Käies mälestuste radu

Nagu ma siin mõnda aega tagasi rääkisin, siis hiljuti lasin ma ilmutada peaaegu 2200 pilti, viimasest neljast ja poolest aastast. Alguses mõtlesin ma lausa hirmuga, et kuhu ma need pildid küll panen – 2200 FOTOT! Mul läheks vaja jumalteabmitutkümmend albumit, et neid ära mahutada ja mis see kõik lõpuks veel maksma läheb… Kaalusin lausa varianti, et hoiustangi neid pilte kingakarbis. Aga lahtiselt, kuskilt suvalisest kingakarbist, ma neid eluski vaatama ei hakkaks, seega oleks see ilmutamine mul täiesti mõttetu olnud.

Seega otsisin välja võimalikult soodsad albumid ja tellisin neid kuus tükki! Aga ma pettusin nii metsikult, kui need lõpuks kätte sain. Need polnudki kiletaskutega, nagu mina eeldasin (vastavat infot lehel polnud), vaid nendesse oleksin ma pidanud pildid kleepima. Seda ma aga teha ei soovinud, seega tagastasin neile kuuest albumist viis, mis endiselt veel kiles olid ja sain enamuse rahast tagasi…

Hakkasin siis uut laari fotoalbumeid otsima ja leidsin photopoindi lehelt sellised 10×15 fotodele mõeldud albumid, mis mahutavad lausa 600 pilti! Ideaalne! Neli sellist ja mu probleem saigi lahendatud!

dsc_0108-1

Kui ma juba fotoalbumeid Photopointist tellima hakkasin, mõtlesin, et vaatan üle ka selle lehe piltide ilmutamise variandi, sest edaspidi pean ma niikuinii veel selle teemaga ju tegelema. Ega lapsed siis kasvamist lõpeta ja mälestused tahavad talletamist! Pealegi sain ma selle 2200 pildiga ilmutatud vaid 2014 jaanuar, kuni 2018 juuli. Vahepeal on aga pilte jälle juurde tekkinud!

Tuleb välja, et Photopointistki on piltide tellimine imelihtne. Photopoint.ee lehel olles vali ülemise riba pealt PHOTOEXPRESS ja hakka aga pilte üles laadima. Kui pildid on ära laadinud, saad valida piltidele sätted, suurused jne (vajadusel ka igale pildile eraldi). Kui poole tegutsemise pealt avastad, et tahaksid tellimusele veel pilte lisada või midagi muuta, saad seda vabalt teha, enne lihtsalt tuleb salvestada. Ma polnud varem sealt lehelt tellinud, seega kartsin alguses, et ehk on see keeruline, aga ei. Kõik oli isegi minusugusele blondiinile selge, ning töö oli kiire ja korralik. Ei mingit jama, et pean 15x uuesti tellima, sest kellelgi oli pea pooleks, või jalad alt lõigatud.

Albumite lappamine on ikka midagi hoopis muud, kui vaadata oma erilisi mälestusi läbi arvutiekraani. Kui tihti üldse juhtub seda, et sa teed arvuti lahti ja lähed lihtsalt niisama pilte vaatama? Minul igatahes ei ole seda vist mitte kunagi juhtunud. Alati, kui ma olengi arvutis pilte vaadanud, olen ma midagi konkreetset otsinud. Aga siis ei võta ma iial seda hetke, et neid pilte tõeliselt vaadata. Meenutada seda hetke, seda tunnet, seda mälestust…

Mulle nii meeldib aeg-ajalt maha istuda, teetass kõrvale võtta ja mälestuste radu käia. See tekitab kuidagi nii sooja tunde ja mul on alati naeratus kõrvuni. Ma lähen justkui ajas tagasi. Vaadates näiteks pilte kaheksa aasta tagusest ajast, kui me mehega alles koos elama hakkasime… Me olime nii noored, nii armunud, nii totrad, aga nii paganama õnnelikud…

dsc_0119

Nüüd oleme me vanemad, vahel enam mitte nii armunud ja õnnelikud, aga endiselt totakad.

dsc_0140

Kas tõesti on mu lapsed kunagi nii väiksed ja armsad olnud? Djeeeeeem, mis nendega juhtus? :D

dsc_0127

See on näiteks pilt hetkest, mil mõistsin, et see ongi nüüd mu elu – üks jonnib ühe ja teine teise käe otsas, ning maja on nagu pommiauk. Sõbranna lihtsalt istus kõrval ja naeris, et ”noooh, oli ikka hea mõte kaks jutti saada, jahh?” Ju siis oli, sest nüüd on mul neid juba kolm… käsi enam ei jagu, aga ega see neil minu küljes rippumist ei takista. :D also, see neoonroheline köök oli meil ikka niii kena!

