Halleluuja, küll on ”tore” maal olla

Võite kolm korda arvata, kes haige on?

Ma ei saa aru miks see iga jumala kord nii on, kui me külas oleme. Eelmine kord jäi ta nohusse, ning nüüd on tal palavik. Üleeile öösel oli 38.8
Hea on, et üks tuttav mulle palavikuküünlaid sebis.
Aga see ei takista tal hullumeelne säde olemast. Endal on 38 palavik, aga ikka trallib mööda tuba ringi ja kilab nau hullumeelne. Eile sain ta alles 22.30 paiku magama.

Aga noh, kui rääkida sellest mis tunne on ‘kodus’ olla, siis… Mitte miski pole muutunud. Kui siis ainult hullemaks. Mu isa on ikka väga metsas omadega. Ma ei tea kuidas mu ema seda jama kannatab, ma oleks ta juba ammu keldrisse visanud. Üks ajukebens käib koguaeg. See joodiku haigus on ikka kõige hullema haigus üldse. Mul on oma emmest nii kahju…
Ja kahju on ka loomadest. Lüpsilehmad müüs ema juba õnneks ammu maha, sest piimakombinaat ei võtnud enam nende piima vastu (25 lehma on liiga vähe!). Lambist sitarenni lüpsta pole ka mõtet. Seega seda vaeva tal enam seljas pole, aga see tähendab ka seda, et raha ei tule enam eriti sisse. Täiesti kohutav. Sa oled 25 aastat end lolliks rabanud. Ööd ja päevad endast kõik andnud, ja siis pole sul ikka mitte midagi.
Ja nüüd on koerad haiged. Murdsid mingi haige kähriku maha, ning nüüd on kõigile vaja 30 euri eest süste teha. Ning neil on kolm koera + üks väike külakoer, kes peaaegu koguaeg siin pesitseb. Ühel, suurel bernhardiini laadsel, on karv tagumiku pealt juba maas ja kõik on verine. Ning neil pole eriti seda raha, et koeri ravida! Täiesti üle mõistuse. Terve elu mitte millegi nimel rabanud, ja nüüd ei saa isegi oma koeri terveks ravida.
Ja muidugi mu ”isa” on selline kooner, et ma tahaks teda lihtsalt raputada! Ema käis juuksuris, mingi 30 euri eest, ja ta hüürgab seda siiamaani. Et mõttetu ja mõttetu. Endale viina ostmiseks pole kahju, aga emale paar korda aastas… Ei, see on liig.
Aga noh, millest me räägime. Kunagi, kui laps olin, ostis ta juustu. Mina hakkasin siis kodus pitsat tegema, ning riivisin seda juustu sinna peale. Kui pitsa ahjust välja võtsin, meenutas see ”juust” rohkem mannaputru. Ja siis lugesin paki pealt, et tegemist pole mitte juustuga, vaid JUUSTULAADSEGA.

Comments

comments

15 thoughts on “Halleluuja, küll on ”tore” maal olla

 1. Tead, anna andeks, aga ma ei saa absoluutselt aru miks sa käid üldse seal “kodus”.
  Okei, jah, ma saan aru, et tahaks ju ikka kodu ja ema ka näha, aga mina sinu asemel ei suudaks- selline isa nullib selle tahtmise omakorda ära. Ja kuidas sa jaksad seda veel mitu päeva taluda, puhkus või asi.
  Tean millest ma räägin, Mu enda isa kuulub ka sinna “joodikuhaigete” alla, küll mitte nii hullusti, kuid siiski. Elavad nad küll minust mõne minuti kaugusel, kuid ma ei tüki sinna absoluutselt. Siis küll, kui isa kaine on, aga nii kui mingi kangem kraam lahti tehakse, siis tulen kohe tulema. Tean juba, mis sealt tulema hakkab mõne tunni pärast. Käime läbi küll ja saame väga normaalselt läbi, kui ta kaine on, aga siiski kui on mingi sünnipäev või muu üritus, siis ma väldin seal käimist, kui isa joob. Piinlik on lausa. Vabatahtlikult ei läheks ma elu ilmaski mõneks päevaks nende juurde, isegi kui nad elaksid kaugel. Või sel juhul ainult, kui ööbin kusagil mujal lähedal, et mul oleks võimalus kohe uttu tõmmata, kui isa pudeli avab. Ja no kui isa oleks ikka päevad läbi alkoholi mõju all, siis mind ei tõmbaks sinna mitte miski, isegi mitte igatsus ema või “kodu” järgi. Saaksin emaga pigem mujal kokku.
  Samas, lapsed on küll mul päris tihti seal, aga siis on ka isa normaalne õnneks. Joob küll veidi, aga mitte lolliks. Nii palju veel arunatukest jagub. Muidu kaine peaga on jumala normaalne ja käime koos väljasõitudel jne.
  Seepärast ei mõista ma, kuidas sina seda kõike talud ja vabatahlikult mõneks päevaks sellisesse ellu sukeldud ja veel koos beebiga. Mina sinu asemel ei mõtlekski selle peale. Sul tundub olukord veel hullem olema. Aga tubli oled, et pingutad! Minu isa pingutas minu lapsepõlves minu heaolu koha pealt ainult sellega, et võimaldas mulle materiaalselt praktiliselt kõike, kuid emotsionaalselt täiesti 0, seega ei näe ka mina mõtet pingutada selle nimel :)

  • Ega ma tema pärast siin ei käi tõesti. Ja ka lapsepõlves ei pakkunud tema mulle mitte midagi. Ei materiaalselt, ega ka mitte emotsionaalselt. Ema on ainus kes minu pärast muretsenud ja kes minu eest hoolitsenud on. Temal on oma lastest pohlad.
   Ega ma siin kaua vastu ei pea. Ei jõudnud päevagi siin olla, kui juba mõtlesin, et ma ei tahaaaa enam. Ema pärast käinja üritan. Teda ma muidu ju ka ei näeks, sest külas ta selle joodiku pärast meil käia ei saa.
   Praegu on õnneks suvi, saab õue minna, kui väga hulluks läheb ja päeval on tema enamus ajast õues.
   Aga jamh, väga hull.

