Kui kauaaegne unistus saab täide viidud

Nagu nii mõnedki eelmise postituse järgi ära arvata oskasid, siis jah, ma sain täna oma kauaihaldatud peegelkaamera. Ja oi, küll ma olen õnnelik! Ma ei jõua ära oodata, millal ma nüüd terveks saan, et saaks õue klõpsima minna. Kuigi praeguse vihma ja jääga pole see vist just kõige arukam idee. Uus kaamera ja kõik muud jutud, eksole… Niigi käisin täna rämedalt käpla, kui hommikul pakil järgi käisin. Jumal tänatud, et päris kõhuli ei kukkunud… Ilma käruta on ikka jube ohtlik liigelda.

Igatahes, valituks osutus Nikon D5200. Seda siis sellepärast, et ma olen nikoni usku ja selle kaamera hind oli suht-koht piir, mida hetkel kulutada raatsisin/sain. Ja algajale ei olegi vaja kõige uuemat ja kallimat mudelit ju. Ma usun, et tegin hea valiku.
D5200’l oli D3200 ees (mida ma ka alguses vaatasin) eeliseks näiteks välja pööratav ekraan (+ muud näidud ka paremad), mida pidin tähtsaks. Teadu pärast olen ma ju jupats, ja kindlasti tuleb see omadus mulle kasuks, kui on vaja midagi kõrgemalt pildistada.
Lisaks ei meeldi mulle need puutetundlikud ekraanid, mis nüüd juba kallimatel mudelitel on…

Esimesed klõpsud on igatahes nüüd selle aparaadiga mul tehtud ja proovisin neid nii lightroomis, kui ka picmonkey’is veidi parandada (loomad picmonkey’s, ülejäänud lightroom), aga jaaaamh. Õppimist mul ikka jagub.
Kuigi ma kardan, et ehk oligi sel kommenteerijal õigus, kes ütles, et mul lihtsalt polegi sellise asja peale silma? Mina vaatan näiteks osasid oma tänaseid pilte ja ei saagi nagu aru, et seal midagi nii valesti oleks. Vaatan ja mõtlen, et olen jumala rahul… Kuigi veidi kogenum silm märkab seal ilmselt 10494 asja, mida saaks paremini teha. Aga kui ma ei saa oma vigadest arugi, kuidas ma siis õpin?

Praegu mõtlen, et oleks vaid olemas selline koht/grupp, kuhu julgeks oma pilte muudkui üles laduda, ning siis kriitikat, soovitusi ja näpunäiteid oodata…
Üks hobifotograafide oma facebookis küll on, aga sinna postitatakse ikka suht professionaalseid pilte, seega sinna ma oma algeliste käkkidega küll ronida ei julge. :D

Pean ilmselt kõrvale heitma mõtte, et ’issandjajumal, mida teised küll arvavad – kas nende arust on need okei’d pildid, või täitsa kräpp?’, ning keskenduma sellele kas ja mis ja kuidas mulle endale meeldib. Aga muidugi ootan ka teie tagasisidet, sest ehk ma tõesti muidu ei oskagi selles valdkonnas edasi areneda…

Hetkel tundub, et ‘minu stiil’ on pigem selline tumedam, aga värviline. Ma vaatan, et paljud teised teevad väga heledaid pilte, või eelistavad sellist helget tooni… Mina olen vist vastand neile.

