Kas noor ema ei tohigi tänapäeval enam poest alkoholi osta, ilma, et teda juba eos risti ei löödaks?

Käisin täna poes, et õhtusöögi tarbeks kraami osta. Tahtsin katsetada uut ja põnevat retsepti, kuhu kuulub ka valge kuiv vein.
Annu hakkas kärus vinguma ja pidin ta sülle võtma. Muide, oleksin last välja võttes, käru peaaegu uperkuuti keeranud, sest käru sangale toetuv poekorv oli liiga raske. Ja nii ma siis, tagumik uppis ,seal olin. Ühe käega hoidsin röökivat last, teisega haarasin kärust, aga see ei aidanud just eriti palju. Surusin lapse käru peale tagasi, et raskus uuesti ühtlaseks läheks ja haarasin korvi käru pealt ära. Ümberringi oli vähemalt 5 inimest, ja mitte üks neist ei tulnud appi! Ulmeeeeee… :D
Enivei. Suundun siis Annut puusal hoides alkohli leti poole. Otsisin seal mitu minutit õiget veini, kui järsku kuulen kuidas selja tagant kostub ”ma ütleks, aga parem jätan ütlemata!”. Sain kohe aru, et ilmselt rääkis ta minust. Oleksin pidanud otsemaid vastu torkama, et mis ta siis üldse suu lahti tegi? Aga selle asemel jäin teda lihtsalt lolli näoga vaatama. Irvitas seal koos oma sõbraga ja näitas minu peale näpuga, nagu 5-aastane. Kuulasin veel veidikene ammulisui nende juttu. ”ah, mis see minu asi siis on, ise teavad kuidas elavad ja kuidas oma lapsi kasvatavad”. Mul sai mõõt täis ja vastasin naeratusega: ”veini kasutatakse ka toidu valmistamiseks, kui te veel juhuslikult ei tea” ning kõndisin nina püsti minema.

Mõni minut hiljem juhtusime kassas taas kokku. Kui ”natukene liiga palju” jäätist kassalindile ladusin, tuli järgmine kommentaar: ”läheb suuremaks jäätise söömiseks jah?”. Muigasin selle peale ja vastasin mõttes ”jah, kõik panen üksi nahka, nagu ühele emavaalale kohane!”. Aga selle asemel, et targutaja paika panna, ümhmasin ma midagi tagasihoidlikult vastu: ”hea hind oli ja ostsin varuks”, nagu ma peaks midagi kellelegi üldse põhjendama aga jamh… Tema mind ilmselgelt ei uskunud, sest see ”jajahh” kostus küll ülimalt irooniliselt.

Alati, kui ma poest midagi ebatervislikku ostan, peidan selle korvi põhja, või katan puu- ja juurviljadega, sest ma kardan. Kardan, et inimesed vaatavad mind ja mõtlevad, et mida ma paks õgin, KAO TRENNI PAREM! Aga nemad ei tea, et võib-olla on see mu mehele? Võib-olla on see mu esimene maiustus, üle jumal teab mitme kuu? Võib-olla ma just tulin trennist, aga just täna on mul patupäev?
Ükskõik mis kaalus ma ka ei oleks olnud, olen alati kartnud neid põlgavaid pilke. Veel hullem, kommentaare. Isegi siis, kui olen mehega poes ja ta poetab ostukorvi midagi ‘halba’, üritan ma selle ära peita. Sest niikuinii arvatakse ju, et ilmselt olen ikkagi mina see, kes selle rämpsu endale sisse vohmib.

Isegi, kui ma oleksin üksinda kõik need jäätised ühe õhtuga pintslisse pannud, ja terve pudeli veini peale kallutanud, poleks see kellegi teise asi. Eriti veel mingi mardi, kel endal on ühes käes viin ja teises käru, mis on pilgeni bocki täis laotud.

Kas teie olete kunagi dirty look’i osaliseks saanud, kui ostate poest alkoholi või midagi ‘keelatut’? Kas teie olete end ”rämpsu” ostes halvasti tundnud?

