Kui keeruline saab olla ühe kodukindlustuse valik? Ikka päääääris keeruline!

Püha jumala ema, anna armu ja kannatust! Ma olen viimased kolm päeva veetnud erinevaid kodukindlustust pakkuvaid firmasid läbi kammides ja tingimusi lugedes, miljonile küsimusele vastates ja ise miljonit küsimust küsides, majast pilte tehes ja neid kümnesse erinevasse firmasse laiali saates. Ma olen end juba siniseks lugenud, aga eriti aru ma ikka mitte millestki ei saa. :D
Või noh, saan, aga sellest ma küll enam sotti ei saa milline oleks kõige mõttekam. Ühel on üks hea asi, teisel on teine asi, kolmandal aga pole üldse neid asju, mis on esimesel kahel, aga tal on hoopis mingi muu variant mis oleks hea, aga kuna tal pole neid eelnimetatud kahte asja, siis ei sobi. Jap, täpselt nii keeruline see kõik ongi.
Mul on juhe nii koos, et mul tuleb vist juba kõrvadest ka tossu.
Ja siis tahavad nad veel igasuguseid andmeid, mida ma ei tea ega oska kuskilt ka välja võluda. Hakka või valetama. :D Näiteks kust jumala pärast peaksin ma teadma millal see katus siia paigaldati, millal renoveeriti , kui vanad need ahjud on või millal ehitati puukuur. Ma isegi ei leia sellist kohta, kus oleks kirjas millal täpselt maja ehitatud on! :D
Suure ajude ragistamise peale suutsin vähemalt maja joonistelt ja teistelt 89332 leheküljelt välja lugeda, et saun-garaaz on kokku 41.9 ruutmeetrit. Vist. Püha. Jumal. :D
Nii palju olen endal selgeks teinud, et ERGO’t ma eriti ei usalda enam. Lugesin tagasisidet ja jäi mulje, et raha on nad väga meelsasti nõus vastu võtma, aga kui on vaja seda välja käia ja mingi kahju kinni maksta, võib kannataja kohtu teid käima jäädagi (samas, kindlasti on teised ka sellised). Ja vot selliseid lolli lihtinimese jaoks keerlusises kirjas kirjutatud auke ma üritangi vältida. Maksad end emaseks ja kui sul on lõpuks häda käes, siis viibutatakse näpuga lepingus mingile punktile, millest sa ööd ega mütsi jaga ja öeldakse aidaa. :D
Sisetunne kaldub mingil põhjusel if’i või swedbanga kindlustuse poole, aga ma isegi ei oska öelda miks.
Ma isegi ei ole 100% kindel mida ma lepingusse võtma peaksin. Kindlasti tahaks, et omavastutus oleks võimalikult väike ja olemas oleks kodu varale kindlustus, aga kui suure? 5 tuhat? 10 tuhat? Kas teha ka vastutuskindlustus? Kui suur? Mida veel silmas pidada?
Ühesõnaga, kui lapsed lõpuks magama lähevad ja vaikus majja tuleb, saan ehk uuesti rahus läbi vaadata tingimused, pakkumised ja välistused. Aga kindel on see, et 300-400 laks jälle. Niigi oli alles autokindlustus 200 (ja see oli veel kõige odavam). :D
Milline kindlustus teil on, ning kas olete tingimused ja välistused korralikult läbi lugenud? Soovitage mulle veel mõnda kohta, kust pakkumist küsida.
Edit: Praeguseks ongi veel kaalukausile jäänud if ja swed, sest teised on pmt keeldunud nii vana maja vähemalt taastamisväärtuseni kindlustamast. Keegi seletaks mulle ehk, miks?


 Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

21 thoughts on “Kui keeruline saab olla ühe kodukindlustuse valik? Ikka päääääris keeruline!

