Käsitöö madness – mul pole aimui mida ma teen

Kui Aili hakkas Oliverile seda paganama jõulusokki kuduma, siis nakatusin ka mina selle käsitööpisikuga (või nakatusin ma juba siis, kui Britt Eileeni tuppa vaipa heegeldas?).
Päris mitu päeva võttis aega, et ma enda vardad üles otsiksin. Või no neid otsima üldse hakkaksingi.

Btw, päris suur müsteerium on meil siin majas. Kõik asjad on absull koguaeg kadunud… Enne kolimist oli meil vähemalt 20 teelusikat, aga nüüd on neist järgi heal juhul kolm-neli. Needki on pidevalt mustad ja siis on tunne, et kas ma üldse pesen ka siin nõusid, või ei?

Aga ühel õhtul ikka võtsin end kätte ja tuuseldasin kogu oma ”kapi” läbi, ning leidsin lõpuks ka need õnnetud vardad üles.
Enda aruga hakkasin ma ringvarrastega kuduma rõngassalli. Sellist suurt, mida saab kaks korda ümber kaela panna. Ma nüüd isegi ei mäleta enam mitu silmust ma lõin… Mingi 150? Igatahes, kui ma selle ükskord valmis saan, siis võib seda kanda ilmselt kaelkirjak, sest minu kaela ümber küll nii mitut ringi tegema ei mahu.

Ja nüüd võtsin ma kätte ja hakkasin beebitekki heegeldama. Ka sellest olen juba miiiitu päeva mõelnud.
Tahtsin teha sarnases tehnikas, nagu ma kunagi endale ühe salli heegeldasin (olen selle üle siiani NII-II uhke! :D). See oli mingi sada kümme aastat tagasi, põhikooli 7.klassis. Niiet lootus, et ma mäletan ka mis ja kus ja kuidas ma seda tegin, oli ümmargune null.

wpid-dsc_0208.jpg

Hakkasin siis aga uurima ja puurima, ning jõudsin nii kaugele, et sain umbes selgeks, mida ja kuidas teha. Tegu on siis mingite sammastega. Ja see on kõik. :D

Okei, ei. Tegelikult sain aru, et tegu on kahe- või kolmekordsee sammastega (mul pole õrna aimugi mingitest silmuste nimetustest, võtetest või üldse millestki). Igatahes, kui mul on nõelal üks silmus, siis selle ette pean lõnga kaks korda kerima, ning igaühest eraldi läbi tõmbama. Ühte auku teen neid sambaid kolm. Aga nüüd tulebki probleem. Ja kui keegi mulle kohe ei selgita mida ja kuidas ma valesti teen/tegemata jätan, siis ma teen eneka. :D

Oh elu oleks kerge, kui ma oskaks lugeda neid mustreid (mitte, et ma kogu hingest proovinud oleksin…). See võiks olla loomulik anne, või nii. Aga ei. Seega mõtlen ma asja käigu pealt välja, ning sinna see koer maetud vist ongi. Aga jumal küll, ilma mingi faking mustrita saab ju ka normaalse asja teha, või ei?!

Igatahes. Ma ei oska seda töö serva normaalseks teha, et ta ei jääks selline liperdav ja laperdav ja kiskuv ja rõve. Kui ma seda fakti ignosin, ja lootsin, et ehk läheb ”ise” sirgeks, siis lõppes asi sellega:

wpid-dsc_0209.jpg

Aga kuna tegu on TEKIGA, siis see ei saa olla mingi faking RING. Mida ma ometi tee-een? :D

Praegu on olukord selline:

wpid-dsc_0213.jpgJa ma juba tunnen, et see on samale teele minemas. Aga ma ausalt ei viitsi heegeldada 150 silmust kõigest selleks, et kõik uuesti üles harutada.

Kuidas oleks õige see serv teha, et ta jääks sirge? Praegu ma olen teindu oma targa ajuga nii, et kui üks rida saab otsa, siis jätkan täpselt samamoodi uue tegemist, kohe algusest. Aga mul on tunne, et ma pean sinna serva mingi huinataa tegema, et ta ilusti jääks. Aaaaaagh, ma isegi ei oska end väljendada ja normaalselt seletada, et mida paganat ma kokku keeran siin. Lihtsalt loodan praegu pimedale õnnele, et siin tuhandete inimeste seas on kasvõi ÜKS õnnis hing, kes viitsiks lolliga taielda ja mulle seletada MIDA KURADIT ma tegema pean. :DEt mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

15 thoughts on “Käsitöö madness – mul pole aimui mida ma teen

 1. Siin tegu puhta loogikaga. :P

  Nimelt, sa teed mingi rea neid ühekordseid silmuseid alla ja siis hakkad sinna üles tegema igasse silmusesse vist seda kolmekordset või kahekordset… aga sellisel juhul sa pead arvestama, et sa pead jätma sama palju silmuseid all tühjaks ka. Ei saa suurt kolmekordset silmust üksteise järel laduda. Ja kui pole piisavalt tühjaks jätnud vahele ruumi, siis tekibki suurem osa üles ja alumine reakene jääb väikseks ja sinu asi kisub rulli. Vot nii… Ma usun, et selles on probleem. :D

 2. Kui sa teed sammaste vahele õhksilmuseid, siis neid peab alati sama palju olema ja kui sa esimest korda sammaste rea teed, siis nende sammaste vahele peab ka sama palju silmuseid vahele jätma. Sa oled esimeses reas teinud sammaste rühmad üksteise kõrvale ja kui sa siis neile õhksilmused vahele teed, siis ongi ülemine serv pikem kui alumine ja asi hakkab lokkima.

