Jalamehe põli on läbiiiii!

Paar päeva tagasi oli lõpuks see õnnis päev, kui saime taas autoomanikeks. Joppenpuhh, kui hiiglama suur kopp oli mul ees siin kodus passimisest ja/või bussiga rändamisest. Kolme lapsega on auto asendamatu! Nüüd saab lõpuks ometi lastega jälle normaalselt trenni, ratsutama, ujuma, võimlema, Annu saab lauluringi jne. Ei pea enam genereerima mis kell ma nüüd bussi peale pean astuma, selleks, et arsti juurde jõuda või mitu sajandit pean ma lastega linnas mölutama, et koju tagasi saada. Vabadus!

Autoks on muidugi ikka vana hea Chrysler Grand Voyager, sest ”suurperena” ma alla selle lihtsalt ei vaatagi midagi. Chrissu on parim! Mahutan sinna mugavalt ära kõik oma tited ja saab veel tohhujaa manti ka kaasa võtta. Suvel läksime ju vana Chrissuga puhkamagi nii, et meil oli autos neli täiskasvanut ja kolm last, kellest kaks SSS turvatoolides (no ja Madli ujus veel emakas, seega teoreetiliselt neli last). Lisaks oli meil kaasas kahe-kolme nädala varu riideid (igaks ilmaks), matkavarustus, mänguasju jpm.

Kuna ma tean, et te niikuinii küsite, ütlen juba praegu ära, et meie ”uus” auto on 2007a oma. Pole ”uus-uus” nagu mõni ehk mõtles, aga meie jaoks siiski hetkel piisav. Meie pere värsketel autojuhtidel kah hea sõitu harjutada. :D Ja no arvestades seda, et tuttuute autodega pead iga väiksemagi asja pärast esindusse sõitma, läheks sellise isendi ülal pidamine meile vist kulukamaks, kui veidi vanemat, aga hästi hoitud autot ise vajadusel putitada. Meil on auto siiski tarbeese, mitte ”ma olen naabrist parem” trofee (okei, naliii). :D

Uus Chrissu on muidugi sada kümme korda ilusam, uuem ja mugavam, kui meie 99’a ”pann”. Ei, ärge saage valesti aru – ma armastasin seda autot! Ta oli mu esimene ratsu ja ma ei unusta teda kunagi (kuidas ma saaksingi, kui see mulle iga päev sauna tagant vastu vahib), aga meie jäägitu sõprus lõppes siis, kui ta mind korduvalt rändom kohtades teele jättis, mind ära mürgitada üritas ja lõpuks veel ka terve linna valgesse tomusse mattis… Aga esimeseks autoks oli ta ideaalne, sest mu polnud kahju tema peal ”kätt harjutada”. :D

Uus Chrissu on aga samm edasi. Sel on isegi nupuvajutusega avatavad uksed ja pagassiluuk. Jumala mugav on poekottidega tulla ja siis juba eemalt, ühe nupuvajutusega pagass lahti teha. Enamike jaoks on see ilmselt so yesterday, aga arvestades, et mu eelmisel autol polnud isegi (isegi, fa-fa-fa fäänsi) kesklukustust ja selleks, et kõik uksed lukku saada, pidin ma seest poolt kõigil ustel nupud ükshaaval alla vajutama ning pagassi käis vapsee ainult võtmega, on isegi istmesoojendus mulle uudne ja tore ”üllatus”, sest noh… lõpuks polnud meil vanas autos enam isegi kliimat! Too läks läbi juba suvel, st me sõitsime selle kuumalaine ajal aknad lahti, et oleks üldse midagigi hingata. Lisaks läksid sel aknad KOGUAEG uduseks ning sõitmise ajal oli rääkimine võimatu, sest automüra kostis lihtsalt niiiiii rämedalt sisse. Ja nüüd – uuel Chrissu on istmesoojendus ja elektrilised uksed jms, nagu wat eksole. :D

120334100

Ma ei pea enam mitte üks kord kah tegelema sellega, et kellegi rops on istmesse imbunud, ma ei pea nuputama kas see kollane ollus siin turvatooli all on kummikomm või.., sest nahkistmed – jah, aitäh! Hästi hea on ka see, et istmed saab põranda sisse klappida. See muidugi tähendab, et sss toolidega on keeruline, sest tugijalaga tooli ei tohi laeka peale panna… Õnneks hetkel saan teha nii, et Annu ja Joel on oma Wolmaxidega tagumises reas (klapitavad taha, st jalgade all ei ole auku) ja Madli turvahälliga keskmises. Sõbrants saatis mingiaeg vist ühe lingi ka, kust sai seda jalapikendust osta, et jalaga tool ulataks laeka põhja, peangi järgi uurima.

hqdefault

Automaatkastiga sõitma õppimine võttis küll 5 minutit aega ja aeg-ajalt otsib käsi ikka veel käigukangi taga, aga vähemalt saan ma jälle liikuma, jeee!

Lõpetuseks näitan teile oma tukka kah. Mulle meeldib, sest see varjab ära mu gigantse lauba, mis piltide peal minust muidu kiilaneva vanamehe mulje jättis.

50275108_1979254955525554_2535087292364619776_o

Comments

comments

9 thoughts on “Jalamehe põli on läbiiiii!

 1. Mul on tuttuus auto ja ma ütleks, et see aasta mis ta mul olnud on, ei ole ma kordagi pidanud esindusse parandusse minema. Üldse pole pidanud parandusse minema. Seega see on mingi vale arvamus sul.
  Uue autoga ongi see võlu, et liisingumakse on üsna soodne, katki minemise pärast muretsema ei pea (ja kui midagi lähebki, siis esimesed aastad läheb ilmselt garantiiremondi alla). Ja ei PEA minema esindusse remonti, on olemas ka koostöö töökojad või üldse siis kliendi enda eelistus.
  Aga nagu ma ütlesin, pole olnud vajadust ja ei näe ka lähiaastatel. :)

  • Väga tore. Ma lihtsalt kuulnud, et isegi aku vahetamiseks on vaja minna esindusse ja maksta jumalteab mis summasid ?

 2. Tead, mul on 2015a auto ja isegi mul ei tule pagass ise lahti.
  No ja rääkimata siis sellest et praeguste ilmadega on ta enamasti kinni jäätunud ja seda ei saa üldse lahti?

 3. Hei! Volkswagenile sai põrandalaeka täite osta/tellida, mis ongi just spetsiaalselt mõeldud sss tooli jala jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.