Keskkonna ja rahasäästlik variant punaste külaliste tarbeks

Ma olen varem ka menustraalanumatest rääkinud ja minu jaoks ei ole see enam mingi ‘’ui ja aih, kuidas ma nüüd seda küll kasutan’’ teema. Ma olen erinevaid anumaid tampoonidega vaheldumisi kasutanud aastaid. Oma viimase karbi tampoone ostsin vist peale Madli sündi, sest ma ei suutnud seda kopsikut endale niimoodi sisse saada, et see püsima ka jääks. Ma ei teagi nüüd kas asi oli selles, et ma ei olnud seda ammu kasutanud või oli see kuidagi seotud mu olematute vaagnapõhjalihastega, aga kopsik vajus koguaeg alla, nii, et ma selle ‘saba’ pidevalt tundma hakkasin. Mina muudkui lõikasin saba lühemaks, lootes, et see midagi aitab, aga lõpuks oli mul lihtsalt üks sabatu menustraalanum, mille välja sikutamiseks, pidin ma selle põhjast kinni haarama. Kuna vanad kopsikud mulle nii väga enam ei meeldi ja uut ma ka osta ei raatsinud, kasutasingi lihtsalt seda sabatut anumat. Seda nüüd kuniks selle hetkeni mil mulle kingiti OrganiCup.

Ma pean tunnistama, et OrganiCup meeldib mulle kõigist mu kopsikutest enim, sest see on kõige õhem/pehmem ja ma ei tea, kuidagi mugavam on seda sisse saada.

Ma nüüd hoiatan, et tuleb vägagi informatiivne tekst, seega kes ei taha teada mu vereeritusest, jätab paar lõiku vahele ja loeb järgmise pildi alt edasi. ;)

Ühesõnaga, peale laste sündi on mu päevad väääga metsikuks läinud. Esimesed kolm päeva ma põhimõtteliselt upun punasesse merre. Polnud harv juhus kui teen keset ööd silmad lahti ja avastan end vereloigust… Oli aegu kus ma kasutasin kahte kõige suurema imavusega tampooni korraga, et ööd kuidagigi üle elada, aga hommikul jooksin ikkagi pihud jalgevahel vetsu poole, sest lihtsalt lahinal tilkus läbi!

Mõnikord olin kuskil keset toimetusi, kui tundsin järsku, et okouu, asi on kahtlane – kus on lähim vets? Või kasvõi mõni kõrvaline nurgatagune, et endale salaja paar salvrätikut püksi toppida? Ometigi olin just kodust lahkudes tampooni vahetanud… See oli KOHUTAV! Tekkis lausa tunne, et ma ei tahagi sel ajal kuhugi minna, sest never ei tea millal midagi kuskil üle ääre jälle ajama hakkab…

Te nüüd kindlasti mõtlete, et issand, täiskasvanud naine, kolme lapse ema ja ei saa oma päevadega hakkama? Aga ma ütlen, et enamusel teist vast ei ole (loodetavasti) õrna aimugi millega ma iga kuu tegelema pean. Eriti neil esimestel päevadel… Kes on sünnitanud, see ehk saab aimu. Minu kolm esimest päeva on umbes sellised nagu peale sünnitust… Vahel on nii ka, et päevad hakkaksid nagu juba lõppema ja siis jälle, booom, üllatuuuus!

Aga nüüd, kopsikuga on mul null leket ja probleemi. See tõmbab end seal sees vaakumiga kinni ja ei lase mitte ühtegi tilka üle ääre.

