”Ema uus mees ei salli mind”

Eilse külalispostitusega, meenus mulle üks lugu mu enda lapsepõlvest.

Mul oli kunagi sõbranna, kes oli lahutatud vanemate laps. Kui ta oli umbes 10, kohtas tema ema uut meest. Peagi sai ta temaga kaks last ja jäi koduperenaiseks. Mees käis tööl edasi, ning dikteeris kodus kuhu ja kuidas raha jagatakse. Väiksemad lapsed said kõik mis hing ihaldas ja neid hoiti nagu kullatükke. Neil olid uued ja vinged mänguasjad, värske remondiga toad, ilusad riided jne. Aga minu sõbranna kandis kaltsukast saadud ja plekilisi riideid, ta toas polnud tapeeti seinas, ning ta magas kaltsuhunnikus, millele oli lina peale visatud! Vabanduseks öeldi, et sõbranna ei oska oma asju hoida, seega ei vääri neid.
Kõik uued asjad sai ta oma isalt, kuhu uus mees sõbrannal muidugi väga tihti minna ei lubanud.
Kasuisa sõimas teda pidevalt igast tühiste asjade pärast ja alandas teda nii kuis sai. Mäletan hästi ühte korda, kui olin neil külas, ja kasuisa võttis restilt taldriku. Uuris seda nagu kull, ning hakkas irvitama ”nii pesedki nõusid? ise tahad suur tüdruk olla, aga ei saa isegi nõude pesemisega hakkama?” Sõbranna läks näost punaseks ja hoidis pisaraid tagasi.

Lisaks sellele ei sallinud uus mees sõbranna koera ja sajatas teda koguaeg. Ala “korista oma krants siit ära” ja “hoia teda oma toas”.
Sõbrants pidi pidevalt pesamunasid hoidma ja ei saanud selle eest isegi lihtlabast aitähi.

Mees meheks, mingil imelikul kombel ehk veidi-veidikene mõistan seda, sest ”võõrad” lapsed ei ole ehk nii kallid, kui enda omad, aga selline käitumine pole küll aktsepteeritav! Kõige haigem oli tegelikult see, et sõbranna ema ei teinud mitte kui midagi, ning lasi oma uuel mehel esiklapsega nõnda inetult käituda.
Kuidas nii saab? Kuidas saab ema mingit mehenärakat oma lapsele eelistada? KUIDAS!

Kas teie olete taolise käitumisega kokku puutunud, et kasuisa/kasuema teeb lastel vahet? 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

3 thoughts on “”Ema uus mees ei salli mind”

  1. Minu nn. kasuisa viskas mu kodust välja kui olin 12aastane. Ema ja kasuisa ühine laps ning vend jäid sinna elama, kolisin üksinda vanasse korterisse, mis asus kahjuks väga lähedal nende elukohast. Nende vaateväljast hoidusin, sest muidu oleks kasuisa hakanud mulle igasuguseid “toredaid” asju hõikama üle alevi. Nüüdseks on kasuisa, ema ja väikene õde õnneks ära kolinud. Kurb selle asja juures on see, et mu õde ei tea, kes ma olen. Ema pole samuti 2aastat näinud. See on tegelikult väga pikk ja segane jutt, aga lühikokkuvõte on umbes seline.

  2. Pingback: lugejakiri: kui mees ei võta last omana? | Mallukas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.