Beebiriiete suurused ja peast natuke soojad titemammad.

Meheraas pani paar päeva tagasi titeriiete kummutid kokku, et ma saaksin lõpuks kõik riided ja asjad ära laduda-sorteerida ja siis vähehaaval neid pesema hakata.
Ja mul tuli ahastus peale, kui ma avastasin, et mul polegi tegelikult nii suurt riidevaru, nagu ma ette kujutasin. No 7 kilekotitäit riideid kadus sinna kummutipõhja ära nagu nalja. Ilmselt võttis enamus ruumi enda alla kombed ja muud mahukamad asjad.
Mina ikka mõtlesn, et mul on umbes 6 kuuni neid riideid olemas aga kus sa siis sellega.
Ja mis värk nende suurustega on. Oh appi. Ma pidin endale peaaegu hullumaja auto järgi kutsuma, kui neid suurusi sorteerima hakkasin. Kuidas saab nii olla, et 56 ja 68 on täpselt sama mõõtu? Ja 70 on ainult tibatillukese võrra suurem? Aga samas on 50 suurem kui 56. Ajuvaba ju. Üritavad siin esimest korda emaks saavat naist peast segi ajada oma suurustega.
OK, tegelt ma saan aru. Erinevad firmad võrdub erinevad suurused, ja mõnel on suurusega mõeldud, et alates näiteks 56 aga teisel, et kuni 56 jne… Aga ikkagi. Ajuvaba.
Ma ei osanud mitte kuidagi neid sinna sahtlisse laduda nii, et oleks suuruse järjekorras. Igal riideesemel on erinev suurus sees ja igaüks on oma mõõtu. Üritasin isegi ükshaaval neid võrrelda ja siis mingi loogika järgi laduda, aga lõppkokkuvõttes kallasin ma selle kotitäie lihtsalt sinna kummutisse ümber ja saatsin kõik kukele. Niikuinii pean veel läbi pesema hakkama neid.

Hiljem muidugi läksin ikka tagasi ja lappasin vähemalt enamvähemgi järjekorda ära, ja lugesin üle mida kui palju mul olemas on. Jällegi, totaalne ahastus. Appi, mu laps jääb paljaks! :D
Hakkasin siis mina aga agaralt igasuguseid saite ja gruppe läbi tuuslama, et otsin siis juurde neid asju. Ja issandjumal, mida mu silmamunakesed nägema peavad. Kasutatud bodi 5 euri, tudukombe 5 euri, sipukad 4 euri. Eeeee, kuu pealt kukkusid või? Ma pigem ostan siis juba poest uue, kui sinu tite vana ja kasutatud (ühes netipoes on hinnad alates 4-5 euri tk). Mis siis, et ”see näeb välja nagu uus”, ta EI OLE uus. Kaltsukast saab samasuguses seisukorras asja max 2 euriga. Samahästi lähen ja hakkan oma ‘korra jalga proovitud’ alukaid soovis poehinnaga müüma. :D

Mina küll mingi kasutatud bodi eest ei hakka üle 2-3 euri maksma. Halloo kosmos nagu. :D
Ei no, selles mõttes, et müü oma kasutatud jura poehinnaga ja teeni oma kulutatud raha tagasi, aga näidake mulle seda inimest, kes on nõus seda hinda tegelikult ka rõõmsal meelel maksma? Kui olete kellegi sellise leidnud, siis palju õnne. Ta on sama tumba, kui sina, ehk hullemgi, sest sina saad vähemalt oma raha tagasi mis sa ENDA lapsele KULUTANUD oled. :D
Minu arvates on see lihtsalt veider. Mul oleks häbi küsida selliseid summasid kasutatud riidetüki eest. :D

Me saame kõik aru, et sa oled selle asja uuena ostnud ja ei taha ”poolmuidu” ära anda, aga mõistusega võta palun seda asja. Miks peaks keegi tahtma su kasutatud kaltsu euro-paar odavamalt, kui poest saaks täitsa tutika juba? Siinkohal räägin ma siiski kasutatud asjast, millel on ka kasutatud välimus. Ja jah, ma saan aru, et tite riided on meeletult kallid, aga kas selle pärast on siis normaalne kasseerida teise ringi riietelt, mis näevad ka vastavad välja, enamus oma kulutatud raha tagasi?

