Kas mulle on otsaette kirjutatud ”müüge mulle sitta”?

Ausalt, ma ei saa lihtsalt aru! Kas olen mina niii haige debiil, et ei oska asju kasutada, või on iga jumala asi, mis ma siia majja ostan, täielik sitt. See nimekiri on lõputu ja läheb juba aastaid ja aastaid tagasi, aga päris ausalt, kümnest asjast kaheksaga, mis ma ostan, kaasneb mingi jura. ALATI! Küll on midagi puudu, küll saadetakse vale asi, küll see asi on lihtsalt katki või läheb katki kohe peale kasutusele võttu. Mõned viimase aja näited teile…

Kuivati. Umbes aasta+ aega tagasi ostsin kuivati, mida pidin alguses mitu x kauem ootama, kui lubatud oli. Kui asja uurima hakkasin, öeldi, et ups, sa ei saagi seda üldse, unustasime sulle öelda! Olin max tige, sest kui ma midagi tahan, siis ma tahan seda KOHE. Aga okk, tellisin teisest kohast ja sain asja kätte lõpuks. Nii, aga kerime nüüd aja selle aasta algusesse, kui esmakordselt hakkasin märkama, et kuivatiga on mingi jama. Alguses hakkas ta pesu märjaks jätma. Mina panin masina tööle, keerutas pesu tunni-kaks ja lülitas end välja, andes märku, et pesu oleks justkui valmis. Aga kui hakkasin asju kuivatist välja võtma, olid need ikka veel liiga niisked, et neid kõlbaks otse kappi laduda. Olgu öeldud, et seaded olid korras ja max tasemele seatud… Panin masina uuesti käima ja ta tegi veel ühe kuivatuse, mille tagajärjel olid riided siis peaaegu nii kuivad, et kannatas ära lappida (mõned paksemad kohad, ala dresside värvel jne, olid veits niisked), aga still, mingi neli tundi pesu kuivatada?

Nii, aga nüüd, kuskil kuu tagasi, vaatasin, et enam ei kuivata vapsee! Peale 8h ”kuivatamist” oli pesu ikka veel täpselt sama märg, kui selle sisse pannes. Imelik on aga see, et vahepeal ta justkui tegi midagigi, sest pesu oli soe, aga vahepeal oli kasu täiesti null. Ma ikka mitu korda proovisin… Hakkasin mina siis uurima, et saaks asja garantii remonti saata, aga oh üllatust! Firma, kellelt ma selle masina ostsin, oli kõigest kaks nädalat tagasi välja kuulutanud PANKROTI. Sel firmal on mitukümmend, kuni mitusada tuhat euri võlgu ja vägaväga paljud inimesed on lihtsalt tuimalt üle lastud.

Variant oleks võib-olla kirjutada otse ‘misiganes-mu-kuivati-tootja-nimi-on’ firmale ja neile muret kurta, aga juba ette mõeldes, et kas see on seda väärt. Pleki need transpordikulud ja ma ei tea mis asjad veel eksole, ning pärast tuleb välja, et masin on katki meie enda süül ja imegu me üldse pöialt… Ajakulu oleks ka nkn mingi neli aastat sellega… Vb on ainult küttekeha läbi ning oleks odavam ja kiirem lasta see lihtsalt mõnel kohalikul remondivennal ära teha ja vsjoo. Aga kui ei ole ainult küttekehas asi? Lasen mingil tüübil masina laiali võtta, garantii kaob sellega ära ja siis ta ütleb mulle, et sorriii, kandke see 400 euri korstnasse?

Okkk, kuivati kuivatiks. Eelmises postituses ütlesin, et ma ostsin endale uue tolmuka eks. Arvake nüüd ära kelle kuu aega vana, KUUESAJA EURINE tolmuimeja praegu pekkis on? Fucking suurelt ja laialt kiidetud Dyson v11! Eile jumala lambist ei hakanud enam tööle. Alguses tegi nii, et vajutasin seda nuppu, kust ta tööle läheb, hakkas tööle. Ja kui lahti lasin ja uuesti vajutasin, siis enam ei hakanud. Vajutasin uuesti, ei hakanud. Ja veel ühe korra, siis hakkas. Ja siis jälle ei hakanud. Niimoodi umbes paar x ja siis lõi sinna uhkele displeile ette, et mul on kuskil ummistus. Kui ma aga kõik ära kontrollisin, ei näinud ma mingit ummistust. Panin masina uuesti kokku ja siis ei hakanud see enam üldse tööle.