Isssveeeer, vaadake mis ma leidsin! Ma olin ikka niii ilus rasedana. Ma igatsen oma punu! Uskumatu, et see pilt on peaaegu aasta aega tagasi tehtud…

_MG_2209_zps8003e31cEt mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

 

Comments

comments

23 thoughts on “Kas noor ema ei tohigi tänapäeval enam poest alkoholi osta, ilma, et teda juba eos risti ei löödaks?

 1. Ja kuidas veel olen halvasti tundnud…lausa nii halvasti, et käingi õhtuti poes ning siis ka siva kiirelt üritan jooksujalul iseteenindusse minna (Inglismaal elan kus kedagi eriti ei huvita ning suuremosal inimestel suured krõpsupakid korvis nagunii). Eestisse tulles aga inimesed kordades ebaviisakamad. Mainiks ära, et olen suuremat kasvu 17 aastane tütarlaps ehk siis see kõige “Kiusatum” grupp niiet kui käes pole pudel vett või puuvili siis võid end paljude poolest põlema panna :D
  Alles ükspäev siin Eestis puhkusel olles sain sõimata kuna otsisin koju 2 suurt vanilje jäätist kuna meil tulid külalised ja kus siis vahiti. Ühed noored naised kassas kommenteerisid et nojah, las olla siis selline kui endale meeldib ja õgigu aga jäätist. Siis viskas küll kopsu üle ning andsin neile väga valjult teada, et olen suur kuna mul on kilpnääre haige, polütsüstilised munasarjad ning lisaks olen ma ka vegan niiet seda kuradi jäätist ma nagunii ei söö ja parem hoidku oma loll lõust kinni kui midagi ei tea ning maksin ära ja läksin minema. Neil naistel endal 2 suurt siidripudelit ning hulgim kartulikrõpsu pakke.
  Aga sina ära põe, las need mõtlevad mis tahavad, ega nemad sinu elu ela. Ja sa oled väga ilus niiet las aga vahivad kui muud teha pole :)
  Päikest nii sulle kui su perele!

 2. Täitsa õudne. Minu arvates on viimasel ajal üldse kuidagi need suva inimesed väga palju hakanud endale lubama. Elan ka Räpinas ja käisin ükspäev Maximas. Seisin kassajärjekorras, ladusin oma ostud letile. Muu kauba seas olid ka roosad klaaskausid, mis olid hetkel soodukaga. Minu ees oli mingi babuulja. Rääkis venekeeles kassapidajaga ja haaras julmalt minu kausi. Ei küsinud mitte midagi. Lasi kassapidajal läbi lüüa kausi, et hinda teada saada. Seejärel läks krabas ise ka kausi. Üldiselt olen ma lahke ning ennegi on teised ostjad küsinud, et oi kust selle või selle kauba leidsid. Minu jaoks oli see kuidagi nii võõras, et lihtsalt julmalt võtad teise kauba. Mis puutub rämpstoidu ostmisse, siis mina kipun ka neid ikka tervisliku kaua alla peitma :( Mingi valehäbi on sees.

  • Maxima on üldse lahe koht. Täna oleks jälle kohvi ostes täiega üle saanud, aga õnneks märkasin, et kampaania oli juba kaks päeva tagasi lõppenud. Kui teenindajale ütlesin seda, korjas ruttu sildi ära. Raudselt meelega inimeste tähelepanuga mängimiseks sätitud sinna. :D

 3. Enamus ajast on selline tunne, et vaadatakse mida korvi panen. Võehh.. Püüan ka maiustused peita kuskile korvi põhja :D. Alkoholi ei julgenud tükk aega osta :D Aga kui esimene kord üle elatud sai, siis tundus, et ei olegi midagi hullu. Aga ega ma eriti ei joo kah alkoholi.

