Kui juhtub see mida ei oskaks eluski ette kujutada, ehk kuidas üks väike beebigrupp ribadeks kiskuda

Paar nädalat tagasi juhtus meie beebigrupis suur tragöödia. Ühel hommikul nägin seinal kirja, et üks beebi on tõsiselt haige.

”Magamata öö Laps oksendas öösel mitu korda, tuli palavik, lihtsalt röökis, kutsusime kiirabi ja selgus, et lapsel kurk täitsa paistes, öeldi, et angiin. Saime ab Mees peab homme ära sõitma, niiet ma kakun juukseid ja olen ahastuse äärel”

Ja järgmisel hommikul oli kõik juba läbi.

Kallid emmekesed! Te olete kõik mulle nii armsaks saanud, kuigi enamusi ma pole näinudki ja me pole tegelikult tuttavadki. Kõik see toetus, head, siirad sõnad ja soovid olid nii palju toeks ja aitasid lootust hoida viimase hetkeni, et (lapse nimi) saab kõik korda, aga – seda kõike oli ühe väikese inimese jaoks liiga palju ja meie pisikesest tütrekesest sai eile õhtupoolikul inglibeebi. Ma nüüd enam ei kuulu teie hulka, aga mul on siiski väga hea meel, et oli võimalus tuttavaks saada, mõnedega teist ka päris elus. Olite kõik mulle palju toeks. Aitäh Teile, siiralt. Hoidke oma pisikesi!”

Terve grupp oli shokis. Sajad emmed valasid päevade viisi pisaraid ja lihtsalt ei suutnud mõista seda ülekohut. Kaasa arvatud ka mina. Lihtsalt hoidsin oma Annukest ja nutsin. Tundsin end süüdi, et olen nii palju kurtnud ja mõelnud, et vahel raske on. Mida ma ulun, minu laps on vähemalt elus!

Üks emme tegi väikese ingli mälestuseks grupi ja korraldati kogunemine, et näidata Ingli emale, et oleme talle toeks! Korjati sildikesi heade soovidega, et see hiljem emale edastada. Põletati küünlaid, nii kohtumisel, kui ka kodudes, taevasse lasti ka laternaid, ning tehti pilte. Üritati emmele igati toeks olla. Terve grupp leinas koos temaga.

Ma ei tea mida sellisel puhul üks emasüda tunda võib, ja loodan, et ei pea mitte kunagi ka teada saama. Mitte ükski laps ei tohiks surra enne oma vanemaid.

Ja siis nädal hiljem – nagu välk selgest taevast. Beebi, keda me kõik taga oleme nutnud, pole päriselt olemas.

”Lehe adminnina avaldan teile ühe asja mida oleme emmedega uurinud ja puurinud.
Ei oskagi kuskilt alustada. Viimasel ajal on meie grupis juhtunud asi, mis niigi raputas gruppi korralikult. Nüüd peame kahjuks koos teatama veel ühe halva uudise. Mina meie lehe administraatorina teatan, et minuni on jõudnud täiesti usaldusväärne info, et kahjuks tüdrukut keda me leinasime- ei ole olemas. (lapse nimi) ei ole olemas. Teda pole surnud, sest teda pole ka sündinud. Olemas pole ka (ema nimi) ega (isa nimi). Kogu see elu, mida te seal näete on vale. Seda pole olemas. Teame, et see mida te loete- on uskumatu ja raputab meie gruppi uuesti. Uskuge meid palun. Palun ärge suhelge selle inimesega, ega jagage oma isiklikku infot temaga. On olemas (”ema” nimi), kes on 40 aastane, Ta on sündinud 1975 a. Ta on **** pärst naisterahvas, tal on poeg *******, kellele meie oktoobribeebid on teinud ülekandeid või kellelt saanud ülekandeid (kleitide eest). (”Ema” nimi) on antud politseisse 2014a sügisel beebipiltde varastamise ja enda lapsena esitamise eest. Isik, kelle lapse pilte ta varastas on teada. Selliseid inimesi, kellena meile esitleti, ei ole olemas, mitte kusagil ja see on tõendatud. Mitte kunagi ei ole ka üheski Tallinna haiglas ravil olnud (lapse nimi). Samuti on see tähtsamate asutuste poolt tõendatud. Tegu on tõsiselt haige inimesega, tõenäoliselt pole ta ohtlik, kuid olgem ettevaatlikud. Siis kui ta teatas meile, et ta pilte kasutati, siis jäi ta ise vahele võõraste piltide esitlemisega. Inimene, kelle pilte varastati on lubanud meil selle loo rääkida.

Meie grupis on 1,5 aastat eksisteerinud inimene keda pole päriselt olemas!

