Ja just sel põhjusel tulebki oma loomad ära kastreerida ja steriliseerida

Kuigi minu arvates pole maailmas olemas midagi armsamat, kui loomabeebid, siis ei suuda ma mitte kuidagi ära kannatada seda iga aastast väikeste loomatittede uputust. Vaesed väiksekesed, keda keegi ei taha…
Kõik need õudsad lood hüljatud loomadest ja kuskile kraavi visatud imetillukestest poegadest… Võeh!
Ja täpselt sellepärast on mul Nublu juba AMMU steriliseeritud.
Kõiki neid lugusid lugedes tekib tõesti tunne, et mine või ise loomaarstiks õppima – juba sellepärast, et saaks kasse-koeri steriliseerida. TASUTA!
Kuigi jamh, siis ma maksaks ennast ka suht vigaseks vist, sest rohud ei ole just kõige odavamad asjad… Huvitav kui suur on üldse ühe sellise opi pealt loomaarsti kasu? Ma kahtlustan, et mitte eriti suur.

Täiesti uskumatu, et nüüd olen mina sellises lollis olukorras. Grinch’il hakkas jooksuaeg, mitu päeva käis ja karjus siin, nagu poolearuline, ning tegi igasuguseid koerustükke (miks mitte kusta ajalehehunikusse?).
29.veebruaril kõrvetasin ma järjekordselt pliidil midagi täiega põhja, ning terve köök oli sinine. Mis siis ikka – tegin aga kõik aknad lahti ja läksin ise lapsega teise tuppa.
Mõne tunni pärast hakkasin mõtlema, et jube vaikne on, ei tea kus see kiimakott kadus? Aga eriti rohkem sellele ei mõelnud ning läksime magama ära. Eeldasin, et ju ta magab jälle kuskil kapi otsas.

Aga kui ta ka hommikul välja ei ilmunud, sain aru millega ma hakkama olin saanud!
Mees veel naljatas õhtul, enne tööle minekut, et kui kass hommikul ka selliseid hääli teeb, siis ta jätab ”kogemata” akna lahti. Well jeah… Polnudki vaja seda teha – mina jõudsin ette!

Esimesel võimalusel läksin kassi otsima, aga no lootusetu juhtum. Ega ta siis oma tuuridelt enne ära tule, kui asjad ühel pool.
Mitu päeva ei teadnud ma temast midagi, Annu muudkui küsis kassi järele ja otsis teda taga. Aga mida pole, seda pole.
Panin loomulikult kuulutused üles, rääkisin naabritega, käisin otsimas, helistasin naisele (mu endine naaber, muide), kelle kaudu ma selle kassi üldse tänavalt üles korjasin, ning panin isegi koera ketti, sest kui see pooletoobine siin lahtiselt jookseb, ei tuleks kass eluski tagasi, sest nad pole veel just kõige suuremad sõbrad.

No ja nagu tellimise peale, helistaski reedel mulle too endine naabrinaine, ning ütles, et teab kus mu kass on, aga kätte seda kurivaimu ei saa. Põrutavad tema kassiga kuskil kolude all ja välja nad sealt ilmselt niipea ei plaani tulla… Hea sünnipäevakingitus küll Grinch’ilt. :D
Aga no vähemalt sain teada, et ta on elus ja terve, ning pole kuskil pannkoogiks sõidetud.
Muide, tuli välja, et nad olid konkreetselt mul aia taga. Ja ilmselt on nad seal terve selle aja olnud. Mina pole lihtsalt peale sattunud.
Naabrinaine sai ta ühel hetkel isegi sülle ja hakkas teda siis üle aia mulle ulatama, aga selle peale flippis kass nii ära, et tõmbas naisel näo lõhki ja meil ei õnnestunud teda kinni hoida. Ju ta sai aru, et tahetakse tema kebensipeole kriips peale tõmmata, ning koju ära lohistada. No on ikka kihk, ma ütlen! :D

Igatahes, tänu mu oma lollusele, on mul nüüd kassipojad soolas. Kes kurat neid kasse tahab, terve ilm on neid vaesekesi ju täis. Ma olen enda peale nii-ii tige, et…agh.
Aga mis mul muud üle jääb, kui looma (ja oma vea) eest vastutus võtta, ning ta tittedele head kodud otsida.
Ainus lootus on, et nad tulevad mingid eriti vägeva välimusega, siis ehk keegi veel võtab omale, aga muidu – nõnda vist need kassimutid sünnivadki. Varsti on neil kassilastel veel omakorda lapsed ja nende lastel lapsed ja…

