Kolmas laps: kõik need otsused…

Kui on üks asi mida on emadus mulle õpetanud, siis selleks on kindlasti fakt, et enne ükskõik millist ostu või otsust – TEE UURIMISTÖÖ! Kui ma vaid oleksin enne Annu sündi teadnud, et isegi pissipoti ostmine on omaette teadus! Reaalselt. Ei ole ikka nii, et mõtled, et lähed ostad lambist ühe pissipoti ja asi vask. No ei ole! Nagu elu mulle õpetanud on, siis isegi pissipotti ostes on mõned punktid, mida võiks jälgida. Näiteks sel võiks olla eemaldatav sisu, et seda oleks kergem puhastada. Samuti võiks ühel heal pissipotil olla kõrge seljatugi ja jalgevahe, sh eriti tähtis on see minu arust poisslaste puhul, kui sa just ei taha peale igat potil käiku põrandat pesema hakata. Ühesõnaga, absoluutselt kõik on omaette teadus – alustades mähkmete ja pissipottide valimisega, lõpetades elu ja surma küsimustega, nagu näiteks milline turvahäll beebile valida.

Minu mäletamist mööda oli ainus suur uurimistöö, mida ma Annut oodates tegin, vankri kohta. Ma arvasin, et ma tean mida ma tahan ja lõppkokkuvõttes julgen öelda, et uurimistöö tasus end ka ära, sest ma sain omale vankri, millega olin kolme aasta ja kahe lapse jagu rahul. Nüüd aga ihkab hing uut tõlda, sest vana on oma elu peaaegu ära elanud. No mitte kuidagi ei tahaks oma tuttuut titte enam sinna äratrööbatud kärusse panna…

Uue tite saabumisega on minu ”uurimustöö” listi lisandunud veel hunnik asju, kõige tähtsam neist on näiteks turvahäll. Uueks hälliks tahan midagi turvalist, mugavat ja ilusat. Paar päeva tagasi käisin poes ka paari hälli näppimas ja süda sai kinnitust, et just Cybex Aton M i size saab olema mu uue põnni reisikaaslaseks, sest sel on kõige lamavam asend. Alus teeks mu elu ikka palju mugavamaks, sest kui ma peaksi hakkama lisaks Joeli ja Annu turvatoolidesse kinnitamisele, veel ka turvahälli iga jumala kord eraldi kinnitama, läheks meie kodust välja saamise aeg veel umbes kolm korda pikemaks. Alusega oleks aga kõik nii palju lihtsam – toas titt hälli, vajadusel soojakott ümber ja klõpsti autos aluse peale. Imelihtne! Siis aga selgus, et sellele hällile pole siiski turvavööga kinnitatavat alust, kuigi müüja kinnitas, et kõik Cybex’i alused on kinnitatavad nii isofixiga, kui ka vööga… Võibolla rääkisime üksteisest mööda või midagi, aga igatahes olin ma täna hommikul jällegi alguses tagasi, ning hakkasin uuesti erinevate hällide kohta uurima.

Minu südame on võitnud, koos enamike turvatestidega, Cybex. Olgugi, et ta on kaalult raske, on ta siiski ka turvaline ja ilus. Kõige populaarsem tundub olema hetkel Cybex Cloud Q, sest seda saab lamavasse asendisse panna. Aga ma ei tea kas mul tasub selle funktsiooni eest nii palju rohkem välja käia, kui testitulemuste poolest oleks Cybexil ka palju odavama raha eest samahäid hälle saada. Sõbranna näiteks ostis oma poisile Cybex Aton 5’e ja selle alla turvavööga kinnitatava aluse, mis turvalisuse poolest on põhimõtteliselt sama mis Cloud q, aga ühe suure erinevusega – Aton 5 + alus maksavad kokku põhimõtteliselt sama palju, kui see uhke Cloud Q… Kui ma oleksin sunnitud täna ja kohe tellima, siis võtaksin ilmselt Cybex Aton 5 koos tolle alusega. Õnneks on mul veel umbes kolm, kuni peaaegu neli kuud, aega otsustada ja ümber mõelda. Oeh, küll on raske olla otsustusvõimetu rase. :D

Cybex Aton 5

Teine suurem ost, millega olen täna veel oma pead murdnud, on uus vanker. Õnneks ma tean nüüd päris kindlalt mida ma tahan ja mille arvelt võin teha ka järeleandmisi. Esimest käru valides viskasin näiteks kõrvale kõik valikud, millel polnud lükkesang üleviidav. See oli minu jaoks nii elulise tähtsusega, et sure või maha, aga mis oli reaalsus? Ma olen seda funktsiooni kasutanud max kaks korda ja sedagi umbes kolmeks kuni neljaks minutiks, sest ‘suured rattad ees ja väiksemad pöörlevad taga’ kombo oli ilge keberniit. Uut käru vaadates on minu jaoks aga oluline, et…