Tegelikult tunnen ma juba praegu puudust ühest objest, millel oleks tugevam ”udutatud tausta” efekt . Praegune on ikka vääääga lahja. Tõenäoliselt soetan endale järgmisena 35 mm f/1.8 objektiivi – kui ma kuskilt rahapuu leian muidugi. :D

See fotograafia on tegelikult needus. Sinna võib lõpmatuseni raha ”matta”. Ma hakkasin juba enne kaamera ostmist unistama, mida järgmisena tahaks… Lisavälku, pulti, et paremini perepilte teha ja üks lainurkobjektiiv kuluks mulle ka tulevikus marjaks ära, sest ma juba tean, et tahan maastikke pildistama hakata… Aga noh, mis ma siin ikka nii kole suurelt unistan. Saaks kõigepealt selle kaameragi selgeks ja siis hakkaks alles enda elu uuesti keeruliseks elama, eksole. :D

Tegelikult peaksin ma endale järgmisena hoopiski ühe põhjaliku algajate koolituse ostma. Ma loodan vaid, et need pole liiga tehnilised ja ‘kuivad’, sest siis ei saa ma küll mitte mõhkugi aru.

Britt tegi mõnda aega tagasi paar sellist mõnusat seletavat postitust, millest isegi mina aru sain. Ja kui aus olla, siis need postitused olidki üheks põhjuseks, miks ma uuesti peegelkaamera ostmisele tõsisemalt mõtlema hakkasin. Enne arvasin ma, et see fotograafia on ikka hullem raketiteadus ja minusugune loll maakas sellega nüüd küll hakkama ei saa… Aga need Briti seletused tegid asja nii lihtsaks ja kergesti mõistetavaks, et mul tekkis tahtmine proovida. Ehk ikka saan hakkama? Ehk see polegi ikka nii hull raketiteadus?

No ütleme nii, et kui ma kaamera esimest korda kätte võtsin ja uurima hakkasin mis nupp mida teeb, tahtsin küll alguses ahastusest nutta. Nii palju nuppe ja valikuid ja funktsioone ja mitte midagi ei saa aru. Kohe absoluutselt mitte midagi! Aga siis lugesin veidikene kasutusjuhendit, ning vaatasin erinevaid videoid ja ütleme nii, et mõned asjad on ikka selgemad küll… Pikk retk on veel ees, aga aega ju õppimiseks on. :)

Ja siit siis mõned mu tänased katsetused. Tahtsin alguses ka enne/pärast pildid võrdluseks lisada, aga siis vaatasin, et ‘enne’ piltidel on ikka liiga palju üleliigset kola ka peal, mida ma tervele Eestile näidata ei taha :D

Preili Sõnakuulmatus sõi oma õhtusööki. :D

DSC_0042 DSC_0049 DSC_0060Kuni mõtles, et ‘neeeh, I’m done‘…

Paar suvalist kõhuklõpsu, et te näeksite, kui tohutu ma olen… Kui see asi nii edasi läheb, siis paari nädala pärast hakkan ma kleite pluusidena kandma. Pluus, mida ma kandsin Annut sünnitama minnes, on mulle praegu juba väike… Ja mul on alles 21+3 nädalat! Pool teed on veel minna!

Ja ei, mu pluusil pole mingid rasvaplekid, vaid juustest tilkunud vesi.

DSC_0098 DSC_0090Ainuke pilt vist, kus Annu kaamerasse vaatas… Ega need jalad tal kunagi paigal ei püsi, seega pardon amigod, et ta näeb välja nagu merineitsi. Säriaega oleks pidandu muutma, aga ma pole veel vist päris täpselt aru saanud, kus see asub…

DSC_0111

Ja nüüd minu tänase päeva lemmikute juurde. Kui teised olid sellised suvalised klõpsud, mis pigem olid mulle endale erilised/nunnud (ja, et emme mul ikka näeks mis nägu me oleme – külla ta ju kuidagi meile ei jõua), siis nende alumiste piltidega olen ma küll praegu rahul. :)

Nublul oli nii magus uni.DSC_255

Olen kuulnud, et pickmonkey pidavat pildikvaliteedi ära sööma, aga kui aus olla, siis mina seda nagu ei näe praegu. Pigem tundub asi ju selles, et ühele pildile on rohkem valgust lisatud, kui teisele? Ülemine on pickmonkey, alumine lightroom.

