Kaheaastase mänguasjad

Eile õhtul sirvisin üle pika aja jälle blogisid, ja nägin, et Aili oli mõnda aega tagasi kirjutanud Oliveri lemmikutest mänguasjadest. Kohe meenus, et ka mina tahtsin midagi sellist kirja panna, seega parem hilja, kui mitte kunagi.

Annu mänguasjariiul näeb hetkel välja selline:

20161016-dsc_000120161016-dsc_0003

Annu reaktsioon, kui palusin tal naeratada. :D

20161016-dsc_0002-2Vasakul pool, ülemisel riiulil on tal üks 30 tükine kalapusle, mida ta üksinda ilmselt eluski kokku ei pane, üks roosa auto ja hunnik Fisher Price’i mänguasju, mis enamus seisavad jumala tühja (kujundite sorteerimise kast, klotsitünn, CD-mängija, käokell, lauluraamat, telefon), ning kõige lõpus üks klotsipusle, millele ma ise ümbrise tegin, et need koguaeg mööda ilma laiali poleks… Muide, selle CD-mängija pärast olen ma umbes 300 infarkti saanud – hakkab täiesti lambist tööle ja laulab koguaeg midagi Nirgist, kes kedagi taga ajas (effing offencive, ma ütlen! :D)

Alumisel riiulil on tal kilpkonna kujuline tähelamp (mida ta pööraselt armastab), üks järelveetav draakon (?) mis teeb sellist häält, et ma ta parema meelega ära kägistaks (nagu pildilt näha, siis ma juba üritasin, aga raibe häälitseb ikka veel edasi! :D), üks õudse häälega sebra (kellel ma tagumiku ja kõhu kinni olen teipinud, et a) ta sisikond koguaeg välja ei kukuks ja b) et ta nii kõvasti ei lõugaks) ja selle sebra taga on üks ringide püramiid (teine, suurem, on riiuli peal ka veel tegelikult). Väikse rohelise kasti sees on Annu mänguloomad jms väiksed figuriinid, punase sees on teeserviis ja mõned nukunõud, pruunis kastis on Joeli närimislelud jms tema pudi. Kastid kleebin varsti tapeediga üle, et nad ilusamad oleksid. Pean vaid meelde jätma, et lõpuks poest liimi tooksin.

20161016-dsc_0003-2Paremal pool, üleval riiulil on tal hunnik puidust asju – terve virn puslesi, mingi pulkade klopsimise mäng, mille ta eelmiseks sünnaks sai, kujundite sorteerimise…asi, lõigatavad toidud ja suur klotsipusle, mille ma skoorisin kaltsukast 3 euriga.

20161016-dsc_0004-2Alumisel riiulil on tal raamatud, pusleraamatud, veega värvimise värviraamatud, muusikariistad ja duplo legod.

Ning siis on tal veel hüppeloom, nukukäru ja suur joonistustahvel.

Lisaks on tal üks hiiglaslik korvitäis pehmeid mänguasju, millest umbes 10 tk pärinevad veel minu lapsepõlvest, üks vana läpakas, millega ta minu blogimist jäljendab, ning ühe tumba sees väiksemat pudi-padi. Ja õues on tal ka veel terve hunnik mingeid asju, mida ma ei viitsi pildistama minna.

Pean ütlema, et enamus neist asjadest on ikka igapäevaselt kasutuses, aga kogu kupatusest on Annu kõige lemmikumad hetkel raamatud, teeserviis, mänguloomad, veega värvimise värviraamatud ja pusled, mida ta armastab laiali lahutada, aga kokku panna ei viitsi/oska. Raamatutest on hetkel ta lemmikud sellised, kus ta saab asjadele osutada ja neid nimetada, kui ma küsin millega tegu on. Ma peaks selliseid juurde muretsema, sest mul on juba nendest kolmest ühest ja samast raamatust naaaatukene kopp ees. :D Lisaks meeldib talle ka üks esimesi raamatuid, mille ta sai – mingi taluloomade raamat, kus on päris loomade pildid. Raamatud on talle õnneks alati meeldinud ja nendest ei saa tal ka iial küllalt.

Millised on teie laste lemmikud mänguasjad? :) 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

9 thoughts on “Kaheaastase mänguasjad

 1. Kas sa täpsemalt Annu arengust ka räägid, et mida kõike ta juba teeb? Mida ja kui palju räägib, kas käib juba iseseisvalt potil, lemmik toidud ja mis nad koos vennaga juba teevad. Ootan siiani ka vankri arvustust, et kui hea siis on sellega reaalselt kahe lapsega kärutada, plussid/miinused.

  • Eeee, ma ei tea, ma vist ei oska hetkel sellist postitust teha. Aga räägib ta väga hästi, suudab end täiesti selgeks teha alati. Potil käib alates 1a9k ja paar päeva tagasi jätsin ka öise mähkme ära. Toiduga on ta väga pirts ja ega ta väga midagi söögi. Ma ei tea millest ta elab. :D
   Joel on veel nii väike, et koos nad ei mängi veel, aga lollitavad ja kõdistavad ikka.
   Vanker on täitsa ok, kindlasti on turul paremaid saada, aga selle hinna eest väga hästi saadud. Manööverdada on hea, mahub läbi ka pea igalt poolt, kus tavalise vankrigagi. Ma muidu kirjutasin selle vankri kohta juba plussid-miinused postituse ka. Leiad selle, kui guugeldad emma jule twin :)

 2. Külastage raamatukogu, sealt saab head vaheldust kodustele raamatutele ja aimu, millised raamatud lapsele meeldida võivad.

  • Ei julge ma võõraid raamatuid talle kätte anda, ta veel nii totu, et kui kuskilt midagi katki kiskuda saab, siis ta kisub ka. :D

 3. sedalaadi postitusi on mul alati lahe lugeda, sest (nagu ma vb ka varem öelnud olen) mul on poiss annust 3k noorem ja hea on võrrelda või ideid saada. pusled, hüppeloom, kujundite sorteerimine, üksteise sisse käivad topsid ja lego duplo on meil teema. legodega ta peale torni suurt midagi veel ei tee, aga küll jõuab.

  • Ma vahel mõtlen, et ei ta kas Annu on mul veidi imelik. Talle väga ei meeldi legod, ega pusled, ega miski selline… arendav. Mina pean koguaeg tagant ‘sundima’. Ja samas, kui ma liiga palju ‘sunnin’ hakkab ta üldse jonnima ja paneb jooksu. :D

  • ega meil on eriti uute asjadega alguses sama, koristage see jama, parem on ju ikka mingit lollust teha kuskil. aga kui natuke hakkab välja tulema, siis ta ikka ilmutab veidi huvi ka.

 4. Hah, mu lapsel on selle teeserviisi kandik kodus, ma ei tea kustkohast see tuli ja kes selle tõi, igatahes muud varustust tal ei ole. Ja ta mängib sellega, väites et see on tema tahvelarvuti :D.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.