Kui nöögid 1 euro pärast oma ajusid pool aastat, ehk minu Dysoni saaga Smartechiga

Mõned on siin küsinud, et kuidas mu Dysoni jamad siis lahenesid ja just ükspäev märkasin, et 14 nädalat tagasi on ka Liivi minult fb’s sama asja uurinud (sorri!)… Mul oli pikalt mingi kammajaa, et mul ei tulnud Lipsukese fb lehelt mitte ühtegi teadet! Ei kirjade kohta, ei kommentaaride kohta, mitte midagi. Ühesõnaga, vabandan kõigi ees, kes vastuseta jäänud on või said selle väga palju hiljem – ma lihtsalt ei näinud neid enne, kui ise midagi otsima läksin ja poolkogemata siis avastasin, et oii… Nüüd peaks asi igatahes korras olema, sest ma leidsin selle koha üles, kust mul linnuke puudu oli.

Aga räägin siis algusest. Märtsi kuus ostsin ma Smartech.ee lehelt Dyson v11 varstolmuimeja. Umbes täpselt kuu aega hiljem, aprillis läks tolmuimeja garantiiremonti, sest sisse lülitamise nupp ei funganud enam normaalselt. Kord hakkas nagu tööle, aga niipea, kui nupu lahti lasin ja uuesti vajutasin, enam tööe ei läinud. Muidu tundus kõik korras – ekraan töötas, aku laadis jne, aga miski justkui ei andnud vahepeal ühendust, või ma ei tea…

Igatahes, remondi ajaks lubati 1-8 nädalat, mis tundus juba siis täiesti absurdne, sest mul on kodus 2 tugeva tolmuallergiaga last ja kuidas ma peaksin siin kuni 2 kuud ilma korraliku tolmuimejata hakkama saama?! Neid see aga ei huvitanud ja mingist asendusest või toote ringi vahetamisest ei tahtnud nad kuuldagi.

Aeg-ajalt ikka uurisin ja kirjutasin neile, tuletasin end meelde. Aga alati oli sama jutt – ‘garantii remont on protsessis, anname teada, kui toode tagasi saabub’ või ‘uurime garantiid tegevalt firmalt ja anname teada’. Mingeid normaalseid, rahuldavaid vastuseid ma igatahes ei saanud, et mida või kui kaua nad veel seal teevad. Ja nõnda ma siis aina ootasin, nagu lollakas.

Lõpuks pöördusin ka tarbijakaitseametisse, sest no kaua võib, eksole, ja nemad ütlesid, et kuna tolmuimeja on tarbeese ning pikk remondiaeg tekitab mulle liigseid ebamugavusi (allergikust lapsed kannatavad), on mõistlik remondi aeg kuni 1 kuu. Smartech aga raius, et mõistlik aeg on KUNI KUUS KUUD!!! See olevat nende sõnul lausa seaduses kirjas ja kui tarbijakaitseamet mulle nii ütles, siis nad eksivad (eeeee, mida?)

See on ju täiesti absurdne! Ostan 600 eurise tolmuimeja, mis läheb esimese kuuga katki ja siis ootan pool aastat?! Ma pean tunnistama, et ma olin ikka päris marus juba vahepeal, sest ma ju nägin kuidas laste tervislik seisund iga päevaga aina hullemaks läks. Lõpuks lihtsalt ostsingi uue tolmuimeja, aga no see siiski ei olnud nii hea, kui too Dyson. Jumal tänatud, et siis oli suvi ja lapsed olid enamus ajast õues.

Juba siis, kui ma tolmuimeja ostsin, oli veidi naljakas seik. Nimelt oli neil lehel tarne valikute all ka tasuta kuller ja no kes see loll siis valib tasulise kulleri, kui kõrval on tasuta variant, eksole. Kinnitan tellimuse, maksan ära ja lähevad päevad mööda, mina ootan nagu kannatamatu 2-aastane oma uut mänguasja, aga mida pole, seda pole. Helistan siis, et noooo, kas tolmuimeja juba teele pandud või mida muneme. Ning siis alles avastati, et aaa, aga teil on ju valitud tasuta kuller, aga see on meil vaid Tallinna piires (selle kohta ei olnud märget! ise nad ka tunnistasid seda), saadame teile postiteenuse arve kohe juurde, et kui selle 4.50 ära kannate, paneme tolmuka teele. Ma olin samaaegselt max marus, sest ma ju ootasin seda pakki juba mitu päeva, aga samas ajas ikka naerma ka – ostad kuue saja eurose asja ja siis vennad küsivad sult 4.50 juurde asja eest mis oli tegelikult nende viga

12.juuli, kui tolmuimeja remonti saatmisest oli möödunud kolm kuud, edastasin neile tarbijakaitseameti lehe järgi valminud kaebuse, kus nõudsin raha tagasi. Peale seda oli neil aega 15 päeva mulle vastata või asja ise veel lahendada, aga seda nad otseselt ei teinud, seega andsin asja edasi tarbijavaidluste komisjoni.

