Buduaari turg Tartu kaubamajas = hullumaja. Vankri valimine vol 2.

Käisime täna Tartus vankreid veeretamas. Alustasime kaubamajast. Issandjumaltuletaevasappi, oleks ma teadnud, et seal selline hullumaja lahti on lastud oleks mõnel teisel päeval läinud.
Kõik kolm korrust oli täis mingeid buduaari mimmusid. Selline sagimine ja möla käis, et ma väsisin sellest tunglemisest vääääga ruttu ära ja soovisin, et ma saaksin koju ja teki alla kerra end keerata.
Selleks, et kolmandale korrusele sinna titepoodi jõuda pidin ma lihtsalt teed lükkama endale! Mitte keegi ei suvatsenudki eest ära astuda. No ausõna, pane või jalaga perse aga eest ära ei liigu keegi, palu või anu kasvõi põlvili. Ja issandsussand mis haisupommid nad kõik olid. Miljon erinevat eite kes olid endale ilmselgelt pool pudelit lõhna peale lasknud ja siis kõik see hais segunes mingiks mürgigaasiks. Pea siiamaani valutab veel nagu oleks terve päeva keegi rusikaga pähe tagunud.
Ja kui julgesid siis kellelegi midagi öelda, et äkki laseks mööda mitte ei vahiks suu ammuli miljon kaltsu kaenlas keset teed ees (mitte, et ma oleks täpselt nii öelnud, ma ikka viisakas), siis vahiti oma vasikasilmadega otsa nagu oleks neile just midagi vägaväga koledat öelnud. 85% neist naistest kes seal olid, olid totaalsed mimmukesed. No kulliküüned, nii pikad kunstkarvad näos, et silmad ei püsinud lahti ja alla 10 cm konts ei tule kõne allagi. :D
Naeruväärne tibiparaad ühesõnaga ja mitte mingit viisakust. Ma ei suutnud kahe käe peal kokku lugedagi neid kordi kui mulle konkreetselt otsa joosti, vankriga üle varba sõideti või lihtsalt küünarnukiga pandi. Ja siis vahiti veel sellise näoga nagu mina oleks neile just otsa jooksnud nagu pime kana.
Üks tšikk istus veel kõige kitsama koha peal telefon näpus facebookis, ise läks teosammul edasi ja meie pidime siis tema selja taga mitu minutit uimerdama, mööda ka ei saanud! Oleks hea meelega öelnud, et leidis ikka koha kus vahtima jääda ja oma ”uudiseid” vaadata. Ole inimene, mine seisa seal seina ääres mitte ära tolkne teistel jalus, kui nii hull valu on FB’s istuda.
Ma ei saa aru mis kihk see selline olema peab, et konkreetselt selle hullumaja pärast veel sinna minna. Polnud vaba sentimeetritki kuhu astuda, üks pidev tunglemine ja üksteise seljas nugistamine. Õudukas.
Koridorid olid nagu lahinguväljad, aga noh, vähemalt olid poed tühjad ja sai rahulikult ringi vaadata.

Igatahes, asi millest ma siia rääkima tulin. VANKRID. Tahaks miljon korda issand jumal tule taevas appi karjuda. Miks neid valikuid nii palju ometi olema peab?
Nii palju sain targemaks, et mõned nimed sain maha kriipsutada aga juurde midagi küll ei õppinud. Minu unistus, et keegi tuleb ja tutvustab meile meie ideaalset vankrit ja siis meie läheme selle ideaalsega koju, ei juhtunud. Ma lootsin, et astume poodi sisse ja siis keegi tore tädi tuleb ja seletab meile kõike seda millest mul veel aimugi ei ole. Aaaga oeh, noh…
Mitte üheski poes kus me käisime ei suvatsenus keegi meiega rääkimagi tulla. Meist vaadati läbi nagu vaimudest või vahiti sellise näoga, et ”ah, mis sa siit üldse tahad, sul niikuinii raha ei ole ma ei hakka sinu peale üldse oma aega raiskamagi.” :D
Kui ühes poes ise küsima läksin siis vaadati hullult üllatunud näoga, et ”mis sul on nii suurt raha võtta, et gessleini osta või?” :D

