Kui karma tuleb sind tagumikust hammustama

Mul on juba ammu olnud komme asju ette varuda, nii toidukraami kui ka näiteks lasteriideid. Lastele olen sügis-talve riided ja jalanõud ära ostnud kevadel-suvel, soodukate ajal. Ajapikku ikka hakkad aimu saama palju laps kasvab või mis suurust ta sel ajal kanda võiks. Või noh, vähemalt ma ARVASIN, et olen sellel alal juba vilunud mutt…

Kui ma täna hommikul kraadiklaasi vaatasin ja õues seda jäist tuult tundsin, sündis kiirelt otsus, et täna peavad nad selga ajama talvekombed. Aga ohhh üllatust, kui asjad kastidest välja koukisin ja lastel need selga ajada käskisin. Ühel ei mahu tagumik sisse, teisel on varrukad lühikesed. Super! Ega me just kuu aega tagasi talve tarbeks peaproovi ju ometi ei teinud, et vaadata kas kõik on ikka olemas ja selga mahtuvas suuruses…

Mul on konkreetne ahastus lihtsalt praegu, sest kui hooaja lõpus võid normaalse kombeka saada 50 kuni no max 70 euroga, siis hetkel tahaks ma vähe enekat teha, kui neid hindu vaadata. Sott-sott viiskümmend näkku, alla selle ei ole väga lootustki.

gif trippy chocolate weird wtf animated oh my god glitch broken gif urt GLIFTCH farx •

Samas ma vaatan, et nädala lõpus on juba nullis, järgmine nädal vapsee plussis ja siis niikuinii ma neid talvekombedega pori sisse ei saada ju. Eelmisel aastal kandsid nad neid talvekombesid ka umbes-täpselt 2x. Terve ülejäänud aja käisid oma Didri Boardmanidega, sest koguaeg oli lihtsalt nii rõve läga.

Ma pole väga nõus neile kasutatud räbalaid ka ostma kuskilt muksulast või jumal teab kust kohast. Iial ei tea kuidas need asjad hoitud ja pestud on. Mõni on ikka täielik naljanumber oma pakkumistega ka. Alles ükspäev nägin aukudega kombekat müügis, 35 euri. All oli kiri, et kombel on kerge kulimine, seega sobib lasteaeda trööpamiseks. Nagu halloo inimene! Ma ei tahaks tasuta ka sellist nartsu ja veel vähem paneks ma sellise asja lapsele selga lasteaeda.

Kas keegi suudab mulle üldse iial ära seletada järgneva loogika? ”Tänava” komplektiks ostetakse kallis, heade omadustega Didri aga lasteaeda ”trööpamiseks” võetakse valesti pestud, ”kerge kulumisega” (haaah!) nässakas, mis ei pea ei vett ega tuult. Lihtsalt, miks?

Lasteaeda ma just ostan neile korralikud vett- ja tuult pidavad asjad, et neil oleks kuiv, soe ja mõnus. Seal ei saa nad ju igal suvalisel hetkel tuppa tagasi minna, et oihh, mul läks püksiperse märjaks. Vahid ja külmetadki seal nii kaua kuni kõik tuppa lähevad. Ja kes siis süüdi on, kui laps haigeks jääb? Ikka õpetaja ju, sest issand, miks te ei vaata. Ausõna, anna abi.

Ühesõnaga, ma olen alati arvanud, et oiii kus ma olen ikka kaval oma ”ostan sooduka ajal asjad ette” käitumisega, aga nagu elul kombeks, tuli see mind nüüd tagumikust hammustama. Nüüd olen ma ise see mutt kes viimasel hetkel avastab, et lapsel ei ole midagi selga panna ja siis pool-paanikaga kühveldab omale ülehinnatud asju kokku. See vist ongi karma, sest varasemalt olen ma selliste ”viimse minuti shoppajate” üle nalja heitnud…

Karma Karmas A Bitch GIF by MOODMAN - Find & Share on GIPHY

Aga rääkige teie ka, kas ostate asju ette või jätate pigem viimasele minutile? Tänavale sotise Didriga ja lasteaeda nartsudes? :D

