EBA 2016 teiselt poolt ekraani

Sel ajal kui paljud kaasblogijad kingade klõbinal Wabaduse uksest sisse tunglesid, seisin mina pannilabidas ühes ja vigisev Joel teises käes pliidi ees, ning praadisin kala. Poole silmaga üritasin läpaka ekraani jälgida, et ka peost ‘osa saada’. Aga no kuna mu arvuti on juba piltide alla nii ära uppunud ja täiesti koomas, siis plõksis kogu krempel mulle hullemini vastu, kui pahur Annu tema tüüpilisel ”tööpäeval’.
Lõpuks lihtsalt lõin asjale käega, ning otsustasin õhtusöögi, mis niigi oli hiljaks jäänud, kiirelt ära teha ja siis koos poisiussiga end mehe arvuti ette sättida, et ülekannet sealt vaadata. Auhindade jagamine pidavat ju niikuinii alles kell üheksa hakkama ja mis ma neist ilusatest inimestest niisama ikka vaatan. :D

Multitaskisin pannilabida, kalade, õhtusöögi, Annu ja Joeliga, ning tänasin mõttes jumalat, et ta mulle nõnda palju mõistust jaganud on, ja ma hommikusöögiks selle neetud õuna olin valinud, ning nüüd vaest poissi pean kussutama, nii, et käsi kohe otsast kukub.
Eilsed gaasid ja viriluse ajasin õuna kaela, aga mis tal täna häda on, ei oska ma küll öelda. Ta on üldse viimased paar päeva nii mossis olnud, kui nüüd järele mõelda. Magab ainult süles ja kussutades. Nii kui maha panen, ärkab üles…

Igatahes, kell üheksa potsatasin mina poisiga arvuti taha ja hakkasime koos vaatama, kes mis koha skooris.
Pean ütlma, et enamus kategooriad mind ei huvitanud ja nimed olid ka kõik täitsa võõrad. Ja ülejäänud olid üsna aimatavad. Vähemalt mõne puhul võitja küll.
See, et pere- ja beebiblogides kaks esimest kohta Henry ja Britt omale napsavad, oli juba algusest saadik suht kindel. Mõlemal on ikka kordades ja kordades suuremad jälgijaskonnad, kui mul ja teistel selle kategooria blogidel. Eks ma salamisi ikka lootsin, et ehk ma potsatan siis kolmandale kohale, aga kindel ju olla ei saanud.
Poole ürituse pealt otsustasin ikkagi Leenule igaks juhuks fb’sse kirja saata, et kui ma juhuslikult ikkagi midagi võidan, siis ehk ta oleks nii pai ja läheks ise mu diplomile järgi, ning selgitaks, et ma tahaksin küll seal olla, aga kussutan parasjagu teisel pool Eestit oma 12 päevast Joeli, seega ei mängi välja. :D

Mõnes mõttes on mul täitsa kahju, et ma sel aastal kohale minna ei saanud, aga samas väga ei põe ka. Kindlasti oleks tore olnud jälle kõiki näha, ning lugejatega tutvust teha, aga tegelikult ma ju tean, et ma oleksin seal end suht võõrkehana tundnud. Ma olen liiga ‘maalt ja hobusega’, et end seal mugavalt tunda. :D
Kuigi noh, kui ma poleks just sünnitanud, oleksin end ilmselt ikkagi kohale vedanud. Sel aastal lihtsalt ei mänginud välja. Koos Joeliga ma sinna läinud ei oleks, ning ilma temata ammugi mitte. Kuhu ja kuidas ma ühe kaheteistkümne päevase beebi, kes täiesti suvalistel hetkedel rinnale tahab, ikka jätan. Lisaks me elame teisel pool eestit ja see reis oleks äärmiselt piinarikas olnud.

Aga need, kes kohale läinud olid (ja kelle ma ära suutsin tunda), nägid küll imelised välja. Eveliis oli nii ilus ja särav! Käisid juuksuris ikkagi? :D Mallu punu on juba nii suur, uskumatu! Alles ma olin ise selline armas pallike… Rasedus sobib talle minu arvates jube hästi. :) Korraks silmasin ka Ailit, kes oli endiselt kadestamisväärselt ilus ja peenike. :D Ooo, ja muidugi Kati, kelle üle on mul kohe eriti hea meel! Kahe lapse kõrvalt jõuab nii tubli olla, ning nii palju sporti teha – tõeline motivaator! Ja sellepärast ma talle oma hääle ka tookord andsin. :) Teisi tuttavaid nägusid õnnestus mul kahjuks vaid piltidelt näha…
See live otseülekanne oli küll vägaväga lahe ja hea lahendus, et ka minusugustel kodukanadel oleks võimalus omal moel peost osa saada. :)

Jube kahju on ainult lugeda, et nii mõnelgi on juba peo, korralduse ja jumalteabmillekõigekohta midagi negatiivset öelda. Leenu nägi ränka vaeva ja tegi suuuuure töö ära, aga ikka on kellelgi midagi kobiseda. See on lihtsalt inetu ja ebaviisakas. Aga mul on väga hea meel, et Merlinil tuli mõte ka Leenut tunnustada ja tal õnnestus Leen seal laval pahviks lüüa! Natukenegi tunnustust talle selle suure töö eest. :)

