Juhtus suur õnnetus

Meil oli tänane äratus päris shokeeriv ja hirmutav ja jube ja… Ühesõnaga ärkasime me täna selle peale, et naabrinaine tagus uksele ja kui mees ukse lahti tegi, ütles naine, et meie kass on akna vahel kinni! Jooksime talle ruttu appi. Pilt oli päris õõvastavt. Ta oli puusade kohapealt akna vahele vajunud. Kassil oli suu verine, verine oli ka aken. Ta karjus jubedalt, ma imestan, et me selle peale üles ei tõusnud.
Kui kassi tuppa tõin ja maha panin, et talle süüa-juua pakkuda, ei võtnud ta jalgu alla. Roomas vaid esikäppade abil edasi. Takistasin teda kohe ja panin ta transpordipuuri. Kakat tilkus, st tal puudus täielik kontroll oma soolte üle. Helistasin kohe loomaarstile, aga ta ei võtnud vastu (kell oli veel liiga vähe). Pidin pool tunnikest ootama ja proovisin uuesti.
Arst kuulas mu jutu ära ja ütles, et asi kõlab väga halvasti ja temal pole seal midagi teha, ning andis mulle Tartu maaülikooli loomakliiniku numbri, sest neil on rohkem tehnikat jms, et looma päästa. Aga ta ei andnud mulle eriti palju lootust, ning ütles, et kass võib juba poolel teel Tartusse surra.
Helistasingi siis kohe ikkagi sinna Tartu maaülikooli kliinikusse ja rääkisn uuesti meie loo ära. Selleks hetkeks oli kass ikka veel kõbus – tõstis pead, üritas püsti ajada jne.
Kliinikust ei antud mu jutu põhjal ka väga palju lootust ja räägiti juba magama panemisest. Minu süda aga ei lubanud midagi sellist, sest ma ju näen, et ta on võitleja, ning tundub täitsa kõbus. Asi ei saa ju nii hull olla!
Igatahes soovitas sealne arst mul ikkagi enne kohalikus kliinikus kontrollis käia ja alles siis see pikem sõit Tartusse ette võtta.
Läksingi siis kohaliku arsti juurde, mis siis, et tal puuduvad kogemused ja tehnika, et millegi sellisega tegeleda.
Mu süda tagus nii jubedalt, et ma isegi ei mäleta mida arst esimesena tegi. Aga igatahes ta süstis talle valuvaigisteid ja hormoone, ning kraadis teda. Temperatuur oli 35 midagi, mis oli halb enne, sest kassi norm temperatuur peaks olema vähemalt 37.
Siis pani ta talle külje alla soojakoti, ning teki peale ja (läbi tulise vee) tilga jooksma, et kiisut soojendada ning talle vedelikku anda.
Tuli ka välja, et veri, mis oli suust jooksnud, pärineb õnneks vaid lõhenenud suunurkadest. Suur kergendus!

Kiisu üritas isegi püsti ajada end ja käia. See tal ka natukene õnnestus, aga tagumised jalad olid ikka nõrgad/vigastatud, sest vajusid laiali. Aga ikka tunduvalt parem, kui poolteist tundi tagasi, kui ta akna vahelt kätte sain ja esimest korda maha panin.

Järgmised kaks tundi istusime kassi kõrval ja jälgisime teda. Mina vaid seisin kiisu kõrval, paitasin ta pead, ning mõtlesin kuidas ometi selline asi juhtuda sai…

Õnneks näitas kass vaid häid märke. Tõstis pead, liigutas jalgu, võitles kontrollimisele ja kraadimisele lõpuks isegi vastu (esimesel korral ei teinud ta eriti teist nägugi), tundis valu jne… Kuigi ta oli väga uimane (valuvaigistist), siis tundus, et tal on parem ja ta elab selle üle.

Arst helistas ka ise sinna Tartu maaülikooli kliinikusse, et edasise osas nõu küsida. Õnneks öeldi sealt, et tuginedes sellele infole, mis meil hetkel on, pole vaja kohale minna. Aga kui kassil peaks halvem hakkama, peame kohe minema.
Kui tilk oli ära tilkunud, kraadis arst kiisut uuesti ja temperatuur oli õnneks tõusnud. Nüüd oli see juba 36, 4. Võisime kodu poole sättima hakata. Arst andis mulle järgmisteks päevadeks valuvaigistid jms, et kiisu saaks kodus edasi paraneda.