Comments

comments

18 thoughts on “Kui karma tuleb sind tagumikust hammustama

 1. Mina ei oska üldse seda hooaja lõpus järgmiseks hooajaks ostmist. Ma nii kõva selgeltnägija ei ole et teada mis õige suurusnumber olla võiks ja ehku peale ka osta ei taha et pärast müüa ja jebida.. Riietega veel enam-vähem isegi võib teada aga jalanumber kasvab küll nagu jumal juhatab ju.
  Ja siis ma tahan veel et kõik riided omavahel kokku sobiks ka niiet ma olen hooaja alguses epoodides refreshimas pmst et kohe õige värv ja mudel kätte saada kui müüki tuleb :D Muidu jään ilma. Praktiliselt kunagi soodukasse ei lähe need asjad mida ma tahtnud olen :D Ikka mõni muu värv mis eriti ei meeldinud.
  Teiselt ringilt osta ka ei julge sest tõesti, ei tea ju kuidas on hooldatud. Pigem müün ise hiljem korralikud asjad edasi.
  Samas last ei piitsuta ka et omgg see oli nii kallis pls seisa nagu vapper tinasõdur nüüd 😂 sellegipoolest on kõik õueriided täiesti normis seisukorras. Mängimiseks ja linnaskäimiseks on eraldi õueriided küll aga mõlemad on korralikust materjalist, ega ma ei taha et ta minuga koos bussi oodates ka külmetaks ju.

  • No meil õnneks see, et kui Annule väike, siis Madlile tulevikus äkki ikka sobib jne. :D
   Haha, see on jaa kohati nii naljakas kuidas mõni last keelab, et ära nüüd neid riideid jumala eest ära sitta vms. :D

 2. Natukene teemast välja, aga alati ootan/loodan, et kui kirjutad miskit, siis paned ka selle teemalise pildi. Näiteks, et kui lastele olidki riided väiksed, siis oleks olnud vahva näha, et kui väiksed need siis päriselt on :D
  Minu meelest pilt, kuidagi annab veel rohkem aimu, kuidas Te seal päriselt elate :D
  Alati ootan ja loodan su postituse lõpus, et on ehk pilt, aga ei 🥲
  Aga no arusaadav tegelt, et alati ei tulegi mõttesse, et oh teeks pilti 😄

  • Haaaah, selline ootus on tegelikult arusaadav jaa. Aga (sest mul on alati mingi AGA! :D) esiteks, mul pole telefoni kaamera nii hea kvaliteediga, et need pildid kannataks ilmavalgust ja teiseks ei kipu ma enam millegipärast laste pilte väga blogisse niisama panema (v.a fotograafi omad ja needki valikuliselt). See kas ja kui palju ma neid üldse edaspidi siin nö paljastada tahan, on tegelikult veel teema omaette… Hetkel olen isegi instas privaatse kontoga, lootuses, et siis on mul mingisugunegi ülevaade inimestest kes mu pilte näevad, aga reaalsus on niikuinii see, et kõik mis netti paned, on ka kõigile kättesaadav…