Kopsiku kasutamine on tegelikult imelihte, kui sa sellele vaid võimaluse annad. Sellega saad sa rahulikult kasvõi 12 tundi jutti ringi tatsata, ujuda, trenni teha jne. Lisaks on see su tervisele, keskkonnale ja ka su rahakotile palju parem, kui ühekordsed sidemed ja tampoonid. Pakk tampoone maksab miski 5-6 euri ja enamasti vajad sa erinevatel veritsusperioodidel erineva imavusega tampoone/sidemeid, seega on see kulu päris suur. Kopsiku eest aga käid korra välja paarkümend euri ja 10a on sul rahu majas! Sa ei pea enam iial kogema seda ebameeldivat olukorda, kui sul hakkavad ootamatult päevad ja avastad, et kõik vahendid on otsa saanud. Võta aga kotist oma kopsik ja anna takka!

Alguses võib menustraalanuma kasutamine keeruline tunduda ja esimestel proovimistel võid sa ehk lausa ebaõnnestuda, aga ma luban, et kui sa ikka edasi proovid, saad lõpuks hakkama ja sinust saab kopsiku sõber!

Muideks, kuni 13.maini on Rimides Ilu Heaks kampaania, mille raames on OrganiCup müügis -30% soodsamalt, ehk su uus parim sõber maksab vaid 15.49! See on vähem, kui kolme kuu tampoonivaru maksumus!

Kas sina juba kasutad mõnda menustraalanumat? Kõigi kommenteerijate vahel loosin välja koguni KOLM OrganiCup’i! 

Comments

comments

82 thoughts on “Keskkonna ja rahasäästlik variant punaste külaliste tarbeks

 1. Kasutasin esmakordselt just möödunud menstruatsiooni ajal OrganiCupi. Olen ka superrahul – paigaldamise sain käppa teise paigaldusega ning ka lekkeid oli vägaväga vähe alguses (lugesin netist et esimesed päevad-esimesed tsüklid võib ikka lekkimist esineda, aga vot vedas;) ). Väga mugav ja ei häiri ka siis, kui veritsus hakkab lõppema ja on “kuivem”, tampoonidega oli see aeg päris piinarikas, kui see kogu lima endasse imes ja siis nagu liivapaberiga endal tuppe seestpoolt tõmbasid kui välja tõmbasid tampooni :S
  Võidu kingiks oma õele, kes endiselt sidemete peal on ja ei raatsi endale OrganiCupi proovimiseks osta :D

 2. Mul sama et vajub alla see organic cup suurus B, jumala lampi kogu aeg :( saba ka täitsa ära lõigatud, on mõni hea lahendus või pean x-cupi ostma kuskilt mujalt ? ?

  • Äkki just suur sulle? Ma vist sain selle cupi A suuruses ja sellega kadus ka see alla vajumise probleen

  • Mul oli algselt mooncup B-suuruses ja kukkus alla koguaeg ja hõõrus mokad ära. Aga lõpuks mõtlesin, et äkki proovin väiksemat. Just kaks nädalat tagasi ostsin Rimist omale A-suuruses ja asi sai täitsa hea. Mul kasutamine suhteliselt konarlikult alanud aga nüüd loodan, et läheb libedalt edasi.

 3. Ühinen, ostsin OrganiCupi jõulude ajal rimist ilu heaks kampaania ajal. Algul olin ka kahtlev,et iuu mingi rõvedus. Aga ülimugav, ei leki kuskilt, tupeseen lahkus (tampoonidega oli koooguuuaaeeg), tunda pole. Samamoodi iiveldus ja kõhuvalud. Paigaldamine võtab aega, ma veetsin algul ikka tunde vetsus,lihtsalt ei lähe ilusasti paika/vaakumisse. Kes kardab avalikus kohas vahetamist, niisked salfakad/veepudel kaasa. Saab ka inva wc-s kus kraanikauss lähedal.

  • On olemas ka spets lapid, väiksesse pakendisse pakitud, et oleks hea mugav kasutada. ?

 4. Ei ole veel kasutanud, aga plaanin hakata. Kui muud kogutud vahendid otsa saavad :D Seega oleks hea, kui see juba ootamas oleks.