DSC_00144 DSC_0024Must-valge Sämmy meeldib mulle endale neist kolmest kõige enam. DSC_001444”Kopp-kopp tita, mis teed seal?”

DSC_0082Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

50 thoughts on “Kui kauaaegne unistus saab täide viidud

 1. Napi kaamera seadeid, siis saad ka tavalise onjega uduse tausta. Mina sain omal iidsel canonil ja sonranna sai oma vanal nikonil uduse tausta.

 2. Tead, Lipsuke, ma olen tahtnud sind juba ammu kiita. Oled oma noorusele vaatamata hästi agar naine :) Et lisaks oma ühele lapsele ja kõhubeebile suudad veel nii palju muude asjadega tegeleda (loomad ja see, kuidas uute asjadega tegeled jne).

  Väga tubli oled :)

  • Ma vist ei oska komplimente vastu võtta, sest kohe tahaks vastu vaidlema hakata, ja öelda, et mida ma siis ikka nii palju teen? :D Aga suur aitäh sulle heade sõnade eest! :)

 3. Udust tausta saad jah päris palju ka praegu ise sättida, Britt kirjeldaski seda päris põhjalikult. Vaata uuesti üle :)
  Ja pult maksab minu teada kuskil kümne euro ringis ja see on väga mõnus asi, tasub osta!

  • See on sul küll väga hea mõte, lähen ja loengi need postitused uuesti kohe läbi. Aga see udune taust oleneb ikka suuresti objektiivist, mis sul kaameral ees on. Mul on f/3.5 ja see ei ole eriti udune kahjuks… :/

   Pult pole jah õnnejs eriti kallis ost, nagu ma aru sain. :)

  • F3,5 saad ka ilusti uduse tausta, f1,8 see lihtsalt vähe kergem :D võid proovida nt nii et pane mingi ese lauale/toolile/kuhuiganes ja jäta taustaga mitme meetrine vahe sisse ja pildista eset üsna lähedalt. Ava prioriteedis esialgu siis seda kõige lihtsam teha, nikonil peaks olema märgistus A kettal. Kui valgust väheks jääb ja säri pikaks venib, siis toeta kaamera kuhugile peale (statiivi asemel). Ja siis saad seda tooli nt taustale lähemale liigutada ja/või ise kaugemale liikuda ja näed hästi ära kuidas taust muutub. Ma ei tea kas sa midagi aru ka said mida ma seletada üritasin aga igatahes head katsetamist! :)

  • Sain-sain. Eks ma proovin jah. Aga minu põhiline ”mure” ongi ju selles, et ma pildistan pigem Annut, kui asju. Kui ma teeksin nt mingeid tootefotosid, siis annaks jah nõnda mängida, aga lapsega kahjuks nii vist ei saa. Aga seda sinu kirjeldatud olukorda tahaksin ma ka niikuinii katsetada, õpin kindlasti midagi ju juurde sellest proovimisest. Aitäh, et innustad! :)

 4. Praegu on ja veel suva klõpsud, aga ära muretse. Hiljemalt aastapärast on su pildid teinud drastilise hüppe paremuse pooole ja tunned kaamerat peaaegu sama hästi kui oma viit sõrme. Mul võttis aasta, et autimaadi pealt manuaalrežiimi peale minna, aga kõige kobedamad pildid tulid veel natuke hiljem ?

  • siis sa oled ju kohe eriti tubli! Kui sul vähegi rohkem aega on, siis nupud õpib kiiresti ära. Ja udust tausta saab isegi selle f/3.5’ga. Lihtsalt point on selles, et pildil olev asi on hästi sisse zoomitud ja taust kaugemal. Niiet täiesti võimalik ja kindlasti millalgi juhuslikult saad mõne pildigi sellise :)