Ja ma ei hakka rääkimagi neist kes müüvad oma täiesti kasutut tavaari paarikümne sendiga vms. Nagu kartulimardikas siin rääkis. ”Kasutatud (aga näeb välja nagu uus!!!), üksik sokk, ainult 25 senti!”
Ajuhiiglased ma ütlen!

Mis teie arvate, kas kasutatud beebiriiete eest on mõistlik ‘oma kulutatud raha’ tagasi kasseerida või peaks ikka asju müüma mõistusega pandud hinnaga? Või see ongi nagu OK, et ostad 7 euriga bodi ja aasta hiljem müüd selle 14’ga maha? :D
Ja rääkige mulle, kui kiiresti teie lapsed mingi suuruseni kasvasid? See on ka suht müstika, kuidas ühele 6-kuusele läheb 62 selga, samas, kui teine kannab selle ajaga juba 74.

Comments

comments

23 thoughts on “Beebiriiete suurused ja peast natuke soojad titemammad.

 1. Minul õudsalt vedas nii nende riietega, kui lapsega :) Sain sugulaselt kaks suurt musta prügikotitäit riideid, kus suuruseid alates 50-110, suurem osa kuni 74-80. Kasutatud, aga väga puhtad ja korralikud, pluss olid seal ka suuremad suurused talveriided, mis sellest talvest sai juba kanda (laps kahene ja 85 cm). Lapsega vedas nii, et ta mul kasvas stabiilselt kahe sentimeetri kaupa kuus :) Nii et aastaselt oli vist 74-76cm. Samas tuttaval viskas plika uhe kuuga korraga 5 cm pikkust. Mul plika kandis veel pooleteise aastaseltki 74 suuruses riideid :) Muidugi see ka olenes firmast. Aga ise olen ostnud päris vähe asju ja nüüdki mõned kuud tagasi ostsin kasutatud riideid kotitäie. Ehk ongi mugavam otsida, kus pakutakse kotitäis mingis suurusvahemikus riideid, sest neid tuleb päris tihti vahetada. Väiksena kas tuli piima tagasi koos krooksuga või juhtus ka mähkmega “õnnetusi” nii, et terve selg sellega koos ja muidugi vaja kõik vahetada. Ka nüüd suuremast peast ostsin kasutatud riideid, sest mängib ja määrib ennast ära, või kui ise sööb, siis ikka juhtub miskit sülle kukkuma või näpud pühib puhtaks. Uuemad riided on siis seljas, kui kuskile külla läheme või üritusele. Kodus tuuseldab värviplekilise pluusiga ja samasuguste pükstega :D Uutest riietest ikka rohkem kahju, kui kohe miski sülle lendab.

 2. Lasteriiete suurused on ja jäävad müstikaks, aga lapsed kasvavad meeletu kiirusega, et varsti sa ei jõua selle peale enam üldse mõeldagi. Oma lapsele olen valdavalt uued asjad ostnud, või no välismaalt tellinud, sest Eestis tahetakse nende eest hingehinda. Eriti nalja pakub see, kui keegi müüb kasutatult samu asju kallimalt, kui mina need uuest peast ostsin. Laps oli sündides 47 cm pikk, esimene kuu kasutasime ainult 50 suurust, siis teine kuu 56, kolmas 62 ja nüüd 4+ kuud pean 68 asjad juba ostma. Arvasin ka, et kuna mul kottide viisi asju olemas oli, et riietemure on esimeseks 6. kuuks murtud, aga võta näpust. Hakkasin nüüd vaatama ja järgmist suurust nagu ei olegi. Kuna laps ajab tihti piima välja, pean päevas tal vähemalt 4-5 korda riideid vahetama, mistõttu bodysid ja pükse kulub ikka mõnusalt. Esimesi suurusi muretse vähem, kõige rohkem kulubki 62-68-74 asju. Siis on nad juba piisavalt tegutsejad, et neid pidevalt ära mökerdada.