  • MHm, ma teen peale sambaid kolm silmust ja siis järgmisse auku jälle kolm sammast, siis kolm silmust ja järgmisse kolm sammast jne. Sa vist üritad sama asja seletada, mida Sirligi. Aga aitäh, ma proovin, kas sain aru. :D

 3. Pildi järgi tundub et sa teedki ainult esimest rida valesti.
  Edaspidi saad teha jah nii, et igasse “auku” kolm sammast, aga esimesel real ma soovitaks teha nt igasse silmusesse üks sammas, siis paar ahelsilmust et järgmisel real oleks see “auk” ja siis jätta esimesel real sama arv silmuseid vahele. ja siis järgmised kolm sammast teed jälle nii et igaüks erinevasse silmusesse.
  Noh pmst et kui sa teed selle ahela valmis mis töö pikkuse ette näitab siis teed kaks silmust veel kõrgenduseks, siis esimesse, teise ja kolmandasse samba, siis nt kaks ahelsilmust ja siis kuuendasse, seitsmendasse ja kaheksandasse jälle sambad jne

 4. Tee tekk hoopis “ringina” igas nurgas teed ühe ruudukese lisaks ja jääb ilus kandiline. Äärest ääreni tehes on palju raskem mõlemad ääred ilusad ühtlased saada.
  Ma ise lõpetasin hiljuti just beebiteki, mille tegin nii, et alustasin keskelt ringina, tegin neli “ruudukest” mis koosnesid neljast sambast,ruutude vahele tegin ühe silmuse? kuidas iganes seda lihtsalt ketisilmust nimetatakse. Järgmist ringi alustasin kolme ketisilmusega (samba kõrguseks) edasi kolm sammast(kokku jääb nagu oleks neli sammast, need ketisilmused on ühe samba asemel) sambad teen ruutude vahekohta, ainult nurkadesse teen selle vahesilmuse lisasaks, nurka tuleb ühte vahesse kaks “ruudukest” teha, küljepikkuses ei tee “ruudukeste” vahele lisasilmust. Nii jääb tekk vähe tihedam aga ikka mõnus ruuduline.Võid otsida netist vanaemaruudu õpetust.
  Jube segane jutt, vaevalt sellest midagi on võimalik aru saada :/
  Selline peaks jääma https://lh3.googleusercontent.com/-lHw6_GNmPsg/UYEBTZiAm3I/AAAAAAAABM0/I3Ipi4JUGf0/s400/weeblysse%2520980.jpg

 5. Niimoodi neti teel raske õpetada jah :D Kui ketti tehes on 150 silmust, siis peaks ka edasistel ridadel olema 150 silmust üleval. Kaardu hakkab kiskuma, kui silmuseid tuleb iga järgneva reaga juurde.
  -peale keti heegeldamist jäta meelde viimane silmus (see jääb rea lõpuks nüüd), loo veel 3 silma (uue rea kõrguseks), siis tee oma see tavaline 2kordne sammas ja kinnita eelnevalt meelde jäetud silmuse ette, siis veel 2kordne sammas ja nüüd kinnita jälle ühe võrra ettepoole.
  -nüüd teed ilmselt 3 tavalist kettsilmust (ahelsilmus vist :D ) ning jätad ennem järgmist blokki ALLA KA 3 tühja silmust, muidu kasvatad ringi :P Tundub, et seal valge lõngaga pildil on ainult 1 silm alla jäetud.
  -alguses ja lõpus tundub sul ka mingi jama olema :D Kui algab tühja “kastiga”, siis on 6 ahelsilmust “kasti moodustumiseks, kinnitub 3ndasse silmusesse. Kui algab nn selle “kinnise kastiga”, siis rea alguses 3 silmust kõrguseks ning siis 2 kahekordset sammast.
  Oi kui keeruliseks ma suudan asja ajada :D
  Kõige lihtsam vaata youtubest heegeldamise otsingusõnaga videosid, tulevad lihtsamad asjad meelde :)
  Teki heegeldamisel peab suht pehmelt/lõdvalt heegeldama ka ja mida pehmem/karvasem lõng, seda mõnusam lõpptulemus.
  Ah hakka parem õmblema, on lihtsam :P

 6. Uut rida alusta 3 ahelsilmusega, millele järgneb 2 kahekordset sammast. Praegult on sul esimeses sammaste rühmas 4 “pulka” ja tänu sellele lähebki töö järjest laiemaks ja “ringjaks” :)

  • Ma tegin jah nii, et iga rea algusesse tegin kolm seda ‘keti silmust’, nagu kõrgenduseks ja siis tegin kolm sammast järgmisse auku. :D

 7. Kuna ma kududa absoluutselt ei oska siis ma kirjutan teise asja kohta siia :D kui järgmine kord kõhupilti teed katsu teha kaks pilti – üks selle musta vööga ja teine sama kleidiga ilma. Näha on et selle vöö asetus vägagi rõhutab su kõhtu, et ei anna päris hea pilti! ;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.