 5. Mina olen Canoni “usku”. :D Oman Canon 1000D EOS kaamerat, millele lisaks soetasin Tamron 18-270 f3,5-6,3 objektiivi. Ja olen hetkel rahul. Kuigi tegelikult unistan täiega makroobjest. :D
  Olen ka päris algaja fotograafia maailmas. Kuid harjutamine teeb meistriks. Ma muudkui küsin nõu ja vaatan videosid ja loen. Vahel lähen täiega närvi ka, kui midagi välja ei tule. :D Aga nii see tarkus tuleb. :D

 6. Facebookis on selline grupp nagu HOBIFOTOGRAAFID!, soovitan liituda (kuigi tundub, et sa vist oled liige juba..), seal jagatakse küll kriitikaid ja igasuguseid näpunäiteid, mida soovid, ainult küsi. Jah, sa küll ütled, et ei julge jne, aga mis seal põdeda.. ma olen isegi sinna lisanud vahel harva, eks paneb mõtlema küll, mis asja ma seal kosserdan, kui ma osade liikmete pilte vaatan (lihtsalt niii võimsad), aga egas seal keegi ei pahanda ju. Lisaks.. on alati hullemaid :).

  • Seal ma juba olen jah. 95% piltidest on ikka seal väga ilusad, ja sellepärast nagu ei ole tekkinud tahtmist sinna oma käkke lisada. No pole veel olnudki ju käkke, mida lisada. :D

 7. Tegelen ka tasapisi fotograafiaga, kuid profiks ei pea end.
  Koera ja kassi piltide juures häirib, et põrandat on neil liiga palju ees. Ja koera seljataga pole ruumi, koer kuidagi väga pildi ülemises servas, ma oleks pigem ta pildi keskele sättinud vms. Ja taustad võiks ka udusemad olla :)
  Aga edu ja kindlat närvi! Ootan huviga uusi pilte :)

  • See oli taotuslik, et nendesse kohtadesse palju ruumi jäi… Ja udust tausta ma praegu väga selle kit objega ei saa. :D

 8. Kassiga pilt on väga udune. Mina oleksin teinud pilti lähemalt, sest häirima jääb taust. Kassi rohkem fookusesse võtnud ühesõnaga. Hetkel nagu lihtsalt põrandal lebavast kassist tehtud, mitte spetsjom kassist. Kuid meeldib, et oled teinud selle nö põrandalt..madalalt. :) mind huvitab ka fotograafia väga, kuid mees ei ole nõus kaamerat ostma, sest arvab, et hetke tahtmine vaid.

 9. Minu arvates on ned pildid 100% paremad,kui varasemad,mis blogis on. Tore on näha,et saad lõpuks lapsest ja loomadest ilusaid pilte teha ja on,mida nt välja kannatab printida ja raamida. Mine jah mingile kursusele ja tee see asi endale selgeks,sest kahju on ju kaamerat nii öelda raisku lasta ja mitte kõiki funktsioone mitte teada. Palju õnne igal juhul ja edu avastamisel.

 10. Arenguruumi on, aga algus on ju piltidega hea!
  Kas nüüd kaameraolemaolul teed mõne video ka lisaks piltidele? :)

  • Ma nägin jah seda, aga see on inglise keeles ja ma arvan, et ma pole nii heal tasemel, et kõigest aru saada. Hea, kui ma eestikeelsestki aru saaks. :D

 11. Olen ka üsna värske fotografiahuviline – jõuluvana tõi kaamera. :D Olen näppinud ja klõpsinud ning ise olen tulemusega PRAEGU rahul. Samas kui teiste pilte vaatan, siis läheb see rahulolu kohe üle, sest tegelikult on tulemus üsna suvaline saast. Olen ka fb hobifotograafide liiga ja kriitikat ei karda. Hakkan lähiajal sinna isegi rohkem pilte lisama ja võtan kõiki kommentaare täie tõsidusega, sest tahaks siiski häid pilte millalgi tegema hakata. :D
  Selle uduse tausta kohta tahtsin öelda (hobifotograafidest saadud õpetussõnad) – objektiiv pane kõige suurema suumi peale ja ava kõige lahtisemaks, siis on taust ka udune. Mul on kit-obje 18-55mm f 3,5-5,6 ja saab päris normaalse udutuse. Kuigi jah, millalgi tahan ise ka paremat objet, aga sellele veel niipea ei panusta. Jaa, kui tahad tausta uduseks, siis ikka ava lahti, objekt taustast kaugemale ja peaks ka esialgu asja ära ajama. :)
  Edu!