Kuu hiljem, 13.augustil, kui ”remont” oli kestnud neli kuud, sain läbi ttja neilt vastuse, mis oli lihtsalt tragikoomiline:

Tarbija pöördus meie poole tootega, millel oli probleem, toode oli siis Dyson V11 Absolute tolmuimeja. Probleem seisnes selles, et „Sisse lülitamise nupp ei tööta. Displei töötab, aku laeb, jne, aga kui nuppu vajutada, ei juhtu midagi. Vahepeal korras nagu hakkas tööle, aga kui nupu lahti lasin ja uuesti vajutasin, enam ei hakkanud.“ Meie omakorda võtsime selle vastu, registreerisime ja siis saatsime selle garantii remonti hoolduskeskusesse, mis ei asu Eestis ja tarne sinna võtab omakorda aega.* Umbes kaks nädalat hiljem tarbija hakkas uurima, et kus Tema garantiisse toodud tolmuimeja on, uurisime muidugi järgi hoolduskeskuesest ja saime vastuse, et antud toode on veel töös ja läheb sellega aega, et võib olla oodatakse antud tootele varuosa vms. Edastasime ka vastuse tarbijale. Hiljem saime uuesti kirja tarbijalt (umbes kahe nädala pärast), et tarbija on juba võtnud ühendust tarbijakaitsega ja kui asjad ei hakka lähenema siis leiab ta paragraafid**. Kõikidele oma pöördumistele sai tarbija vastuse, me pole teda ignoreerinud.*** Selle ajavahemikul klient ka helistas mitu korda ja ähvardas, et pöördub meedia poole.****

Meie omalt poolt tegime kõike võimaliku, et antud toode saabuks kiiremas korras garantiikeskuesesse ja jõuaks meile tagasi. Antud toode asub veel garantii keskuses ja meie ise ootame ka seda tagasi.

Anname omalt poolt parima ja loodame, et antud garantii juhtub laheneb lähima kuu jooksul.

* Kas see hoolduskeskus asub neil keset India ookeani, kuhu tuleb tolmuimeja kohale toimetada merineitside ja delfiinidega? Või kuidas muidu on selline aeg seletatav.

** Lubasin neile edastada ttja poolt mulle saadetud paragraafid – need kus oli kirjas, et normaalne remondi aeg on 1 kuu.

*** Hmmmmm, kui ” asi on protsessis” on vastus, siis jah, ma sain 75% juhtudel selle ”vastuse”.

**** Ma ei tea nüüd kas mu alzheimer on juba niiiiii tõsised pöörded võtnud, et ma ise ka ei mäleta kellele ma helistan ja kuidas või mida ma räägin, aga reaalselt tunnistan ma, et helistasin neile garantii ajal ÜHE KORRA (sest ma vihkan võõraste inimestega telefonis rääkimist ja lükkan seda alati võimalusel edasi või saadan e-maili). Ma nüüd ei mäleta täpselt mida me selle kõne ajal rääkisime, aga see oli minu arvates peale seda, kui olin tolmuimejat oodanud juba kolm kuud, Annemaia allergia oli megalt välja löönud, mul oli kogu see pull kopa max ette visanud ning ma olin tõesti juba kuri, tüdinenud ja pettunud. Ma kohe kindlasti ei ähvardanud kedagi, mul pole nii palju munegi. Selle meedia asja võtsid nad ilmselt ühest e-mailist, kus küsisin, et kas ma pean tõesti tarbijakaitsesse kaebama või meediasse pöörduma, et asi laheneks, sest mina isiklikult ei tundnud sel hetkel enam, et selline asi oleks normaalne või, et sealt oleks mingitki lootust üldse lähiajal lahendust saada. Kas seda saab nüüd ähvardamiseks nimetada, jäägu igaühe enda otsustada…

Et siis pmt tembeldati mind psühhopaadiks ja nende arvates on igati okei, et inimene peab pool aastat olema ilma tolmuimejata ning kui julged veel ise midagi öelda või ”nõuda”, oled sina paha. Sorri, aga see on täiesti süüdimatu ju?