 3. Ma ka täielik ettemõtleja, aga pääääris kõike ikka ette ostma ka enam ei kipu. Poistega oli nii hea. Nende vanusevahe on umbes 2a ühe kuu erinevusega ning kasvavad suht sarnaselt. Noorem poiss küll veidi tempokamalt, aga päris paljas ikka kunagi pole, sest suuremast vennast on alati midagi võtta. Niiet peamine, et suuremale taipan õigel ajal midagi vaadata. Olgu see õige aeg siis kas soodukad või päris hooaja algus või ootamatu kasvuspurt. Kolmas on tüdruk. Talle ostsin kevadel ja suvel ka igast asju ette, arvestusega, et ehk kasvab umbes samas tempos nagu poisid. No.. Aasta on ära elanud ja näen, et tegelt ta veel üsna mannaterake ja ei ole samas tempos kasvanud. Aga no väga kaugele ette polegi ostnud. Või kui, siis ainult selliseid riideid, mis olenemata aastaajast nagunii kasutust leiavad. Kunagi vanimale lapsele ostsin mingi softshelli ette. Sai seda kanda üksikud korrad, sest kui suurus oli sealmaal, et oleks saanud kanda, siis oli talv ja mitte mingi plusskraaditalv….. Kevadel paar korda silkas sellega ringi, sügiseks väike. Õueriided ikka maksavad meeletut raha…… Ma esimesel ostsin kunagi vist suht täishinnaga didriksoni talvekombe. Süda tilkus verd, aga no oli vaja ja siis polnd mingit asendust ka võtta. Lohutasin end mõttega, et oh, kannab väikevenna ja läheb veel järelturulgi müüki. Väikevenna kannab kahjuks juba veidi auklikku kombet, mis on ikka täielik pettumus. Kuidas nii ruttu on ära kulunud? Sisesäärte õmbluskohad või misiganes kohad seal üksteise vastu hõõrduvad… väiksed augud sees. teine kombe, mis sedasi auklikuks kulub, kuigi muu seisukord on jumala ok. Krt. Aga noh.. trööpavad siis täie raha eest…..
  Loogikast et lasteaeda suva kalts selga aga linnariieteks uhked ja kallid rõivad, ka aru ei saa. Sügisel lastevanemate koosolekul tuli jutuks see kuivatuskapp, kas ja mis riideid seal kuivatada tohib jne. Siis juhataja ise ütles, et ei maksa lastele nii uhkeid ja korralikke riideid osta. Mismõttes?? Ise tahavad, et oleks ilmastikukindlad riided mistahes ilmadeks ja et vajadusel 2x päevas neis õues aega veeta. Lausa karjub ju kvaliteetsete riiete järele. Päris kõike uuena osta ikka ei jaksa, niiet kui järelturul midagi sobivat ja korralikku liigub, siis läheb loosi.
  Ma olen Tartu Põnnilt Põnnile poes suht pettunud. Seal on mingi selline valgus, milles alati ei märka nii hästi asjade seisukorda. Vaatan, tundub täitsa tiptop korralik asi, ostan ära, päevavalguses aga hoopis teine tera. Ma kahel korral seal suht üle maksnud mingite hädapärast asjade eest, mis poes tundusid seda raha väärt. Õiendama ka pole viitsinud minna. Lihtsalt enam ei kipu sinna minemagi.

 4. Ei ole kogu 7 aastat asju ette ostnud. Mulle sattus kiire kasvamisega lapsuke ja seega ennustamine ei päde. Kui laps ikka üle10cm aastaga kasvab siis ei ole minu võimuses ette teada, kas jätkab samas rütmis või tuleb lõpuks see “platoo” mida kõik mulle viimased 6 aastat lubavad. Kohe pidavat tulema….
  Õueriietega pooldan sama teemat, et õues/lasteaias/kelgumäel müttamiseks ikka korralikud riided ja linnas niisama kulgemiseks midagi kergemat või vähem “funktsionaalset”. Ja kuna viimastel aastatel on talvekülmade ja lumega just nii nagu on siis ka seepärast ei näe ette ostmisel põhjust. Kui kogu hooaja jooksul on maksimaalselt 5 päeva, mil k/s riietest väheseks jääb siis panebki pigem jope alla pusa ja ülejärgmisel päeval kui taas soojemaks läheb, jätkab vanamoodi. Eelmisel aastal ostsin oktoobris lapsele head talvesaapad, jalga ei saanud kordagi, 60€ “hästi kulutatud”.
  Poed ja netipoed on olemas, “eelmise hooaja” riiete ostmist probleemiks ei pea ja seega päris vaeseks ei jää. ;)

  • Hahaha, jaaa, saapad! Ma ostsin ka eelmisel aastal neile spets talvesaapad, vilkuvad ja puha. Jalga läksid need neil max 3x, sest esiteks ei olnud sellist ilmagi ja teiseks avastan Annu, et need hõõruvad ja tema küll nii lollakaid saapaid jalga ei pane. :D

 5. Kõik asjad oma 1.5 aastasele järelturult ostnud. Mõnikord isegi siltidega alles. Sügisel sain talle 1 hooaja kantud Giraffe talvekombeka 8 euroga. Kätte sain oli see nagu tutikas! Jumala rahul. Minupoolest või rulligu ennast mudas sellega, kahju ka ei hakka. Never ei maksa ma mingi 50 eurot kombeka eest mida ei lubaks siis õues äragi määrida.