Lahti läks täielik kaos. Järsku süüdistati ja kahtlustati kõiki. Kõik tundusid kahtlased. Paljud kartsid, et nemad on järgmised ohvrid, kelle beebi see segane niiöelda ”varastab”. Igal beebil oli ju oma album, kuhu emmed siis rahumeeli pilte ja videoid võisid laadida, nii palju kui kulub! Ei ole just väga raske üks album alla laadida ja siis järgmises grupis beebit enda oma pähe esitada. Lisaks siis veel emmede endi andmed, beebide andmed, endomondo jalutuskäikude marsruudid – kõik! Kõik mida olime arvanud, et näevad ainult usaldusväärsed emmed, kel kõigil samad rõõmud ja mured!

Tänasin jumalat, et ma pole facebookis enam eriti aktiivne, ega ole enam eriti oma andmeid, ega ka pilte seal jaganud.

Ja tagantjärele mõeldes on üpriski irooniline, et ta meile väitis, et keegi on TEMA beebist pilte varastanud…

Kuna ma jäin selle teema avastamisega üsnagi hilja peale, siis ei jõudnud ma enam kommentaare täielikult järgi lugeda (1 017 kommentaari), aga nii palju kui ma aru sain, siis too ”EMME” oli kõik välja mõelnud. Alates rasedusest, lõpetades oma uue 11.nädalase raseduse ja eelneva lapse kaotusega. Lisaks on tal peale selle konto veel oma 8 kontot, erinevate nimedega. Ja kõige haigem on see, et mitte keegi ei osanud mitte midagi kahtlustadagi. See ema ei käitunud mitte kuidagimoodi kahtlaselt, ega jäänud silma. Kõik kontod tunduvad täiesti reaalsed.

Ta oli mitmeid meie grupi emmesid petnud. Oli end neile sõbrannaks sokutanud, nendega pilte ja isiklikku infot vahetanud. Ma ei taha teadagi mitu uut elu tal oma arvutisse salvestatud on.

Mul on tegelikult temast kahju. Ja ma olen isegi veidikene rõõmus, et tegelikult pole see beebi surnud… Kasvõi siis sel põhjusel, et teda pole päriselt olemas, aga nohjah.

Kuna ma ei taha end selle teemaga väga siduda, jätan nimed, pildid jms avaldamata. Lihtsalt tahtsin selle kirja panna, sest tean, et siin käib lugemas väga palju noori emasid, kes on ka paljudes erinevates gruppides, ja panna kõigile teile südametele, et ärge usaldage inimesi, keda interneits kohtate!

Comments

comments

85 thoughts on “Kui juhtub see mida ei oskaks eluski ette kujutada, ehk kuidas üks väike beebigrupp ribadeks kiskuda

 1. TÄIESTI USKUMATU!!! Ma olin nutma purskemise äärel ja teine inimene teeb lihtsalt NALJA?!?!? Oma elu “huvitavamaks”?! Absurdne !

 2. tahaks kohe selle inimese nime teada, et sellisest hoiduda oma grupis. Uskumatu milliseid inimesi olemas ikka

 3. Meil oli see sama tegelane ka veebruaribeebide grupis. On ikka mõnele inimesele fantaasiat ja mõistust (või siis mitte?) jagatud. Väga alatu ja haige ikka nii käituda. Selline tuleks kinni ära panna.

 4. Mina tahaks ka nime teada. Äkki on meie grupis ka :( Enam ei julgegi midagi postitada!

  • Kuna ma ei tea neid teisi kasutajaid tal, siis kahjuks ma ei oska aidata. Paljud kontod pandi tal kinni ka juba… Aga asi pidi varsti nkn suure kella külge minema. Senikaua soovitan lihtsalt seda posti jagada ja silmad lahti hoida.

 5. Olen oma elus kokku puutunud naisega, kes mõtles ka välja erinevaid uskumatuid lugusid (küll see, et üks päev sureb ta mees, teisel päeval katkeb rasedus, kolmandal on tal a’la põlveopp, neljandal tutvub uue elu armastusega ja viiendal juba abiellub), aga lõpuks tuli välja, et tal on vaimne tasakaalutus (ei tea täpset terminit) ning ta ise usub seda kõike mis räägib.
  Ei tea küll selle inimese tausta, aga väga nõme on, kui terve inimene niimoodi käitub. Mäletan, kuidas pillisin nagu titt, kui see inimene oma mehe surmast teatas. :(

  • Jube, loodan, et sellised saavad abi, enne, kui kellelegi päriselt liiga teevad. Pärast varastavad kellegi lapse, uskudes, et see on tema oma vms. Õh, ei taha mõeldagi.