 4. Käisin kuuma ilmaga Maximast siidrit ostmas isale, endal kahekuune vankris. Mõtlesin, et ostan käbe ära ja asi ants- ehk keegi ei jõua märgata aga Maximas on need vahed nii väiksed kassa juures ja ma jäin oma vankriga kinni sinna…ei pääsenud ei edasi ega tagasi. Lõpuks suure kolistamisega sain vankri tagasi lükatud ja pidin pika tiiru läbi väravate tegema, et oma siidrite juurde jõuda ja selleks ajaks oli mul juba suur järjekord tigedaid silmapaare põrnitsemas kui ma neid siidreid vankri all olevasse korvi ladusin.

  • Hahaha, ükskord oli meil umbes sama seis. Mees ostis endale paar jooki, aga ma ei lubanud tal neid käru alla panna. Torises vastu midagi ja toppis varrukasse. :D

 5. See on väga inetu ikka, mida osad inimesed endale lubavad, et selliseid märkusi teevad. Minu arust täielik lasteaia tase.
  Ise olen aga korduvalt passinud lapsega alkoletis ja jooki valinud. Siiani ei ole keegi midagi ütlema tulnud, tähele ka ei ole pannud, et keegi kuidagi imelikukt vaataks. Ilmselt aitab kaasa see, et mul on sellistele inimestele vastulaused juba ette valmis mõeldud :D Kahjuks / õnneks pole neid vaja läinud veel.

 6. Pole Hiiumaal poodides tähele pannud kobisemist ostukorvi sisu üle. Mind isiklikult ei koti ka. Las kobisevad (kuigi olen ise ka üpris kopsakas tükk) Küll aga olen ohkimist ja silma kõõritamist tunda saanud siis, kui mu kolmene poja järjekorras kisama hakkab vms. Nagu mu laps on ainuke, kes poes nutab v oma tahtmist mitte saades vihaselt kriunub. Believe me…neid on veel. Nähtud oma silmadega. (ja tema äkk meeleolu vahetus on tegelikult tingitud sellest, et tal on autism. Ma leian, et ma ei pea seda terve järjekorra ees lahkama ja katsun kiiresti minema saada poest, loopides asjad kärru, et siis autosse panna, ilma vihaste pilkudeta kuklas. Muidugi liigutab müüja ennassst siis veel eriti aeglaselt, et mul veel piinlikum oleks.)

 7. Mul oli hoopis selline juhus, et jalutasime mehega jõe ääres ja kaks beibet oma väikse koerakesega jalutasid meist mööda. Oi, küll nad pidid imestusest silmad peast jõllitama, et selline mees minusuguse emalaeva kõrval. Ja kuigi nad otse meie poole ei pöördunud, siiski omavahel nad minust ja mu suurusest rääkisid ja vaatasid ka seljataha pidevalt.Ja võib-olla on see ainult mu ettekujutuse vili, aga tundus nagu nad flirdiksid mu mehega ja neid ajas ikka eriti närvi kui ta nende poole ei vaadanudki. Kogu aeg siiberdasid nad meiega sama rada, kuigi on võimalus kõndida erinevaid radu. Ja nende koer tuli ka meie pingi juurde nuuskima, kui me mehe ettepanekul korraks istusime. Nemad vaatasid küll sellise näoga, et OMG, see paks ei jaksa isegi kõndida ju. Lõpuks jõudsid naised järeldusele, et küllap ma rase olen, sest ega mees muidu minuga ei oleks. Mul oli ikka väga naljakas, hakkasin kohe kõva häälega naerma selle peale. Mees ullike, ei saand midagi aru enne kui ma talle ütlesin, et 2 naist on talle silma peale pannud :D Ta isegi ei märganud neid. (PS! Ma tegelikult olen küll ülekaalus, aga ei ole 150-kilone emalaev, kes ei jaksa kõndida. )

  Minu meelest nii ebaviisakas kui keegi võõras inimene tuleb su valikuid kommenteerima ja selliste ebaintelligentsete inimestega ei tahaks isegi vestlusesse laskuda. Kõige parem on lihtsalt ignoda. Mind ei huvita mingi suvalise Kalle või Malle arvamus. Las igaüks elab kuidas tahab ja ostab, mida tahab. Teiste korvidesse ma ammugi ei piilu. Kui ikka väga pealetükkivad ollakse, siis küsikski neilt, et kas maksad ise mu ostud täna või? Kui ei, siis mis see sinu perset nokib, mis mul korvis on :D Või et, ma ei mäleta, et ma oleks su arvamust küsinud. Või et, minu elu küll nii igav ei ole, et mind huvitaks mitu jäätist keegi ostab ja ära sööb.