dsc_0150

Pildid ühest ööst, mil Annu oli haige. Me istusime kolmekesi kell kaks öösel üleva ja lollitasime telefoni pildifiltritega. Ma ei saa, ma siiamaani naeran südamest, kui neid Annu nägusi näen!

dsc_0138

Või see, kuidas Joel vanasti oma õhtusööke sõi… See on tema esimene bolognese kaste, mida sai ilmselt näkku rohkem, kui kõhtu. :D

dsc_0136

Keegi soovitas mulle facebookis, et ‘ah, mis sa neist 2200 pildist ikka ilmutad ja albumitesse lappad – kes ja millal sul neid vahib? Vali sellest hunnikust parem 200-300 tk välja ja lase fotoraamatuks!”, aga mina ei saaks oma otsusega rohkem rahul ollagi. Selle 300 pildiga poleks mul midagi teha olnud! Kui mul juba näiteks Annu esimese elukuu peale oli mingi 150 ilmutamist väärt pilti, ning meie selle aastasest suvepuhkusest teine samapalju, siis… Mul oleks ikka väga palju olulisi mälestusi ilmutamata jäänud. Jah, ei pea ju kõike ilmutama, saaks teha karmid valikud, aga milleks? Mulle meeldib albumeid vaadata, ma tahangi, et kõik olulised sündmused oleksid ilmutatult albumikaante vahel ja ma ei taha mingeid karme valikuid teha. Jah, mul ongi mõnest sessioonist 6 peaaegu samasugust pilti, aga kõigil neil on erinevad emotsioonid ja näoilmed. Ma ei taha valida vaid ühte! :D

20181002_101936

Kuigi see oli meeletult aeganõudev töö – 2200le pildile taha kirjutada aeg, koht ja pildil olevad inimesed, ning need veel kronoloogilises järjestuses ka albumitesse lapata, ei saaks ma rohkem rahul ollagi! Need mälestused on minu jaoks hindamatu väärtusega ja ma ei taha mõeldagi, et võiksin need kaotada. Tänapäeva tehnoloogia võib ju olla küll mugav, aga mitte alati usaldusväärne. Mul on näiteks mitu mälukaarti ja välist kõvaketast lihtsalt niisama otsad andnud ja koos nendega on surnud ka sadu pilte, mida ma enam iial tagasi ei saa!

Kui teilgi on ilmutamata jäänud fotosi, siis kõigi selle postituse kommenteerijate vahel loosin ma välja 4×100 tasuta tavamõõdus (10×10, 10×13 või 10x15cm) pildi tellimise sooduskoodi! Lisaks on photopoint.ee lehel 11-14 oktoober sünnipäevakampaania, seega uurige kindlasti järgi! ;)

*Postitus on sündinud koostöös pohotpoint.ee‘ga.

Comments

comments

54 thoughts on “Käies mälestuste radu

 1. Mul ka just said pildid sorditud ja läheb uus laar tellimusse. Sooduskood kuluks ära küll.

  Aga tahtsin mainida, et tõenäoliselt need esimesed albumid mis tellisid, ei oleks sinna pilte kleepima pidanud. Müüakse täitsa läbipaistvaid fotonurkasid, taolise põhimõttega nagu vanasti olid. Meil pulmaalbum selline ja toimib väga hästi. Aeganõudvam see paigutamine on, aga saab kujundada teistsuguse albumi kui nö tavalised. ?

  • Ohoh, kust neid nurkasid leida võiks? Üks album ju jäi mul alles ja seisab kasutult, sest kilest lahti tehtud asja ei saa tagasi saata. Kunagi ehk saaks siis selle ka ära ikkagi kasutada ?

  • Photopointis ka täitsa olemas. Fotokaupade arhiveerimise all (fotonurgad ja liimid). Täna just tellisin omale ka, võtsin seekord fotokleepsud prooviks.