 6. Appikene, ma olen lihtsalt nii hämmingus! :O
  Ma siin loen ja juba täiega pillin ja loen edasi ja tuleb välja, et keegi on lihtsalt sellise kohutavalt haige jutu välja mõelnud. :S :O

  • Lugesin ka kogu seda lugu siin.Emotsioonid matsid mu enda alla.Pisarad silmas,lugesin edasi.Ja siis tuli selline uudis.Et mingi inimene on selle kõik välja mõelnud,mingitel väga segastel ja arusaamatutel põhjustel……Sõnad said otsa,sellist inimese jaoks pole väljendit,kui sellist,välja mõeldud.Aga.tegelikult võik ikka teada,mis nime all ta grupis seda pettust tegi.,,,ehk siingi praegu veel vale nime all nutab kaasa jne……Sellisele inimesele tahaks väga haiget teha.Üksikule saarele viia……ma ei tea……Sellised ideed ja mõtted tulevad väga haigete inimeste peast.Eks saatus annab talle oma ja talle väärilise mõõdupuuga. :( Ma ei ütle enam midagi,sest mul pole sõnu,millega midagi öelda…….Ja tahtmatult sähvatas peas,et kogu see jutt siin võib olla üks suur väljamõeldis…..Nagu öeldud,ära usu(usalda) internetis mitte kedagi ja mitte midagi,

  • Selgus praegu,et see inimene ongi reaalselt olemas.Ta on tugeva vaimupuudega inimene.Mu üks lähedane inimene teab teda,nad elavad ühes kandis.Mu lähedane inimene kinnitas,et see Aet on sellisteks asjadeks võimeline küll. Lihtsalt kohutav. :(

 7. Minul oli suht õõvastav lugeda seda adminni teksti: ” Nüüd peame kahjuks koos teatama veel ühe halva uudise…..” No jeerum küll, see, et beebit polnud olemas ja et tegelikult ta ei saanud surma on ju ometigi hea uudis!

  • Halb uudis oli pigem see, et oktoobtribeebide seas oli pettur, kes sai palju isiklikku infot ja beebide pilte! Halb uudis oli see, et paljud nutsid päevi ja öid selle vaese lapse pärast, sõitsid eri kohtadest kokku, et teda leinata ja mälestada! Ärge vaadake asja ainult ühe nurga alt!

 8. Neid juhtumeid on pea igas kommuunis olnud, mis internetis leida ja suuremad on. Kas just nii jõhkraid, aga selliseid pettureid küll, kes esinevad kellegi teisena.

 9. nt Mai beebide grupis oli ta ka.. Aet Vilu nime alll .Üpris kiirelt ampsati läbi et ta mingi pettur.. eks sel põhjusel muidugi ka, et see nimi juba tuttav paljudele ja sp tuli ka uusi kasutajanimesid välja mõelda ju…

 10. Olen ise oktoobirkate grupis . Aga huvitav et ma pole seda satnudud seal lugema :D aga alles hiljuti avastasin teema alles. ja saanud aru et kes ja kus :D
  Aga nüüd sain aru teemast! Uskumatu milliseid inimesi on olemas. Vahest mõtlen et sihukesed inimesed tuleks 4 -ja valget värvi seintega tuppa panna. Need ei ole normaalsed. ( on olemas inimesed kes vajavad tähelepanu , kes otsivad kaastunned,) aga see on ikka üle mõistuse! Loodan et enam sihukesi asju ei juhtu .

 11. See koletu kohutav inimene lisab kõiki enda sõbralisti ja imeb ennast kõikidesse FB gruppidesse.
  Jälestusväärne, ausalt

 12. Vabandage, aga ma ei saa aru, mis vajadus on teil jagada oma beebide pilte sotsiaalmeedias, eriti gruppides? Oma profiilil jagamine on veel enamvähem arusaadav, sest siis tead täpselt, kes neid pilte näevad, aga mingis grupis? Pildid on siiski üsna isiklik asi ja mina küll ei tahaks, et minu ema minu beebipilte kuhugi sotsiaalmeediasse postitaks. Ärge mind nüüd ära sööge arvamuse avaldamise pärast.

 13. Selge mõistus sellest loomulikult aru ei saa, kuid võib-olla on tegemist vaimselt haige inimesega? Selles mõttes, et kui neiu ajaviiteks lihtsalt mingit “nalja” tegi, siis on kogu see pahameel täiesti mõistetav. Samas, kui ta on vaimselt haige, siis hukkamõistul ei ole mingit mõtet, inimene vajab profesionaalset abi.

  • Vaadake ta FB kontot ja saate kohe aru,et ta ei ole vaimselt terve inimene. :(

 14. Vot täpselt selliste asjade pärast ei lisa mina oma lapsest kuhugi pilte. Paljud on mu üle naernud, kui ma olen küsinud, et kas ei kardeta, et keegi võib lapse pildiga miskit ette võtta… Tegelikult on asi naljast kaugel. Siin ilmas on palju probleemseid inimesi ja enamasti ei paista nad teiste seast kuidagi eriliselt välja..

 15. Ma mäletan ka kuidas mingis grupis oli tsikk, kes mõtles raseduse välja ja siis äkki sai kaksikud, kellest üks suri. Suht kiirelt selgitati välja, et pole ta ei rase ja veel vähem on tal kaksikud. Mul oli tolle tsikiga päris mitu ühist tuttavat, kõik väitsid, et veits põrunud. Ma ei saa senimaani aru, MIS paneb inimese niimoodi luuletama ja rasedate naiste emotsioonidega mängima… Vastik!