 • …lükkesang oleks mugavalt reguleeritav, sest meil on mehega umbes 30cm pikkuse vahe. Meie vanal Hartanil on hea süsteem – üles-alla, ja seda tahaksin ma ka uuelt vankrilt. Teine variant tundub olema mingi tõmmatav-lükatav, kus sang liigub lihtsalt raami sees, aga see ei paista üldse mugav…
 • …kõikvõimalikud kangast detailid saaks pesumasinasse visata. Oma vana käru pealt nägin esimesest päevast alates, et mida rohkem detaile saab sel küljest ära krudida ja masinas pesta, seda parem. Hartanil on näiteks kaarvarjul mingi triip, mida ei saa küljest ära ja no ma ausõna, ma niii vihkan seda! Midagi idiootsemat lihtsalt ei ole olemas. Meie kärul juhtus see triip veel valge ka olema, st hetkel näeb mu käru välja nagu sebra, sest isegi käsitsi nühkides ei ole mul seda enam puhtaks saada õnnestunud. Uuel vankril tahaksin vägaväga, et see pesemise asi oleks paremini läbi mõeldud.
 • …sel oleks suur pakikorv, sest 9 juhul 10st, kui me jalutamas käime, hüppame ka poest läbi ja iga jumala kord juhtub sama asi. Lähen poodi, et võtta pakk (või seitse) piima, aga poes olles avastan näiteks, et oooo see asi on nii hea soodusega ja too asi on nii hea soodusega, ning väljun poest taaskord 3 kotitäie võrra rikkamana ja umbes kolmesotise miinusega rahakotis. Raske on olla orav! Mu süda kohe lõhkeb rahulolust, kui vaatan sahvrisse ja näen seal ilusti täidetud kuivainete jms riiuleid…
 • …sel oleks neli ratast, sh ees suured ja pöörlevad. Käru puhul pole minu arust midagi mugavamat, kui suuured pöörlevad esirattad. Ei kujuta mina enam ette, et ma peaksin iga pöörde ajal hakkama seda käru jumalteab mis pidi väänama. Pöörlevatega on hea – lihtsalt lükka ja käru läheb! Oma Hartani vahetatava esisilla (suured esirattad) müüsin juba mitu aastat tagasi maha. Üks ja ainus kord, mil ma suuremaid rattaid igatsesin, oli siis kui juhtusime selle aasta alguses sumpama pahkluudeni ulatuvas lörtsis.

Tänavapildis on mulle silma jäänud Roan Bass Soft, aga seda puhtalt vaid välimuse pärast. Ma mäletan, et Annu ajal ütlesin taolise väljanägemisega kärude kohta, et need on nagu tulnukalaevad. Nüüd on aga need mulle millegipärast hoopis natukene meeldima hakanud. Kohene miinus aga läheb pakikorvile, sest see on pea olematu ja lisaks pole mul õrna aimugi kas ja mis osad on sel kärul pestavad.

Roan Bass Soft

Veel meeldib mulle hetkel Mutsy EVO, sest see on kõrge, ilus ja mis peamine – vaadake seda hiiglaslikku, avatud pakikorvi! Ma võiks sinna hädapärast lausa Annu ära mahutada. Aga jällegi, ma ei suuda leida infot kas ja kui suures ulatuses on selle riidest detailid pestavad. Teab keegiiii?

Mutsy EVO

Kolmandana püüdis mu pilgu Emmaljunga Super Viking, aga lähemalt vaadates meenutab see liiga palju Hartan Topline S’i ja no neeeh. Hind on ka muidugi meeeeeetsik.

Emmaljunga Super Viking

Ühesõnaga, otsuseid ja uurimistöid, mida teha, on omajagu. Peale põnni soo teada saamist olen ma nüüd kaks päeva juba full on baby mode! Ma hakkaks juba meeleldi riideid sortima ja kummutisse laduma, kui mul üks selline olemas oleks. :D

 

 

Comments

comments

25 thoughts on “Kolmas laps: kõik need otsused…

 1. Seoses turvatoolidega. Ise olin ka valimisega hädas ja lõpuks leidsin hea lahenduse netist tellimise näol.
  Tellisin selle tooli: https://www.babyton.de/en/brand-shops/cybex/cybex-babyschale-0-13kg/1539/cybex-aton-2017-6-farben?c=1332
  Kui ma tellisin, siis sinisel oli soodushind 80€ ja postikulu oli saksast alla 10€. Ei ole ma mingi turvatoolide ekspert, aga mulle tundub küll, et võrreldes Eesti hindadega on Saksamaalt tellimine odavam. :)

 2. Cybex cloud q turvahäll on super valik. Hind on krõbe ja kaalult on ta raske, aga minu jaoks on selle kõik korvanud asjaolu, et see on turvaline.. Lisaks meeldib mulle väga selle suur kaarvari (eriti, kuna endal on talvebeebi), mis varjab beebit peaaegu igasuguse tuule ja tormi eest.. ja see, et seda saab täislamavasse asendisse panna, on samuti super.. kui laps jääb autosõidu ajal sügavalt magama, pole vaja teda hiljem segada, et sealt välja võtta.. meie beebi on niimoodi mitmel korral jäänud sinna isegi ööund magama ning olen ta alles keset ööd sealt söömise ajal välja võtnud.. julgen igaljuhul soovitada..

