Jõuluvärgi-tunne

Ma vaatan, et paljud on juba kuused tuppa toonud. Alguses ma mõtlesin, et no see on küll veidi varakult, aga seda kõigest sellepärast, et minul endal näiteks viskab see kuuse-jant max paari nädalaga juba üle. Meil on alati päris kuusk ja teadagi, et päris kuusk ajab okkaid ja siis on neid okkaid sul diivani peal, all, küljes, vetsus, voodis, koridoris, trussikutes ja sokkide vahel ka. Jaanipäevani püsib oht, et astud omale mõne jalga, saad mingi jalamädaniku ja jääd jalutuks. 

AGA nüüd, viimased paar-kolm päeva, on minulgi selline mõnus jõulune tunne peal olnud, et tooks kohe kuuse tuppa ja kiirustaks õige veidi jõule tagant. Täna oli üldse nii mõnus päev tegelikult*. Tegime lastega piparkooke, akna taga sadas paksu valget lund, küünlad põlesid, ahjus praksus tuli – nagu päris kohe. Nii mõnus jõulune tunne tuli sisse.

*Miinus see, et Annu lõikas omal pooled juuksed maha ja nüüd on tal pmt poisipea (instagramis on video ka).

Ma nii kardan, et õigeks ajaks pole sellest mõnusast jõulutundest, ega ka lumest enam haisugi järel, nagu viimastel aastatel juba kombeks on kujunenud. Ja no mis jõulud need on, kui lund pole. Seega ehk on kuuse varajane toomine ja jõulude justkui ette ära pidamine hoopis geniaalne? Äkki peakski hakkama jõule 20 päeva enne õiget aega pidama, et ikka oleks jõulutunne ka. :D

Sel aastal mõtlen esimest korda elus ka sellele, et mõelda vaid kui hea oleks tegelikult kunstkuusk. Pole mingeid okkaid ja too tuppa millal tahad – püsib jõuludeni nii ehk naa. Järgmiseks aastaks ehk peakski hoopis kunstkuuse muretsema…

Kas teil on juba jõulud südames ja kuusk püsti? Kas teil on päris- või kunstkuusk? Kui teil veel kuuske toas ei ole, siis millal on plaan see tuua?


Comments

comments

15 thoughts on “Jõuluvärgi-tunne

 1. Jõulud südames jaa. :) Kuusk on plaanis nädalavahetusel tuua, siis vaid 2 nädalat jõuludeni veel :). Mõtlesin ka korra, et ostaks kunstkuuse, aga keskkonnale mõtlemine muutis mu meelt. Idee on ise metsast puu tuua, aga eks näis. Ülimugav oleks ka see, et tuuakse puu koju. Mingilt müügiplatsilt ei raatsi ausalt osta see aasta :D.

  • Jaaa, see kõik koos metsas kuuse järgi käimine on juba üks suur ja lahe osa kogu protsessist. :)

 2. Meie kaunistasime eile maja ära jõulutuledega. Samuti maja ees oleva männi ? ma ei olegi veel otsustanud kas tuppa tuua kuusk või mitte ? mul tuhkrud ja neile kindlasti meeldiks sellega mängida ja ehteid kiskuda ära ?

 3. Mul on kodus fotostuudio tõttu kunstkuusk. Sain Maxxximast -50% ja oli megailus, hästi tihe! Aga toome igal aastal sellele lisaks ka päris kuuse :D

 4. Sa ei tee see aasta ise piparkoogitaigent? Videos tundus justkui poe oma, aga võin ka eksida.. :)

  • Ikka enda tehtud. Tume siirup annab jah sellise väljanägemise, nagu oleks poest ostnud. :D

  • Ma ei julge suhkrusiirupit nii tumedaks kõrvetada, kardan, et rikub maitse ära ehk siis kõrbenud tainas :D

 5. Meil on ka jõulupuu toas juba, aga hoopis nulg :) See ei aja okkaid ja püsib kenasti jaanuarini ;)

  • Ma olen ka mõelnud, et peaks äkki hoopis nulu tooma, aga no ma ei tea miks me pole noo teinud. :D

 6. Nulg on super jah, naeb taiesti tavalise kuuse moodi valja ja okkaid ei aka uldse ja pusib terve mis vahemalt ilusana aga ainuke miinus on seee, et tal puudub see paris kuuse lohn aga siin, kus ma elan kuuski ei eksisteerigi seega on nulg meie ainus valik- kunstkuused on minu meelest jubedad.

 7. “Kunstkuusk sai esimesel advendil tuppa ja on ära ka ehitud, kuigi kassid tirivad järjepidevalt neid ehteid alla. Õnneks pole nad siiani vähemalt kuuske ennast pikali tirinud, kuigi ei saa öelda, et nad ei üritaks.
  Kas sa millalgi kingitustest ka kirjutad, et mis sa ise teed? Ma olen hetkel natuke hädas, sest nagu iga aasta, siis olen hilja peale jäänud ja nüüd on mõistus vägisi tühi.
  Emale leidsin siit https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/joulukingitused-naisele šokolaadimassaaži, Elukaaslasele tellisin tükk aega tagasi habemehoolduskomplekti (https://www.amazon.com/Beard-Grooming-Trimming-Care-Leave/dp/B071RTF9HN/ref=sr_1_2_sspa?ie=UTF8&qid=1513199533&sr=8-2-spons&keywords=beard&psc=1) , mis õnneks koos sõbrannaga õigel ajal Eestisse jõuab ning isaga on juba ammu kokku lepitud, et läheme koos teatrisse. Aga absoluutselt ei oska välja mõelda, mida õelastele kinkida. Ta ise ei taha kinke (keelas lausa meil endale kinkida :D) ja kui laste kohta küsida, siis ta ütleks, et pole lastele ka vaja kinkida aga midagi tahaks ju kuuse alla ikkagi panna. Sinu lastega suht sama vanad, 3a ja 1,5a aga mõlemad on tüdrukud. Mis sa Annule kingid? Äkki saan seda ideed „laenata“.

  • Vaata viimaseid postitusi. Just kirjitasin, et saavad elektrilise auto, liumäe ja tööriistade komplekti. Minu arust on legod, (muinasjutu?)raamatud ja pusled alati kindla peale minek. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.