 5. Ma olen algusest peale nii verd pursanud nagu sina ja mul isegi pole lapsi. Aga paraku ei sobi need anumad ka kõigile. Kui super plus tampooniga saan esimestel päevadel 2h hakkama, siis anumaga 30min. Lisaks on üsna tähtis, et ntx tööl/koolis/kohvikus oleks kraanikauss wc-ga samas ruumis jne. Iseenesest valik on meeletu ja nõu/abi saab facebook grupist Menstrual cups worldwide

 6. Kasutan Organicupi ja parim ost ever. Ma pmst unustan ära, et mul päevad on. Pole seda pidevat vetsu vahet jooksmist ja ebamugavat tunnet püksis ? Mul muidugi on ka pigem sellised tagashoidlikumad päevad.

 7. Ei, anumat ei ole kunagi proovinud, ehkki olen teinud tohutut eeltööd ja lugenud kõikvõimalikke artikleid ja uuringuid. Miskipärast on see sellegipoolest kuidagi … keerulisena tundunud? (Ma ei tea.)
  Aga mu jaoks on pea samaväärselt oluline nii tervise – kui keskkonnahoiu aspekt. :)

 8. Ma olen nii palju head lugenud sellest, aga ei ole ise kunagi kasutanud. Kuna mul õnneks väga vererohked päevad ei ole, siis olen tampoonidega nii ära harjunud ja midagi hoopis muud kasutada, tundub nii hirmutav.

 9. Mul just eelmine kuu olid pärast teise lapse sündi esimesed päevad (laps sai äsja kaheseks, imetan veel), nii et mul pole mitu aastat selliste asjade järele vajadust olnud ja anumat ei ole varem proovinud ka, aga kui siin loosiõnn ei naerata, siis ilmselt ostan ise ja proovin ka lõpuks ära :)

  • Appi kus mõnel veab! Mul iga kord 2ndl peale lohhiate lõppu päevad platsis. ?

 10. Oooo, ma olen niiii kaua mõelnud, et ostaks selle, aga kuidagi tulevad ikka jälle päevad ja olen tampoonileti ääres. :D Kusjuures tegelikult mulle üldse tampoonid ei meeldi, aga side meeldib veel vähem. Mul tekivad palju tugevamad krambid / valud, kui tampooni kasutan, aga sidemega on selline “mähkme” tunne. Krabiseb ja läheb kuidagi.. higiseks ja rõvedaks haha :D Igatahes tahaksin väga endale OrganiCupi ja plaanin selle nüüd võita. :)

  • Hei, palju õnne, oled üks võitjatest! Annan su emaili edasi ja sulle kirjutatase, et kokku leppida kuidas võidu kätte saad. Palun kirjuta mulle kindlasti, kui see ei ole nädala-paari jooksul juhtunud, siis tean neilt uurida mis värkon. :)

 11. Mina olen ammu tahtnud proovida, ja alati mõtlen et ah, kui päevad hakkavad siis ostan.
  Aga kui päevad juba pihta hakkavad siis enesetunne sitt ja haaran ikka kapist vana tuttava tampoonikese ?
  Niiet hea meelega võidaks ?

 12. Ise kasutan tampoone, kuid olen pikalt mõelnud, et peaks ka selle anuma ära kasutama. Pole lihtsalt ennast veel kokkuvõtnud, et see ära osta. Ehk on nüüd minu võimalus ja saan ka keskkonda ja enda rahakotti säästma hakata :D

 13. On mõte hakata anumat kasutama. Kui kunagi peaksid päevad hakkama (beebi alles 4 kuud) ja kodune ladu saab tühjaks kasutatud, siis on plaan! Kuna neid erinevaid on NII palju, siis pole veel otsustanud/valinud millist võtta.

 14. Mina kasutasin enne rasestumist menstruaalanumat ligi aasta, aga minu oma lekkis natukene kogu aeg, seega kasutasin alati pesukaitset lisaks. Kui päevad uuesti pihta hakkavad, siis tuleks nkn teine suurus anum osta, seetõttu osalen loosis! Tampoonide peale ei taha enam kunagi tagasi minna.