  Vankri osas Mutsy’t ei soovita.. ise vaatasin ka algul midagi sarnast, aga googeldades jõudsin tulemuseni, et põhimõtteliselt vedrustus puudub ja eeldab ikka väga siledat asfalti, et laps sees ei rappuks.. valituks osutus lõpuks umbes sarnane nagu sulle meeldiv roan bass soft.. siiani olen väga rahul.. miinus on tõesti, et poekoti jaoks on vankri all vähe ruumi, aga õnneks endal ei ole see seni muret tekitanud, kuna enamasti käime poes kord nädalas ja autoga..

  Aga edu valikute tegemisel.. ega need lihtsad ei ole..

  • No turvalisuse osas on aton 5 sama, kaarvarjud on ka minu teada cybexitel sarnased ja ainus pluss, tänu millele cloud q hälli ostu üldse kaalun, ongi see lamav asend. Sõidame palju ja ma kujutan ette, et kui ta osutub heaks autos magajaks, siis oleks lausa patt teda hällist välja kiskumisega häirima hakata vaid sellepärast, et üle kahe tunni ei tohi beebi hällis olla. Siis oleks tõesti hea häll lihtsalt magavasse asendisse lasta ja ta sinna rahulikult tuttu jätta…

 3. Minul oli Cybex Aton Q ja Mutsy iGo vanker. Turvahälli ainuke miinus oligi,et see oli jube raske,aga noh need ei olegi ju tegelikult käeotsas kandmiseks. Autost välja ja raamile,kui kuhugi minek on. Häll oli muidu super. Sisu oli eemaldatav ja kaarvari oli hea suur. Veel üks miinus oli,et seda raami küljest eemaldada,peab samal ajal mõlemal pool olevaid klõpse tõmbama ja siis hälli pealt ära tõstma,mis oli natukene jama.
  Vankri kohta- ei tea,kui erinevad Evo ja IGo on,aga iGo vanker on jube jäik. No ei ole mugav kuskil jalutamas käia,kui just linnas ei ela ja ainult poodides tiirutad. Hea vankri juures oli rattad ( ei pea pumpama ja saab lukustada), suur kaarvari,eemaldatav sisu,lihtne lamavasse asendisse last panna (ja tõesti on lamav asend,mitte vaid natukene), jube lihtne kokku panna ja jälle lahti ja muidugi on vanker väga ilus.

 4. Ma olen aru saanud, et autos aluse peal cloud q-d päris lamavasse panna ei saagi – lihtsalt veidi rohkem lamavasse. Maksimaalselt lamav asend olla võimalik autost väljas, käruraamil.
  Et kui autos ajad taga seda lamavat asendit, tasub asja uurida. Muidu ostad ära ja siis avastad, et ei saagi. Ise katsetanud pole, kahjuks ei oska öelda, on see siis nii või ei.
  Ja kui teada saad, anna meile ka teada, kindlasti aitab teistelgi otsustada! :)

 5. Offtopic..aga appi kuidas mind härib sõna titt :/ paneb lausa õlgu väristama kui kuulen kedagi nii enda lapse kohta ütlemas..sama kehtib ka tütre plikaks nimetamise kohta. Minu kiiks vist :mrgreen:

  Turvahällide teemal, siis mina olen ka Cybexi fänn ja leian, et turvahäll ei peagi kerge olema, sest mis kasu on kergest plastikuvahust turvahällist avarii korral.

  • Titt, plika, titt, plika, titt, plika, titt, plika, titt, plika, titt, plikaaaaa! Your welcome. *maeiteamiksmasedateginsorri* :D :D :D

  • Mulle kõlab ka “titt” nii koledasti. Saan aru, et siin pole see nii mõeldud nagu ta kõlab, aga ise ei ole kunagi suutnud ega tahtnud oma beebit nii nimetada. No ON halvamaiguline sõna, tee mis tahad. “Plikaga” täpselt sama lugu. Mõlemad kõlavad nagu laps oleks mingi tüütus kaelas…
   Ma ei oleks seda kommentaari jätnud, aga näe veel minusuguseid olemas, kes neid kahte sõna ei salli :D 🤐

