Beebiblogi: 27.nädal – teise trimestri viimane nädal – stress.

Poja oli cantaloupe suurune, misiganes selle Eesti keelne nimetus ka olla ei võiks…
27.nädal

Kutt kaalub umbes kilo ja on 37-38 cm pikk.
Lapse nahk on kaetud kortsudega, nagu kõikidel elusorganismidel, kes elavad veekeskkonnas. Nahk sileneb sünnituse lähenedes. Sinu loote lõug on ümaram, kehaproportsioonid sarnanevad rohkem vastsündinu omadega ning jalalaba suurus on juba 2 cm. Tema nahk on tumepunane ning naha alla on moodustunud rasvkude, mis kaitseb loodet temperatuuri kõikumise eest. Aeg on sobilik, et lapsele laulda ja muinasjutte jutustada või lugeda ette salmikesi, mis ka peale sündi võiksid last maha rahustada. Helid, mis ta kuuleb on summutatud, sest kõrvad on kaetud samasuguse vahaja võidega mis katab kogu tema keha. Sündides võib su laps ära tunda sinu hääle ja võibolla isegi sinu partneri hääle. Beebi rahuneb kuuldes tuttavaid helisid. Kui sinu partner (hihi, ainult lapse hakkama pannud mehel on see eriline võime – teised ei kuule, ainult partner!) paneb kõrva vastu sinu kõhtu, võib ta kuulda lapse südamelööke. Sinu loode võtab vastu erinevaid maitseid, see mida, sina sööd, jõuab kaks tundi hiljem temani. Üks reaktsioon teistsuguse söögi söömisele võib olla luksumine, mida tunned kui kõhu vappumist. Beebi oskab nüüd silmi pilgutada ja ta magab regulaarsete intervallidega. Kopsudes moodustub pindaktiivne aine nimega surfaktant, mis tagab kopsude avanemise ja nende normaalse töö sündimisel.

Kuna ma hetkel emme juures maal ja sümptomite vihikud jätsin meelega koju, et ei peaks vedama, siis mõtlen ma praegu omast peast mis sel nädalal toimus. Ja noh, mina aju, on minu aju ja seda võib vabalt võrrelda ussitanud pilvikuga.

Kõige jubedam ja tüütum sümptom on see sama rahutute jalgade jama. No kuramus kui paha. Nüüd eile ostsin magneesiumi pulbrit, see pidavat paremini ja kiiremini imenduma, kui tablett. Eile õhtul jõin esimese segu, ja täna on niiiiii hea olla! Tegelt, ei tohi kiita, siis läheb kõik jälle pekki. Minu puhul nii tüüpiline. Ma ei saa mõelda ka, et midagi on hästi, sest järgmine hetk on kindel laks see, et kõik on tohuvapohu ja ma ei tea kuhu poole joosta. Mul meenub hetkel üks vanasõna (vms) aga loomulikult mitte sõna sõnalt, nagu vaja oleks. Midagi sellist, et ‘ah, sul on kõik hästi? ära muretse, see läheb mööda’. :D No see ei kõla pooltki nii hästi ja naljakalt, kui minu peas…
Magamine on ka aina kehvemaks läinud. Ärkan öösel korduvalt ja ei puhka nagu välja. Eriti siin, maal emme juures, võõras voodi on ikka võõras voodi, ja ega muremõtted ka just unele kaasa aita. Kodus on vähemalt hea madrats… Aga seal jälle ajab mind miljon muud asja marru (no teistlaadi asja), nii, et lõpuks ma lihtsalt vihaga pean üles tõusma, sest muidu ma ilmselt rapiks tekid ja padjad puruks. No kes neid kärbseid tuppa kutsus ja kes sel päiksel silma käsib särada? Kurjamid ma ütlen! No nii tigedaks ajas ühel hommikul. Mina magan õndsat und ja uni on niiiiii magus, ning siis tuleb mingi sitajalg mulle ninna ronima. Ajan ära, teeb 2 sekundilise tiiru ja maandub uuesti mu näol. Ja nüüd korda seda seika umbes tuhat korda. Üldse ei aja siibrisse eks?
Aina raskemaks läheb ka külje keeramine ja ühte asendisse ei saa pikaks ajaks jääda. No see on asjade loomulik käik, aga ikkagi. Häiriv.
Kõrvetised, stress ja muremõtted, rahutud jalad, valus selg jne, nagu ikka.
Oma bandaaži mure sain juba samal õhtul lahendatud. Ma loll toppisin seda valet pidi selga omale ja siis imestasin, et mis jama on, et kõik liperdab ja laperdab. Järjekordne blondiini feil.
Bandaažiga on tunduvalt parem jalutada, kõht ei hakka valutama nii, aga kuna mul on kõhupekk, siis see jääb marukoledalt. Kõht läheb nagu liiga järsult üles ja siis tuleb suur ja ebaloomulik punu. Ümber pluusi ei saa küll sellega kanda. :D
Ma ei tea mis teema sellega on, aga üks kord oli nii, et mul lendasid täpid silme ees. Mina muidugi kohe hakkasin mõtlema preeklampsiale, sest see olevat üks tunnusmärke. Peapööritus, kohati kõhuvalu, vähene vetsu vahet jooksmine, isegi siis kui olen palju joonud (just viimasel kahel päeval eriti) ja muu jama… Õnneks nüüd 16’ndal on ämmakas, eks ma siis räägin talle ja vaatan mis ta arvab.