 1. Kui te ostsite maja pangalaenuga, peaks kindlustus juba olemas olema. Kui ei, siis jah keeruline, meil on seb oma, saime jumala ok pakkumise ☺️

 2. Kui endal on pakkumistes orienteerumine raske siis pöördu mõne kindlustusmaakleri poole. Annad teada mida oma pakkumisse soovid ning maakler paneb sinu jaoks kokku erinevate kindlustusfirmade pakkumised. Kindlasti annab ka vastused kõigile su küsimustele.

 3. Meie majal on PZU. Oli kõige odavam ja parim pakkumine meie jaoks tol hetkel. Ja oleme jäänud sinna. Tingimused on ka väga head. Nt kuna meil on puid palju maja ümber, siis nt kui puu majale kukub, hüvitatakse. Ühesõnaga loodusõnnetus. Ka äike ja veekahjud jne. Varastamise vastu oli vist ka. Ma peast ei teagi täpselt :D Kuna meil vana maja renoveerimine, siis olid ka seal mingid tingimused. Kuna alguses oli lihtsalt karp, siis maksin 13€ kuus. Hiljem, kui el.juhtmed vahetatud, siis teavitasin ja veidi tõsteti. Hetkel on vist 16€ ja kopikad peale. Aga ma peast ei teagi :) Eks igale ühele tehakse personaalne pakkumine :) Igatahes, soovitan :)

 4. Meil swedis maja ja vara kindlustatud, maksame alla 10 euro kuus. Maja on 70 aastat vana.
  Valisime swedi, sest seal olid vara puhul parimad tingimused ja omavastutus väike. Kogu tehnika on kindlustatud uueväärtuses.

 5. Meil on PZU kindlustus ja maksab 9 euri kuu. Pole üldse hingemattev summa ju. Tingimustest ma ei tea midagi, mees otsustas. Kogemused kindlustusjuhtumiga õnneks puuduvad. Olemas on kogemused Seesamis, ühe korra õnnetusjuhtumikindludtus ja teine kord kasko. Mõlemad maksti ilusti ilma mingite küsimustega välja

 6. Soovitan PZU kindlustust. Alles hiljuti oli juhus, kui naabrid tekitasid korraliku kahju meie varale. Eeldasin ka, et kindlasti nii lihtsalt see kindlustuse asi ei käi ja mingid x punktid lepingus sees, aga ei. Kogu kahjustada saanud vara hüvitati ning kiirelt. Suhtlus oli samuti väga kiire. Kuumakse on alla 10€ meil.

 7. Ma olen tähelepannud, et Eestis väga paljud maja omanikud unustavad kindlustada maja ka vandalismi kahjustuste eest, mis minu arust on lubamatu. Tänapäeval nii palju debiilikuid ringi liikumas.
  Edu otsustamisel!

 8. Lisa kodukindlustusse igal juhul ka koguvara kindlustus. Arvuti kukub maha, telekas saab vett, prillid lähevad katki jne, tuleb ette igasuguseid jamasid. Meie kindlustuses on sees ka keldris, autos olev vara ja koolis või naabritädil lõhutud aknaklaas jm Oluline on, et kindlustus hõlmaks ka minu poolt tehtud kahjusid naabritele (näiteks korteris uputan alumisi). Kindlasti tasub jälgida ka omavastutust, täna on see vist enamuses seltsides 200 eurot. Meil kindlustajaks Salva ja arvuti remondi kompensatsiooniga ei olnud mingeid muresid, lahendus väga kiire. Kindlustatud on 70 m2 korter ja aastamaks 100 eurot.

  • Jah, see ongi see kodu vara kindlustus, mida mainisin, et kindlasti peab olema. :)

 9. Meil ergoga 100% head kogemused. Kõik miljon kindlustust seal (auto, kasko, lapsed, mehe elu-ja õnnetusjuhtumi kindlusgus ja kodu kah takka tipuks).

  Lastega tasuks vaadata ka seda, et kui nad a’la naabri autole kriiud veavad või külas olles teleka klotsiga puruks viskavad siis kindlustus selle ka kinni maksaks.

 10. Anna siis teada millise valisid. Meil ka vaja teha aga ma pole veel jõudnud süveneda sellesse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.