Ja vankriporr alaku…

Kui ma üldiselt olen oma Hartan Topline S’iga vägaväga rahul, siis üks asi on küll selline, mis paneb mind mõtlema, kes see ajuhiiglane küll oli, kes selle vankri välja mõtles. See vanker on igatepidi peaaegu ideaalne. Sel on üleviidav ja reguleeritav sang. See viimane on meie peres väga tähtis, sest meil on mehega kasvuvahe peaaegu 30 cm. Kuigi pean tunnistama, et see üleviidav sang ei ole osutunud nii tähtsaks, kui ma arvasin. Olen seda selle aasta jooksul ehk 10 ja vähemgi korda kasutanud. Hea, et selline võimalus on olemas, aga otsest vajadust mul selle järgi tegelikult ei ole.
Vahetatav esisild, no see on asi milleta ma enam elada ei oska! Absoluutne lemmik! Talvel suured, suvel väiksed ja pöörlevad – no mis sa hing veel oskad tahta! Pöörlevad rattad on nii-ii mugavad, aga talvel on nendega väga jama. Vähemalt mul siin. Kui peaksin jalutama kuskil ideaalselt korras tänavatel, ei oleks probleemi, aga siin, pooleldi maal – ei mängi välja. Aga samas on need pöörlevad rattad kuival ajal maruhead. Mulle absull ei meeldi, kui pean oma keharaskusega seda vankrit väänama ja õigele poole suruma. Poes, kitsaste riiulite vahel, veel eriti.

Aga kuidas see nüüd oligi – ei saa head halvata, jah?

Hakkasin mina täna vankrit lahti kakkuma, sest Annu on suutnud selle siin mõne nädalaga täiesti poriseks igatepidi trampida. Ja mis ma avastan? Kõik muu käib lahti ja saab pesta, aga kaarvarju esimene osa ei käi! Kes see inimene ometi oli, kes mõtles ”oh, teen PEAAEGU ideaalse vankri, aga, et asi ikkagi liiga hea ei oleks, siis jätan ühe osa selliseks, et seda lahti ei saaks. Hahaha tillikas teile!” No päriselt?!
Pole vist vaja öeldagi, et ma olen kuri. Kuidas ma selle varju puhtaks saama peaksin, huvitav-huvitav. Svammiga nühkimisest pole kasu olnud. Viin endaga koos dušši alla? Keemilisse? Kuhu?! :D
See valge nahk seal on ikka saatanast.

Mul oleks kohe vaja ühte trööpamise vankrit Annule. Nii kahju on teda lillepeenrast sinna vankrisse tõsta. Niikuinii järgmisel suvel ka vaja ühte päga õue peal kussutada ja ringi veeretada, siis hea kui on korralik vanker ja mingi suvaline käula, mida trööbata…

Aga rääkides nüüd järgmisest aastast ja sellest, et mul saab selleks ajaks olema kaks pägalikku, ning kummalgi neist ilmselt ei saa olema nii palju jalgu all, et ilma virinata paar kilomeetritki maha kõmpida, siis pean ma ikkagi uue käru ostma. Nii kahju kui mul ka ei oleks. Ja nii palju (vähe) kui ma olen uudistanud, siis ei ole mul lootustki saada samaväärset vankrit, kui mu hartan. Ma ei kujuta ettegi kuidas ma ilma vahetatava esisillata edasi elada suudan. :D
Mõtlesin, et ehk peaks alustuseks hoopiski ostma seisulaua ja Annut sinna panema, aga ma ei tea… Ma väga kahtlen, et see primadonna mul nii püsib. Ja kas Hartanile üldse annab sellist imevigurit külge panna?
Oeh, ma juba nutan seespidiselt, sest ma teaaaaan milline ajukebens see vankri otsimine on ja ma üldseeee ei viitsi. Eriti arvestades, kui nõudlik ma olen.
Ja no sellest ei saa ma üldse aru, kuidas mõni ostab vankrit põhimõtteliselt ainult välimuse järgi… Ja siis pärast ulub, et oii nii paha on. :D

