Beebiblogi: 6. nädal.

Sel nädalal oli beebi suuruseks hernes.
6.nädal

Loode on umbes 6 mm pikkune ja kaalub 0.4 grammi. Käed ja jalad kasvavad hetkel ja beebi näeb välja nagu väike kummikaru. Praegu arenevad beebi silmad, kõrvad, keel ja suu. Arenevad ka aju ja närvisüsteem. Südamelööke on võimalik ultrahelis näha. Loode on hetkel väga õrn, seega on väga tähtis eemale hoida toksiinidest ja alkoholist.

Oh jeesusmaria, lõpuks saabus iiveldus! Nii kui kuues nädal hakkas siis oli hommikul tõustes imelik olla. Selline väääga kerge iiveldus. No nii kerge, et ei tea kas kujutan ette või on päriselt? See on nüüdseks igapäevane ja vahet ei ole kas hommik, lõuna või õhtu.Tugev ja kindel iiveldus oli ainult siis kui bussiga sõitsime. Selline tunne oli, et kohe hakkangi oksele…
Isu puudus on ka jube. Kõht on nii tühi, et koguaeg koriseb aga mitte midagi ei kõla ahvatlevana ja kogu see söömise protsess on nii vaevaline. Isegi lemmikud toidud ei isuta. Kohe hakkab iiveldama kui mõtlen, et peaks sööma midagi. Aga kui ei söö siis hakkavad kõrvetised ja iiveldus.
Üks päris lahe isu mis sel nädalal tekkis on hapu mahl. Öelge mulle kas normaalne inimene joob sidruni mahla nagu vett? Mina igatahes ei ole kunagi sidrunit armastanud ja see sama mahl veel mõned nädalad tagasi tekitas mulle vastikuse värinad. Greibi mahl on ka nii hea… mmmm…
Ja ma ei ole üldse hommiku inimene. Nii raske on üles tõusta, vahet pole kas olen maganud 6 või 12 tundi. Ma vihkan oma äratuskella.
Ühel hommikul surusin endale 2 võileiba alla, et loengud üle elada ja ei peaks teisi kurdistama oma kõhu korisemisega. Päris awkward ka kui klass on jumala haudvaikne ja siis tuleb kuskilt nurgast järsku kõva urin… Aga mulle ei meeldi hommikul kohe süüa kui ärkan ja see iiveldus ei tee ka asja kuskilt otsast paremaks. Ärge saage valesti aru, ma olen suht häppi, et ta lõpuks saabuda otsustas!
Nädala alguses oli palju rohkem ”päevade valusid” (emaka, munasarjade ja tussitoru juures) aga mida päev edasi seda nõrgemaks need jäävad. Muidugi lööb vahepeal tugevaid sähvatusi ka aga valu ei ole pidev.
Sel nädalal hakkas ka seljavalu. Ütleme nii, et kõvad puust toolid ja mitu tundi järjest istumine ei aita kaasa. Õhtul on perse nii kange ja selg jumala valus, mees võikski mudima jääda, mmmmmm, massaaž….
Tissid on ka valusad endiselt.

Üks öö nägin unes, et olime väikese tüdrukuga poes. Ta chillis turvahällis ja mina vahtisin sokkide ja väikeste kinnaste seast neid käpikuid mis vastsündinule käte otsa tõmmatakse, et nad oma nägu peast ära ei kraabiks. Ja siis vaatasin seda tüdrukutirtsu kes mulle nii suure naeratusega otsa vaatas ja mu süda tahtis armastusest lõhki minna. Seda tunnet ei ole tõesti võimalik seletada. Lihtsalt tundsin end maailma kõige õnnelikuma inimesena! Ja mingil kahtlasel põhjusel nimetasime me teda Annabelliks. Ja olgu öeldud, et ma ei paneks seda nime noaähvardusel ka oma lapsele. Üks teatud Anna rikkus kõik sellised ilusad nimed minu jaoks ära.
Ärkasin üles siis oli ka nii paganama hea tunne. Aga kahju oli, et ma ei saa juba praegu seda Täpikest kallistada ja talle päevadläbi korrutada kui tähtis-armas-kallis ta mulle on. Kuigi ma teen seda kõhtu silitades igapäevaselt…aga noh, teate ju küll, see ei ole see sama…Oeh, ma ei jõua oodata aga samas ei taha, et see ka nii ruttu läbi saaks…

Fun fact. Kassid (ja ka koerad vist) pidid aru saama, et sa oled rase. See seletab miks Kass mulle juba nädal aega näkku tahab ronida. Üksõhtu tahtis vist ära lämmatada mind oma armastusega, tatsas mul tisside peal ja üritas oma karvu mulle kurku suruda. Vurrudega kõdistas ka.

Comments

comments

6 thoughts on “Beebiblogi: 6. nädal.

  1. Jaa, haput olen mina mõlema rasedusega armastanud. Sidrunit sai kilode viisi poest ostetud ja endale sisse aetud! :D Ja pean tunnistama, et ootasid pikkisilmi, millal saab puu pealt neid pool tooreid ja hapusid õunu süüa. Toorestest tikritest rääkimata. :D

  2. Mina jõin meeletutes kogustes vett sidrunimahlaga. Isegi töö juurde sai muretsetud see sidruni kujuline pudel sidrunimahlaga. Kui pudel tühjaks sai jooksin veeautomaadi juurde, täitsin pudeli ja valasin sidrunimahla juurde. Töökaaslased vahtisid mind nagu hullu, sest ma võisin päeva jooksul 5-7 0,5 liitrist pudelit tühjaks juua…. :D

  3. Nägin kaks päeva tagasi unes, et sain lapse ja nimeks panime Annabel. Ja pean samuti ütlema et see on nimi mida ei paneks kunagi!

  4. Kuule, Lipsuke, 2ra kuule seda ask.fm jama ja Malluka imelikke v2ljaytlemisi: m6nedele inimestele on lihtsalt tugevam n2rvikava antud ja nad ei saagi ehk aru, kuidas on v6imalik oma raseduses igan2dalaselt j2rge ajada. K6ik Su kirjutised rasedusest on noortele ja esmarasedatele v2ga vajalikud, eriti nendele, kes on kalduvusega paanitsemisele ja otsivad m2rke, et end maha rahustada… Eks selle noorusega ole kah nii, et inimesed ju vananevad ja kypsevad ja kasvavad suureks. 12-aastast ei l2he ju s6imama, kui lapsik ta on…nii kole, et Sulle nooruse naiivsust ette heidetakse. See ei tee Sinust halvemat ema… elutarkus tuleb ainult aastatega ja 6nneks Sul neid veel palju-palju ees :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.