 16. Loen seda postitust ja oksemaik tuleb suhu milline ebard on siia maailma sündinud, et lihtlabaselt mustata inimest, kes reaalselt ka eksisteerib. Ja teie nn” muster emad ” tänitate kaasa. Kas siin sopa loopimise asemel te ei peaks oma beebisi kasvatama. Või noh ega seda ju ei saagi teha, teiste elude elamise kõrvalt.
  Igal oinal on oma mihklipäev ja nagu õeldakse ka karma teeb oma töö! Loo autor on patoloogiline valetaja.. ja ma reaalselt kontrolliks ennem selle inimese vaimset tervist.

  Minul on privileeg seda inimest reaalselt tunda. Enam siiramat inimest kui see naine – ei ole mina oma elus kohanud. Ja sellel hetkel kui see naine oli ema – oli ta kindlasti üks siiramaid emasi,kes oma last väga armastas,kuni lõpuni.
  Aga mida teiesugused teavad siirusest,kui usute iga soppa mis interneti paisatakse.
  Loodan,et loo autor saab ka oma karistuse ja ootan põnevusega kas ta ka sellest teema teeb.

  • Aga ehk sa oleksid siis nii hea, ja kirjutaksid mulle oma nime alt postkasti? Kui see peaks nii tõeline inimene olema, tõestage ära ja ma aitan ise tema nime puhtaks pesta!

  • Sa tahad,et mina ütleks sulle oma nime..samas kui ka kõik sinu postitused oma anonüümsed.
   See inimene tõestab,et ta on olemas ja sellel päeval,kui mõistertakse kedagi hukka – olen mina kohal ja tahan näha mis näoga sa seal kõigi ees seisad.
   Sinu abi ei taha keegi – selle jaoks ongi meil riigis Eesti Politsei. Mitte sina,kes sa enda meelest korda majja lööd.

  • Esiteks, ma pole enam ammu anonüümne. Ja teiseks, mina pole ühtegi nime vms avaldanud, edastasin ainult seda mida mulle öeldi. Just sel samal põhjusel, et keegi ei saaks mind laimus süüdistada. Kui see jutt pole tõsi, miks too naine siis ei tõestanud midagi või ei öelnud enda kaitseks sõnagi? Kuidas ta selgitab neid fakte mis välja on tulnud?

  • Mis on tõsi su meelest ? Kas sa ise ei saa aru,et sa oled idioot? Lapsepõlves mängiti sellist mängu nagu katkine telefon. Annad selle lapsepõlve mängu edasi küll. Keegi kuskil räägib sulle ja sa paned pool teksti juurde.
   Naine või asi sa oled!
   Ja huvitav on see,et käidud politseis ja mitte ühtegi süüdistust pole 40 aastase naise kohta,kes väidetavalt valetab! Vanuse oled juba valesti kirjutanud.
   Selle asemel,et paska keerutada – müü oma imetamise rinnahoidjaid edasi facebooki seinal ja ole vait.

   Õnneks on ka sinu muinasjutust siin lehel,mis sa ilmselt lastele igapäev ette loed ära salvestatud.
   Nagu ma ütlesin KARMA teeb oma töö ;)

  • Joppenpuhh, ma räägin sulle ju ilusti, et ma edastasin ainult seda mis mulle öeldi, et ka teised oleksid ettevaatlikud!

  • Ma ei saagi aru sellest,kes sina oled – et seda kuulutad? Maailmaparandaja või asi.
   Nüüd tuleb välja,et sulle VALETATI! AGA NOH sa tundud üsna naiivne olema..
   Tõesti selle asemel et tühjast tähjast blogi kirjutada – kasvata oma last!

  • Kuule Kakukull, mida sa tuled õiendama siia?
   Eestis on sõnavabadus, Lipsuke rääkis oma loo ära, mis tema asjast arvab jne. See on lubatud, ta ei sõimanud, ei mõistsnud hukka. Rahune maha, mida sa tõukad siin? Kui sa nii väga oleksid hea inimene, tee suu lahti ja räägi asi ausalt, mitte ära keeruta nagu kass ümber palava pudru.

  • Naine kes kaotab lapse ei lähe kohe Hispaaniasse ja ei postita näpud püsti pilte…

  • Ja pärast veel tuleb välja et polegi tema pildil. Tead, ma ei saa enam ise ka aru sellest teemast ja parem olen vait. Point on see, et tahtsin juhtida tähelepanu sellele, et ei maksa igaühte usaldada ja kuna nimed jms info on peidetud, pole ka minul süüd.

  • SInu asi on kuskohas keegi pealae lähedase surma viibib? Sul pidid olema konkreetsed faktid..

   Ja kas mitte sind ei visatud ka kuskilt grupist välja… mhmm mis sa korda saatsidki..tahad sellest rääkida?

   Räägi sina oma faktidest.. väited,et asi on politseis – on puhta bullshit! Ja sina toodadki seda sitta.
   Ole jah parem vait !

  • Rahune palun maha. Mina ei tooda midagi. Ja kuskilt välja pole mind ka visatud, lahkusin ise. Lahkusin, sest osadele ei sobinud üks teema mida blogis lahkasin, ja mille kohta enda arvamust avaldasin. Ise loobid ka siin vigaseid fakte.