Tandemkäru puhul tahaksin ma, et sel oleks neli (ühekordset) ratast. Ei usalda mina neid 3 rattalisi ja mida head need topeltrattad annavad, arumaeisaa. Seega, kas siis esimesed piisavalt suured, aga pöörlevad (lukustatavad), või vahetatav esisild. Rattad peaksid kindlasti olema ükskõik millest muust, kui plastist!
Sinna peaks saama panna ka lapse, kes veel ei istu, seega korv või kookon, või midagi.
Reguleeritav sang oleks hea…

Ehk peaksin ma üldse siis vaatama kaksikute kärusid? Aga need on ju nii lahmakad…

Lõin praegu guuglisse ‘kaksikute kärud’ ja juba teine pilt, mida silmasin, oli rataste poolest päris hea. Kahtlen ainult, et need pöörlevad on… Ei olegi ju nii lahmakas? Miks ma üldse arvasin, et need kuidagi lahmakamad on, kui tandemkärud? Üks on ühtepidi suur, teine teistpidi…

No deeeem, ikka on ka suur tegelikult. Ei mahuks kuskilt uksestki sisse. Bussiga reisimine jääb ära (niikuinii jääb, sest kehe naglanaatoriga ma küll ei kavatse kuskile reisida) ja autopagassi mahutamine tundub ka päris raketiteadusena. Teaks täpsemat nime ka, oleks hea uurida. Mingi carena, aga edasi…? Teab keegi sellest mulle midagi rääkida?

Ühesõnaga, kui keegi teab soovitada kuidas seda kaarvarju kerge vaevaga puhastada, või oskab öelda mõnda adekvaatset tandem/kaksikute käru, siis olen suur kõrv. 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

31 thoughts on “Ja vankriporr alaku…

 1. Mina eelistaksin kaksikutevankrit, sest siis on lapsed ikkagi kõrvuti ja ei pea keegi kusagil taga kükitama ilma vaateväljata. Osad tandemid on eriti jubedad, kus üks laps (suurem üldiselt) peab üldse kusagil pooleldi all korvis istuma.

  Endal oleks ilmselt esimene pilk suunatud Emmaljunga kaksikute vankrile. See ei tundu minu arvates nii hirmus lahmakas ja on vähemalt kvaliteetne ja mugav ka.

 2. Mul sama Hartan. Pole mina ka välja mõelnud, et mismoodi seda kaarvarju pesta.
  Muidu ülihea vanker on jah! Liigun praegu kahe väikese lapsega selle käruga nii, et turvahäll on adapteritega Hartani küljes ja teine laps siis seisulaua peal. Väga mugav on nii liigelda.

  • Seisulaud on vanemale lapsele otstarbekas – 3-4-aastasele, kes esiteks oskab end pidevalt hoida ja mitte nelja tuule poole kaduda. Lisaks on mul kahtlus, et meie talveoludes pole need lauad eriti mugavad kasutada.
   Mina isiklikult ei pelga kolmerattalisi (plaanin osta TFK Joggsteri tandemi), aga kahe lapsega neljarattaliste vankrite osas üks parimaid on Emmaljunga Viking Double – väga suure kandevõimega, samas mõõtudelt kitsam kui tavalised kaksikutevankrid.

  • 1a ja 11 kuud, algul suuremal oli keerulisem seal seista (kartis natuke) aga mida suuremaks sai, seda julgemalt seisab ja nüüd on ülimugav nii. Eriti hea on arstil käia, siis saab väiksema turvahälliga sisse viia ja teise käega suuremal käest kinni hoida (vankriraam siis jääb õue lukku).
   Soovitan sul osta Annule selline jalgratas mida saad tagant lükata ja mille isteosal on raam ümber, et laps küljele ei vajuks ja et lapsel oleks ka jalagade toetamise kohad. Sellega on sul rasedana hea liikuda lapsega, sest mida raseduse lõpupoole seda rohkem jalul Annu on ja väsinud last rasedana süles pikka maad ei tassi.

 3. Kas poleks targem enne arstil ära käia, kui vankrit ostma hakkad? Arvestades sinu niigi habrast rasedust. Mitte üldse paha pärast, aga hiljem äkki on raske….

  • Kas 1 korda määrimisega EMO arstil käimis on sinu jaoks kindel rasedus? Lisaks vee fakt, et rasedus on 2 nädalat olemasolevast maas?