 6. Oh mina tegin küll 2 kuud enne talvekombe peaproovi, aga oh imet kui nädal aega tagasi see lapsele enam selga ei läinud.
  Ostsin siis kiiresti uue kombe, selle “sotise” Didriksonsi ja saatsin ta rõõmsalt sellega lasteaeda. Pole kahju ka peaaasi, et lapsel soe, mõnus,kuiv.
  Mina üldse lapse riiete pärast ei põe. Ostan neid kandmiseks ja ei piira last nende kandmisega. Kui ma need selga panin, siis võib ta nendega hüpata porilombis, roomata mööda maad, mängida liivakastis jne. Kunagi pole ma öelnud, et ouu ära nende riietega küll nii tee :)
  Seega lasteaeda korralikud riided ja ei mingit koonerdamist :)

  • Jaaa, üldiselt sama. Talvekombega lihtsalt teadlikult mudasse ei saada ja eelistan pigem spets mudariideid, sest talvekad lihtsalt ei kannata seda igapäevast pesu välja. :D

 7. Üritan ette osta, aga see viimasel ajal ka enam eriti ei toimi. Lasteaeda/kooli peaaegu alati uued õueriided. Just sellel põhjusel, et seal peab olema ilmastikukindel ja kvaliteetne. Nn linna/poodi sobivad ka kasutatud, kuid korralikud asjad. Aga neid kasutatuid korralikke asju peab ikka tikutulega otsima ja kui hinda vaadata, siis nii mõnigi kord ( ok, ok enamus aega) on odavam osta uus ja korralik kui kasutatud, mis maksab vb ainult natukene vähem. Lisaks olen väga valiv, seega ei saa ma pea kunagi osta mitut asja ühelt inimeselt, sest seal lihtsalt pole selliseid mitu. Ja siis tuleb juba mõelda postikulule, et kas üldse tasub. Ja sügisel just rõõmustasin ka, et siseriided, talveriided on olemas. Ja siis avastasin, et tüdruk (6.a) on põhimõtteliselt jälle pooltest asjadest väljakasvanud :S. 13 a poja jalatsitest ma üldse ei räägi. Alles oli 40, nüüd 43, loodetavasti ei kasva jälle üleöö veel suuremaks. Uhh

  • Jaaa, mul oli ka sügisel sama keiss kusjuures. Septembri alguses vaatasin, et kõik on timm riiete osas. Olin suve jooksul juba vaikselt lasteaia jaoks riideid ette ostnud. Septembri keskpaigaks aga sain aru, et ühest numbrist on nad välja juba kasvanud, teist numbrit oli aga liiga vähe ette ostetud ja pooli asju, mida nad eelmisel aastal lasteaias kanda eelistasid (Annu käis ntk vaid lv kleitidega), nad sel aastal enam kanda ei taha (nüüd ainult pluus + retuusid) või on õpetajate soovi(tused) riietuse osas muutunud…

 8. Interneti kaudu enam ei osta, päris palju olen nartse saanud. Käin kirbukatel, sealt olen leidnud, kuigi alati oht, et ei tea kuidas pestud.
  Kombeka kasutusiga on lühem, käed-jalad kasvavad kiiremini. Kui osta komplekt, siis saab järgmine hooaeg nt jopele vaid uued püksid lisada. Või vastupidi, plusskraadidega õhem jope talvepükstele.

  • Üldiselt olen komplekti osas nõus ja kõik muud võimalikud hooaja riided neil püksid+jope ongi, sest tõesti on jube hea asju nõnda kombineerida. Aga talvekate puhul olen siiani siiski eelistanud kombekaid, sest neid on esiteks kergem selga saada ja teiseks lumi ei pääse kuskile vahele. Samas, nüüd ei ole meil enam ju nii lumiseid talvesid ka olnud nkn…

  • Ooo, see küll hea leht! Jonathani meil vist varem ei ole olnud aga näitajad on head ja olen varem ka kuulnud, et pidi hea firma olema. Aitäh!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.