Beebiblogi: 19.nädal

Sel nädalal oli Täpikese suuruseks greip.
19.nädal

Endiselt, wtf? Näidake mulle üks greip mis on 20 cm pikk ja kaalub 250 grammi? :D

Jätkub peaaju kasv. Ebaproportsionaalselt suur pea on märk sellest tähtsast osast, mida etendab peaaju lapse arengus. Neuronid, närvirakud, mis realiseerivad sideme aju ja lihaste vahel, on juba neile ettenähtud kohal. Loote peas tekivad ning seavad sisse sidemeid miljonid neuronid.
Pea küljes on juba tillukesed kõrvad. Piimahammaste algete alla on ilmunud jäävhammaste alged. Jäsemete mõõtmed on juba proportsionaalsed. Kuigi lapse pöid on vaid 2,5 cm pikk, on selle proportsioon sääre ja reie suhtes püsiv.Loode areneb kiiresti. Tema aju kasvab väga aktiivselt. Loote liigutamine ei ole enam nii kaootiline ja on rohkem koordineeritud, kui siiani.
Arenevad bronhid ja moodustuvad hingamisteed.
Arenevad välja rasunäärmed. Lootevõie katab lapse nahka ja kaitseb loodet patogeenide eest ja pideva veega kokkupuute puhul kaitseb samuti nahka. Loote keha on kaetud karvakestega. Enne sünnitust need vähenevad.
Laps saab oma pead pöörata. Kael on piisavalt tugev, et seda 180 kraadi teha.

Selle nädala veetsin maal ema juures. Väga lahe oli vahelduseks kõiki karvaseid ja sulelisi näha. Näiteks tõi mu vanamees eelmine sügis neile sinna põrsa. Nüüd on sellest põrsast saanud ilmatuma suur elukas. See on täiesti meeletus.
Saage tuttavaks, see on Nots. :D
Nots

Ja vasikad on ikka lahedad tegelased… Nii kaua kuni ma neid ise kausist jootma ei pea, sest nad puksivad ja siis oled ülepeakaela piimane, ilane ja kleepuv.
Aga kui nad sind kätte ei saa, siis harrastavad omavahel ilastamist. :D
vissud

Lehmad on suht rõvedad…Söövad oma tatti. :D
IMGP0014

Aga kui nüüd rääkida asjast, millest te kõik siia TEGELIKULT lugema tulite… Minu rõõmud ja hädad sel nädalal.
Pole väga kurta, kui aus olla. Ma ei taha jälle ära sõnuda seda asja, aga asjad on üpriski normaalsed. No võrreldes sellega mis nad on olnud, ja mis nad kõik olla võiksid…
Kui bussiga teisele poole Eestit kolistasin, oksendasin 2 korda. See polegi eriti traagiline, kui nii võtta. Sõin lolli peaga banaani ja nii ta läkski… Tagasi tulles olin targem, ja ei söönud mitte midagi, ning isegi ei iiveldanud.
Rinnad, selg ja muud asjad pole ka väga muret teinud. ”Päevade valu” piinas ainult nädala lõpu poole, aga see oli ka ilmselt stressist.
Toonused on ka tekkinud… Või ma ei tea mis need on? Kõht läheb kohati kivikõvaks igatahes. Ilmselt ikka toonused?
Ükspäev unustasin vitamiine võtta ja samal öösel sain jalakrambi kah, naiss. Rohkem ei unusta! Üldse ei ole fun ärgata selle peale, et jalg tahab otsast ära kiskuda end.
Kõrvetised on ka vahepeal. Ja väsimus ka. Ning oma jõuetusest ei hakka ma parem rääkimagi. Ma paterdan nagu vana emane part. Kiiresti ja kaugele liikumisest võin ainult und näha…Juba praegu!

Liigutustest nii palju, et regulaarselt ma neid ei tunne. Aga korra (vähemalt) päevas saan ikka müksu kirja. Tavaliselt saan päeva peale mitu müksu. Millal nad regulaarsemaks muutuvad? Millal teil muutusid?