Võrreldes sellega mis ma eelmises vankri teemas välja tõin on mu mõtted ikka 180 kraadi muutunud. Mis mul ometi viga oli, et ma midagi sellist nagu anmar fox üldse vaatasin?
Nüüd on minu kõige suurem lemmik Gesslein F6. Minu uus kinnisidee nagu mu emagi mulle ütles. No ma ei saa lihtsalt üle kui hullult see mulle hetkel meeldib! Ja hetkel on ta beebicenteris tükk maad odavam ka kui muidu (LINK). Kuigi see hind on ikkagi päris kõrge. Aga sama ei taha ma mingit mõttetut Poola junni ka mis mul poole aastaga ära laguneb ja hullumeelseid hääli tegema hakkab. Pealegi järelturg paistab Gessleinil hea. Mitu korda olen leidnud ideaalse kuulutuse ja siis poole tunni pärast seda enam lihtsalt ei ole. Maha müümisega siis ka nagu probleemi vast ei oleks?

Peamiselt meeldib see mulle siis selle pärast, et tal on vahetatavad esirattad ja üleviidav/reguleeritav sang + muud miljon head asja.
Kõik ülejäänud mis ma vaadanud olen on alati mingi suure veaga. Kas ei ole pöörlevaid rattaid või ei käi sang üle või on hoopis mingi muu viga. Ühesõnaga, paremat ma leidnud ei ole.
Minu jaoks on üks tähtsamaid asju see reguleeritav/üleviidav sang ja rattad, vadrustus ka muidugi. Kohutavalt paljud minu nimekirjas olid nagu puuhobused.
Ma tahan, et rattad oleksid piisavalt suured, et talvel hakkama saada ja vanker ei näeks välja nagu tulnuka sünnitus aga samas need pöörleksid. Ma ei tea mis mul järsku nende pöörlevate ratastega hakkas. Kui ma seal neid veeretasin siis armusin totaalselt ära. Ma ei jõua küll iga pöördega hakata kogu raskusega vankrit pöörama, ma ikkagi väike jupats. Ja jube mugav on ju kohe rattad fikseerida kui vaja on või lihtsalt sõidusuunda korraks muuta, et suured rattad ees siis takistusest üle minna.
Oeh, ma lihtsalt olen armunud praegu.
Kuigi mõned asjad jäävad ikka väga segaseks. Mis täpselt sellel komplektil kaasa siis on? Loen mitmeid erinevaid kirjeldusi, erinevatelt vankritelt ja asi läheb iga korraga segasemaks. Neid jubinaid on lihtsalt nii üle mõistuse palju! On sellel siis kaasas kõik mis vaja või pean ma hakkama mingeid talvehuinaasid veel juurde muretsema, et lapsel külm ei oleks? Või mis see väga oluline asi veel seal puudu on? Endale tahan igatahes muhve veel, hea mugav.
Kui ma beebicenteris neid gessleine vaatasin siis jäi silma, et F6 ja F10 on täpselt sama hinnaga ja täpselt sama on kirjelduses ka kirjas. Et mis vahe neil siis on üldse? Rääkige mulle oma kogemustest nende kahega, palun. Ma tean, et vähemalt üks blogija on F6’st varem kirjutanud aga ma kohe üldse ei leia teda enam üles…

Igatahes, ma olen nii surmväsinud sellest müglisst, et ma ei jõua täna enam isegi seda 14.nädala beebiblogi valmis kirjutada… Homme….

Comments

comments

9 thoughts on “Buduaari turg Tartu kaubamajas = hullumaja. Vankri valimine vol 2.

 1. Mul on Gesslein f6 ja väga rahul. Ma jäin ka praegu mõtlema, et mis F6 ja F10 vahe oli, sest me vaatasime ka mõlemaid, aga mees ütles kõrvalt kohe ära, et F10’l ei käi sang siiski üle ( vähemalt 2013 aasta mudelil)
  Kindlasti uuri kas vahetatavad rattad ka vankriga kaasa tulevad. See, et on võimalus neid vahetada on üks asi, see kas sa nad ka vankriga kohe hinna sees saad, aga teine asi.
  Meie sellega saime natuke üle, sest ei taibanud küsida.

  Ma ei saa hästi aru, mis “talvehuinjaasid” sa osta tahad? :D Selleks, et lapsel külm ei oleks eksisteerib ikka vastav riietus :) Kookonil on jah kate olemas muidugi ja hiljem kui kookonit enam ei kasuta, siis saad sellest kupatusest teha jalakoti mida istumisosal kasutada.

  Siinkohal ka väike vahemärkus, et kookonist jalakoti tegemine on noh..mitte kõige loogilisem protsess :D

  Aga mis kaasas oli..mm, vihmakile ja siis see julla istumisosa jaoks, see kaar vms, millest laps saab kinni hoida.