Aga tänan südamest kõiki teid, kes te minu poolt hääletasite ja sellega mulle kolmanda koha tagasite! Tõesti, see on suur ego boost ja motivatsioonilaeng leidmaks praeguse segasummasuvila keskelt aega veel kirjutamiseks. Aitäh, aitäh, aitäh! :) 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

20 thoughts on “EBA 2016 teiselt poolt ekraani

 1. Kõigepealt palju õnne kolmanda koha puhul! :)

  Mis muusse puutub, siis ma arvan, et igasugusesse kriitikasse ei tasu nii tundlikult suhtuda. Kindlasti oli eelmise aasta üritusele järgnenud tagasisidel (sh negatiivsel) oma osa selles, et tänavune EBA kordades õnnestunum oli kui mullune. Loomulikult on kriitikal ja ktiitikal vahe, aga kõik see, mis on reaalselt korraldaja võimuses – miks mitte seda öelda, ainult niimoodi saab asi veelgi paremaks muutuda. Sellele, et Mari-Leen hiigelsuure töö superhästi ära on teinud, ei vaidle minu teada küll keegi vastu ja mingite üksikute kitsaskohtade mainimine seda arvamust päris kindlasti ei muuda :)

  • Heh, okei. Parandan ära ja loodetavasti järgmine kord tean/mäletan, aitäh! :D

 2. Hei, mainisid, et sul arvutis liiga palju pilte. Kõige turvalisem on panna pildid pilve ehk netti ülesse. Isegi turvalisem kui USB pulk (see võib ka katki minna nagu arvuti).
  Ideaalne koht on selleks https://photos.google.com. Seal on PIIRAMATU maht+töötlemisvõimalused! Mul on kõik lapse pildid seal.
  Iga kuu kohta teen albumi ja kõik uued pildid laen kohe õigesse albumisse + muud albumid (nt koera pildid, jõulud, isadepäev). Ja mis kõige lahedam- Google teeb sulle ise minifilme(kuni 2 mintsa pikad)!
  Näiteks lähed jalutama, teed 20 sekundit videot ja 10 pilti siis Google teeb sellest väikse filmi. Iga kord kui ma pilte ülesse laen siis loodan, et äkki ta teeb see kord ka sest ise kahjuks filmi teha ei saa. Ma ei suuda ilma selleta enam üldse olla. Proovi kindlasti! ;)

  • Ma olen ka mõelnud millegi sellise peale, aga pelgan natukene ka, et ei tea kuidas seal selle turvalisusega on jne… :D

  • Sa saad oma gmaili aadressi ja parooliga sisse minna. Ka meilboxis on sul kindlasti tähtsaid dokumendi manuseid. Sa ju nende pärast ei põe. Sama hästi võib ka sinu arvutisse sisse häkkida. Ja miks üldse peakski perepildidesse sisse häkkima? Näitan kogu maailmale kuidas su laps putru sööb või potil käib. No One Cares. Mul on isegi kõik sünnitusmaja pildid seal. Kõige privaatsemad pildid võid alati arvutisse jätta neid ju max 10-20. See on lihtsalt niii mugav :)

  • Ma mõtlesin just seda, et kui lihtne on seal ise kogemata midagi jagada, kustutada vms :D

  • Sa pead ikka eraldi jagamis nuppu vajutama ja siis on sul veel üleval välja toodud milliseid fotosid/albumeid sa jaganud oled ja kogemata on raske midagi ära kustutada. Pane mõned pildid https://photos.google.com/ , katseta :)

 3. Mind hakkas ka see pidev kritiseerimine teiste poolt häirima. Ja no see, et on vaja iga jumala kord ära määrkida, midagi sellist et “kuigi marimelli põhimõtted on risti vastupidi minu omadega” – nagu, omg, kaua võib. Kas võib vahel mingi postitus teiste blogijate poolt olla, kus teda mainitud on, aga, kus läbi lillede seda “ta eriti ei meeldi mulle” poleks ära märgitud? :D

 4. Reply ↓
  Jah, kvaliteet kannatab numbrite järgi aga kui ma nüüd 2 pilti kõrvuti panen siis ei saa midagi aru. Mul on Nikoni peegelkaameraga tehtud. Vb kui ostad kaamerale lisaks veel 700eurise objektiivi ja teed proffipilte siis on näha. Maitea.. see, et mul on seal 10 000 pilti, saan kohe seal töödelda, kollaaze teha ja on päriselt ka mingi süsteem olemas kaalub kõik üle :)

  • Ja nagu ma aru saan, siis on see tasuta ka. Dropbox nt maksab vist 12 eurtsi kuu. :D

  • Jah, piiramatu. No tegelikult mitte :D Minul näitab näiteks nii:
   Kasutatud on 0,22 GB ehk 1% kogu 15 GB salvestusruumist. Kui tahad tellida 100 GB siis on 1,99 $/kuu. Kuna kõik Google asjad on ühendatud siis see 1% tuleb tegelikult mu gmailist, kus mul on kirjad mida ma pole viitsind kustutada.
   Kunagi oli tasuline ja ma mõtlesin ka Dropboxi peale aga siis avastasin, et Google suurendas oma tasuta mahtu.
   Lihtsalt need lühifilmid mis Google mu pojast teeb on nii-niiiii armsad! :)

  • Okei, praegu vaatasin täpsemalt järgi ja juba Annu esimesest 1,5 aastast on mul 70,9 giga pilte. Tükk maad rohkem, kui ma eeldasin. Nii, et jamh, karm. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.