 15. Ma kavatsen ka seda proovida kui päevad peaks hakkama. Laps saab varsti aasta, ega kaua seda ilma olemise rõõmu vist ei ole! Seega osaleks loosis.

 16. Mina veel ei ole kasutanud aga just mõtlesin, et järgmisteks päevadeks peaks omale soetama. Tampoonide ja sidemetega jamamine on viimasel ajal nii tüütuks muutunud. Hetkel olengi lugenud erinevaid soovitusi, et millist Cup’i omale osta ja endal on silm just Organi cupile jäänud pidama.

 17. Ma ootan hetkel oma esimest “menstruatsiooni” üle mitme aasta (rasedus, imetamine, minipillid), aga nüüd läksin üle kombineeritud pillidele, mis taastavad tsükli. Ma olen ka mõelnud anuma peale, aga pole veel uurimustööd teinud. Kas ma leian kuskilt negatiivsete külgede kohta ka informatsiooni? Kas on kindlasti uuritud, et kui see on mu keha sees, siis ei mõju halvasti (materjal, kuidas toodetud jm)?

  • Nii palju, kui ma olen lugenud ja uurinud, siis ongi ainult üks asi, mida pead silmas pidama: hügieen.
   Käte pesemine enne kopsiku eemaldamist, kopsiku puhastamine, käte pesemine, kopsiku tagasi panemine ja jällegi käte pesemine.
   Ei hoia sees rohkem kui 12 tundi järjest.
   Negatiivsed juhtumid ongi seotud just halva hügieeniga.
   Materjal mõjub halvasti vaid siis, kui on allergia selle vastu. Aga õnneks on olemas ka teisest materjalist.

   Kuskilt X kohast siiski ei telliks seda.

 18. Ei ole kasutanud, sest ma olen suht-koht järjest siin mõned lapsed saanud ja pole nende vahel päevi eriti kogenudki, aga uurinud olen küll ja igakord kui neil on kampaania olnud, et osta üks, saad teise tasuta, siis panen ennast valmis, et nüüd… ja siis ununeb see kuidagi ära, nii et võita oleks tore:)

 19. Mul ei lähe nt never isegi üht väikest pakki tampoone päevade ajal :D Pm 4 äkki üldse kasutan, sest on mugavam, tglt on üldse kogus nii väike. Aga kuna kogus väike siis kuivaks tõmbab ja see rõve.

  Olen intriged, ja kui saaks loosiga, siis prooviks. Muidu tundub kallis (ma kukutaks sellise raha tampoonidele poole aasta kui mitte rohkemaga xD) ps. Ma olen ühe lapse ema :D Enne last olid just raskemad päevad mul :)

 20. Kasulik postitus!
  Ma ei ole veel kasutanud ühtegi kopsikut, aga peaks proovima. Peale sünnitust on päevade algus suht raju, kõige suurema imavusega tampoon hakkab paari tunniga lekkima.

 21. Ma olen juba nii-nii ammu mõelnud selle ostmise peale, olen korduvalt juba netis erinevates e-poodides ostukorvigi selle tõstnud ja siis ikka pole ostu sooritanud, ma ei tea miks! Võibolla tundub korraga veits kallis, aga Rimi kampaania hind on küll väga hea! Kuid siiski kui esimest korda loosiõnn naerataks, oleksin ka rõõmus :)
  Minu peamiseks sooviks seda kasutada on siiski keskkonnahoid, kas ja kui mugav see on – see tuleb ainult boonuseks!

  Aa, ja keegi küsis kas spiraali ga võib kasutada. Minu naistearst vastas, et võib. Algul hakkas naerma mu küsimuse peale, et see ju mingi potsik, ütlesin jah, siis ütles et võib ikka :D ta polnud pahatahtlik, ilmselt polnud keegi varem seda küsinud talt lihtsalt.