  • Piret või Egne või kuidas sa soovid, et sind kutsume?
   Kahjuks on ka minul au sind tunda juba sellest ajast, kui hakkasid beebigruppides soga välja ajama…..No ei sa ei ole normaalne, siiras või midagi sellist- sa oled valetaja, ebastabiilne, varas….tahad veel sõnu juurde saada????
   Mine ravile, saad ehk veel abi, kuigi ma seda ei usu.

 17. Fb-s on enneaegsete laste grupp, kus väga paljud emad koos, oma murede ja rõõmudega, millest esimest on palju rohkem – ilmselt sama inimene sai kuidagi ka selle grupi liikmeks läbi vale- kirjutas ka seal oma olematust enneaegsest lapsest… Nõme on see, et seal on palju erinevat tervislikke andmeid jmt, mida ehk “udu” ajamiseks mujal ära saab kasutafa. õnneks kaua ta seal olla ei saanud

 18. kui vastab tõele, et on nii, nagu siin kirjas on olnud, et tegemist on vaimselt haige inimesega, siis mida siin kommentaariumis nimesid pakkuda ja sõimelda, ma ei saa aru? miks peaks keegi nii tegema? ei peakski, järelikult – inimene on haige, vajab ravi, mitte klatšimist. mitte teemaalgataja, aga teise kommenteerijate pihta seda siis. pole ju vaja seda, et pool Eestit on mainitud nime fb-s ja kümme tükki saadavad sõimukirja ka. kaebuse esitamiseks on vastavad asutused, kes peaksid aitama…

  • Väga tihti lihtsalt need vastavad asutused ei aita ega tegutse, siis ongi ainus võimalus ajada kõik tagajalgadele, et inimesed ise hakkaksid mõtlema ja tegutsema. Vaimne häire ei vabasta tagajärgedest, kui ta on haige, peab ta olema kinnises asutuses, mitte vabaduses, teiste elu häirimas ja terroriseerimas. Isikuandmete selline ärakasutamine ei ole normaalne. Kui keegi minu last nii enda pähe esitleks, siis mind üldse ei huvitaks, kui haige see inimene on või ei ole. Ja kui ta veel “haiguse” pärast karistamata jäetakse, mida üks ema siis tundma peaks?

  • Haigus jutumärkides tundub, nagu vaimuhaigus polekski haigus. = elad kuskil mitmekümne aasta taguses maailmas mõistmisega. Muuseas, kui seaduse järgi nüüd öelda, siis vaimne häire vabastab küll tagajärgedest :-) tegu on loomulikult kole ja õnnetu, vaieldamatult, aga lahendusi saab leida ka labaselt lahmimata (vt algne teavitav sissekanne ilma isikuandmeteta).

  • Samamoodi on ka pedofiila haigus, aga ometi neid inimesi karistatakse reaalse vangistusega, nende inimeste fotosid jagatakse avalikult, et inimesed teaksid neist eemale hoida. Miks ei tohi teha seda siis teiste haigete inimestega, kes meie lapsi kuidagimoodi ohustavad? Mis siin siis teistmoodi on?

  • Pedofiilia ei ole vaimuhaigus, kullakene :-) vaimuhaigus on nt skisofreenia, bipolaarsus – seisundid, mille puhul inimene ei saa ise oma tegusid vältida. Pedofiil saab nagu iga teine haigelt kiimas mees oma tungi teadlikult hambad ristis ära kannatada :-P

  • Ei tea, pedofiilia teema sai ülikoolis psühholoogiatundides ikka põhjalikult läbi lahatud ja õppejõu sõnul on küll pedofiilia haigus samamoodi nagu skisofreenia, kus inimene ei suuda oma tegusid kontrollida. Või siis valib lihtsalt üldjuhul selle võimaluse, et ta ei kontrolli oma tegusid, sest nii vahva on ju hiljem kohtus öelda, et sorry no, ma ju olen haige. Nii võiks igaüks kellegi maha lüüa ja hiljem hullukest teeselda. Minu arvamus siiski on ja jääb, et sellised inimesed peavad saama karistatud ja ühiskonnast ära isoleeritud, on nad siis haiged või ei. Kuritegu on kuritegu.

  • Aga seda tead, et isegi kui terve mõistusega inimene on midagi sellist teinud, siis sa ei tohi teda avalikult nimega mõrvariks või pedofiiliks kutsuda, sest kuni kohus vm vastav inst ei ole seda otsust teinud, seni on see ainult kahtlus. Mis siis, kui siin mainitud nimi ei olnud asjaga seotud? Siis on üks hädane hing lihtsalt ära rapitud netis. Sinu teooria järgi võiks siis meedia ka kuulujuttude alusel ’inimeste heaolu nimel’ haavatavate inimeste kohta lahmida? Ei või ju, peab olema kohtuotsus – nii on eetiline, muidu on laim
   Haavatavad e. Kelle nime ei nimetata – lapsed, haiged, totud.. Ega see et kirjutad hoiatuse soliidselt, nagu postitaja siin tegi, ei tähenda, et hoiatus ei mõjuks..

