi. Ja jumal selle eest kui sa üritad midagi neist veel korraga teha. Näiteks käia ja rääkida, võimatu. Hingeldama võtab. Kummardumine pole enam ka üldse nii lihtne nagu enne, et naksti ja valmis. Ma pean mingeid balleti tantsusamme tegema, et maani ulatuda. No teate ju küll neid sügavaid kükke, põlved laiali. Midagi sarnast, aga mina ägisen nii mis kole ja hoian kõhust kinni. :D

Palju lihtsam on Koera mänguasjad jalaga nurka lüüa, kui neid ükshaaval kummardades korjata. :D
Ükspäev pingutasin vist jalutamisega üle ja oleks peaaegu pildi tasku pannud. Aga ilmad on ju nii imelised, et lausa patt on toas passida. Käisime sel nädalal iga jumala päev mitu korda päevas jalutamas, nii mõnus oli. Kuni selle hetkeni kui enam ei olnud, ja oleks hea meelega lihtsalt selili keset teed visanud. :D
Üleüldse, ma olen nii järsku nii hädiseks jäänud. Ei jõua enam mehe ja Koeraga jalutades sammu pidada ning kõndimise asemel pigem paterdan nagu part. Ja see toimus kuidagi nii…üleöö…
Kõht on ka kahtlaselt karvaseks läinud. Ükspäev silitasin oma paljast punu ja vaatasin, et mida helli, naba ümber on kolm pikka, musta karva + palju lühemaid aga siiski tumedaid karvakesi. Varsti olengi nagu godzilla-gorilla, sama karvane, tujukas ja suur! :D
Ja jehuu venitusarmidele. :( Mu vanad armid hakkavad nüüd jälle punasemaks minema. Mitu triipu on ka pikemaks veninud. Mina ja mu õnnetu nahk, kuramuse-kurat ma ütlen. Aga ega vist väga imestada ei ole kui nädalaga 5 cm ümbermõõdust kasvad.

Valukestest nii palju, et ”päevade valu” on vahepeal peaaegu ära kadunud aga siis tuleb järsku jälle mingi hoog ja tahaks surra. Üldse ei ole tore ärgata selle peale, et kõht tahab otsast ära kukkuda… Ja nii on juba mitu viimast hommikut olnud. Ärkan tugeva kõhuvalu peale. Magu on ka viimastel päevadel valutanud.
Väheke TMI aga mis teha, kellele ei istu koledad kirjeldused, koledatest asjadest siis jäta see lõik vahele. Nimelt on mul juba mõnda aega olnud pissides vahel selline imelik valu. Umbes, et kui end lõdvaks lasen siis lööb munasarjadesse valu sisse, enne sellist asja olnud ei ole. Mis see olla võiks?
Esmaspäeval lähen käin uuest ämmaemanda juurest läbi, sest kirurgi juurde pean ma nkn minema oma põlvega. Kes veel mäletab siis mõni nädal tagasi rääkisin, et kukkusin põlve väga õnnetult katki. No nüüdseks on see enamvähem ära paranenud, aga kõik see osa on ikka veel paistes, sinikaid täis, punane, valus aga peale vajutades tuim. Just see tuimus teebki muret, päris normaalne ju see küll ei ole. Parem karta kui kahetseda.
23’ndal tegelikult käisin alles ämmaka juures. Emakapõhja kõrgus on 17 cm, kaal on kilo võrra langenud, lapse süda lööb 152 korda minutis ja LA aja sain ka kirja, 22.mai saame siis loodetavasti teada kes end minus peidab ja kas minust ikka nõida saab. :D

Staffi koha pealt nii palju, et saime lõpuks vankri osas ka otsustatud vist. Valituks sai hartan topline s. Nüüd tuleb see kõigest veel ära maksta ja saan jälle ühe suure otsuse oma nimekirjast maha kriipsutada. On kellelgi kogemusi selle vankriga?

