Kingitused erivajadusega laste vanematele

Vahel on kohe täitsa naljakas, kuidas ühest väiksest sõnakõlksust võib välja tulla midagi suurt ja imelist. Täna hommikul sõbrannaga facebookis tsättides ja oma hommikukohvi nautides, tekkis meil justkui eimillestki suurepärane mõte – aga mis siis, kui kasutaks mu blogi lõpuks ka millegi hea tegemiseks? Mu lugejanumbrid aina kasvavad, ma saan seda ju ka positiivselt nö ”ära kasutada”? Siit ka mu üleskutse:

Kuigi ma ei tea, mis tunne on olla erivajadusegs lapse vanem, on minu tutvusringkonnas neid nii mõnigi. Sel teemal sõbrannaga rääkides, tuli meil mõte, et sellel aastal võiks mõned jõulukingitused teha erivajadusega laste vanematele. Jah, justnimelt emadele-isadele! Tihtilugu on nii, et lapsevanemad annavad endast maksimumi, et nende võsukestel oleks kõik olemas ning jätavad seetõttu enda soovid ja vajadused kõrvale. Mina aga tahan sel aastal kasvõi mõnelegi erilise lapse emale või isale võimaldada kingituse, mille ostmist ta endale niisama lubada ei saaks. Olgu selleks kingisooviks kasvõi uus föön, pesupoe kinkekaart või mõni elamus. Kuna ka minu blogi võimalused on piiratud, ei saa ma kahjuks ilmselt välja panna mitmesaja euroseid kingitusi, aga midagi siiski.

Seega, siit ka üleskutse – andke palun mulle teada perekondadest, kus kasvab mõni erivajadusega laps ning kellele võiks see projekt suunatud olla! Kuna see on ilmselgelt hell teema, mida ehk ei soovita avalikult käsitleda, paluksin perekondade infot HILJEMALT 30.OKTOOBRIKS enda e-mailile: lipsuke.lipsuke@mail.ee

PS. Et info leviks, võite kommentaarides täägida ka firmasid, kes võiksid samuti projektis kaasa lüüa!

Palun jagage!

do-good-and-good-will-come-to-you-3

Comments

comments

8 thoughts on “Kingitused erivajadusega laste vanematele

 1. Väga armas mõte.
  Ära mind loosi arva :)
  Tahtsin vaid ära märkida, et ei ole see “amet” lihtne. Sa pühendud oma lapsele 110% ja ei tule selle pealegi, et võiks ka vahest endale aja saada. Minul pole küll poiss liikumisvõimetu nt või vaimsepuudega, aga ka autism on erivajadus ja nõuab õpetamist ja ka endal kindlasti õppimist. See on raske, väga raske. Enamus ajast pean üksi hakkama saama. Oma igapäevane töö leevendab veidi seda, et ei pea mõtlema mis saab homme, mis kahe või viie aasta pärast.
  Ja ma kavatsen oma reisi nautida 200%, lülituda välja ja lasta lapse isal see nädal näha, mis tunne on, kui vajad väikest hetke endale või kohvitamist sõbrannaga ;) (mitte et mu lapsel oleks halb isa ja mul kehv abikaasa, kuid ehk ta jagab minu rahu ja vaikuse vajadust siis paremini)

 2. Kas mingise kinkekaardi või vautšeriportaaliga ei saaks koostööd teha? Nt https://www.kingitus.ee/sunnipaeva-kingitused (seal kategoorias lihtsalt hästi palju erinevaid variante, et igaüks leiaks midagi). Cherry’t kahjuks enam pole, aga kas on midagi sellist? Ja perede leidmisel võid julgelt ka inimesi ühendatavatelt organisatsioonidelt abi küsida, et mis on nende info. Näiteks oma valla või maakonna/piirkonna inimesi koondavast ühendusest?

  • Kirjutasin jah paljudele firmadele – mõned on kirjutanud, et pole huvitatud, teised ei vaevu sedagi tegema.

 3. Pingback: Suurfirmadel on ikka küüned enda poole | Lipsuke

 4. Kui soovid kingitustele lisada käsitöö jõulukaardi, siis võin nende tegemisel abiks olla :)

 5. See oli väga huvitav artikkel. Siiski, kas saate mind aidata ja soovitada midagi mida saaksin oma lähisugulastele puhkuseks kinkida? Tänan teid abi eest eelnevalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.