Beebide õpik: 13 viisi kuidas oma vanemaid igapäevaselt hulluks ajada.

1. Kaka just siis, kui emme on sulle uue mähkme alla pannud. Ja vaata, et sa ikka innukalt riidesse panemise vastu protestiksid. Peksa ja siputa võimalikult palju! Emmele meeldib see väga.

2. Kaka või pissi oma riided täis kõige ebasobivamal ajal. Näiteks siis kui sõidate ühistranspordi või taksoga. Kindlasti hävita oma riided sel ainsal korral, kui emme on unustanud varukomplekti pakkida.

3. Käitu võõraste ees inglina, jättes emmest hullumeelse eide mulje, kes alatult sinu kohta valetab. Kes öösel ei maga? Kes päevade viisi ainult süles vedeleda tahab? Sina küll mitte… Sina oled muster näidis ideaalsest beebist!

4. Purista ja sülita emme puhtale pluusile kogu oma hommikusöök! Milleks siis pesumasinad loodud on?

5. Ära jää mitte mingil juhul magama, kui tunned, et emmel on kiire. Mida kauem sa üleval suudad olla, seda kasulikum see emmele on!

6. Emmed on sellised isendid, kellele pole vaja väga palju und. Nad suudavad funktsioneerida poole vähemaga, kui nad arvavad. Sellepärast tulebki igal öösel vähemalt iga kahe tunni tagant ärgata. Mida järsemalt sa nutma puhked, ja mida kõvemini sa nutad, seda kiiremini liigutab end emme. Meie rekord on ühest toa otsast teise, koos voodist välja hüppamisega, kolm sekundit. Emme haaras mind kohe hingeldades sülle ja muudkui korrutas “Mis juhtus? Mis juhtus kallike? Nägid halba und? Ära karda emme on siin”, ise hoidis teise käega oma suurt ja punast varvast pihus, ning sonis midagi mingist taburetist…

7. Kisu emmet juustest, kõrvarõngastest, pluusist – millest iganes! Mida järsemalt tõmbad, seda parem. Eriti hea on emmet juustest kiskuda, kui ta sinu kõrval õndsas unes vireleb!

8. Emmede lemmik hommikune äratus on ‘käega näkku-jalaga makku’, aga sobib ka ‘varbad ninna’ või ‘katsume kõik emme näos leiduvad õõnsused läbi, ja kui ei leia parajat auku, kuhu oma sõrmed suruda, võid selle vabalt ka ise sinna hammustamise või näpistamise teel tekitada’.

9. Kui sa oled juba natukene suurem, ja suudad ennast veidikenegi liigutada – vaata, et sa elueest end koguaeg igalt poolt alla kukutada üritad. Mida äkitsemalt ja mida kõrgemalt, seda parem. Keera end näiteks järsult diivani serva poole, ning vaata kui kiiresti emme reageerida jõuab. Kui ta ei reageerigi ja laseb sul rahus eneka teha, peaksid sa kaaluma varianti, et emme vajab veidike puhkust… Aga ära seda talle mingil juhul võimalda – harjub veel ära.

10. Kui sa tavaliselt magad 40 minutit, siis on hea emmele vahel teha üllatusi ja magada küigest 10.

11. Nuta igal võimalikul põhjusel, mida suudad välja mõelda. Pluus on ilast märg – nuta. Mähkmes on peerukaka – nuta. Lina on külje all veidike kortsus – nuta. Su varvas on teki alt väljas – nuta. Sul on tunne, et su kapis on koletis – nuta. Su kõrv sügeleb, aga sa ei oska-viitsi seda sügada – nuta!

12. Kui sa oled emme süles/kaisus/juures/temaga ühes toas, vaata toa kõige pimedamess nurka ja naera kõva häälega.

13. Kui emme sind enda pea kohele tõstab, oksenda talle suhu. Tal pole niikuinii aega süüa, seega 2in1.

wpid-dsc_0234.jpg

Comments

comments

12 thoughts on “Beebide õpik: 13 viisi kuidas oma vanemaid igapäevaselt hulluks ajada.

 1. Ma naersin ikka sydamest. No koik see on nii tuttav ja igapaevaselt enamasti hulluks ajav…aga kui keegi selle kirja paneb, siis kolab koik see lihtsalt nii naljakana. Muide minu laps hakkas yhel hetkel yhe osana aratusest kasutama (no siis kui koik need ninad, hammustamised ja napud enam ei toimunud ning nendest hoolimata ma suutsin veel poolunes olla ning teda ignoreerida- inimene harjub ju koigega…eriti emad) seda, et istus pahe. No kujuta siis ette seda oosel all olnud mahet oma nina vastas pluss raskusi seal vaikese pepu all hingata…
  Ja minu lapsel oli seal opikus veel yks punkt- iga kord kui sind lasteoe juures kaalutakse (ei tea, kuidas Eestis aga meil see siin ilma mahkmeta), siis pissi koigepealt emme tais ja siis kui koik arvavad, et no nii nyyd on siis see oht moodas, siis yllata neid veel ning seekord pissi lasteode ka tais (ja tee seda absoluutselt iga kord- st 12 korda esimese aasta jooksul) Ja las vahemalt see esimene piss olla nii suur kui voimalik nendel juhtudel, kui emmel ei ole omale ekstra pluusi kaasas ning tal oli plaanis peale lasteode sobrannaga kohvikusse minna voi kuhu iganes mujale, kus mantliga istumine tunduks kummaline.
  No ja siis veel see, et emmele meeldib kangesti arvuti klaviatuur, kus pooled klahvid ei toota- seega kui emme korraks selja keerab siis oma vaikeste kaekestega viruta koigi nende klahvide vastu tugevamini kui ykski taiskasanud ilmatusuurte kaelabadega tugev mees iial suudaks.

  • Jaa, see pähe istumine on meil ka teema :D sätib ja sätib, et täpselt näkku istuda ja siis naerab suure häälega :D

  • Võin veel lisada – kui emme toast välja läheb, karju nagu surev beebikajakas! Ja loe sekundeid, kui kiiresti sind uuesti sülle võtab.

  • Ja kisa veel eriti kovasti kui emme mitte lihtsalt niisama toast ei lahku, vvaid kui ta WC-sse laheb :D Mu Jumal kuidas olen ma oppinud ylehelikiirusel Wc-s kaimise…

 2. Kurja, lugesin neid tarkusi oma mehele ette ja poole pealt mõistsin, et kõhubeebi ju kuulab ka hoolega pealt :-D
  Nii et kui ta enne nende peale ei oleks osanud tulla, siis nüüd… :-))

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.