 3. Niipalju,kui olen budus või kuskil kasutatud lapseriideid tellinud,siis pigem sellepärast,et müüakse midagi sellist,mis hakkas kohe silma ja mujalt sellist enam ei saa…sest olgem ausad ka lasteriietega see jama,et kui mingist tuntud poest osta siis kõigil lastel samasugused bodyd nt seljas…mitte,et selles vb midagi väga halba oleks aga vahepeal tahaks ikka miskit originaalsemat. Ja siis tõesti olen ka nõus selle kasutatud pluuse eest nt 5euri välja käima.
  Suurused tõesti olenevad suurelt firmast. Minu 67cm pikkune tirts kannab osasi bodysi mis endiselt 62 ja ühe lindexi 56suurus body panin ka alles nüüd kõrvale,sest natuke kitsas:D (lindexil enam jaolt väga mõnusad venivad asjad)
  Üldjuhul 62 ongi suurus,mida kannab suht tükk aega…aga kõik jah oleneb lapsest!
  Ja samas mina olen tihtipeale suurusevaruga riideid ostnud…näiteks 74suurus pluus hetkel selline lohvakam tuunika/kleidi moodi seljas ja hiljem siis pluus:D

 4. Riietele kirjutatud suuruseid ei saa tõesti väga tõepähe võtta. Oliver kannab siiani ühte H&M’i tudukombet, mille sisse on kirjutatud 56 (ehk see oleks pidanud talle selga minema kenasti ca 2-3 kuul), poiss oli kuu tagasi 67cm. Niiet jah :D

 5. Poiss hetkel 9,5 kuune ja kannab 68/74 riideid. Sellega on ka veider, et osad 62 riided on parajad. Osad on väikesed. Osad 74 riided kipuvad ka juba väikeseks jääma ja samas teistesse laps upub. Võta sa nüüd kinni siis. Pluusidega hea lihtne, neid saab kauem kanda. Eriti kui on lühikeste varrukatega pluus. Pükstel ka ei mängi nii suurt rolli suurus (Kui just pole kinniste jalaosadega). Bodyd ongi peamised, millega probleem tekib ja kõige kiiremini väikeseks jäävad. Aga mina kasutasin esimese kuu 50-62 riideid. 56 läks vahepeal kasti ära ja siis 62 jäi veel mitmeks kuuks. Umbes poole aastaselt vahetasin välja 68 suuruse vastu ja mingi hetk tuli lisaks 74. Sujuvalt üleminek ühelt teisele ühesõnaga. Selle erinevate suuruste teemaga oli see, et mõõtsin teiste suuruste järgi lihtsalt, kui numbrid ei klappinud. Kui oli kirjas 50 aga oli 62 suuruse mõõtu, siis paningi 62 juurde sahtlis. Muideks H&M on näiteks selline, millel numbrid väga puusse panevad. Ostsin kaks body 50 suurus aga reaalis olid täiesti 62. :)

 6. Ära üldse ette muretse. Osta esialgu 56 suurust ja kui beebi käes siis näed kuidas ta kasvab. Mul Iti näiteks kannab veel 56 suurust ja on täitsa paras, kui enamus tema vanused kannavad ammu juba suuremaid suurusi.