Praegu käisin Grinchikule just uut valuvaigisti süsti tegemas, vahetasin soojaveekotis vee tulisema vastu, ning andsin talle süstlast süüa-juua. Ta võttis kõike isukalt vastu, kuigi päris ise ta veel sööma-jooma ei tahtnud hakata. Vaatas mind vaid suurte silmadega, nurrus, hoidis ilusti pead üleval, karjus mu peale, kui teda liigutasin ja oli isegi külge vahetanud endal…

Ma isegi ei oska selle loo peale midagi öelda. Ma olen neid lugusid küll ja veel kuulnud, kus kass toast õue ronides akna vahele vajub, aga meie totukene ronis hoopis õuest tuppa! Ma ei osanud millegi sellisega isegi arvestada… Olen seda ikka silmas pidanud ja kui kodust lahkume vms, ning kassid jäävad tuppa, panen ikka aknad kinni. Aga eile öösel ei tahtnud kumbki kass tuppa tulla… Aga elutoas jäid aknad lahti, sest seal käib parasjagu remont, ning oli vaja relaka tekitatud kärsahais välja saada…

Igatahes, selline jube lugu. Pidage teie siis ka silmas, et aknaid ei tohiks lahti jätta, nii, et kass võib sinna vahele vajuda. Arsti sõnul piisab vaid 30 minutist ja kõik… Mul pole aimugi kui kaua meie Grinch seal akna vahel oli, aga järeldedes praegusest olukorrast, siis tundub, et õnneks mitte kaua.
Arst ütles ka seda, et kui ta tänase päeva üle elab, jääb ta ellu. Aga kui ta kahe nädala jooksul jalgu korralikult alla ei võta, ei juhtu seda ilmselt kunagi…
Mu silme ees on juba pilt sellest, kuidas ta väikeste rataste abil ringi kärutab…

Oeh, mu süda lihtsalt tilgub verd, et ma sellise asja peale tulla ei osanud. Toast õue veel, aga õuest tuppa…

Kui keegi oskab öelda, kust saab neid reste vms, mida akende ette panna, et sellist õnnetust enam ei juhtuks, siis olen suur kõrv!

Nüüd ei jää lihtsalt muud üle, kui loota, et Annu parim sõber paraneb ilusti, ning nad saavad peatselt jälle koos kamapalle nosida ja Mashat vaadata.

20160611



 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

16 thoughts on “Juhtus suur õnnetus

 1. Bauhof müüb näiteks putukavõrke aknale. Kavatsen omale ka osta, sest varsti kass koju tulemas ja me elame maapinnast kõvasti kõrgemal.

 2. Oeh, see on mu suurim hirm seoses kassi võtmisega. Kunagi peretuttaval jäi kass sedasi akna vahele kinni, kahjuks nii õnnetult, et murdis selgroo. Kui omanik leidis, siis oli juba surnud. Nüüd hoiangi aknaid kinni, lahti ei julge jätta. Toakass küll, aga vahest ikka luusib aknalaual, kardan, et üritab ka välja hakata ronima või hüppama. Kui ikka väga umbseks läheb, siis teen akna ainult seal toas lahti, kus keegi teine ka on, et näeks mis loom teeb. Veidi paranoiline, aga sinu postitusest sain siiski kinnitust, et põhjusega :D

 3. No kas sa siis polnud kuulnud et kui sul on koduloomad ei tohi aknaid niimoodi lahti jätta kui ise kodust ära lähed või magad vms??????

 4. Eelmisel aastal kui kassipoja võtsime suuremale seltsiks, jäi ta ka akna vahele kinni. Tal on üsna kehv arusaam ajast ja ruumist ja nii ühel hetkel kostus kohutavat karjumist ning nägin vaid kassi rõduukse vahel. Ta oli üritanud Ilmselt rõdule saada. Ei jäänud muud üle kui võtsin kogu oma jõu ja nõu ja lihtsalt tegin midagi, isegi ei mäleta enam mida. Ta võitles veel vastu ja mina karjusin ja mõtlesin, et nii ei saa juhtuda. Olin küll jutte näinud, aga ei arvanud et see minu kassiga võiks juhtuda. Kui ta viimaks akna vahelt kätte sain, siis lihtsalt nutsin.
  Ta on kaks korda rõdult alla ka kukkunud, hoolimata sellest, et olen kõrval olnud ja valvanud. See sekund kui ta midagi teeb ja ongi olemas.. Nüüd aga ei hoia ma aknaid enam kodus lahti ning kasutan vaid puhurit kui temperatuur talumatuks muutub. Enam seda kôike üle elada ei taha.