  • Mu rasedus pole kuskilt maas. Kuna päevad ei ole regulaarsed, siis on see täiesi okei. Järelikult lihtsalt rasestusin hiljem, kui arvasin. Ära külva siin minusse veelgi rohkem negatiivsust ja hirmu.

 4. Mina ostsin teise lapse sündides kaksikute kergkäru tavalisele vankrile lisaks. Vajadusel kasutan üht ja siis jälle teist. Laste vanusevahe 2,5 aastat. Alguses võibolla beebi näiteks ei taha kohe pikemalt õues olla, siis on hea vanemat last ühelapse kärusse õue magama jätta. Või kui vanem laps juba tahab ise näiteks jooksurattaga liigelda, siis saab beebi panna ühelapse kärusse. Kõik muud korrad on kasutusel kaksikute kergkäru- kummist ratastaga, hea kerge, mõlema lapse kohad käivad eraldi täislamavasse asendisse. Käru on suht kompaktne, mulle meeldib, sest mahub ustest läbi, aga lapsed on mul ka kompaktsed :) Vanem kaalub u. 13kg ja on 90 cm pikk, ega temast suurem laps sinna väga ei mahugi. Meil jääb varsti üle, kui saad transpordi organiseerida, siis võin sulle tasuta loovutada :)

  • Väiksema lapse pool on täislamavas asendis ja ta pikutab seal.

  • Hmm, ma muidu ei mõelnud üldse mingile kergkärule, aga ehk peaks seda kaaluma…

 5. Kõige pealt mina sinu asemel ootaks selle vankri ostuga- jätaks üldse viimaseks ostuks. Vaataks kuidas Annul see kõndimine läheb ning ei ruttaks selle otsusega praegu. Siis mõtle, kas sa REAALSELT ka kahe väikse lapsega nii pikki jalutuskäike ette võtad, et see vanker end ära tasuks, eriti veel kui sul on oma aed, kus Annu saab väljas olla. Võib olla piisaks ehk seisualusest (on ka selliseid, kus peal saab istuda). Nii treenid sa ka Annu vastupidavust pikemaks kõndimiseks, mis on ju hea, muidu ei viitsigi sul Annu pikalt kõndida.

  • Ega ma kohe ostma tormagi. Lihtsalt uurin maad, et teaks mis võimalused on ja mida osta, kui õige aeg käes. :)

  • Selle esimese valge riba jah saaks, aga tervet varju ju ära ei keera kuhugi. :D

 6. Ma võtaks bugaboo donkey, kallis kindlasti, aga ebayst nt võib odavamalt ka leida.
  See on mõnus ja kobakas ei ole

  • Ma ostaks ka BB Donkey, aga see on isegi järelturul (välismaal siis) päris päris kallis ja kindlasti on teil kahe lapsega seda raha ka mujale panna :)
   Ja mulle ka need üksteise alla paigutatud istmetega kärud ei sümpatiseeri, pealegi, kui kuskile bussi ronima selle käruga ei hakka, siis võib vabalt laiema kõrvuti asetsevate istmetega käru valida (+ siis näed ka normaalsel, et mis mõlemad lapsed teevad).
   Edu valiku tegemisel.
   tervitab käru-hull :)

  • Donkey võib Rootsist täitsa mõistliku hinnaga saada järelturult. Seal on Bugaboo nii populaarne vanker, et pakkumine on järelturul tohutu ja selle tõttu ka hinnad väga mõistlikud.
   Donkey kasuks räägib ka see, et kui suurem laps enam vankris ei ole, saab teise istme ära võtta kõrvalt ja on ühe lapse vanker.
   Ja rattad on tal väga hästi fikseeritavad, nii et sisuliselt on kaks ühes, kui tahad on pöörlevad, kui paned lukku on tavalised otserattad.

 7. Mu laps sai jalad alla 1a 1nädalaselt. Peale seda oli veel nõus üldse vankris istuma – aga nüüd on ta 2a9k – ja pole peaaegu poolteist aastat olnud nõus vankrisse minema. Ehk kas kõnnib või tassime kukil kui muidu ei saa. sel nv-sel oli võimeline peaaegu ära kõndima 3km ringi rabas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.