Täna öösel nägin juba õudusunenägu ka sellest. Nägin, et kass oli poeginud. Rõõmustasin endal tilgad püksi – kõigest üks lumivalge kassikene! Ja siis märkasin, et kassil on kõik nisad imetud (iga kassipoeg valib endale ühe, mida ta siis jääbki imema). Tõstsin ta jalga ja sealt avastasin veel 10-15 kassipoega (jumal tänatud, et see päriselt väga võimalik ei ole)! Ma ehmatasin end ühe ropsuga täiesti ärkvele. :D

Btw, kui kaua kassi tiinus kestab? Mulle on meelde jäänud, et u kolm kuud? No sel juhul on meil Grinchiga sama tähtaeg! :D

Nii, et ootan broneeringuid umbes ämbritäiele kassipoegadele. :D

EDIT: Kassi tiinus kestab 55-63 päeva. Ta saab oma tited enne kätte, kui mina. :D 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

39 thoughts on “Ja just sel põhjusel tulebki oma loomad ära kastreerida ja steriliseerida

 1. Naabritädi las opib enda kassi ka ära :-( see on nii tobe arusaam, et ainult emased teevad poegi :-(

  • No emastega on see asi ikka tõsisem, sest lõikamata isaseid leiab nkn. Aga põhimõtteliselt küll jah, see tal tegelikult plaanis ka, sest tal see kass kodus nagu hull, kui emastel jooksuaeg.

  • kuni isaseid ei lõigata, sest arvatakse et neid leidub niikuinii, leidubki neid niikuinii! muutused algavad meist endist ju :)

  • Njaa, eks see olegi jälle üks selline ‘ükski tilk ei pea end uputuse eest vastutavaks’ situatsioon.

 2. Kasse saab steriliseerida ka tiinuse ajal. Pojad välja ja… Pmts abort ja steriliseerimine 2in1

 3. Kassi tiinust saab katkestada, mida varem seda parem. Võta kohe loomaarstiga ühendust ja uuri asja ;)

 4. Siis kui meie kass veel poegi tootis, siis meie saime alati soov.ee lehele pandud kuulutusega kassipoegadele kodus – meie maja kasse on tallinnas, tartus, võrus, põlvas ja jumal teab kus veel. :D

  • Noojaah. Vast ikka saaks kuidagi, aga ega minu kass ainukesena neid poegi tooda. Kui keegi kassi tahab, siis varjupaigad on kasse täis…

 5. Steriliseerida saab ka tiinuse ajal. Nüüd on veel viimane aeg, soovitan soojalt see ära teha. Pole vaja enam rohkem neid kassipoegi juurde toota ja on ka edaspidi jooksuajad mureta. :)

 6. Ruttu loomaarstile! Paljud arstid steriliseerivad ka tiineid loomi. Jah, see on küll kallim ja just kui abort, aga sorri, neid kasse on maa ja ilm täis, keegi ei taha neid! Mitte keegi… Ja sa ei tea, kas tuleb 1 poeg või 6… Ja sa ei tea elus, kelle kätte nad satuvad, võib-olla saavad nad iga üks omakorda tited jne… Pluss kasside üles kasvatamine pole odav lõbu, enne kahte-kolme kuud ei tohiks poegi loovutada, seni peavad nad aga koos emaga kvaliteetset toitu saama ja ussirohtu! Kindlasti. Ma hakkaks kohe uurima, kas kohalik loomaarst teeb seda oppi ja mis hinnaga… Ja kui kohalik ei tee, siis Tartus tehakse kindlasti. Jah, saan aru, et ei pruugi raha olla, aga kui oled looma võtnud, peab väljaminekutega arvestama… Ja tuleb vastutus võtta. Kassipoegi on kahjuks terve ilm täis :(

 7. Mulle ei meeldi eriti kassid, ja nüüd see jutt siin.. jooksuaeg, karjumine, kusemine. VÕHHHHH :D Judinad jooksid üle selja. Tugevat meelt..