 7. No aga olgem ausad, et uuena ostetud beebiriided on ikkagi päris kallid. Mina ostsin ka absoluutselt kõik uued asjad, osad jäid kandmata, mõni asi sai 1-2korda selga ainult. Seega mina ei annaks ka neid riideid poolmuidu ära. Sinu toodud aluspesu on ikkagi veidi teine näide, üsna äärmuslik. Eriti üleriided.. Kas sa tead mis poes korraliku tootja üleriided maksavad? Beebide kombed on alates nii umbes 50euri. Asi pole kasu teenimises (sest kasu sa sealt nagunii ei saa mitte kuidagi moodi), vaid kui riie on tõesti korralik siis ei anta seda poolmuidu ära ja olgem ausad- inimesed ostavad ja veel väga paljud. Ega nad sellepärast lollid pole, vaid saavad ikkagi odavamalt kui poest. Lapse suuremaks saades olen ostnud ka mõne kasutatud riide, kuid enamjaolt on need kõik meil seisma jäänud või läinud ainult koduhoovis müttamiseks. Selles suhtes, et kui kasutatud beebiriided on juba kallid.. siis oota kuni laps kasvab,riided lähevad veel kallimaks :)

  • Ega ma siinkohal ei räägigi talvekombedest ja sellisest korralikust varustusest, vaid riietest millel on topid ja plekid peal. :D

 8. Mina ei ole veel siiani viitsinud tegeleda laste riiete müügiga. Ma lihtsalt leian, et neid inimesi on küll ja veel, kellele niisama need riided ära kinkida. ;)

  Aga laste kasvu kohta: Lapsed on nii erinevad, nii ka nende kasvamine. Minu kohe kuueseks saav tütar kannab 4 aastase riideid.Sündides oli 49 cm :D
  Samas poeg on kohe 9 aastane ja kannab 9-10 aastase riideid. Sündides oli 50 cm :)
  Titeraamatuid ei viitsi riiulilt alla võtta, et vaadata, kui suured, mis kuuselt olid.

 9. Mina ostsin oma lapsele sisuliselt kõik riided uuena. Julgen väita, et vähemalt 400 eurot läks sinna alla. Enamus riideid on korra-kaks käinud masinast läbi ( pestud korraliku vahendiga) ja nii mõnigi on täiesti uus. Ma ei leia, et oleks patt selle hunniku pealt ca 170-180 kokkuvõttes tagasi saada ( kombe jms kaasaarvatud). Pane ennast ise nende asemele kes tõesti müüvad korralikke ja terveid asju. Jah, ka mina imestan nende üle kes müüvad ca 10 eset 20 euriga ja juures kiri ESINEB PLEKKE-AUKE AGA KANDMIST EI SEGA. No kurat viska see kalts ära. Aga ma ei arva ka seda, et ma peaksin näiteks 22 eurot maksnud korralikud tudukombed andma ära 5 euroga sest arvatakse, et no teise ringi riided ongi kaltsud. Kui ei sobi hinnad käigi kaltsukas ja osta seal 2-3 euroga :) Nii lihtne ju ongi. Niikaua kuni on turgu on pakkujaid.
  Mina nimetan enda käitumist ratsionaalseks. Kuna Sa vaatad teise ringi riideid siis eeldan, et ka Sul pole osa rahast vetsupaberi rulli ümber keritud WC-s sest arvelduskonto ajab üle :) Küll tulevikus ise ka taipad kui sinnamaani jõuad, et näed, asjad on ju tegelikult korralikud ja küsingi hinda mis nad minu silmis väärt on. Mina näiteks investeerin selle raha edasi uutesse riietesse.
  Kohati mind paneb kogu selle kaltsumajanduse juures imestama nende teise ringi ostjate suhtumine. las mina ostan poest täishinnaga ja müün edasi kopika eest.
  Nagu öeldud, oleneb olukorrast seega ära võta mu juttu hetkel nii, et ma õigustan neid lambi tegelasi kes tõesti oma auklikke H&M dresse 10 euri paar müüvad :)
  Hiljuti müüsin oma ilusad H&M rasedateksad maha. Ostsin 19 euriga, müüsin 8 või 9, ei mäleta. Oli liiga kõrge hind? Vaevalt, ma kandsin neid suvel 2 kuud. Teine paar, mil hinnaks 29 eurot, ootab endiselt müüki 9 eurose hinnaga. Tuleb aru saada, et see kui mina olen asja juba poest ostnud ei muuda selle väärtust siiski olematuks, tuleb läheneda esemele individuaalselt ja hinnata selle seisukorda ;)