Emme mul oli ikka nii vägev mutt, et õmbleski titele mitu voodipesukomplekti ja pepulapid, ning mulle need neetud rinnapadjad.
Oeh, see õmblemine oli ikka paras peavalu. Masin läks lolliks ja hakkas ise õmblema. Siis tuli pidevalt pikendus nupust välja klõpsata, et ta asja päris pekki ei keeraks.

Shoppamas käisime ka. Ma sain ühe ülimalt hästi istuva pluusi, kannaks seda nüüd 24/7 heameelega. Imetamisrinnahoidja ja pusa sain kah. Ning titele saime päris mitu head ning vajalikku asja. Näiteks meriino villast teki ning pluusi, 2 baikatekki, paar tudukombet, kojutoomis komplekti, hügieenikomplekti ja termomeetri, LAULUKOERA -appiappi, see elukas on creapy, iseenesest hakkab rääkima. Jumal tänatud, et tal off nupp on, muidu laseks mul seal kapis nii kaua kuni patakad annavad. :D

Ühesõnaga mu spordikott oli pääääris raske ja kuna mõned asjad isegi ei mahtunud sinna ära, siis oli mul veel kilekott kah näpus. Ja kui võtta arvesse seda, et ma ei tohiks üle 3 kg tõstagi, oli asi ikka päris hull. Emme põdes hullult, et kuidas ma küll Tartus pissile mindud saan…
Aga ellu jäin. Eile jõudsin oma kodinatega lõpuks koju.

See on päris kreisi, et ma olen JUBA poole peal. Nüüd on iga päevaga rohkem rase oldud, kui lõpuni jäänud on.

Comments

comments

10 thoughts on “Beebiblogi: 19.nädal

 1. Norms. Äge punu
  Nende liigutuste pärast ära muretse, varsti müdistab sul nii et ei jõua ära kiruda kui hoope siia ja sinna saad .. :D mul läksid need regulaarseks muidu nii 20-22. nädala paiku :)
  Iiveldamise kohta veel niipalju, et loen ja loen, ja mõtlen et kas tõesti see müüt vastab mingil määral tõele et tüdrukutega iiveldatakse rohkem(kui sa eeldatavasti tüdrukut ootad) , kui ma poissi ootasin, ei iiveldanud ma kordagi :) või läks mul lihtsalt hästi..

  • Ma ootasin tüdrukut, siis iiveldasin korralikult. Ootasin poissi ja iivedasin veel rohkem :D :D

  • Siis mul ilmselt joppas. Pakkusin seetõttu et paljudel tuttavatel, kes tütart oodanud, koguaeg iiveldas. Poisteootajad ei iiveldanud sugugi :)

 2. Ootan tydrukut ja ei iivelda,ka k6ht n2eb v2lja,nagu ootaks poissi.Ei tasu uskuda neid myyte,k6ik on individuaalne.3 kg t6stmine nyyd kyll mingi probleem ei ole. Kui tead mida teed ja tunnetad oma piire,siis ei ole ka 20kg t6stmine probleem.Rasedus ei ole haigus. Lihtsalt v6ta terve m6istusega asju ja elu on palju lihtsam.

 3. Appi see siga :D:D nii naljakas :D
  Aga liigutuste kohta tahtsin seda kommenteerida, et ma praegu 26+3 ja siiani ei ole need täitsa regulaarsed, mõni päev pean ise ikka päris palju meelitama, et mõne müksu kätte saaks. Ja iiveldamise värk näiteks minu puhul ka ei klapi – ma kordagi pole oksendanud ja ootan tüdrukut.. Aga näost olen küll ära vajunud, nii et see ikka natuke vastab tõele, et tütar ema ilu ära võtab :D Millal sul muidu tähtaeg määratud on? Punu juba nii eeskujulik :)

  • 4.oktoober on tähtaeg aga ma loodan vägaväga, et saan septembribeebi ikka. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.