 2. Ma võtaksin loosist osa. Mul veel telefonipildid lastest ilmutamata ja ma veel ei taha teada, palju neid on :D

 3. Just oli endal ka mõte pilte ilmutada kuna vanavanemad ja kõik sugulased tahavad lastest pilte. See oleks super võit, saaks kohe palju odavamalt tehtud ja niisamagi teisi pilte ilmutada ja luua enda pere fotosein :)

 4. Väga tubli ja hakkaja oled! :) Mina juba 7a tahaks pilte ilmutada,siiani olen ilmutanud vaid suuri pilte mida raami panna ja seinale. Väikseid albumi pilte polegi tellinud. Aeg läheb nii ruttu ja järsku avastadki,et wtf 7 pikka aastat juba läinud..ja noh neid pilte ikka jagub,eriti kui on lapsi rohkem kui 1. ;) Peab ka ikka hakkama valima ja piltidega tõsisemalt tegelema. Tuleb aega leida. :)

 5. Minul juhtuski see, et kõvaketta rikkega hävisid kõik 2017. aasta pildid, milledest ma veel varukoopiaid ei olnud jõudnud/viitsinud teha. Seetõttu üritangi nüüd regulaarselt ilmutada. Photopointil (vb ka teistel pakkujatel) on see tänuväärne lahendus, et pildile saab lasta lisada ka selle tegemise kuupäeva, kui ikka paras ports tellida, siis on nende järjekorda sättimine oluliselt lihtsam. Praegu seisabki 500+ pilti albumitesse panemist, kuna neil kuupäevi ei ole ja mul lihtsalt pole hetkel motivatsiooni neid kuupäevi tuvastada.
  Tänud ka albumite lingi eest, tellin kindlasti ka endale, loosis osalen hea meelega.

 6. Ma päris nii hullu ei pane nagu sina, aga üritan samuti igal suvel ca 50 pilti ilmutada, et oleks hiljem hea vaadata ja meenutada. Kunagi noorena sai hullult pilte klõpsitud, aga täna pole neist enam ühtegi säilinud kahjuks. Nüüd on aastaga isegi 50 pilti raske täis saada, sest no ei tule meelde see fotokas kunagi. Ilmselt kui varsti lapse saan, siis see asi muutub. ?

 7. Mind ootab kõik see sama järgmisel aastal ees. Otsustasin et lapse 1 sünnipäevaks prindin tema elu esimese aasta pildid välja ja teen lisaks fotoraamatu.. Aga neid pilte praeguseks juba mõne saja ringis.. Ja ta saab alles 4 kuuseks.. Seega jah, tuleb põnev sorteerimine. :) aga tubli et hakkama said selle suure tööga!

 8. Mina just avastasin, et meie pooleaastasest tirtsust on just liiga vähe pilte tehtud. Tassin nüüd suurt kaamerat rohkem kaasas, et ikka mälestused talletatud saaksid ?

 9. Kinkisin vanematele digiraami kunagi et fotod usb-pulgale panna ja siis raamis automaatselt vahetub.. Kümme pilti panid pulgale proovisõiduks ja pärast seda on kapis kuskil.. Ausõna, paberist pole miski parem, sama ka raamatutega. Ma just vaatasin erinevaid fotoprintimise võimalusi aga no ei suuda valida. Kunagi tellisin Photopointist, peaks vist ikka vanade heade liistude juurde jääma! ? Osalen loosis!

 10. Mina armastan fotoraamatuid ja olen juba neli aastat nö telefoniklõpsudest aastaraamatu kokku pannud. Nüüd, kui meie esimene laps on pooleaastane, on tema piltidest juba teine raamat koostamisel, sest üks raamat sai maksimumsuuruses täis. Olen arvestanud, et aastast tulebki 3 raamatut.

  AGA ma tahtsin öelda, et minu jaoks fotoraamat ei asenda fotoalbumit :D Näiteks pulmapilte käsi kuidagi ei tõusnud fotoraamatuks tegema. Lapse kasvamisest kavatsengi eraldi albumi ka teha, sinna lähevad kõik fotograafi tehtud pildid.
  Mulle just meeldivad albumid, kuhu saab pilte kleepida, sest siis saab erinevaid suuruseid kasutada. Samas kui mul oleks 2200 pilti, siis ma vist ei suudaks seda organiseerida :D

  Avastasin, et viimase aasta jooksul on viis sessiooni olnud, viimane aeg nüüd Photopointi minna ja soodustust kasutada :D
  .

 11. Mul on ka nii palju ilmutamata fotosid. Kui loosiõnn naeratab, olekski hea otsast pihta hakata :)

 12. Oi ma olen väga laisk olnud ja pole pilte ilmutanud juba 5 aastat. Esimesest lapsest on pool albumitäit ilmutatud, ülejäänud ootab arvutis.
  Väga kulukas see võit ära!