Ekraani peal on kõik ok, mitte ühtegi teavitust ega hoiatust, aku laeb ilusti jne, aga kui nuppu vajutan, siis ei juhtu mitte midagi. Võtsin kõik nii laiali, kui saab ja pesin kõik ära, mis tohib, sh ka filtri aga ikka muhvigi. Jumala pekkis noh. Ma ei saa aru lihtsalt kuidas ja miks. Tekib tõesti selline tunne, et mulle on otsaette tatoveeritud ”ostan teie praaki paska” vms. Ja ma olen seda tolmukat hoidnud nagu sitta pilpa peal, keegi ei ole tohtinud seda liiga kaua vaadatagi ja ikka, ikka ta krt läks katki.

Kui nüüd mõelda, siis see sisse lülitamise nupp oli juba paar päeva enne veidikene veider. Nagu tahtis paremat haaramist saada, kui varem, et tööle hakata vms. Ma ei oska seletada, natukene teistmoodi tunuds, kui alguses igatahes… Kirjutasin Dysonile ka, et ehk oskavad nad midagi soovitada, aga ma suht kindel, et pean hakkama jälle seda tagasi saatma ja umbes nelisada aastat garantii remonti ootama ning terve selle aja põrandaid pühkima harjaga, nagu koopa inimene.

Ja siis täna. Tellisin eelmine nädal Bauhofist aia jaoks kraami, ala herne-  ja linnuvõrku, batuudile redeli, paar pakki seemneid jne. Tellitud kauba hulgas oli ka prooviks ostetud põõsatugi. Põõsa toest tuli kohale vaid POOL! See ”pakk” oli ikka pakkimise next level ma ütlen. Reaalselt, see tugi oli ühe jalga pakkekilesse tõmmatud, mille sees olid ühtlasi ka mu seemned ja võrgud jne. Ma olin seal väraval nagu…kus ülejäänud pool mu pakist on? Mu elu on lihtsalt üks lõputu facepalm, ma ütlen!

wpid-IMG_20200413_204031.jpg

See ometi ei ole ju reaalne, et nad müüvadki vaid pool tuge korraga? Samas, see oleks niiiii mina, kui tulebki välja, et just nii ongi! :D

Aga nagu ütlevad head reklaamid, siis oodake, see ei ole veel kõik! Ma tellisin hiljuti enda akendele alarmid, et kui keegi akna lahti teeb, siis hakkab alarm lõugama. Tellisin viis tk. Viiest kolm olid vigased. Kaks tk tegid põrgulärmi, mida on ilmselt teisele korrusele ka kenasti kuulda. Kaks tk tegid sellist häält, nagu siristaks kuskil kauguses väike rohutirts ja kolmas ei teinud sedagi, null häält! Kirjutasin firmale, nad olid nagu okk, meil on praegu laos neid andureid kaks tk, aga kontrolligu ma enne patareisid ka, et tihtilugu on asi hoopis nendes… Ma siis kirjutasin vastu, et panin kõigile viiele otse pakist uues patareid sisse ja selles asi olla ei saa. Nende vastus asjale? ”Täname info eest. Tegeleme asjaga.” Nagu… mida see tähendab siis?

A ja siis on mul üks päikesepatareiga raadio-akupank-taskulamp eksole. Ma olen seda max vähe kasutanud, see on mingi kuu-kaks vana. Ja mul on tunne, et see päikesepatareiga aku laadimise asi ei tööta, sest see on mul reaalselt koguaeg akna peal, aga täis ei saa see aku tal iialgi. Et peaks vist firmale kirjutama või?

 

 

Comments

comments

18 thoughts on “Kas mulle on otsaette kirjutatud ”müüge mulle sitta”?

 1. Kuu aega vana tolmukas, pöördu garantiisse. Kuivatiga -uuri selle firma esindusi eestis, kes garantiiremondiga tegelevad. Kirjuta mure ära, aitavad ikka. Või googelda tumble dryer doesn’t dry.
  Ma ostsin mõned kuud tagasi uue ahju, pürolüüs puhastusega, et oleks isepuhastuv ahi. Ja pmst esimese nädalaga viskas errori see puhastus, ahi ei kuumenenud enam. Saatsin garantiisse, vahetati elektroonikaplokk, ikka jamas, kandsid maha lõpuks ja sama summa eest sain uue valida.Euronicsiga minu kogemus.

 2. Bauhofil on tõesti sellised põõsatoed müügil, mida pead mitu tükki ostma, et saaks ringi peale teha :)

  • Sõbranna ütles mulle jah nüüd ?‍♀️ pildil oli kena ring ja null märki selle kohta, et pakis vaid pool ringi.

 3. Garantii puhul ma alati pöördun tootja poole mitte vahendajale, kelle käest ostsin. Soovitan sul ka nii teha :) Eriti hea, kui neil mingi remondiputka või esindus Eestis on.

  Tehnikaga ongi nii, et vahet pole kui kallis see on, siis mingid jamad võivad ikka tulla.. nagu it lahenduste kodeerimistöö puhulgi.