  • Hei, palju õnne, oled üks võitjatest! Annan su emaili edasi ja sulle kirjutatase, et kokku leppida kuidas võidu kätte saad. Palun kirjuta mulle kindlasti, kui see ei ole nädala-paari jooksul juhtunud, siis tean neilt uurida mis värkon. :)

 22. Mulle just tundub see OrganiCup suht jäiga silikooniga. Aga ses suhtes positiivne, et vormi hoiab vähemalt hästi. A mulle vist ei sobi see suurus ka, vahel nii pakitsev ja pingul tunne. tellisin selle järgi suurema, et 2 last ära sünnitanud, peagi kolmas kh. Et mingeid ebamugavusi ma sellega ka ikka tunnen, aga see on muidugi ülimalt mõnus, et kui see on kkorralikult paigal, siis võibki terveks päevaks ära unustada, et päevad käivad. Mul paraku sellega ka omajagu lekkeid. Jõudsin küll pool aastat kasutada, aga päris käppa ka nagu ei saanud seda värki. Ise kahtlustasingi ,et üks kahest, kas raske paigaldada, sest silikoon on jäik ja popsab paigaldusel liiga vara lahti või on anum tõesti tsipa suur, et ei mahu hästi. Samas uurisin ja A & B anumate suurus ei ollagi üldse mingi märgatav, vaid ainult mõned millimeetrid……… Aga tagasi sidemetele/tampoonidele never minna ei taha. Mugav asi see Cup. Ok, vb kuskil matkal vms ta nüüd nii mugav päris ei ole, aga hakkama saaks ikka.

 23. Mina olen OrganiCupi peale mõelnud juba sellepärast, et see säästab keskkonda. Muidugi idee mugavamast ja murevabamast olekust päevade ajal on väga ahvatlev. Kahjuks ei ole veel õnnestunud see endale soetada, aga ehk naeratab loosiõnn :)

 24. Ma igakord, kui kuskil loen selle kohta, siis mõtlen, et neeeh see pole minu jaoks. Ja nüüd sinu postitust lugedes järsku lõi pirni põlema, et aga äkki ikka on. Prooviks järgi! Nii, et ma loodan nüüd loosiõnnele ? ja kui ei joppa, siis mis mul muud üle jääb, kui poodi end vedada.

 25. Minul on OrganiCup juba mõned kuud olemas olnud, aga ma just imestasin selle puhul, et see nii kuidagi jäik või kõva on. Esimesed päevad oli päris valus seda sisestada, nüüd olen selgeks saanud, kuidas sisestada nii, et endale haiget ei tee, aga ebamugav ja “kõva” (haha) on see sisestamine ikka. Muus osas kiidan ka- 0 leket (esimesed kasutuskorrad häästi natsa nagu määris/lekkis), võrreldes tampooni (veel hullem, sidemega) ikka palju mugavam, hügieenilisem, puhtam. Ja nagu eespool keegi mainis liivapaberit, siis see osa ka puudub (õõh) :D Ilmselt ei lähe ma kunagi enam sidemete ega tampoonide peale tagasi :) Kotike on samuti diskreetne. Soovitan ka!

 26. Kasutasin seda üle poole aasta juba (hetkel enam ei kasuta, kuna rase :D). Kuna mul on ka vererohked päevad, siis pidin esimestel päevadel seda päris tihti tühjendama. Aga muidu ok, väga mugav asi ja lihtne paigaldada. Isegi krampe läks vähemaks:)
  Ja veekogus olles saab ka seda usaldada :)

 27. Ma olen ammu plaaninud osta ja katsetada. Tampadega on see jama, et siin maapoes ei ole igakord normaalseid saada ja siis otsi ja nuputa, kuidas ruttu kuhugi tsivilisatsiooni saada. Ehk on cupist kasu ka jubedate kõhuvalude ja iivelduse puhul?
  Ühesõnaga, jään loosiõnnele lootma :)