  • Ok, aga puhtalt pedofiil olemise pärast ka kellegi nime ja nägu ei tooda, vaid ikka siis kui pedofiil on sooritanud kuriteo ja selle eest süüdi mõistetud. See ei ole kindlasti vaimuhaigusmis kuritegu kergendaks, seaduse järgi, samas kui osad haigused ju on. Ja kindlasti ei tohi kirjutada netis, et mu naaber ants kask on vist minuarvates pedofiil. loomulikult ma olen nõus, et teatud häiretega inimesed kuuluvad kinnipidamisasutustesse, aga siin netis kellegi haige inimese nime veeretamine teda küll haiglasse ei vii, vaid on lihtsalt ebaeetiline, selles on point.

  • Aga politseisse jõuavad tihti sellised juhtumid just tänu inimeste tähelepanekutele. Keegi teatabki, kuidas tema naaber Ants Kask kutsus naabri last kommi lubades autosse ja kahtlustab nüüd, et äkki on pedofiil ja teatab sellest. Siis saab hakata politsei tegutsema. Ega politsei ei käi ju ukselt-uksele küsimas, et vabandage, ega Teie kurjategija ei ole. Väga paljude inimeste koletud teod ei tuleksi ilma tähelepanelikkude naabrite ja inimesteta üldse avalikkuse ette.
   Ebaeetiline või mitte, kusagilt peab asi algama, et see inimene/kurjategija viimaks sinna satuks, kuhu sellised kuuluvad.

  • jah, inimeste tähelepanek on kodanikukohustus ja sellest teadaadmine POLITSEILE ongi see, mida ma vastavate asutuste poole pöördumise all mõtlesin. ma olen ka igaks juhuks teatanud politseisse, kahtlustades laste väärkohtlemist. kommentaariumis avalikult name dropping – hoopis teine asi. ebaeetiline, ebaseaduslik jms.

  • Vahe pedofiilia ning muude vaimuhaigustega on see, et enamus vaimuhaigusi on ravile alluvad- st neil on olemas ravi ning kui patsient seda ravi jargib siis ei ole ta ohtlik ei endale ega kaaskondsetele. Pedofiilia puhul see ei kehti- teada ei ole ravimit, mis neid kontrolliks ja yhiskonnale ohtlikuks EI teeks.(teatavasti on katsetatud mitmeid asju, aga toelise lahenduseni ei ole joutud- olemas ju on kastreerimine, aga see on jalle inimoigustega vastuolus ning sellisel juhul on juba akt sooritatud) Samuti on pedofiil oma tegevuse hetkel taielikult teadlik, mida ta teeb. Naiteks skisofreenia korral ei ole inimene teadlik, et see mis ta teeb voib olla vale- st inimene sel hetkel on syydimatu. Olles ise bipolaarse hairega, siis kuigi bipolaarne haire loetakse nn lihtsate psyhiaatriliste haiguste hulka, siis sel hetkel kui peal on maniakaalne voi depressiivne hetk, siis inimene ise sellest aru ei saa- voi saab aga hiljem kui episood on loppenud. Kuigi sel hetkel voivad tihti tegevused ohtlikud olla nii iseendale kui teistele. St inimesel puudub arusaam, et see, mida ta teeb on vale. Mina olen naiteks maniakaalse episoodi ajal neli paeva magamata seisundis autoga soitnud- ma oleksin vvoinud ykskoik, millisel hetkel kellegi alla ajada voi onnetuse korraldada, aga ma ei saanud isegi aru, et vasinud olin- mul oli omast arust nii palju energiat ning ma siiralt uskusin, et ma ei ole vasinud. Iga teine sel hetkel tunnistaks asimuse tunnet- minul ju EI olnud tunnet- st ma ei olnud teadlik, mis toimus voi et see yldse voiks vale olla. Pedofiilia puhul inimene teab, et see mida ta teeb on vale. Samuti naiteks kleptomaania puhul- st on need kriminaalselt karistatavad. Ettekujutus nn teisest elust- inimesel ei ole toelist kontrolli- st ta siiral usubki, et see on tema elu. Saab selgushetkel aru, et elab vales, aga mingil pohjusel ei suuda seda lahti lasta. Yks on kui see nn teine elu on pahatahtlikult ise kontrollis olles tekitatud, teine lugu on siis kui ise sellesse ellu toepoolest usutakse. Aga meie lahkamine selle yle siin ei aita- see jaagu psyhhiaatritele- me ei tea tagamaid ja me ei oska neid otsida/hinnata (vabandan kui moni inimene siin toesti on psyhhiaater. Psyholoogia opingud labinud kommenteeriad selleks hindamiseks siiski ei sobi)

  • Väga hea ja asja paikapanev kommentaar! Aitäh :-) ja usun et see peaks küll siin lahmijatele ära selgitama, miks ei ole ilus siin haiget inimest klatšida..