  • Ega ma ka kriitikat ei karda, aga tundub lihtsalt mõttetu mingeid käkke sinna näitamiseks praegu panna, kui ma isegi aru saan, et ma suudan ja saan paremaid asju ka teha. :D

   Kui ma mingit asja pildistaksin, siis vast saaksin jah seda udu tekitada, aga põhiliselt jääb siiski mu kaamera ette Annu. Ja praegu ma veel ei saa/oska seda tekitada, et tema oleks terav ja ülejäänud ”müra” udune. No ja sellest ma nagu puudust tunnengi. Tahaks, et laps oleks tähelepanu keskpunktis ja nt kaisukaru tagataustal, ei hüppaks nii hästi silma. Seda vast on lihtsam saavutada 1.8’sega. :D

 12. Tere!
  Olen ise ka otsapidi hobifotograaf ja tegelenud pildistamisega ikka juba palju aastaid. Ise olen piltidega teinekord juba päris rahul, kuid tean, et areneda on ikka veel paljupaljupalju. Vaatasin su pilte ning annan ka veel nõu, kuidas saada soovitud tulemusi. Kas kaameral oli kaasas 18-55mm objektiiv? See on enamasti vist kaasas kitina. Uduse tausta (peenem nimi on väiksem teravussügavus) saamiseks kasuta kindlasti obje pikemat otsa ehk siis 55mm ning siis nii lahtist ava kui saad (kahjuks vist jääb siis ta f5,6 peale). Aga kui pildistatava ja tausta vahe on piisavalt suur, siis jääb taust udune. Kasutan ka ise seda objektiivi päris tihti portreede tegemiseks (ehk siis pole raatsinud osta midagi uhkemat :D). Teiseks pildista kindlasti loomulikus valguses, oota päikselist päeva, fotoka küljes olev välk teeb kõik hirmsaks.
  Mina enamasti ei viitsi M reziimiga pildistada, pildistan Av-ga, Nikonil on see vist lihtsalt A. Ehk siis avaprioriteet, kus ava sätid ise paika ning kaamera paneb sobiliku säriaja. S ehk säriprioriteet on vastupidi, saad valida säriaega ja ava tuleb kaamera poolt.
  Muideks, kui oled inglisekeelega sina peal, siis Cherrys on praegu super pakkumine https://cherry.ee/fotograafia-veebikursus-shaw-academylt#show-tab1. Tegin selle ka huvipärast ise läbi ning kuigi arvasin, et tean enamvähem kõike, siis sain ikkagi uut infot :) Võid mulle ka kirjutada, kui soovid veel miskit teada kaamerast või pildistamisest :) Mul küll endal Canon aga põhimõte on ikka sama :) Edu pildistamisel!

  • Mul on jah see kõige tavalisem kit-obje. Nii saaks pildistada vaid siis, kui mul on mingi kindel idee, aga ma ju pigem klõpsingi niisama Annust pilte, kui ta millegiga tegeleb jne, mitte ei oota ideaalseid tingimusi. :D

 13. Kui saladus pole, siis kust sa soetasid selle ja mis hinnaga? Olen ise sama mudeli otsingul, aga otsin kasutatud kaamerat :)