  Mis muutub lapse suurustesse siis jah, minu piiga oli kuu tagasi 66cm pikk, hetkel kannab nii 56, 62,68 kui ka esimesi 74 riideid. Ka ühe firma erinevad riided erinevad suuruse poolest. Seega mina soovitan Sul panna kõik enamvähem sarnase suurusega asjad ühte kohta ja järjest neid proovima hakata :) Ja ära tee seda nädalate tagant vaid päevade! Nii mõnigi asi jäi mul mõne nädalaga väikseks kotis õiget aega oodates :D

  Ilusat ootusaega! :)

  • Ma pigem mõtlesingi selliseid riideid millel on kasutusjäljed ja küsivad ikka hingehinda. :D

 10. ma pole näinud ühtegi vastsündinud, kes oleks jõudnud mõne oma esimestest riideesemetest topiliseks kulutada, aga kallimalt, kui 2€ kindlasti sellist ei ostaks, koledaks kulunud asja ei söandaks isegi müüa.

  minu plika beebiriided on enamus polarn o. pyretist pärit ja ma ausõna ei raatsi neid kolm korda kantud riideid 2€ müüa :D

  • Ega nii väiksed hõõrugi midagi topiliseks, aga pesus ikka halvema kvaliteediga asi läheb koledamaks. Ja kaka ja okse plekid mis maha pole täielikult tulnud jne. Leidub ikka igasuguseid. :D

  • kõlab lausa uskumatult, et kakaplekkide eest raha tahetakse :D aga no mis sa hing teed, oma lapse kaka, ju on armsaks saanud…

  • Siinkohal oleneb minu arust palju riide kvaliteedist lihtsalt. Kui on hea kvaliteediga riie, siis ei anna teda muidugi topiliseks hõõruda, aga Annabelile ostsin ma ükskord 70 sendiga Maximast kaks body ja ausalt öeldes need kõlbas küll talle ainult selleks üheks korraks selga ka panna. Lihtsalt läks topiliseks ja koledaks. :/

 11. Minu kahene kasvas alles paar kuud tagasi 74 suurusest välja, peaaegu kuuene kannab 104-110 suurust ja nööp, kes täna saab 2 kuuseks, kannab endiselt veel 44-50 suurust, vaid paar asja on talle väikseks jäänud. Müügiga on meil küll nii, et enamikke riideid on lõpuks kandnud vähemalt 3 last kui mitte rohkem ja seega usun, et mingit suurt müügimaterjali mul alles ei jää. No kleitide ja viisakamate riietega on teine lugu aga mõtlen just neid igapäevaseid riideid. Meie ostame palju riideid Soomest kirpparitelt, siit olen saanud ikka väga ilusaid ja korralikke asju väga soodsa hinnaga :)

 12. minu laps on peagi 8 kuune ja pikkuselt 68 ja pool cm, aga kannab 62 ning 68 suurust, samas mõned pluusid lähevad 56 ka veel selga! ja samas pusad on tal 74 ning püksid ka 74.. nii et suurus lapsel ja suurus riidel ei oma mingit tähtsust :D

 13. Väga offtopic, aga selle kõigega meenub, kuidas mu emal on hunnik kombesi, tekikesi, sokke jms kogutud “tulevikuks” ehk siis selleks, kui kunagi mina või mu noorem õde-vend peaks lapsi saama, kuigi kellelgi meist pole see kaugeltki plaanis :D

  • Kahjuks minu poolt ei ole see lihtsalt võimalik. Vend alustas just oma eluunistusega-näitlemisega ning on pühendunud ainult sellele ja filmindusele. Õde lõpetab gümnaasiumi ja sealt edasi on kindel plaan ülikooli minna. Kummalgi neil pole aega ega huvi suheteks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.