  • No minu oma on eriti tore frukt ka, ega kõik sellised ei ole. Ja opp aitab. Esimene kass oli veel hullem jooksuajal, nii kui opp tehtud, olid probleemid kadunud ka kõik. Nüüd nii hea rahulik temaga. :D

 8. Keegi on kommenteerinud, et kui nende kass veel poegi tootis ?? Vot see on räme. Sellised paljundajad… Vastik. Tõesti neid kodutuid ja õnnetuid kasse on nii palju. Kui vähegi võimalik, siis ei ole mõtet neid selliselt siia juurde “toota”. Steriliseerimine ja tiinuse katkestamine kõlab mõistlikult. Mingitele suvalistele kuskil soov.ee’s neid maha parseldada on palju hullem. Nagu sa ütlesid, varjupaigad ja sellised netilehed on nagunii neid täis. Õigeid inimesi, kes oleksid head omanikud, on raske leida. Ja milleks lasta ka kassil seda läbi elada.

 9. No aga mõtle niipidi, et kass ei oska ju seda endale nii mõtestada , et “aaa mu tiinus katkes, mul pole enam poegi kõhus”. Tee süda kõvaks selle opi osas, kassipoegi sünnib ju koguaeg!

  • hea point, et kass ei oska mõtestada. aga mina nt olen mõnes asjas nii ebausklik, et ise järglast oodates teise elusolendi omi võtta vist ei suudaks ega julgeks… kuigi pikemas perspektiivis lihtsam ja vb õigem oleks

  • seda ei pea avaldama, aga ma ei mõelnud eelmise kommentaariga midagi halba, igaks juhuks ütlen

  • On need ta esimesed pojad? Ma ei tea täpselt, aga esimesi ei tule ehk nii palju? Ja lapsele ju ka nagu õpetlik, näeb oma silmaga kassipoegi jne. Kuigi jah, selle lapsesaamise asja teed talle ise oma kõhuga näitlikult selgeks :D. Aga ma püüaks positiivseid asju olukorrast leida. Pole vaja su “õrnas” olukorras mingeid hingehaavu tekitama hakata selle abordijutuga. Inimesed ja arvamused on erinevad, need olid minu mõtted.. :)

  • Esimesed peaksid olema jah, sest minu arvates ta nüüd alles saab-sai aastaseks…

 10. Palun ära tooda enam kasse juurde,sellega võtad võimaluse juba olemasolevatelt kiisudelt ,kes kodu ootavad.
  Samuti on palju inimesi,kes otsivad kassipoegi madudele söögiks. kui sa oled need kiisud juba 2 kuuseks kasvatanud ja näinud nende kasvamist,siis jäävad nad nii südame külge,et tahaksid neile parimat kodu. Mõtle,kui satuvad loomapiinajate või veel hullem,samuti paljundajate kätte. parem karta kui kahetseda. Püüa see kass pasteediga kuhugi transapuuri ja palun mine arsti juurde. neid õudseid lugusid loomapiinajatest oleme kõik lugenud, kui veel ei ole,siis loe.

 11. Loomal saad teha ka steriliseerimise nii, et ta tiine. See küll kallim, ning iga kliinik ei tee.

 12. Ma sinu asemel liigutaks ka kiiresti ja läks loomaarstile ning teeks selle steriliseerimine ja abort 2in1.
  Jah, eks kahju ole küll, aga mõtle nüüd.. Kassipojad vajavad samuti hoolitsust, vastab toit ja rohud jne (millest eelnev kommentaator rääkis juba). Kui kassipojad on piisavalt suured loovutamiseks siis võib olla on sul selleks ajaks juba beebi sündinud ning käed jalad niigi lastega tööd täis, hakka siis veel kassidega sebima.. Tundub lihtsalt ühe korra kohta seda kõike liiga palju. Isegi lõpurasedana läheb ilmselt raskeks veel kassipoegi kantseldama..

  Mul pole kassipoegade vastu midagi, aga ma arvan, et see kõik tuleks normaalselt ja läbimõeldult organiseerida. Hetkel tundub, et võtad seda veidi kergekäeliselt ja hindad ehk oma võimeid veidi üle.

  • Ei no asi polegi nende hooldamises, enamuse tööst teeb siiski kassiemme ise. Toidu jms ka väga muret poleks. Mure just selles, et neid pole ju kuskile pärast anda. Endale ei saa jätta, suvalistele ka päris anda ei taha jne… Hetkel on igatahes nii, et 10ndal on tal opi aeg kirjas ja läheb steriliseerimisele. Ma sain ta alles üleeile kätte ka, nii, et kui ongi tiine, siis on see ikka väga varajane asi ja kas üldse seal midagi on…

 13. Aga mina ootan hoopis kõhus oleva tita soo teadasaamist :) Või jätate üllatuseks? Nii põnev!

  • Hetkel ei ole jah võimalust minna sinna tasulisesse UH’i. Ehk mais, kui 37ndl UH tuleb, saame teada. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.