  Kindlasti ära lase kellegil teisel oma enesekindlust alla tirida ja sa ei pea oma valikuid kellegi ees õigustama. Ole ikka pea püsti ja naerata. Kes oma eluga hakkama saab ja õnnelik on, see ei topi oma nina teiste omasse. Ja lase need kommentaarid mööda nagu mingi suvalise alkassi möla kuskil tänavanurgal, absoluutselt ebavajalik.

 8. Päriselt ka toimuvad sellised asjad poes?? Käin samuti tihti lapsega toidupoes, kuid millegi sellisega pole küll kokkupuutunud. Kui peaksin kedagi kunagi kuulma enda käru sisu sellisel viisil kommenteerimas, siis lihtsalt see inimene ei pääseks. Sellised tuleb korralikult paika panna ja suunata oma elu elama. Sulle sooviks rohkem enesekindlust ja kellegi teise asi, peale sinu enda, ei ole öelda, mida on normaalne osta ja mida mitte :) sa ei pea enda otsuseid mitte kellegi ees tõestama! Edu!

  • Eks see ole see paksukese ebakindlus, mis vahepeal välja lööb, aga aitäh! :)

 9. Olen müüjatelt saanud rämpstoitu ostes selliseid “sul küll seda vaja pole” pilke, aga väga harva. Mis peab inimese peas üldse toimuma, et hakata kellegi oste kommenteerima kõva häälega? Jah, tunnistan, et vahel vaatan ise ka natuke kõveralt, kui mõni silmnähtavalt alkoholilembene ema ostab igasugu mõttetut nänni söögiks ja sealjuures pudel viina ning lapsele 10-sendise kommi peale ütleb, et raha ei ole selleks, aga selliseid äärmusi pole ju iga ostleja näol näha..

 10. Mina olen ühte suurt inimest kommenteerinud poes, ütlesin, et notsu ja midagi…. Sest see oli eelnevalt statoilis väga ebaviisakas minuga, oli siis teenindaja. Ise ei ole kunagi midagi tähele pannud, et oleks mind kommenteeritud kuna ma poes ei vahi teisi ja olen omas mullis üldiselt. Küll on mulle kõrva hakanud väga palju laste kisa ja ütlesin mehele, et uskumatu, et lapsed röögivad nii, meie beebi on alati kukupai ja vahib ringi, aga halvasti ei vaata ja ei häiri, eks ikka lapsed jonnivad ja nutavad, väljendavad ennast nii :)

 11. Minul on alati täiesti ükskõik olnud mida ma korvi laon, ei ole kunagi isegi mõelnud, et see kellelegi ette võiks jääda. Korra ajas mind ennast muigama kuidas ma mukitult-sätitult kleidi ja kontsadega poes vanaisale parmuõllesid valisin. Ma poleks ennast üldse halvasti tundnud kui see kellelegi teisele ka nalja oleks pakkunud.
  Ise luuran teiste toidukorvides vahel küll, lihtsalt uudishimust. On kurvaks teinud kuidas ülekaaluline ema oma ülekaalulise lapsega ääreni kräppi täis toidukorvi letile ladus, aga ma ei leia, et oleks minu asi hakata teist inimest avalikult halvustama ja häbistama. Väikelapsega alkoholi ostmisele vaataks viltu ainult siis kui lapsevanem ehe paadialune välja näeks st oleks ilmselge, et tegemist on inimesega kellel on alkoholiprobleem.

 12. Pingback: RETSEPT: Lihtne kanapada | Lipsuke

 13. I am really enjoying the theme/design of your web
  site. Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
  A handful of my blog visitors have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.

  Do you have any solutions to help fix this problem?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.