 28. Olen mõelnud OrganiCupi ostmise peale, aga miskipärast olen seda alati edasi lükanud. Nüüd mõned kuud pärast tütre sündi tahaks selle asja käsile võtta ja anumat kasutama hakata. Nähes, kui palju tekib ühekordseid mähkmeid, siis on plaan lapsel riidest mähkmeid kasutama hakata ja seega oleks igati loogiline, kui ka ise sidemetest/tampoonidest loobuksin ja keskkonnasõbralikuma variandi kasutusele võtaks ?

 29. Ei ole kasutanud, aga olen neid juba aastaid nillinud. Segadusse ajavad kõik need eri firmad ja eri suurused. Kui võidaks, oleks küll üliäge, jääks valimise protsess vahele ja saaks kukrut millegi muu peale kergitada :)

 30. Ei ole kasutanud, aga mõelnud juba mõnda aega küll, isegi poes erinevaid piilunud, aga siiski ostmata jätnud. Tundub natukene hirmutav ja ebamugav, umbes sama tunne nagu enne esimest korda tampoonide kasutamist. :D Kui võidaks, siis prooviks ära küll lõpuks.

 31. Mitte, et see lohutav oleks, aga ma sünnitamata noor naine ja peale katkemist on ka need toredad päevad, kus 3 esimest päeva uputab, aga mul ei aitanud organicup ka selle vastu, ikka uputas edasi ja tekitas veeelgi räigemaid kõhuvalusi pealekauba. Peale paari kuud andsin alla ja naasesin sidemed+tampooni juurde, KUID avastasin korduvkasutatavad sidemed ja nüüd olengi nende peal ja no 5+++ nii kiidan ja soovitan.

 32. Ei ole varem ühtegi kasutanud, aga nüüd tahaks ära proovida. Imetasin pea kaks aastat ja olin kogu selle aja päevadevaba. Võis selle mugava eluga lausa ära harjuda. ? Tahaks teada, kas OrganiCupiga on sama mugav.

 33. Prooviks samuti ära, endal samuti väga vaevalised perioodid ja ehk aitaks see leevendada :)

 34. Ei kasuta hetkel anumaid aga tahaks ja vajaks! Olen viimasel ajal hakkanud mõtlema tampoonidest loobumisele aga varuvariante veel varunud pole. Lugesin päris mitmest blogist nendest anumatest ja huvi proovida on aina kasvanud. Kuigi veidi kardan seda paigaldamise kunsti…

  • Milllal loosimine toimub? Siis tean kas minna anuma jahile :)

  • Mina oleks juba ammu välja loosinud võitjad, aga ootan vestust firmalt. Loodan, et nädala alguses saan vastuse ja siis loosin võitjad kohe välja ka :)

 35. Pole kunagi midagi sellist proovinud, aga mõelnud olen küll, sest tampoonid ei sobi ja sidemed on nagu nad on :D Ujumas nt käia ei saa jne..

 36. Kui võidaks, siis prooviks ära küll ;) siiani on see teema kuidagi ebakindlust tekitanud, kuigi pakub huvi.

 37. Ei ole kasutanud, kuid tekitasid suurt huvi. Tuttav tunne – tampoonid + side = uputab ikka.

 38. Mul on alist tellitud, jõudsin kasutada vaid ühe tsükli, siis oli taas päts ahjus. Aga selle kogemuse põhjal kasutan kindlasti edasi, kui päevad jälle ilmuvad. Muidugi tahaks ka seda kindlapeale öko ja keemiavaba topsikut. Aga alist proovimiseks sobis tellida küll, siis poleks hakand rahast kahju, kui ei oleks sobinud. ??

 39. Mul on ka olemas ja kasutamine on mugav, kuid mina võitlen samuti alla vajumisega. Vahet pole kas panen kõrgemale või madalamale, ikka natuke lekib ? Hetkel kasutan suurust B, sest kaks hiiglas ära sünnitanud ning vaagnapõhi on suhteliselt lodev.