 13. Kusjuures mul sarnane lugu aastatagusest algusest, et võtsin pildid ja albunid photopointist ja esimene laks oli 550 pilti u, aga kui laps tuli, siis sellest ajast on kohe pilte mitu korda rohkem :D. Ja nüüd olen suutnud ikka nii 4-6 kuu tagant ilmutada ja juba ongi albumeid juurde vaja…. ja ma lasen alati kuupäevad ka peale, kuna ükskord kogemata ei lasknud ja see kuupäevade ise juurde kirjutamine on ikka paras piin, siis mind ei häiri nii väga see kuupäev seal. Igatahes see on tõesti 100x parem kui arvutist pilte vaadata. Jään npüd printima regulaarselt :)

 14. Oii, mul on palju ilmutamata fotosid. Lastest 2 aasta pildid, pulmapildidki ilmutamata.. lõpuks võtsin kätte, viimase aasta fotodki sorteerimata. Tegin sellega algust vähemalt. :D

 15. Olen ka viimastel aastatel fotosid ilmutanud ja see on tõesti meeletu töö! Kallis tegelikult ka, seega kood kuluks marjaks ära :)

 16. Mul on ka ootel mitusada pilti, mis ootavad ilmutamist ja ka sorteerimist. No ei leia seda aega ja viitsimist, et maha istuda ja sorteerida ? loodan et peale su postitust tuleb tuhin peale, et jälle järje peale saada?

 17. Tuleb mulgi see suur töö ette võtta, sest ausalt ei mäletagi enam, millal viimati ilmutatud sai. Niiet osalen täiega loosis. ☺️

 18. Ma olen ka täielikult fotode usku. Ja täpselt nagu sina ei oska ma pilte valida, ilmutan niipalju kui tahan. Mis siis et samamoodi ühest päevast võib olla 20 ja rohkem pilte, igal pildil on ju erinev emotsioon ja mälestus, erinevad näod mis panevadki terviku kokku.

 19. Ma otsustasin esimese lapsega esimese eluaasta fotod ilmutada. Nüüd pean ka teise lapse fotod ilmutama, aga pole ennast veel kokku võtnud, sest neidki mitusada ja ootavad ilmutamise kaustas juba kuid ja kuid minu kättevõtmist ?

 20. Ilmutan viimasel ajal aastas 1-2 korda lapsest, kuna siis on tekkinud teatav perspektiiv ja on kuidagi lihtsam selekteerida välja parimaid fotosid, nii et päris mitmeid sadu pilte ühes aastast ei tuleks. Hetkel peaks täpselt selle-aastased pildid alates märtsist ilmutama ja tundub, et alla 200 pildi ilmutamisega ikkagi väga välja ei mängi :) Seega tasuta sooduskood saada oleks suur-suuuur rõõm!

 21. Mina jumaldan fotoalbumeid ja meil on need eluaeg kodus ka olnud. Oleme emaga alati need, kes kõikidele lahkelt albumeid jagavad, et pilte näidata, minuarust on nt kord aastas lausa kohustus istuda ja kvaliteetaegu meenutada. Tihtipeale pisaraidki valada, sest tõesti, ülilahedad meenutused. Meie oskame seda hinnata. Kui me maale kolisime, hakkasin iga aasta lõpus aasta jooksul tehtud pilte sorteerima ja valisin alati 200 pilti välja, et siis aastast album teha. Niii hea on lastele ja nende lastele kunagi näidata. Mulle meeldivad väga Gorjussi albumid ja sinna mahubki ainult 200 pilti, seega rohkem ilmutada ei saaks. Nüüd on viimase aastaga tekkinud aga 200+ pilti maaelust ning otsustasin ära sorteerida vanad fotod enne maaelu linnas jne ning neid tuli aastast 2000-2018. Kuna aga hetkel rahaliselt veidi puudujääke, siis nii suures koguses pilte ilmutada ei jaksa. Seega see pisikene kingitus oleks lihtsalt imeline, sest kaks varem ostetud albumit ootavad tühjana uut lugu, mida inimestele jutustada :)

 22. Mul on palju ilmutada lapse kahest esimesest eluaastast ja tegelikult tervest meie abielu ajast, aga tuleb võtta aeg, et pilte sorteerida ja siis rahakotti ka midagi koguda, et see suur hulk pilte endale tellida. Aga pikka aega on see unistus juba peas tiksunud küll!

 23. Me ka ilmutame aeg-ajalt pilte. Nii lahe on neid vaadata. Pulmaalbumis on ca 200 pilti ja ükski pole üleliigne. Üks suur album on reiside jaoks, mis on ka juba peaaegu täis. Olekski vaja viimaste reiside pildid ilmutada ja pulma-aastapäeval tehtud pilt pulmaalbumisse lisada. :)

 24. Mul on arvutis printimise kaust juba mitu kuud oodanud, et lõpuks photopointi selle edastaks. Pilte on seal 100 ringis, sest rohkem ma korraga printida ei raatsi ja sellegi jaoks ootan soodukaid. Samas mitu 500 pildiga faili ootavad, et sealt järgmised 100 välja valiksin..ehk pilte, mida printida jagub!