 19. Ma kraaksun Sinuga siis Janeli – kui selleks õige aeg on!
  Ma võin ka sinu fb pildid seinalt võtta – teha konto ja esitleda end sinuna. Vaatame kui hea tunne on ;)

 20. Just ma saaks karistada.. ja täpselt nii on juhtunud ka selle naisega! Kasutatud on tema andmeid!
  Aga ikka sina nagu külamoor ikka …räägid faktidest, mida keegi linnapeal sulle rääkis. Samas ise sa nagu näind pole. Ma loodan,et seal Eesti Politseis saad sina ka oma koosa!

  • Räägime ikka sinust ka natuke – miks sind ikkagi grupist ära eemaldati. Tegid ju ikka hullu küsitluse kas peaksid lahkuma või ei? Ja kuna kõigil oli savi – siis korraldasid veel väikest viisi stseeni.

   Ja muidugi lapsed magavad… tundub et Blogi kirjutaja lapsed magavad koguaeg :D
   Teagi kohe millal selle mehe jaokski aega jääb…

  • Mida sina Gr*** minu mehe pärast muretsed. Mine laksuta oma feike ripsmeid parem enda omale.
   Ütlen viimast korda. Lahkusin ise. Ja läksin slp et osadele ei sobinud, et kopeerisin ilma loata grupist kommentaari. Kuigi nime juurde ei pannud. Sain veast aru ja lahkusin. Mingit draamat polnud.

 21. Kuulge teie selle naise suured söbrannad! Lõpetage see jura ajamine ünskord! Eesti on nii vâike ja köigil on tuttavad igal pool. Siin ei ole jutt ühe inimese külajutust vaid pâris paljude endise töökaaslaste, tuttavate, isegi Tallinna arstid ei tea mingist aprillis surnud lapsest midagi, ega söbrannast kes vâidetavalt sünnitusel surii! Selle inimese pilt lekkis internetti- mida ta ise teistega jagas ja tal on nii palju jultumust vâita, et see pole tema kui inimesed kes teda tunnevad, ütlevad, et! Te minge ravile köik koos , te valetajatest söbrannad ja see haige naine, ta aina valetab ja valetab ja te ei saa aru, et te kaitsete teda, aga ta on end oma valedega juba nii puntrasse räâkinud! Kahju töesti et ta otsest kahju peale emotsinaalse trauma 100le inimesele, ei pòhjustanud, sest keegi teda niisama ravile saata ei saa! Jumal hoidu, et se segane mônda last ei varasta, sest alles siis vôetakse midagi ette, kui alles midagi VÄGA tòsist juhtub!

  • Debiilik. Sa võid mind valetajaks kutsuda – aga selle naise südametunnistus on puhas.
   Aga väide nagu asi oleks POLITSEIS JUBA AMMU – on bullshit. Ilmselt oli aega seda magava lapse kõrvalt väga palju välja mõelda.

   Olen olnud kunagi natuke sarnases olukorras – kus kasutati minu pilti,kuid isikuandmeid väheke muudeti. LÄksin politseisse tegin avalduse ja sain teada,et mingi debiiilikust rase tahab oma meest kontrollida,ega see ometi teda ei peta.
   Probleem on pigem ikka teis ajuhälvikutes naistes,kellel ei olegi targemat teha kui teiste elusi elada ja pool juttu kokku keevitada.
   Asi on nii suur jah – mina võin seal kohtupingis tõtt rääkida mida olen näinud OMA siilmaga…
   Mis teil seal õelda oleks.. mitte muffigi… Sest teil on väited teiste suust.
   Minge pange lapsed nüüd magama….

  • Tead, vaata siis oma siilmadega seda lugu uuesti, ja saad aru, et mind ei saa te mitte milleski süüdistada!

  • Tere kõik see pere siin. Olen kõnesoleva naise hambaarst, ta oli ja on minu patsient ka praegu. Ma ei kavatse hakata kedagi kaitsma ega poriga loopima. Kõneall olev proua käis minu juures oma raseduse ajal hambaid ravimas. Mina võin väita kindlalt, et ta oli rase, samuti tean ma tema isikuandmeid, mil ta esitas oma isikut tõendava dokumendi kui ravile tuli. Mina ei tea tema edasist elulugu, aga ma arvan, et rasedus lõppes siiski lapse sünniga. Antud eelneva teksti kohta pani mind imestama lõik, et ” ükski Tallinna arst ei tea midagi lapsest ega seda, et ta oleks kuskil ravil olnud”. Mina samuti meedikuna tean, et haiglad ei anna oma patsientide kohta infot välja. Kui see tõesti nii oli, siis peaks hakkama kahtlema ka tervishoiusüsteemi kindluses.

  • Peab mainima, et olete oma nime valikul väga originaalne olnud ;) Proua ”hambaarst”. :D
   Ise ei pidanud patsiendi edasise käekäiguga kursis olema, kuidas te siis teate ja ilma nimesid nimetamata ära tundsite kellest väidetavalt jutt käib?

