Kui 2 nädala AINUS vihmane, tuuline ja tormine päev on sinu pulmapäev

Fotod: Egle Paas, Paas Foto

Kuna meie elu ja meie lugu on muinasjutust sama kaugel, kui Ott Tänak iluuisutamisest, siis ei hakka ma siia laduma mingeid läägeid romaane. Ma vahel imestan ise ka kuidas me teineteist selle aja peale juba maha tapnud pole, aga noh… ei ole ja selle aasta 17.septembril täitus meil 10 aastat kooselu, mille lõppude lõpuks ka ametlikult kirja pandud saime. Ei mingeid Nirgi nalju enam!

Ma värisesin juba mitu nädalat enne tähtsat päeva, et oleks ometi normaalne ilm! Millegi muu pärast ma muret ei tundnudki. Ainult see neetud ilm! Ma tahtsin nii väga ilusaid pilte õues, ma tahtsin päikeseloojangupilte järve kaldal, ma tahtsin idülli. Ja loomulikult saime me sel päeval hoopis tuule, vihma ja tormihoiatuse. Viimase kahe nädala AINUS päev ja õhtu, kus sadas ja tormas. Kõik ülejäänud õhtud on olnud imeilusad, ideaalsed…

Hommik oli isegi paljulubav – hommikukohvid jõime värisevate kätega päikesepaistelises köögis. Aga juba registreerima sõites hakkas vihma tulema. Ema muidugi lohutas, et äkki ikka läheb ilusaks. Ja vahepeal nagu isegi oli ilus…

Tegin endale esimese meigi ja soengu ise. Riided vahetasime kohapeal, sest noh, mu lapsed on põrsad. Kell 11 oli meil aeg, jõudsime tsipake varem kohale ja 11.04 olid meil juba allkirjad antud. Kokku umbes 15 minutit ilusat juttu ja 20 minutiga olime kabinetist väljas juba ametlikult mehe ja naisena.

Ma pean ütlema, et ikka maru veider oli seda ilusat juttu kuulata. Nagu ka ema poolt tehtud videost paistab, siis ei osanud ma kuidagi olla, kuhugi vaadata ega midagi teha, seega silitasin ma lihtsalt 99% ajast mõnda oma präänikutest… selle lõigu lõppu sobiks ideaalselt üks korralik facepalm emoji.

Uuesti autosse istudes kiskus mul tuju ikka korralikult nulli poole, sest ilm oli juba totaalselt pekkis. Tuul puhus nii, et mine või lendu ja vihmahood olid kohati nii tugevad, et kojamehed ei suutnud neid piisavalt kiirelt äragi pühkida. Aga siis pani mees raadiost röökima mingi uue loo, ”Maakas”, väitis mulle, et see on nüüd uus MEIE laul ning lõõritas kõvasti ja valesti kaasa kuidas ta käib Konsumist läbi ja toob mulle külakosti, et mind endale saada. ”Tibu on ilus, aga sündinud lakas. Pepu on kõrvits ja aju on kapsas”… jää siis sellise lollaka kõrval mossitama, eksole. On ikka elu, oma pulmapäeval ka ei või mossitada… Aga tegelikult on see ju mehe üks kõige väärtuslikemast omadustest – kui ta suudab oma naise naerma ajada, on kõik hää.

Kurat, nüüd jääb see lugu mulle alatiseks meenutama mu pulmapäeva! :D

Veetsime pea kaks tundi kodus, sõime ja puhkasime veidi, ning suundusime siis Võrru, kus pidi toimuma ka meie pildistamine. Meie emaga läksime meiki ja soengusse, Annu võtsime ka kaasa, sest talle tahtsin ma ka lasta patsid punuda, et ta päris Karva-Mari ei oleks. Mees jäi väiksemate, magavate pudinatega, autosse ootama, ning tuli mõne aja pärast nendega meile järgi. Nii kaua kuni Annu ja Joel kokku ei saa, on seltskond talutav, aga niipea, kui need kokku saavad, hakkab üks jama piht! No selline kisa ja möll, et ei tea kuhu silmi ja kõrvu peita. Ühel hetkel reaalselt üks neist jooksis lihtsalt ühe sirmi niimoodi pikali, et sai omale muhu otsaette! No aamen, 2h enne pildistamist end sodiks joosta, aitäh! Mul oli lõpuks lihtsalt selline tunne, et pliis pooge mind sinnasamma, kasvõi lambikupli külge, üles. Mees vähemalt oleks ametlikult leseks jäänud, mitte suvaliseks vallasisaks (kas mehed on ka lesed või on see naiste ”sõna”, issand)…

