Kes teeb see jõuab, ehk me läksime hulluks.

Märkasin mina siis paar päeva tagasi beebimaailmas sellist imelist kaelkirjakuga voodit ja armusin ülepeakaela jälle ära. Ma olen seda enne ka piilumas käinud aga no siis ei olnud ju põhjust veel seda ostu sooritada. Ma lihtsalt ei saanud peast kui suurepäraselt see meie voodiga sobib. Ja nii me siis otsustasimegi, et selle voodi me peame saama! Ja pealegi on see hetkel ka suure soodukaga.

Kuna madratsit on ka nii ehk naa vaja siis otsustasime selle ka kohe ära võtta, et siis hiljem ei ole topelt saatmiskulude maksmist, valisime selle ökoloogilise kookos-tatar madratsi.

Kuna looduslikule madratsile on vaja ka niiskuskaitset, et see hallitama ei läheks siis valisin välja selle hingava madratsikaitse.

Siis aga nägin, et alates 125 euro suurusest tellimusest on koju toomine tasuta. No ja kuna mul oli ainult 10 euri puudu sellest summast siis võtsin teise kaitselina veel. :D

Aga eile sain siis kahjuks kõne, et minu armastatud kaelkirjaku mustriga voodi on otsa saanud ja järgi on ainult heledam versioon. Aga kuna mina tahan tumedat siis ei sobinud see mitte üks teps. Õnneks leidis müüa, et neil on veel üks tumedas versioonid mõmmiga voodi. See pilt ei ole üldse nii nunnu aga vähemalt on tume. Ja lõppkokkuvõttes ei ole ju see motiiv seal küljepeal nii tähtis ka.
Nii, et meie voodi ost on nüüd tehtud ja saabub lähiajal! Halleluuja, kus teil küll kiiret on, küsiks iga teine mõistusega inimene? :D Nimelt on meil vaja juunikuuks kõik suuremad ja tähtsamad asjad ära osta, sest peale seda tuleb Meheraasul tööjuures mingi imelik periood kus töötunnid ei ole kindlad ja seega ei tea kui palju palka suvatseb tulla. Ning kuna neid titeasju on ju vaja siis hakkame lihtsalt varem valmistuma. No problemo. :D

Comments

comments

25 thoughts on “Kes teeb see jõuab, ehk me läksime hulluks.

 1. Lahe voodi!
  Mina ebausklikuna lasin mehel voodi tuua alles siis kui ise beebiga haiglas olin (siia tahaks selle endise msn-i punastava näo panna), aga meil oli kõige klassikalisem voodi ja mees sai selle ostmisega edukalt hakkama (Y)

  • Ei olegi ju mingit põhjust tegelikult oodata :) lihtsalt see voodi võtab ruumi ja kas sa tahaksid teda just pooleks aastaks niisama seisma toanurka, eriti kui veel kolima ka pead vahepeal. Nii, et enne õhinal pakendi avamist mõtle logistika läbi, et poleks vaja mitu korda kokku-lahti kruvida :)

  • Alguses panen ikka korra kokku,et veenduda,et kõik korras ja olemas. Meil harjumus sitta kaupa saada. Kokkupanduks seda nkn ei jäta.

 2. Meil on see kaelkirjakuga voodi ja samast komplektist kummut ja mähkimisalus :) muu kraam on ka sama. Paar nädalat enne tähtaega panin uhkelt mööblit kokku, tahtsin end veel kasulikuna tunda :D

  Ei ostnud ka varem kui umbes kuu enne tähtaega, aga ma olin üldse natuke kiiks – ei rääkinud isegi asjast eraldi kellelegi, nii uskumatu oli rasedus mu jaoks. Lihtsalt kes nägi, sai teada, kohe alguses rääkisin ainult parimale sõbrannale ja lapse isale ning 4.-5. kuu paiku perekonnale.

  • Siis sa oskad mle öelda kas sel voodil käib ikka üks külg maha? Ma tahan vastu enda voodit võreka panna. :D

  • Jaa, ükskõik kumma külje võid ära võtta (et pildiga ots saaks toa poole jääda) :) hea mugav kokku-lahti võtta ka, küljed käivad lihtsalt nelja suure kruviga.

 3. ära pane voodit enne kokku. toob halba önne , voodi vöib kokku panna siis kui lapsel aeg tulla siia ilmale. ja asju ka ära osta. pärast kaotad lapse ja kirud maani… eriti kui see sul varem juhtunud

  • Väga nõme tulla siia oma ebaõnne jama levitama. No milleks on vaja niimoodi rumalaid hirme mulle veel rohkem süvendada? Usu sina mida tahad.

 4. No ei tea, mul oli ka katkemine, panin lapse voodi ca 30ndal nädalal kokku, riideid hakkasin ostma kohe kui soo teada sain ja laps sündis jumala terve ja normaalsena. Pigem ikka ise positiivselt meelestatud olla ja soovikorral asjad valmis panna, kui mingis ebausu hirmus elada.