  Olen tööl ühes ettevõttes, kus ka tehnikatooted ja ülitipptooted enda valdkondades, aga ikka esineb praaki, ikka esineb mingeid standardvigasid. Mida uuemad on mudelid, seda vähem on need kasutuses olnud praktikas ja seega ei oska kõiki nüansse arvestada veel ja nii tulevadki üllatusvead. Muidugi pisifirmade puhul võib juhtuda see, et nad ei tunnista praaki.

  Mainekad firmad tunnistavad isegi siis, kui me tegelikult teame, et kliendi viga oli.

 4. Kuivatil võib niiskuseandur puhastust vajada. Ukse juures seespool üleval vt, kas on mingi selline asi?
  Garantiiremonti tehakse ka kohapeal. Kutsu selle masina tehnik kohale, ei pea ostufirma kaudu asju ajama. Garantii kehtivuse ajal näitad ostudokumente ja tehnikult läheb info juba tootjale.

  • On küll jah, aga mis või kuidas ma seda puhastan, näeb välja ilus läikiv ja puhas..
   Seda garantii asja ma ei teadnudki, uurin, aitäh!

 5. Jep jep, sa pole ainus! Ostsin just nädal tagasi taldlihvija. 15 min tööd ja üks kruvi lendas minema. Masin ei tööta, sest kruvi ei hoia kenasti kinni seda alust ja masin põriseb ja viskab tolmupaaki küljest ära. Jumala norm.

  Absull KÕIK asjad mis me siia elamisse toonud oleme või isegi laenanud, lakkavad töötamast…

 6. See põõsatoe asi võib vabalt olla, et Sina asjast valesti aru said :D Neid müüakse nii “pakiga” ehk saad moodustada normaalse ringi ja siis müüakse neid üksikuid “poolkaarekesi”. Vaata igaksjuhuks järgi, mida Sa täpselt tellisid.

 7. Minul on Hisense pesumasin- kuivati 10kg pesu, 7kg kuivatus. Ning kui ma tahan, et terve masinatäis pesu saaks kapikuivaks, see kuivatabki 4h. Minu meelest pole selles midagi imelikku ?

 8. Jamh.. just kirjutasin pikema kommentaari ja kustus ära. Nüüd kolisin arvutisse ümber, ehk saan kiiremini trükitud uuesti.

  Igatahes ma ei tea, kui palju usud sa esoteerilisse asja, aga noh, ma usun.

  Ma oletan, et sul võib asi olla kas kohas, kus elad, majas, kus elad või oled ise mingi karmaga, et sellist jama ligi tõmbad.

  Me elasime Tallinna kesklinnas ühes üürikas, mille kandis oli kunagi keskajal võllamägi olnud. Pidevalt seal korteris juhtus midagi. A la tõmbad seinakapi nupust, ja siis see lihtsalt murdub. Eriti heaks läks muidugi siis, kui elukaaslane merele tööle läks.

  Nonii.. hommikul juba kuskil 6 paiku taidlesin midagi kardinaga, kui see kardinapuu alla kukkus. Seal oli pandud kleeplindiga mingi plastikvidin, mis hoidis üleval tugevat metallkardinapuud. Jaurasin sellega ikka jupp aega. Samal päeval lõin köögis kraani kinni, seejärel kuulsin sorinat. Nojah, toru on lahti tulnud. Torumeest minust ei saa, kutsusin venna appi, õnneks sai tehtud.

  Ja mis kõige rohkem mind närvi ajas – panin iidvana pealtlaetava pesumasina tööle, trummel jäi kogemata lahti. Varsti oli kriiksatust kuulda ja nii need klapid end kinni tõmbasidki. Pesu sain kätte nädal aega hiljem, kui mu isa selle iidvana aparaadi lahti võttis. Üldse ma ei saa aru, miks inimestele meeldib pealtlaetav, ise eelistan eestlaetavat. Paraku praeguses üürikas on ka pealtlaetav, aga uuem.

  Pidevalt juhtus igasuguseid asju, tehku ma mida iganes, et seda lõpetada, ikka juhtus. Hiljem uues töökohas sekretär rääkis, et see maja on Radaris ka olnud mingite fiktiivsete korterite teemaga. Nii et jah, tore, järelikult meid taheti eemale ajada sellest õudsest kohast. Asjad rahunesid alles siis, kui ära kolisime ja nüüd uues üürikas pole selliseid asju juhtunud. V.a üks kord, kui elukaaslane õhtul legodest kaksiktorni ehitas, mille peale läks elekter just sellel liinil ära, kus need kaksiktornid paiknesid. Omanik elab samas majas ja sai siis õhtul kl 10 vaatama tuldud, mis toimub. Nüüd enam pole selliseid asju ka juhtunud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.