  • Täiesti vales kohas mõistad inimest hukka :( .. Kui mina poleks oma ema väga pikka aega näinud, siis ma läheks ikkagi külla, ükskõik, mis mind seal ees ootab.. Ema ei pea kannatama rohkem kui ta seda nagunii peab tegema.. Eks ikka tahab oma lapselast näha.. Väga tubli oled Lipsuke, et suudad enda tunnetest üle olla ja ohverdad enda heaolu paariks päevaks selleks, et su ema saaks need vähesedki rõõmupäevad! :)

  • No täpselt. Ema ei saaks muidu üldse last näha. Niigi oli kurb, et Annu võõrastas teda alguses. :(

  • Ma ei ole kedagi hukka mõistnud, ütlesin vaid, et mina ei suudaks sellisesse kohta minna ega seda uuesti läbi elada.
   Ja olgem ausad- mitte miski ei kohusta sinu ema seal seda olukorda kannatama. Olen oma emale kolm tuhat korda öelnud, et tulgu ära, aga eii- ikka on olukord sama. Aga mina ei pea ju seda kannatama seetõttu, et tema on sellise tee valinud. Sama on ka sinuga. Ema leiaks ju muu viisi ka, et sind ja last näha (kindlasti leiaks, võimatut olukorda pole olemas, küsimus on tahtejõus).
   Aga ma ütlen VEELKORD, et sa oled tubli, et oled nõus seda kõike uuesti ja uuesti läbi tegema. Mina seda ei teeks, kasvõi juba seetõttu, et ei taha oma lastele sellist elu näidata (kui minu isa ennast laste juuresolekul talitseda ei suudaks, siis nad ei käiks seal, aga õnneks on ta siis normaalne).

 2. Koertel on ilmselt kärntõbi kallal. Selle vastu aitab ainult stronghold (ilmselt nii see kirjapilt on) ja see pole väga kallis. Turja peale paar tilka ja korras.

  • Loomaarst oli öelnud, et kolm korda peab panema ja siis 30 euri koerale. Käisin täna otsimas rohtu, aga tuli välja, et peab veterinaarile minema, et retsepti vms saada. Kuigi teine arst ütles, et see on käsimüügis… Ei tea. Eks ma lahendan selle asja enne ära, kui koju läheme.

 3. Pai.
  Sina oled enda õnne valaja ja oled seda paremini teinud. Teiste eest kahjuks ei saagi elada.

  • Mind ajab lihtsalt niiiiii närvi, kuidas mu ema seda joodikut kuulab ja kuidas ta talle allub, sest ta ei viitsi seda vanamehe mölinat kuulata.

 4. Oh sellist puhkust küll endale ei tahaks, kus samal ajal peaks tegelema nii haige lapse kui ka purjus isaga! :(
  Aga kas teil ei oleks olnud mõtekam nt minna kuskile Rakvere Aquasse ööseks ja kutsuda ema teiega päeva veetma? Näiteks spaasse või niisama jalutades? Kui ma ikk amäletan õigesti, et ta seal Rakvere kandis elab :) sest sa said koerale hoidja ja veedad oma vaba aega perega sellises keskkonnas? Miks? Viige nii ennast kui ka ema argipäevast välja! :) (saan jah aru, et nüüd oleks see võimatu sest Annu jäi haigeks aga ega te seda ette ei teadnudki :( ).

  • No ega me ka rikkad ole, et nädal aega hotellis elada saaksime. Seda raha mujalegi matta. Ema elab muidu 30 km linnast väljas ka veel.
   Annul tulevad hambad üles, sellepärast oligi palavik. Täna öösel nuttis koguaeg ja hommikul oli heledat kriipsu lõpuks näha. Ige on julmalt paistes. :(

  • No jah ma tervet nädalat ei pidanudki silmas. Aga no 2 ööd vast jaksab ikka?! Et saaks ka reaalselt PUHATA? :) usun, et see oleks teie perele palju vajalikum kui joodikust isa külastus :(
   Uh mu lapsel õnneks hammaste tulekuga palaviku ei tekkinud, küll aga sai ta kevadel 3 päeva palaviku viiruse ja see oli julm (3 päeva kõrge palavik ja alla ka ei saa). Loodan, et möödub kiiresti, sest hammaste tulek on ju iseenesest hea sündmus! :)

  • No ega me tervet puhkust niikuinii siin ei veeda. Linna, mehe õe juurde, peab ka minema ja eks siis ole näha mis me veel teeme. Ehk lähme ujulasse, muuseumisse jms kohtadesse ka. :)

 5. Enamasti piisab ühest korrast strongholdist. Kui mahk on väga põletikuline juba sellest, siis tehakse süst, mis vähendab sügelust ja antibiootikumi kuur. Üldiselt võetakse nahalt ka kaabe, et näha kas on kärntõve tekitavad lestad. Aga seal on üks suur aga juures, päris tihti kaabe neid lestasid ei näita, sest tehakse liiga pinna pealselt ja lestad ise sügavamal nahas. Üldiselt tehakse strongholdi ravi kõikidele pere koertele kuigi alati ei pruugi kõik seda külge saada. Täpplahust manustatakse vastavalt kaalule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.