GTT ehk glükoosi taluvuse test. Rasedusaegne diabeet?

Hommikul jõudsin umbes 8.40 paiku haiglasse ja võeti esimene vereproov. Siis istusin Kuni poole 11’ni palatis ja vahtisin läpakast oma seriaale. Lõpuks saadi siis esimese proovi vastused kätte ja anti see siirup. 5 minuti jooksul pidin selle alla kugistama. Ära päris ei surnud aga väga rõve oli küll, süda oli pärast julmalt paha.
Siis ootasin poole 12’ni, võeti 2. korda verd. Ja poole ühe ajal 3. korda. Peale kolmandat korda toodi ka süüa, et ma seal palatis päris ära ei kooleks. Ma olevat näost nii valge olnud nagu surm oleks silme ees. Aga tegelikult olengi ma nagu vampiir oma pabervalge nahaga. Ja sel hetkel oli mul veel BB kreem ka näos, mis peaks omakorda tooni andma ju… :D
Natuke enne kahte sain alles minema.
Proovid olid enamvähem. Ära surema ei hakka aga korras ka ei ole. 0,3 ühikut oli üle normi, mis iseenesest ei ole midagi draamamaamat. Lihtsalt igaks juhuks pean nüüd 05.03 minema mingi eriarsti juurde ja siis saab teada mis edasi saab. Mingeid rohtusid ma kindlasti peale ei saa ja diabeedikuks ka ei tembeldatud, veel. Pean hakkama lihtsalt rohkem jälgima mida suust sisse ajan ja tõenäoliselt iga nädal paar korda vererõhku mõõtma.
Nagu ma oma saatekirja pealt aru saan siis on minu tabel selline:

Enne glük manustamist mul oli 5,4 võib olla 5,1
1 tunni pärast mul oli 5,7 võib olla 10,0
2 tunni pärast mul oli 6,2 võib olla 8,5

On kellelgi kogemusi raseduse aegse diabeediga? Kuidas-mida-kus-miks?

Comments

comments

8 thoughts on “GTT ehk glükoosi taluvuse test. Rasedusaegne diabeet?

 1. Minul on, sain diagnoosi 16.nädalal. Samamoodi ainult esimene oli üle normi, kusjuures veel vähem kui sinul.
  Positiivne pool on see, et ei saa süüa kõike sellistes hunnikutes nagu isu oleks. Näiteks mõnikord ma tahaks süüa terve koti komme ära aga pean leppima 3ga. Aga tänu sellele olen võtnud väga vähe juurde ka.
  Ei ole soovitav süüa süsivesikute rikkaid sööke – kartul, riis, tatar, kõik nisujahu tooted sh pasta, sai, paljud leivad jne.
  Mõõtma pean 2 korda nädalas 6 korda päevas veresuhkurt glükomeetriga ning seejärel need näidud iga 2 nädala taganr diabeediõele saatma.Õnneks ma kohal ei pea käima.

  Ei ole mingi võimatu ülesanne aga tunnistan, et ülimalt tüütu on küll.
  Kui kuidagi nõuga abiks saan olla, siis küsi julgelt:)

  • Ma kardan, et ma ei oska mitte midagi süüa teha enam! :D Kartul, makaron, riis – kõik on pmt out teema. Appi, mida te sööte siis? Teen mehele iga päev juurikaid või? Kes tahab teha ennustuse kui kiiresti ta siis naabrinaise juurde kolib, et normaalset süüa saada? :D
   Mida sa sood? :D

  • Meie igapäeva menüüs oli ka enne kartul, riis, tatar jne. Siis äkki tekkiski tunne, et enam ei saa süüa.

   Süüa võib liha nii palju kui tahtmist on ja ükskõik millist. Siis teengi tihti nii, et endale kõrvale juurikaid ja mehele kartulit vms.
   Pasta asendasime oanuudlitega, mis ajab ka asja ära:D
   Nüüd kui juba mitu kuud nii elatud, siis mees sööb isegi vabatahtlikult muga koos lehtsalateid ja asju:D
   Hommikuks söön ikka võileibu, nendest pole loobunud.
   Lisaks olen hästi palju hakanud suppe tegema.

   Ja kui väga närvi ajab kogu see mõõtmine ja jälgimine, siis sööngi ikkagi rämpsu või keelatud asju :D

  • Ohjummeküll, milleks seda jama vaja oli :( Ma ei viitsi nii mässata, et pean veel mitut sorti sööki tegema ja jändama. :D
   Aga kas siiamaani siis on see 0,midagi ühikut kõrgem või on tõusnud see arv? Võtad sa mingeid tablette? Mida arstid räägivad? Sorri, et ma nüüd siin pommitan :D

  • Ei pea mingeid rohtusid võtma, kui sul vaid üks näit natuke kõrgem on. Käid diabeediõe vastuvõtul ja temaga räägite läbi kogu toitumiskava. Ja siis jah tuleb mõõta veresuhkurt ja pidada toidupäevikut, ehk siis mida sa söönud oled. Ja kui saadad ära Diabeediõele siis selle järgi on näha, et kas mingi kindel asi on seda numbrid suurendanud-vähendanud. Mõni ei tohi üldse magusat süüa, teine ei tohi makarone süüa. Et ajapikku on siis näha mida tohib tarbida ning mida mitte. See kõik on väga individuaalne :)

  • Üldiselt vaatan pretty little liars, switched at birth, new girl, how i met your mother, the big bang theory, two and a half men, 2 broke girls. Midagi kindlasti veel.

 2. Saad tabeli, kus on peal, mida võib, mida võib piiratud kogustes ja mida peab vältima. Pole hullu midagi, aga minu meelest on kogu see veresuhkru teema natuke ülepaisutatud viimasel ajal, et ära pead norgu lase. Söö tervislikult, liigu võimalikult palju ja maga korralikult, siis on kõik tõenäoliselt korras ka. Rämpstoit pole niikuinii hea, ükskõik milline see veresuhkur ka poleks ;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.