  Võib muidugi olla, et A suur, aga ise ei raatsi väga teist juurde osta. See oleks see koht, kus mul võiks ka vahest vedada ?

 40. Kasutasin enne lapse sündi, ülimugav! Paraku on praegu mul selles osas veidi probleeme, paigaldada on valus (ei käi ainult cupik kohta) ja jama igat pidi. Praegune cup on ka selline jäigem, mõtlesin just, kas osta uus. Niiet kuluks ilusti ära :) Kas võib olla, et tasuks võtta hoopis väiksem suurus? Kõik tundub pärast sünnitust hoopis kitsam…

 41. Kusjuures olen ka korduvalt mõelnud, et peaks proovima. Seda enam, et mul sama mure selle lekkimisega. Mitte küll päris nii hull kui Sinu kirjeldus, aga side ja tampoon ikka korraga kasutusel ja tunniga võin juba lekkida:(((

 42. Selles loosis soovin küll osaleda :)
  Seda enam, et minu kodukoha Rimis seda toodet vist müügil pole (vähemasti enne pole olnud, pean uuesti üle vaatama).
  Olin muidu puhtalt tampoonikasutaja, sest ei kannata sidemeid silmaotsaski, eriti just öösel. Aga viimane sünnitus tegi midagi, mille tagajärjel ma ei saa tampoone “istuma” ja nii olen juba paar head aastat jälle vihatud sidemete otsas. Uputust kogen üle kahe kuu, aga vähemalt ei valuta ega minesta enam sel ajal – nooremana oli see igakuine.

  • Hei, palju õnne, oled üks võitjatest! Annan su emaili edasi ja sulle kirjutatase, et kokku leppida kuidas võidu kätte saad. Palun kirjuta mulle kindlasti, kui see ei ole nädala-paari jooksul juhtunud, siis tean neilt uurida mis värkon. :)

  • Nii armas, aitäh!
   Sain eile nende käest e-maili, jään ootama :)

 43. Mul küsimus hoopis teisest teemast – nimelt Annu varsti välja kasvamas Axkid turvatoolist. Kas oled talle juba uut tooli otsima hakanud?

  • Ei ole ohtu ka, et ta sealt veel välja kasvab. Tal peats alles 2. asendis. Ta vb saab esimesse klassi ka veel sellega sõita ?

 44. Ei kasuta. Olen kaalund anuma kasutamist ent.. pahatihti meenub mõte alles siis kui punased külalised koputavad ja käsi haarab selle järele, mis sahtlis olemas on. Kui külalised läind, siis ka mõte topsusoetusest taas ununend ja nii kuust kuusse

 45. Lipsuke, sa kindlasti oled neist spets. pükstest ka kuulnud. Nt shethinx.com. Need äkki oleks abiks sul lekete vastu. Kasutajate kommentaarid on väga positiivsed.
  Mul organicup olemas. Sattusin juhuslikult peale, kui nad alles suht olid turule tulnud. Kiidan ka. Alguses esimesed korrad oli keeruline paigaldada. Nüüd käpas :)

 46. Mina olen nüüd juba vist kolm aastat cupi kasutanud, läheb teine topsik, sest esimest pärast aastat kuidagi enam kasutada ei tahtnud, kui see tuhmuma hakkas. Tundsin, et tahan uut. Aga ostsin uue teiselt firmalt Biomarketist ja kahetsen – see on kuidagi paksem ja jäigem ning pakendi kirjelduse järgi valisin vale suuruse. Olen küll sünnitamata seksuaalselt aktiivne naine, aga tuleb välja, et oleks pidanud süütu alaealise topsiku ostma hoopis :D nüüd voldi seda kobakat igatepidi endale sisse ja no ei usalda!