  • Hea teemaalgataja,

   Suur enamus igasuguseid gruppe ja kommuune internetis on seda teemat viimastel päevadel täis ja ka konkreetse nimega. Otsustasin sellepärast oma tegeliku nimega kommenteerida, et ei tahtnud kedagi kaitsta ega hukka mõista. Seadsin kahtluse alla ainult fakti, et meedikuna tean mismoodi raviasutused suhtuvad patsiendi info edastamisse kolmandatele isikutele. Lihtsalt soovitan, et ei maksa paisata kontrollimata infot avalikult internetti.

 22. Kuulge teadjad tsiaagamaarad..
  Esiteks ei ole keelatud loo avalikustamine kui puuduvad konkreetsed nimed ja andmed. Antudloos neid pole- seea pole kellegi pihta näpuga näidatud. Kas on loos mainitud ala Aita Leia Kuusepuu väitis ,et tal on laps Heli Kopter jne ???? Ei ole .. On ainult ” nimi ” ehk mitte midagi. Seega pole reaalselt siin tehtud ühtegi viga. Ehk siis võtkem ja võrrelgem seda mingi raamatuga kus peategelased on “välja mõeldud ” .
  Teiseks..Kas see lugu peab paika või mitte ,aga fakt on see,et see on ja jääb igatepidi eriti väärastunuks. Kuidas saab üks inimene mõelda välja sellist debiilsust ? Paneb inimesed muretsema,nutma ja kaasa tundma. Mul tekib küsimus ,et kas tõesti sellised psühhid saavad mõnu sellest ?
  Toon näiteid haiglase mõttemaailmaga inimese elust ! ( NB! Ei maini nimesid,aga kes tahab võib puudutatuna menti joosta ! )
  1 ) inimesel elu igav. Kellegiga läbi õieti ei käi..Mõtles endale välja süvaveeni tromboosi mis väidetavalt arsti vea tõttu läks liikuma ning seadis ohtu tema raseduse.
  2) Veel sündimata laps kelle elu on ohus eelneva haiguse tõttu ning ühtäkki isikul süda ka haige. PEab end kolm korda päevas süstima
  3) Lõpetas süstimise kuna rasedusega hakkas probleeme tekkima. Veri on nii vedel ,et ise ta sünnitada ei tohi, operatsioonibrigaad kohal ja tehakse keiser. Lapse ja tema elu ohus.
  Ometigi ei olnud mitte miski nii nagu isik väitis..Miks ta seda tegi ? Kui inimestega läbi ei saa sis on vja mõelda välja IDIOOTSUSI ,et end natukenegi tähelepanu keskpunktis hoida.
  Mõned kuud hiljem :
  1)Maovähk
  2)Jälle venioosne tromb(eluohtlik)
  3)Südamepuudulikus.
  Kui lõpuks kõik tema lollused läbi pureti saadi aru ,et inimesel on lihtsalt igav. Mis ta sellest siis sai ? Midagi..KARMA tuli külla ja maksis kätte…Kahjuks õnnetul kombel ja laste peal..
  Seega üldse kõikidele kes seda loevad võtke teadmiseks ,et iga halb mõtlemata teele saadetud sõna võib sulle millalgi kätte maksta. Kui ei kannata sina, siis kannatavad sinu pere/sugulased/lapsed. Igal asjal on oma aeg ja kui ükskord suurest murest tuleb meelde miks nii on siis on liiga hilja.
  Teema algatajatele – Tore ,et selle siia postitasid. Isegi kui antud lool ei pruugi olla tõsi sees siis on see siiski näide sellest kui palju on vaimselt ebastabiilseid inimesi maailmas. Ja need kes kommenteerivad ,et me võiksime tegeleda beebidega siis jätke meelde üks asi” BEEBID/LAPSED MAGAVAD KA ! “

 23. Wow, fantastic blog structure! Hоw long
  hɑve you been running a blog for? yοu maԀe running a blog lߋok easy.
  Tɦe full look of your web sitge іѕ magnificent, leet alоne the contеnt!

  Feeel free tօ visit my website :: ph and herpes

  • I have blogging since I was a teen. But this blog is 2,5 year old. Thank you. ;)

 24. Loen seda alles nüüd, aastal 2020?.
  Aga Aet see olla ei saa, kui tekst on tõesti copytud. Ta ei oska lihtsalt nii kirjutada. Kunagi väiksena mingil põhjusel suhtlesin temaga. 12-aastasena tundus olukord naljaks. Ta tekst on vigasem kui 7-aastasel. Googeldagr teda ka tema kasutajaid natuke ☺️ Veel imestan temast suur pettur saanud on, et paljud üldse teda kahtlustada oskavad? vanasti kujutas lihtsalt ette, et on kuulus laulja, kuid midagi pahatahtlikku aimata ei osanud. Siis tuli aastaid hiljem see Lea Liitma ahistamise jutt… Aga seal tema jutu järgi polnud see nii mustvalge.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.