 25. Soovin ka loosis osaleda. Pildid vajavad juba pikemat aega sorteerimist ning ilmutamist.

 26. Mina olen samuti paberfoto usku ja ilmutan PALJU fotosid. Nii, et kuluks üks kood ära küõõ

 27. Tellime ka kord poolaastas photopointist pilte. Nii paarsada korraga. Viimasest tellimisest on nüüd omajagu aega möödas. Kood kuluks ära küll! :)

 28. Kindlasti on vaja uusi fotoalbumeid ja rohkem kui üks. Pilte arvutis ja telefonis on samuti kuskil 2000 piirides. Lihtsalt pole aega ja laiskus ka kimbutab. Olen siiani mõelnud, et jaa kindlasti , kunagi võtan kätte ja teen selle asja ära. Kui juhtun saama sooduskoodi, siis läheb asjatamiseks.

 29. Ooh, see loosimine on universumi vihje praegu :D Ma just eile rääkisin, et peaks hakkama lapse pilte ilmutama. Saab teine kohe kaheseks ja noh…..ütleme nii, et pilte on “paar tükki” :D Üldiselt olen ka täiesti albumiteusku. Kuigi-kuigi, aeg ajalt ikka olen arvutis ka sirvinud, aga see pole üldse see. Praegu tahaks lapse piltide ilmutamisega ühele poole saada ja siis peaks hakkama minevikus tuhnima, sest noh-tahaks enda elust ka paberkandjal mälestusi :D

 30. Sooviks ka osa võtta, sest olen piltide ilmutamist mitu head aastat edasi lükanud ja see hunnik ainult kasvab ja kasvab :D Oleks aeg temaga midagi ette võtta! Minul tekkis küsimus ka…kas see kliendikaardi soodushind piltide trükkimisel tähendab seda, et olen kasutajaks registreerunud või on seal veel mingi eraldi kliendikaardi olemasolu vajalik?

  • Uurisin järgi. ”See tähendab et tal on füüsiline Photopointi kliendikaart. Kasutajast ei piisa.”

 31. Mul on ka vaja see suur töö jälle ette võtta. Aga pilte on hea vaadata albumist. Telefonist ja arvutist kipuvad nad kaduma jah.

 32. Mulle meeldib ka, kui on pildid paberkujul ja albumis. Ise vahest lappan ja vaatan ning poisile väga meeldib. Nüüd on juba jälle üks kaust ootamas väljaprintimist. Tavaliselt lasen ka välja kuskil kuni 200 pilti :D
  Tunnistan ausalt, et kuigi tellisin algusaegadel vaid Photopointist, siis mingi aeg tagasi vahetasin Picturehappy vastu. Seal oli mingi soodus ja fotoraamatut oli ka vaja ning nii sealt tellisingi. Mis aga ei tähenda, et Photopointist jätkuvalt tellida ei taha ;) Niiet…loosiõnn…naerata :P

 33. Ohh, nii armsad ja siirad mälestused. Olen täiega päri, et just album on piltidrle see õige koht, nii tore saab olema koos lastega neid lapata, reaalselt käes hoida, kui nad juba pisut suuremad. Hetkel poolteist ja kuu vaid vanust ja juba on printida oioi kui palju. Sooduskood teeks suurt suurt rõõmu.
  Päikest

 34. Praegu on käsil suuremat sorti piltide sorteerimine. Ei jõua ennast ära kiruda, et õigel ajal järje käest lasin. Viimati sai ilmutatud 2015 a. Kui kõik tehtud, loodan edaspidi hoolsam olla.

 35. Väga suure töö oled teinud!
  Me hoiame pilte vähemalt kahel (paljud kolmel) kõvakettal. Päris suure hulga pilte paneme ka pilve üles (google photos). Mingi väikse osa paberile.
  Vaatame väga tihti pilte telekast. Paneme ps kaudu spotufyst mingi mõnusa muusika veek taustaks ja pildid slaidshow’na käima. Vaatame terve perega ja kõik naudivad, saab ahhetada ja naerda ja meenutada.

 36. Mul ootab ka hunnik pilte hetkel ilmutamist ja täitsa hea oleks selle loosiga vähemalt osa neist tasuta saada ?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.