16+6 sain pisikese müdistamist ka korralikult lindistada. Ta ikka jagab selliseid hoope dopplerile, et kõrvaklappidega kuulates hakkab valus. 2.40 on tema õiget südame kloppimist kuulda, no on ju nagu galopeerivad hobused!? :D

Võrreldes eelmise nädalaga siis, kaal on sama aga kõhuümbermõõt kasvas hüppeliselt 5 cm.
Ei mina aru saa mis imetrikke ta mul seal kõhus teeb. Selline tunne, et ta keerab end iga jumala päev vähemalt kolm korda ümber. Kui voodis vaikselt laman siis tunnen vahel kuidas sees on selline hästi-hästi imelik tunne. No ma ei oska seletada täpsemalt. Liigutused need nagu ei ole, sest ma ei tunne mingeid kindlaid lööke, pigem sellised sujuvad venitused vms… Väga kahtlane igatahes.
Ja kõht tundub ka muutuvat vastavalt sellele mis positsiooni tema valinud on, sest kuidas muidu saan ma seletada seda, et ükspäev on kõht nagu 7 kuud rasedal ja järgmisel juba nagu ei olekski midagi? Musta pluusiga lähivõte on tehtud täpselt 16+0, hommikul tühja kõhuga. Ja see kleidiga on kaks päeva hiljem ning lõuna paiku, söönud olen 2 võileiba.

Comments

comments

12 thoughts on “Beebiblogi: 16.nädal. Kõhupildid.

 1. Meil on Hartan Topline S. Kiidan valikut! Olen ülimalt rahul! Soovitan võtta pehme kookoniga, mida saab soojakotiks teha. Sellel on kasutusaeg väga pikk. Kuigi enamus aega liigun nii, et esirattad on lukustatud, on poes jällegi hea pöörlevate ratastega liigelda. Super vanker! ;)

  • Ma ostan kasutatult, seega mul ei ole valikut kas pehme kookon või korv vms. Sel konkreetsel vankril on korv. Kuidas siis saab? Pean midagi hakkama ikkagi juurde ostma või käib see korvi pealne kate kuidagi jalgadele? :D

 2. Mul lööb ka vahest(st igapäev,vähemalt korra) pissides tugeva valu munasarja,kahjuks ei oska öelda mis see olla võiks,mina olen ainult täheldanud et selline valu lööb siis kui olen natukene liiga kaua pissihäda kannatanud.

  Minul on titestaffist ainult riided ja kiik olemas :D voodi ja madrats ka pm,need peab ülemus kohale tooma ja siis pean ära maksma ,aga pm nende pärast enam muretsema ei pea, vanker on nö välja vaadatud,aga pole leidnud veel mulle sobilikku värvi ja selle ostu jätan vist lõpu poole siiski :)

  • Mul Hartan Topline X (sama nagu S ainult et väikeste rataste asemel suured). Muidu on ok, aga päris palju ruumi võtab, eriti kokkupannes. Meil on suur auto ja suur pagasnik kuid pm ainult vanker matabki selle enda alla. Kindlasti soetan suveks kergema ja väiksema käru, sest seda kaasas vedada on suhteliselt tülikas. Eks see enamik suurte vankritega nii, kuid mulle tundus et eelmise lapse Ej oli nagu lihtsam vedada. Mind isiklikult häirib see, et käru osal jääb see katuse alumine osa lopendama kui iste istumisasendis, jääb kuidagi totakalt.

  • Ma alguses vaatasin ka X’i aga S’il on vähemalt vahetatavad esirattad aga need pean ise juurde ostma.

 3. Mul Hartan Topline X (sama nagu S ainult et väikeste rataste asemel suured). Muidu on ok, aga päris palju ruumi võtab, eriti kokkupannes. Meil on suur auto ja suur pagasnik kuid pm ainult vanker matabki selle enda alla. Kindlasti soetan suveks kergema ja väiksema käru, sest seda kaasas vedada on suhteliselt tülikas. Eks see enamik suurte vankritega nii, kuid mulle tundus et eelmise lapse Ej oli nagu lihtsam vedada.

 4. Vaatasin seda kleidiga pilti, ja korraks arvasin, et see on tehtud minu majast umbes 300 meetri kaugusel jõe ääres- no nii sarnane on kõik, isegi see sild. :D ( Aga ei, kui lähemalt uurida, siis ikkagi ei ole sama koht.)

 5. Minu kogemuste järgi tähendab ka karvane kòht poissi. Kas mitmikud on välistatud, et kõht nii suur?

  • Ah ärge jamage oma mitmikutega! :D 11 nädalal oli veel üks ja ma loodan,et ta pole end seal siiski klooninud. :D

 6. Jaa, mul ka see sama valu pissides. Just siis lööb välja kui olen kaua kinni hoidnud. Mõtlesingi järgmine kord ämmakale sellest rääkida, aga see alles kuuaja pärast. Ei julgenud googeldada ka igaks juhuks , aga tore teada, et ma ainuke pole ja ilmselt see on normaalne :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.