Tegelikult mu pea tahab plahvatada ja tahaks kõigile natuke vastu tatti anda. Nutumaik on kogu aeg suus. No see on see maal olemine. Ugh, ma ei salli oma vanameest. Kuidas saab üks inimene nii vastik küll olla, kohutav lihtsalt. Küll see joodiku haigus on jube. :(
Vähemalt praegu on õues soe ja saab välja põgeneda, kui liiga talumatuks läheb, aga ikkagi.

Aga, et lõpetada see nädal ikka rõõmsas toonis, siis ütlen, et murelid on nii head, et ma võiks end neist lõhki süüa, ja põnni liigutused on ka ikka nii vägevad! Minu emme ka tundis eile, kuidas poiss kõhus natuke siputas. Vahepeal paneb sellised paugud kirja, et ma lausa ehmun ja siis on jälle vaikus majas. Aga nii lahe on vaadata kuidas kõht nataki ühele ja nätaki teisele pooole käib. Seda tunnet ei saa mitte millegiga võrrelda, iga kord kisub naeratuse näole. :) No ma räägin, et ta praegu juba selline kung-fu panda mul seal, et mis siis veel seeb, kui välja tuleb (või raseduse lõpus). Hakkab mul mööda tube kargama nagu rohutirts. :D
Ei, tegelt nii hull see asi ei ole. Need liigutused on veel lahjad ja harvad. Kui pikali viskan või istun, siis tunnen, aga püsti seistes veel eriti ei tunne, kui siis väga harva. Võiks juba rohkem mürgeldada.

Nimedilemma seisab meil ka veel ees. Mis küll saab meie poja nimeks. No mitte ühtegi ilusat nime ei ole leidnud mis võtaks jalad nõrgaks. Ma ikka ootan seda ‘wow’ efekti, et vot see ongi nüüd see õige nimi. Olge armsad ja öelge mulle normaalseid poiste nimesid. Kriteeriume väga ei ole (minu arvates), lihtsalt, et ei oleks mingi välismaine huiamuina (y,x jne on jama). Meeldiks Eestipärane, aga samas mingid väga vanad nimed mulle ka ei meeldi. No kuidas sa paned imikule Elmar nimeks, mul tuleb kohe mingi vanamees silme ette no. :D
Tahaks, et nimi oleks piisavalt eriline, et klassis veel 4 sama nimega last ei oleks, aga jällegi mitte nii eriline, et keegi ei oska seda välja lugeda ega hääldada.
Mulle meeldivad näiteks Henri, Toomas, Sebastian, Rasmus, Martin, Robin jne, aga ükski neist ei ole päris SEE.

Aaaaaga okei, ma lähen nüüd emmega aiamaale kastma kaasa, ja mugin nii kaua vaarikaid kui tema rasket tööd teeb. :D

Comments

comments

25 thoughts on “Beebiblogi: 27.nädal – teise trimestri viimane nädal – stress.