  Mooncup on ka minu päevade jaoks täielik life changer olnud, sest saadki lihtsalt ära unustada ja rahulikult ujuda-päevitada ega pea mingi nilbe nööri pärast põdema. Aga vahel tunnen, et vaginer tahab ka puhkust ja siis paari kandmise vahel kasutan sidet.

 47. Ei ole kasutanud aga plaanin hakata. Alles jaanuaris sünnitasin, seega ei tea millal vaja võib minna aga nii kui see päev terendab jooksen Rimisse oma kopsiku järele, kui loosiōnn ei naerata?

 48. Ostsin oma Organicupi pea kaks aastat tagasi musta reede ajal, kus sai kaks ühe hinnaga – ühe kinkisin õele. Mina olen ülirahul. Sain asja käppa suht kiirelt. Kes kahtlevad paigaldamise/puhastamise suhtes, siis soovitan katsetada sel päeval, kui saad olla kodune. Mina ronisin algul vanni, sain vajadusel pesta end ja cupi ja kuna vannis pead ikka… Kummalises asendis kükitama, siis oli sisestamine minu jaoks lihtsam. Veidi hiljem õppisin ära ka potil kasutamise. Siis teadsin juba, mis tunne olema peab ja läks lihtsamalt.
  Enamjaolt kannan siiski pesukaitset esimestel päevadel lisaks. Töö on selline, et kardan, et ei tunne või pane tähele kui lekib/paigast nihkub.
  Ükskord sattusid päevad täpselt festivaliga samale ajale. Kartsin, et pillan cupi sinna sinise majakese sisse, otsustasin festarile tampoonid kaasa võtta. Ostsin veel aplikaatoriga, et juhul kui käed pole maailma puhtaimad… Püha taevas, kui ebamugav! See kuivus, see tunne, et miski on mu sees… See eemaldamine. Siiani seisavad kapis need tampoonid – rohkem pole neid kätte võtnud, a lihtsalt ära viskamine on ka raiskamine…

  Mins soovitan täiega cupi kõigile. Endal kadusid ka suuremad krambid tänu sellele ära, a seda lubada ei julge.

 49. Ise olen seni kasutanud nii OrganiCupi kui Naty oma (kusjuures Naty on veel pehmem), aga ma olen järjest enam veendunud, et mul on vale suurus valitud. Seega osalen hea meelega loosis.

 50. Pole raatsinud osta, kuigi olen pikalt kaalunud. Võidu korral poleks kade kogemust ka jagama. :)

 51. Olen sellest varem kuulnud-lugenud küll, kuid see pole huvi minus seni tekitanud. Nüûüd aga su positust lugedes tundub, et tahan seda anumat proovida- peale teise lapse sündi samuti vererohked päevad.

 52. Mul on ka päevad vaevalised, uputab esimestel päevadel jubedalt. Käin ostan Itakist suuri sidemeid ööseks sest isegi kõige suurema imavusega Allwaysiga ööd läbi ei saa. Tampoonidega sama, ööd läbi ei saa niikuinii ja siis hakkab kihelema tupp. Reeglina kasutan kogu mensutsükli ajal kokku lappide vahele kõige rohkem kolme tampooni sest rohkem ei suuda lihtsalt.
  Olen mõelnud “kopsiku” ostmisele aga ei tea millist suurust osta. See on ju asi mida pärast kasutamist ei saa edasi kinkida kui ei sobi :)
  Kohe mitte pole raatsinud kulutust sellele teha ega see pole nagu raamat et loed läbi ja kingid ära.
  Aga a pean ütlema et väga asjalik postitus. Muidu näed ainult reklaame ja eks see müügimehe jutt on alati mesimagus. Siin hetkel loed ka teiste kogemusi. Päris hariv!!!

  • No hetkel hea võimalus ikkagi proovida, 15euri pole äkki niiii hull summa, kui arvestada, et muidu maksavad erinevad kopsikud lausa kuni 50 euri. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.