Ühesõnaga, ma ei tea miks see mind siiamaani üllatab, et mu lapsed  on kui huntide poolt kasvatatud mustlaste kari. Nendega kuskil jalutamine on sama hea kui keset linna lehmakarja karjatamine, ausalt. Aga noh, lõpuks saime emaga ikka meigid näkku,soengud pähe ja kui Annule patse tegema hakati, lippasin mina oma pruudikimbu järgi. Ja sain sellise laraka vihma kaela selle 20 sekundiga, mis ma autost poeni ja poest autoni jooksin, et meikar pidi mulle paar uut lokki keerama, kui oma mustlaskarja järgi tagasi läksin.

Peale seda, kui olime inimesteks saanud, suundusime fotograafi juurde ja no loomulikult ei leidnud ma kohe õiget ustki üles, vaid jooksutasin kõiki vihma ja tuule käes ümber hiiiiiiglasliku maja. Nii mina! Kuna ilm oli pekkis, pidi fotograaf meile sos korras oma stuudios, millest ta parasjagu üldse välja kolis, ühe nurga puhtaks lööma, et me midagigi tehtud saaksime. Lendasime sinna sisse, nagu oma koju, vahetasime jälle riideid ja hakkasime tööle. You gotta do what you gotta do… :D

Poolteist tundi hiljem istusime surmväsinuna autosse ja lootsime, et Egle teeb imesid ning me saame midagigi sellest päevast mälestuseks, sest see mis seal stuudios toimus… Ausalt. Ma parem ei hakka. Loomaaed.

Mõned kiired pildid saime õnneks kahekesi ka õues teha, enne kui pimedaks läks ja need on mulle just need kõige südamelähedasemad. Küllap varsti taipate ka miks.

Ma võiks ju unnata, et pagana koroona rikkus mu imelise pulmaplaani, neetud ilm keeras pekki mu pulmapildid ja need lapsed, ugh! Aga see ei muuda fakti, et lõpuks sai ikkagi päris hea, armas ja täpselt meie moodi kaootiline päev. Teretulemast hullumajja peaks olema mu uus blogi nimi või vähemalt meie uksel rippuv silt, sest siit edasi läheb see elu ja seltskond vaid aina ”hullemaks”. ❤️

DSC_5836 (2)

Vahel on siiski unistustel kombeks ka täituda. #veebruaribeebipoiss2021

Comments

comments

8 thoughts on “Kui 2 nädala AINUS vihmane, tuuline ja tormine päev on sinu pulmapäev

  1. Palju-palju õnne nii abiellumise, kui beebi puhul! Näed väga kaunis välja oma pulmapiltidel. ?

  2. Palju õnne esiteks abieluks ja teiseks uue tita puhul! Kusjuures ma olin suht kindel, et sa uuesti rase. ☺️ Nii pikk paus oli blogimises ka. Kas rasedusest tuleb rohkem juttu ka?
    Ja selle vihmase ilmaga abiellumise kohta ütles mulle kunagi üks vana memmeke, et kui pulmapäeval sajab vihma, siis see on hea märk ja toob õnne. Nii, et tuleb õnnelik abielu ilmselt ?

    • Aitäh ♥️ ikka tuleb, ma esimesel kuul või pooleteisel nädalal tegin isegi iga nädala kohta ühe postituse. Varsti panen veel pulmapilte üles ja siis ehk hakkan neid poste avaldama. Paus osati oligi ka jah sellepärast, et ma ei oska vait olla või sarjata, aga peamiselt ikkagi slp, et mul ei ole enam lihtsalt seda õiget tunnet ja kihku, et vohh, tahan blogida!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.