 14. Nii minu tagasiside sulle tuleb nüüd pikk :)

  Kohe ütlen ära, et näen sinu stiili juba praegu ja see ei meeldi mulle. See on selline mittemidagi ütlev minujaoks. Ma neid pilte ei hakka üldse siin arutama, ilmselgelt on kaamera võõras ja need sellised huupi klõpsutud proovipildid. Mina olen inimene, kes ei oma head kaamerat ega tegele fotograafiaga, mul on annet palju antud, olen kunstiinimene, on silma ja oskan ka joonistada hästi näiteks, aga see ei köida mind absoluutselt. Ma ei viitsiks elusees osta nii kallist kaamerat ja siis veel seda õppima hakata jnejne.. Aga oma seebikarbi telefoniga olen võimeline heas valguses väga häid pilte tegema. Igatahes mu jutupoint on see, et ma tegelikult tulin sind kiitma. Sa oled väga asjalik ja väga tubli, et viitsid õppida ja mässata. Kui nii kindlalt edasi sammud oled varsti proff ja omanäoline fotograaf :) Mul endal on ka pisike tirts ja ma usun, et see hobi toob sinu ellu uut särtsu ja teeb sind veelgi õnnelikumaks. Minu kirg on näiteks muusika ja ma tegelen sellega lapse kõrvalt ja see on nii hea tunnne. Igatahes, tuult sulle tiiba ja kannatlikku meelt ka :) oled täitsa äge. Kui see tundus hull kriitika siis see ei ole. Kui ma tulen ja avan su blogi aasta pärast ja siin on samasugused pildid, siis ma kirjutan, et sa oled hale luuser ja andetu siga :D aga ma usun, et kui sa õpid ja vaeva näed ja ikka harjutad, siis on põhjust sind aina kiita ja kiita ja silm hakkab su piltidel lausa puhakama ka veel :)

 15. See kassipilt tundub jah, nagu poleks üldse fokusseeritud. Kuidas sa muidu pilti teed, kas vaatad ekraanist või sellest väikesest avast? Nt mul miskipärast sageli nii, et kui ekraanilt vaadates pilti teen, siis näitab küll teravalt, aga hiljem arvutis pilt on udune (ehk ei näe päris täpselt teravust, nagu sealt august vaadates).

  Ma ei tea, kuidas Nikoniga on, aga mu Canonil nt on selline režiim, nagu CA, kus saab reguleerida, kas taust jääb udusem või mitte üldse. Siis sain isegi KIT-objega uduse-tausta-pildid kätte :)

  Kit-objega on muidu jah see, et kui pildil on nt palju asju ja üksteisele lähedal(nt nagu kassipilt vms), siis ei jää üldse uduefektiga taust. Aga proovi õues portreepilte teha, peaks kohe parem olema :)

  • Pigem ikka vaatan läbi selle väikse pilu.
   Selle udususega pean jah katsetama veel, sest ma ei mõika hästi mis ja kuidas need asjad kõik koos töötama peaksid. :D
   Mul põhiliselt ju ongi vaja pildistada Annut ja toas, seega ei ole eriti võimalust siin sättida ja oodata. Ala kui ta joonistab rahulikult ühes toa nurgas (aga mänguasju on ümberringi palju), siis ma ei lähe ju neid asju sealt ära korjama, et pilti teha jne. Toas üldse veidi raskem selle kaadervärgiga. :D
   Tahaks jah juba õue proovima minna, loodetavasti hakkab mul varsti parem ja ilmad ka paranevad. :D

 16. Väga vahva! Head ja kvaliteetsed pildid õigustavad end peagi. Ma ise oman Canonit (meeldivad erksamad värvid). Ega muudmoodi suurt ei õpigi kui ainult läbi kogemuste. Praeguste piltidega võin sulle kohe öelda, et kaamera enda välguga midagi suurepärast oodata ei tasu. Kui iso läheb liiga kõrgeks, siis pigem oota päevast aega või tee kompromiss väiksema iso ja hilisema töötlusega.

 17. Kui tohib küsida siis, kust sa selle omale soetasid ja mis hind oli? :) Plaan omale ka soetada :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.