  Igatahes vanker on tõesti hea ja mina ka ainult kiidan. Väga-väga kerge käsitleda ( sanga üle viia, vankrit ennast kokku panna, manööverdada jne). Samuti meeldib, et kuigi vanker valget värvi, siis pole siiani veel eraldi pessu ühtki osa panema ja lapiga üle käimisest on täiesti piisanud.

  Kui sa midagi veel teada tahad, siis sa võid mulle kas või fb kirjutada :)

  • Seda jalakoti asja mõtlesingi. Ega ma ma nii blond ka ei ole, et panen tite body väel vankrisse ja arvan,et käib küll. :D
   Kuskilt jälle lugesin,et see kookonist-jalakotiks on väga ebamugav varient ja tuleks kohe eraldi jalakate osta jne… Sellest ka segadus vist. :D
   Seal poes kus ma käisin oli küll üleviidava sangaga ja rattad olid ka all korvis kaasas… Kahtlane.

   Aga aitäh,kindlasti küsin kui midagi veel pähe tuleb.

  • No selle ümbertegemine jalakotiks on jah selline natukene mõistust teravdav tegevus, aga muidu küll ebamugav ei ole. Just hea, et ei pea eraldi ostma ja väga kergelt saab kinnitada/eemaldada :)

 2. Need eesmised rattad ei tundu küll talvel mugavad olema, küll sa jõuad oma vankrit keerata, kui suunda muuta tahad. Ise olen 157cm “pikk” jupats ja sain ka talvel oma Emmaljunga (üsna suur vanker) igale poole keeratud, vaatamata pöörlevate esirataste puudumisele.

  • Selle pärast ongi hea,et tal vahetatavad rattad on. Muide ma kõigest 2 cm pikem :D

 3. Need eesmised rattad on siiski täiesti mugavad. Endal on Casualplay S4 ja olen überrahul!
  Emmaljunga tundus just jäisem ja ebamuga keerata, harjumuse asi vist. Eesmise ratta talvel lukustan ja ei pea vägilane olema et liigelda. Eks tasub ka asukoha järgi valida, kui ma kuskil maal elaks, kus lund ei lükata siis tõesti valiks mõne tangi:)

 4. Mina ostsin gessleini f6 beebimaailmast 2010 nov. kaasas olid nii suured, kui ka väiksed rattad, kookon ja see piire käru osale. (hind oli siis mingi 12000 kr koos gessleini turvahälliga). lisaks ostsin vihmakile ja putukavõrgu, kuna neid komplektis polnud.
  Kasutuses oli, kuni eelmise suveni päris intensiivselt, kuna jalutasin lapsega ikka igapäev.
  Üldmuljes jäin rahule ja ostaks uuesti.
  Toon ka mõned miinused, gessleini vankrite rattad on väga pehmest kummist ja kuluvad kiiresti, panin seda nii f6, kui ka meie kergkärul swiftil tähele, seega meil tänaseks mõlemil muster ammu kulunudd. Soovitan kõik õmblused hoolega üle vaadata, kuna meil näiteks selle kandekotil/jalakotil hakkas pealt suht kiiresti see niit hargnema, mujalt ei hakanud, aga sealt just hakkas isegi 2 kohast ja noh mina ootaks selle hinna eest ka häid õmbluseid. On suht kobakas ja meil võttis vanker terve pagastiku enda alla, kuigi kardan, et emmaljunga oleks veel suurem.
  All olev nö korv/kott on tegelt väga väike ja kuna ta suht madalal, siis oli ebamugav sinna asju panna ja üldse mingi hetk võtsime selle üldse ära ja siis uuesti tagasi saamine oli omaette raketiteadus :S
  Ise muretsesin juurde nii lambavilla kui ka lambavillast kotti talveks,et lapsel soem oleks.
  Ostu ma ei kahetse ja igaljuhul ostaks uuesti, väga suureks plussiks oli üleviidav sang ja ka see, et seda istumisosa sai mõlemit pidi sinna peale panna. Käis täislamavasse, samas sai vajadusel juba beebieas tõsta pead kõrgemale. Sõitmisega polnud mingit probleemi, sain nii liivas, kui ka lumest väga hästi läbi.
  Kuna minu ost oli juba paar aastat tagasi, siis vb võib mudel olla veidi muutunud, aga kui mingi konkreetne küsimus, siis küsi ja proovin vastata :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.