 5. Minu kiisu jäi ka akna vahele. Ja ei võtnud tagajalgu alla ning kaka samamoodi oli sooltes kinni. Hakkasin kiiresti mudima teda ja kakat hakkas tulema. Läksin temaga sopja dussi alla ja tegin massaazi edasi. Ausalt öeldes mudisin ta käpakesi ja seda kohta mis nö muljunud terve öö ja edasi mitu korda päevas ja söötsin jootsin ise. Järgmisel päeval oli 1 käpake eluvaimu täis ning teist lohistas järgi. Ca kuu aega jooksis ta meil 3 käpakesega ning lõpuks hakkas ka teine liikuma ? aita ise kaasa..masseeri ohtralt ? edu.

  • Mhmh, mulle ka arst ütles, et masseeriksin. Aga nüüd õnneks ta juba nii kõbus, et pole vist väga vajagi ja ega ta ei taha ka…

 6. Kui aknavahetus peaks mingil põhjusel kuskil ruumis plaanis olema, siis soovitan võtta sellised aknad, mis käivad terves tükis lahti, mitte ainult ühelt poolelt. Sel juhul saab akent tuulutuses hoida, kuna vahe aknapõse ja raami vahel on vaid paar cm ja sealt kass juba läbi ei pressi. Muul juhul kindlasti mitte. Mul on omal ka kunagi kass sama moodi surma saanud (kahjuks siis veel ei osanud karta, kuna moodsad aknad alles olid tulnud ja kellelgi neid veel eriti ei olnud, meie koduski oli aind see üks ainus ja piisas kahjuks), seega ma tean mis räägin.
  Nüüd avan ainult neid aknaid/uksi, mis on täies ulatuses avatavad nii, et leng jääb avaust katma ja kass välja sealt pressida ei saa kuidagi moodi. Mõnikord üliharva teen ainult mõne sellise akna lahti, kust kass välja saaks, aga siis olen ise kogu aeg juures ka. Üritan samas mitte teha sellist akent lahti, sest kunagi ei tea kuna tekib unustamine….ma kardan seda kohutavalt, kuna olen paras udupea :(
  Õhksoojuspump on abiks, et ruume jahutada, isegi paremaks abiks kui avatud aknad kuuma ilmaga ja talvel teeb sooja ka :) Saan aru, et kõigil pole vastavaid võimalusi, aga vähemalt võib mõni loomaomanik uue mõtte saada kasvõi tulevikuks :)

  • Meil muidu on õhksoojuspump küll, aga see võtab nii palju voolu, seega seda väga ei kasuta. Aga jamh, nüüd olen ka hirmul ja kui aknaid lahti teen, siis vaid täies ulatuses…

  • Tegelikult ei ole asi nii hull, 1KW elektrit=4KW sooja ja külma veelgi rohkem. Jahutab ju päris kiiresti, ei pea kogu päeva järel olemagi :) lastega on isegi parem kui ei huuga terve päev külma selga.

 7. See, et kassid jäävad tuulutusasendis akna vahele kinni v kukuvad rõdult alla, on puhtalt omaniku hooletus. Selliseid õnnetusi on nii palju juhtunud ja kui sul on kass, siis peaks olema kindel reegel, et akent ei jäeta poolenisti lahti.

 8. See on ka minu suurim hirm, et kass kinni jääb akna vahele.
  Mis putukavõrgust ehk parem on, on ehitada aknale ette raam. Pesaleidja kassitoas nägin ka selliseid, mis ideeliselt ka minu kodus olema hakkavad. Liistud olid tehtud sama suureks raamiks kui aken seest ja siis raami sisse löödud kanavõrk. Riidest putukavõrk ei pruugi päästa, on teine ju nõrgem. Lisaks väikse mõõtmisega saab panna selle võrgu ju ka aknale sellisesse kohta, kus ta ei jää akna sulgemisel takistuseks. Et saaks ka ainult ülevalt akna lahti teha näiteks.
  Või kui sul kassid väljas käivad, siis aknale ette stopper, et aken on küljelt lahti, mitte ülevalt. Siis nii õnnetult ikka sinna vahele kinni ei saa jääda…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.