  • Sama siin! Titt on nagu… mingi ebameeldiv röökiv väike krimpsus tegelane ja plika, õõhhh, seda ma vihkan veel rohkem :D Nagu selline räbalates, must, kahe räämas patsiga plika :D Võib-olla aju kuidagi tuletab sõna “aguliplika”, aga kust ma selle sõna võtan, ka ei tea :D

 6. Liitu facebookis kärusõltlaste grupiga, sealt saab palju head tagasisidet vankrite kohta.

  • Olen juba liige ja plaanisin sealt ka abi anuda, kui reaalselt otsustamiseks läheb. :)

 7. Soovitan tšekata ka Tutek Trido Eco vankrit. Mul on see ja olen väga rahul. Ainult vihmakile hakkas õmbluste juurest rebenema, ostsin uue, universaalse. Kunstnahka on ülimugav puhastada ka, piisab niiskest lapist :).

  • Tundub jah ok, aga ma pole eriti selle värvivaliku fänn. Sel on vist pruun ja roheline vaid. :/

 8. Oi, saan palju kaasa rääkida. Esiteks, tahtsime sama turvahälli (Cloud Q), kuid tundus ka ülemaksmine selle täislamava asendi tõttu. Sellepärast ostsimegi samas Platinum seerias Cloud Q, mis on väga sarnane, lamavasse ei käi. Laps kolis kuskil 9 kuuselt välja Cybex Sironasse, kuna oli 75,5 cm (seal 75 või 13kg vist oli limiit). Teiseks, valisime samamooid Mutsy ja Roans Bass Soft vahel. Kuna Mutsy oli suht olematu vedrustusega (kuid nägi üliilus välja ikka) siis valisime Roan Bass Softi ja see on meil siiani. Tunnistan ausalt, et ei ole ikka nii hea see vedrustus, päris ausalt. Kui pole sile asfalt,siis ikka raputab. Suuremale lapsele nüüd juba suva, aga kui oli paari nädalane siis Oi kuidas ma esmavanemana pablasin ja teatud kohtades liikusin kui kilpkonn, et ei väristaks seda vastsündinut :( Enam ei ostaks. Ausalt ka.

  • Eks ma pean enne ostu poes või kuskil ikka näppimas käima ka, et asjast aimu saada. :/

 9. Mul on Mutsy Evo ja ei ole kordagi ostu kahetsenud. :) Käime mh ka vanalinnas sellega jalutamas ja kõik ok. Hea kerge ka – jaksan ka hetkel kaheksa kilose lapsega seda üles neljandale tarida vajadusel. :)

  • No päris Emmaljungaga vms ei võrdleks muidugi, aga minu arust küll ok. :) Aga eks pead proovima.. aga see korv jääb kiirelt väikeseks. Kitsas vms.

 10. Mul on Mutsy Evo. Plussid on kergus ja see et on väikeste mõõtmetega, mistõttu mahtus kokku panduna (ilma rattaid eemaldamata vms) ilusti mu luukpära väikeauto pagasiruumi. Minu jaoks oli pluss ka see, et istumisosa käib täislamavasse ja lisaks ostsin istumisosasse Mutsy soojakoti, mis on väga soe. Vanker on väga hästi manööverdatav. Miinusteks vast olematu vedrustus, s.t vankrit ei saa klassikalises mõttes kõigutada nagu Emmaljungat vms. Vankriosa on suhteliselt väike ja võib-olla ei sobi neile, kes last kaua lamavas asendis tahavad sõidutada (meil magas alla lastud istumisosas). Samuti tuleb arvestada, et istumisosa on suhteliselt lahtine. Ise valisin Mutsy Evo selle väikeste mõõtmete ja ilusa välimuse tõttu.

 11. Endal ka Mutsy Evo vankrikorvi osa, beebi sündinud juuni lõpus, kasutasin veebruarini. Minu arvamusel suurepärane valik, oleks vabalt edasi kasutanud kuid talveriietega poiss ei mahtunud enam sisse ära. Mina oma käruga jalutasin nii linnatänavatel kui ka maal kruusateel+ õunaaias ja aiamaal :D. Usun, et raskel maastikul pole ükski vankriosa paigal. Paljud minu fb grupist panid oma teise firma kärru beebipesa, lapse põsed polevat siis nii hirmsasti rappunud :D :D Mina seda vajalikuks ei pidanud aga ehk sullegi tuleviku mõistes hea nipp ;). Ostukorv on tõesti meeletult suur, poest sai ikka korraliku koguse kraamiga koju tulla. Mina endale Mutsy istumisosa ei soetanud, sest kaarvari on ikka nii lühike. Riidest detailide osas on pestav kogu sisu, vankrikorvi kaarvari on terves tükis eemaldatav. Juhul kui oled Evost huvitatud, on minu Mutsy hetkel müügis, kirjuta julgelt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.