 1. Steven on näiteks selline nimi, mis sobib nii eesti keelde, samas kui kutt kunagi suur on ja välimsaale minna tahab, ei teki nimega ebameeldivusi. Samas öeldakse, et õige mehe nimes võiks olla täht R. Marcus, Marten, Christian (Chris), Rasmus, Gregor. Endale meeldib veel näiteks Ralf, Danel, Ragnar. Tom, lihtne, aga kõlab meeletult hästi. See kõik on minu arvamus, ega arva, et kõik minuga samal meelel on. :)

 2. Siim, Joosep, Joonas, Kristjan, Ahto, Romet, Harri, Johannes, Kaur, Sander, Rein, Jaan, Asko, Simo, Remo, Lauri, Laur, Margus, Mihkel, Veiko, Virko, Martin, Rauno, Martti, Tauri, Klaus, Raivo, Targo, Janar, Hannes, Erik, Vaido, Kaupo, Andre, Tanel, Peeter, Ats, Mikk, Rait, Madis, Ülari, Kalvi, Arvet, Taavi, Märt, Kaarel, Jaanus, Jüri, Mehis, Heiki, Raido, Riivo, Tambet, Raul, Robet, Kalev, Heigo, Meelis, Kait, Ergi, Hardi, Jürgen, Karl, Kahro, Egon, Uku, Eero, Hugo,Timo,

 3. Minule näiteks täiega meeldib Ivo :). Ma ei tea miks. Teised võimalused on Meelis ja Holger, aga need on sul juba siin üleval nimetatud :).

 4. Nimed nimedeks, aga täpid silme ees võivad silmapõhja või rõhu probleemile viidata. Meenuta, kas nad liikusid kaasa või olid paigal? Kui paigal siis erakorralisse silmapõhja igaks sajaks juhuks näitama ja kui liikusid siis lase vähemalt rõhk üle mõõta.

  • Liikusid. Aga ma homme lähen ämmaka juurde ja räägin talle ka, vaatab mis ta arvab…

  • Minul olid ka täpid silme ees ja kurtsin mitu-mitu korda arstile. Mis ta mul soovitas? Kainena püsida.. Ei hakka üldse kommenteerima :)

   Siis tulin aga siia ( eeldan, et saad aru, et selle”siin” all mõtlen Eestit) ja nii kui kurdetud sain, mõõdeti vererõhku ja läksin 24ks tunniks haiglasse jälgimisele. Mul oli kuskil 170 kanti.

   Ühesõnaga kõrge vererõhk on ka üheks preeklampsia tunnuseks, mistõttu soovitan kindlasti igaks sajaks juhuks arstiga konsulteerida.

  • Käisin ära ja ta arvas, et pigem madalast vererõhust. Et kui järsku langes siis on nii äkki.
   Käskis mul nüüd kodus mõõtma hakata kui halb on…

 5. Aega on selle nimevärgiga, kui kutt sünnib siis vaatate kelle nägu on. Meil polnud enne poisi sündi nime olemas aga kuna kutt oli nii Matu nägu siis Mathias ta nimeks saigi :D (hiljem vaatasin nimede tähendusi, Mathias tähendab taeva kingitust. kuna rasedus ja sünnitus olid meditsiiniliselt rasekd siis kingitus ta meile oligi).

 6. Tahaks, et nimi oleks piisavalt eriline, et klassis veel 4 sama nimega last ei oleks…
  Mulle meeldivad näiteks Henri, Toomas, Sebastian, Rasmus, Martin, Robin jne
  Lähtuvalt su esimesest lausest ei sobi enamus su nimedest :D su lapse klassis saab kindlasti olema 2-3 Rasmust, vähemalt üks Martin ja Sebastian :D
  Soovitan vaadata iga kuu avaldatavad “kuu popimad nimed” seal saad ideid, mida ei tasuks lapsele nimeks panna ;)

  • Lisaks, Sebastian ja Robin nüüd küll mingid eestipärased nimed ei ole?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.