 5. Tere! Vabandan, kui pole kohane kommentaar aga mul oleks pakkuda sellele voodile mähkimisalust – lausa 2 tk, nii mõmmi pildiga kui kaelkirjaku pildiga. Äkki olete ühest huvitatud?:)

  • Nimelt on lugu selline, et seetõttu on mul neid 2, et tellisin netist kõigepealt ühe (issand ma ei mäleta kumma) ja sellel oli kätte saades vakstu alt kahest kohast katki. Seega on üks defektidega (kuna mähkimisalused on mul ämma juures, ei saa vaadata kumma pildiga katki on). Siis saadeti mulle uus ja terve. Kuigi kasutasin neid mõlemaid väga vähe siis peaksin seisukorrad siiski üle vaatama. Ja lisan veel, et asukoht on Tartu aga äkki mahub smartposti ära. Seda pean üle mõõtma.

  • Teen homme pildid, panen hinnad ja mõõdan üle, kas smartposti mahub:) Ja saadan siis meili. Seniks kõike head!

  • Igaks juhuks ütlen, et meil sai täna teele pandud – see tähendab 2 meili:)

 6. Meie panime voodi kokku siis kui oli vist kuuenda kuu lõpp-seitsmenda algus ja siis ka üks sõbranna jumala äraehmunud näoga ütles, et tema vend on selle pärast puudega, et voodi pandi enne sündi kokku… (Sellest muidugi ei võinud see tulla, et ema raseduse ajal jõi-suitsetas, asi geenides oli jne :) ) Noh igal juhul meie laps igati terve ja tragi nii, et see ebausu värk on ikka üks paras bullsh’t :)

 7. Ah issand jumal, ma ei jõua ära imesta neid ebausu jutte. Kui siin mingid vanainimesed neid kirjutamas käivad, siis annan veel andeks, aga kui mõni noor inimene peaks ka seda “usku” olema, siis no andke abi :D
  Siis kui sellist ebausku levitama hakati, siis oli meditsiin paraku veel sellises järgus, et sünnitusel võis palju rohkem asju valesti minna ja surnult sündinud beebide arv oli ikka parajalt kõrge..
  Kuna aga keegi ju arste süüdistada ometi ei saanud, sest meditsiin on “kõikvõimas” siis tuli ju see süü kuskile veeretada ja siis üks tark mõtleski välja, et mida ikka süüdistada kui mitte ühte vaest kokkupandud voodit :)

  Ühesõnaga ärge kuulake igasuguseid lolluseid ja kui vähegi oidu peas on, siis katsuge kõik vähegi võimalikud ettevalmistused võimalikult vara ära teha, et isegi kui laps sünnib ootamatult, siis on üks mure vähem ja kõik on juba valmis.

  See kas ja kuidas laps sünnib ei olene küll sellest kas mingi voodi on kokku pandud või seisab juppidena keldris. Elu läheb ikka nii nagu minema peab.

  • Tegelikult ei ole see niivord tegemist ebausuga kui “ennetusega”. Et juhul kui juhtub midagi, siis ei ole seda voodit ega neid asju, mis vaidetavalt lihtsalt teevad ylesaamise raskemaks esialgu. Minul on tutvusringkonnas neid juhtumeid, kus tuldi koju haiglast ilma lapseta ja just yhel sellisel juhul ytles see noor naine, et koige jubedam oli n2ha kodus seda tyhja voodit…Ebausuga on siin minu teada vahe tegemist.

 8. Mina otseselt ebauskil ei ole,aga kuna mul juba üks selline kogemus seljataga siis mina pigem ootan hetkel asjade ostuga. Esimese lapsega mul oligi nii et kõik oli lapse jaoks valmis ja ootamas,aga haiglast tulin ilma lapseta,õnneks mul ema pani voodi enne silma alt ära kui ma koju tagasi jõudsin,aga ülejäänud asjad olid ikka silma all. Nüüd ootan enne geneetiku vastused jms ära ja siis hakkan asju vaatama :) Aga ka kindlasti ei jätaks ma seda viimasele minutile :)
  Voodi paneksin ka ikka kohe kokku kui on selge et laps terve on :)

  • >Tapselt seda ma oma varasemas kommentaaris motlesingi. Et see voodi teema tegelikult ei ole vanarahval kunagi olnud ebausu parast vaid selleks, et emal ei oleks seda tyhja voodit silme ees. Tol ajal synnitati ju kodus ja siis polnud kellelgi aega seda enne ara panna kui see koige hullem juhtus ning laps sinna voodisse ei joudnud. Vaga paljud nn ebausuga seotud asjad tegelikult ei olnud vanarahval ebausu tottu- meie nyyd tolgendame neid ebausuks. Tihti on neil hoopis vaga loogiline ning vaga lihtne pohjus. Kaotatud lapse leinast yle saamine tol ajal oli vaga oluline, et see toimuks nii kiirelt kui voimalik ning yhe viisina nahti seda, et seda last lihtsalt emale miski ei meenutaks. MItte et arme paneme seda voodit ylesse, sest siis midagi juhtub…vaid arme paneme seda voodit ylesse JUHUKS kui midagi peaks juhtuma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.