Peale seda olin ma ka juba ttja’s pettunud, sest peale 13.augusti ei tulnud mitte kelletki ühtegi kirja ega teadet, et mis edasi saab või mida ma tegema peaksin. Eeldasin siis, et ootame seda Smartech poolt lubatud kuu täitumist. Mul oli juba poogen tegelikult, ma olin selle raha pmt korstnasse kirjutanud, kopp oli niiiiii ees. Samas vahepeal mõtlesin küll, et no kui see kuu nüüd kukub ja ttja ei tee ka muhvigi, siis kirjutan Lustile. Aga no mine nüüd mingi tolmuimeja pärast telekasse lolli mängima, jeebus küll!!!

Läkski siis veel üks paar nädalat mööda ja 1.septembril sain ma smartechilt kirja, et nad said lõpuks hoolduskeskusest vastuse – antud varuosa polevat neil võimalik siiski saada ning lubasid teha tagasimakse. Et jah… selleks, et aru saada, et neil ei ole võimalik seda varuosa saada kulub viis effing kuud?

Stupid GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Paar päeva kuni nädal hiljem oli mul see raha (miinus post) igatahes kontol tagasi ja ma tõmbasin enda jaoks sellele jamale joone alla. Aga never, NEVER EVER, ei telli ma enam ühtegi asja sellelt firmalt ja iga jumala kord, kui keegi kuskil räägib, et tahab ka Dysonit osta, ütlen ma, et ärgu jumala eest seda vaid smartech firmalt telligu. Sellised asjad jäävad kahjuks firmale külge.

Siinkohal kiidan aga hoopis airvitamin.ee lehte, kus on tõesti väga asjalikud, sõbralikud ja vastutulelikud töötajad ning imekiire tarne. Peale seda, kui smartechilt raha tagasi sain, suundusin kohe airvitamini lehele ja tellisin uue tolmuimeja neilt. Täpselt sama mudeit nagu minul enne oli, polnud enam muidugi saada, seega pidin veel viiskümmend euri juurde maksma ning ostma mingi pro mudeli, aga vähemalt on mul nüüd normaalne, töökorras tolmuimeja millega on lausa lust koristada. Mõelda vaid, kevadel otsustasin ma smartech’i kasuks vaid sellepärast, et neil oli see tolmuimeja müügis üks euro odavamalt, saate aru jah, üks krdi euro! Ma ei jõua end siiamaani ära needa, täiesti uskumatu.

Dyson V11 Absolute Pro review: As premium as a vacuum cleaner gets

Comments

comments

4 thoughts on “Kui nöögid 1 euro pärast oma ajusid pool aastat, ehk minu Dysoni saaga Smartechiga

  1. Poole väiksema summa eest saaks robottolmuimeja ja sama summa eest uhke robottolmuimeja ja vaba aega käes kohe kõvasti rohkem. Eks sellel ka omad miinused, aga no on hea asi. Ei pea mingi varrega mööda elamist jebima.

    • Robottolmuimeja oleks hea jaa, aga ainult sellega meie majas hakkama ei saa kahjuks.

  2. Täiesti õudne. Mul oli OnOff kauplusega sarnane jama. Ostsime nõudepesumasina, mis hakkas kahe nädala pärast nõudele pesutsükli ajal soola viskama, nõud olid täiesti hallid. Masina displei näitas, et soolamahuti on tühi, kuigi oli kõrini täis. Läksin poodi tagasi -me ei tea midagi, tegeleb garantiiremondi firma.
    Remondimees saadeti meile koju, võtsid masina peale ja viisid ära. Sealt saadik istus masin garantiiremondis 3kuud. Terve see aeg küürisime sada korda päevas käsitsi nõusid, tõeline nuhtlus. Mul on kolm last, nõusid jagub.
    Helistamiste-meilide peale ei reageeritud muud moodi, kui et ootame varuosa saabumist. Helistasin tarbijakaitseametisse, nemad ütlesid et normaalne garantiiremondi aeg on üks kuu. Ka seda, et kahe nädala jooksul ilmnev defekt on tehase poolne. Soovitati teha pretensioon, mille vastus oli et kaupleja ei ole ostu-müügilepingu tingimusi rikkunud ja seega klient ootab endiselt garantiiremondi valmimist. Helistasin tarbijakaitsesse uuesti, et uurida kuidas tarbijavaidluste komisjon asja lahendaks. Nemad pakkusid, et viimane võimalus on kauplejale kirjutada, et soovin ostu-müügilepingust taganeda ehk sisuliselt nõuan oma raha tagasi. Ja kabumm, kolme päeva pärast helistasid, et nõudepesumasin on valmis, millal sobiks kojutoomine. Lihtsalt kohutav närvide ja ajakulu. Mina ütlen, et neile e-poodidele tulebki koht kätte näidata, ei ole normaalne maksta 600euri tolmuimeja eest ja siis nagu idikas manguda, et millal remont valmis saab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.