Kui padurase praeb kana ja kõht jääb ette

Mu kõht on saavutanud sellise leveli, et jääb isegi kokkamisel ette. Sellega olen ma juba harjunud, et kui nõusid pesen, siis olen rinnani märg, aga tänane oli ikka tõesti level up.

Praen mina rahumeeli kana. Ja järgmisel hetkel on pann põrandal. Kana jumal-teab-kus ja terve põrand õliga kaetud. Minu jalad tulikuuma õli täis. Jooksin kohe vannituppa ja lasin külma vett peale… Esialgu tundus, et joppas ja eriti ei saanudki pihta. Ainult veidikene oli valus.
Tänasin jumalat, et Annu juba laua taga istus, mitte ei rippunud mu seelikusabas, nagu tavaliselt, ning asusin koristama.
Ja siis läks valu järjest hullemaks.
Mõne aja pärast ei suutnud ma seda enam kannatada, jätsin kõik kus kurat, lasin suure kausi külma vett täis, ning suskasin jalad sisse.

Ja siin ma nüüd istun. Juba kolmandat tundi. Iga natukese aja tagant vett külmema vastu vahetades.
Täna magan vist diivanil, istuvas asendis, jalad vees, sest nii, kui jalad välja võtan, tahaks natukene nutta…

#TänksMuArmasPaduraseKõht
wpid-img_20160323_214016

EDIT: Põlenud jalgade külma vette panemine oli MEELETU viga! Ma ei saanudki neid enam sealt välja võtta, ilma, et oleks tahtnud koheselt nutma puhkeda.
Pärast lugesin, et see ei oleks jah antud juhul kõige targem mõte olnud, sest külm süvendab vigastust veelgi vms.
Ühesõnaga – südaöö paiku mõtlesin, et ma ei saa ju ometi nii jäädagi, ning üritasin jalad välja võtta. Max kaks minutit suutsin olla ja torkasin jalad vette tagasi. Ja nii veel umbes viis korda.
Mõtlesin juba, et ma kutsun endale kiirabi, sest see on üle mõistuse!
Lõpuks tõi mees köögist hapukoort ja määrisin seda jalgadele. Hetkeks oli hea ja siis hakkas jälle põletama. Veidikene nõrgemalt ainult, kui muidu.
Järgmised tund+ aega veetsin jalgadega meeletult vehkides, et neid jahutada ja nii valus ei oleks.
Lõpuks taandus valu selleni, et sain magama jääda. Või lihtsalt vajusin nii kooma ära, et enam ei suutnud üleval olla…
Täna olen igatahes zombi. 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

18 thoughts on “Kui padurase praeb kana ja kõht jääb ette

 1. Burnshield ! Kui kodus pole siis saada mees apteeki, see võtab valu vähemaks. Ja on spetsiaalselt põletustele. Soovitan koguaeg seda kodus hoida, aitab ka päikesepõletuse vastu.

  • Mul mingi põletuskreem on, mida apteeker soovitas. Väidetavalt ka samasugune, et sobib päikesepõletuse korral jne. Aga nii kui seda määrisin, läks asi veel 100 korda hullemaks. :D

 2. Uh selles suhtes õnnelik õnnetus tõesti, et Annu seal all ei seisnud – talle oleks see ju näkku prisinud jne. Jube mõeldagi! Sa pead ikka kõvasti ettevaatlikum olema sest kõht on sul tõesti mõnusalt suur! Kas jalgadele tekkisid villid ka või pääsesid nendest?

 3. Paks-paks kiht burnshieldi peale (mitte peale määrida) aitab. Ise panin näpud juuksesirgendaja vahele (230 kraadi), ära kysi, miks või kuidas, aga see burnshield oli ainus, mis mu elule veel tol hetkel mõtte andis :D nahk tuli muidugi mõnusalt maha

 4. Hapukoort ei tohi mitte kunagi panna põletushaavadele.
  “Põletuse peale ei tohi panna ühtegi kuumust isoleerivat ainet. Erinevad salvid, kreemid, rasv, või, hapukoor, aaloe jms teevad kasu asemel kahju. Kui naha pinnale tekib rasvane kiht, siis kuumus ei pääse välja ja läheb edasi sügavamatesse kudedesse. Põletust tuleb jahutada ja desinfitseerida. Kõige sellega saab hakkama Burnshield geel ja seetõttu kasutabki seda oma töös kiirabi.”

  • Igakord siiski pole lollus. Kui mu vanaema mu ema ootas, sai ta mehelt kuklasse tou. Mu emal on sellest punane laik samas kohas.

  • Muidugi on üks asi õliga põletada, teine tou kirja saada.

  • Kas see nn ”kurenoka koht” ei või olla? :D
   Vaene laps, keda ma kannan. Sel juhul peaks ta küll vähemalt tulnukana sündima, sest ei möödu päevagi, kui ma midagi endal ära ei lööks-kõrvetaks-lõikaks. :D

 5. Külm vesi on ikkagi kõige õigem, ma ei kujuta ette kust sa lugesid, et see vale on. Vesi oleks muidugi voolav pidanud olema. Ja hapukoor on tõesti mega hull viga mida teha. Ma soovitada ei julge, aga omast kogemusest tean, et äädikalahus teeb imesid. Olen põletusi hoidnud õrnas aadikalahuses ja nahk läheb paksuks ja valu läheb ruttu üle.

  • Ei, jahutamiseks ikka jah külm vesi. Aga mina hoidsin jalgu jääkülmas vees ja mitu tundi. :D

 6. soome esmaabi siiski soovitab põletuse korral külma vett. Ja seni kaua peaks külmas vees hoidma kuni valu järgi annab. See takistab põletuse liikumist sügavamatesse kudedesse. Laps põletas end ära ja käitusime selle teooria kohaselt, töötas.

 7. Burnshield on asendamatui asi koduses apteegis, eriti, kui on väikseid lapsi majas. Hangi kindlasti! Õnnetusi ikka juhtub ja hea, kui on adekvaatne abivahend võtta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.