”Kui probleemi ei taha, ära looma võta”

Nõnda on mu ema mulle ikka vahel öelnud, kui olen loomadest rääkinud või elevusega jahvatanud, et tahan veeeel kedagi juurde võtta. Ma olen alati mõelnud, et no mis probleemi nendega ikka nii väga on. Anna süüa, käi vahel arsti juures, hoia ja armasta – lihtne ju! Aga ma pean tunnistama, et alles nüüd, kui mul neid loomi siia juba omajagu kogunema on hakanud, hakkan sellest lausest aru saama. Nendega on koguaeg üks jant! Nagu teine paar lapsi, ma ütlen. Aga no eks nad anna sama palju jällegi rõõmu ja armastust ka vastu, seega neeh.

Käisin täna kasside ja koeraga arsti juures, sest nad on JÄLLE kuskilt omale kõrvalestad saanud, uute vaktsiinide aeg oli juba ammu käes ja Sämmi on end tagumiku pealt katki ka näksinud – eeldasin, et ehk sügeleb tal nende lestade pärast ka nahk vms.

DSC_00144

Sämmi

Kuna meie enda auto on ikka veel tuksis, palusin naabrimehe appi. Vastasel juhul oleksin pidanud Joeli omale selga siduma, Annu ühe käe ja koera teise käe otsa võtma, kassid puuridega kärru laduma ja seda hammastega lükkama. Ütleme nii, et ma oleks pigem kaevu hüpanud, kui seda üldse üritamagi hakanud. :D

Arsti juures selgus, et Sämmil on lisaks kõrvalestadele veel ka mingid haisupaunad vms täis ja see võivatki seda enda närimist ka põhjustada. Ja oiblää kui arst need paunad tühjaks pigistas… See hais tahtis ninakarvad ka ää põletada. Aga koer ise oli nii tubli. Väga rahutu ja närvis, aga vaatamata sellele, et talle natukene ka haiget tehti, ei üritanud kedagi näksata ega end meeletult lahti rapsida. Sama muidugi ei saa öelda Nublu kohta, kes ainult puurist välja võtmise peale mulle juba küüned sisse lõi. Ta on ikka eriline draama queen ja teda ei tohi puutuda ka, kui talle midagi parasjagu ei sobi. Ta on mulle mitu korda jalga kinni hüpanud, sest julgesin liiga lähedalt mööduda. :D

DSC_0123

Nublu

Grinchiga oli lihtne. Tema oli armas ja nühkis end arsti vastu, nagu ikka. Kuni muidugi selle hetkeni, mil ta suraka tagumikku sai… Muide, see kass sai oma nime ”Grinch, kes varastas jõulud” järgi, sest ta kiskus kuuse alla pandud kingitused jõuluööl lahti. Ma pidin hommikul kell 4 vetsu minnes infarkti saama! Ei noh, mida mul ikka rasedana keset ööd teha on, kui kingitusi uuesti pakkida. :DDSC_0138                                              Jõulud 2015

grinchFilmi-Grinch vs Meie-Grinch

Kuna nad on mul kõik pooleldi vabapidamisel, st kassid käivad ka õues jalutamas, puutuvad nad tahest tahtmata kokku ka teiste loomadega ja saavad neilt igasuguseid ebameeldivaid asju. Ma suurima heameelega ei lasekski neid enam õue, aga praeguseks hetkeks on see juba mission impossible, sest nad on harjunud käima ja pressivad end kasvõi läbi tuulutuava või teevad tormijooksu, kui näevad, et keegi ukse poole liigub.

Ja no oleks siis veel nii, et meie kassid käivad mööda linna hulkumas ja jäävad haigeks, aga ei – hulkuvad kassid ronivad ise meile hoovi! Käivad ja kiimatsevad siin mu emaste peale (kuigi mõlemad on sterritud!), tassivad oma haigusi mulle hoovi ja mina siis olgu see miljonär kes neid arveid veterinaarile plekib, eksole. :D

Lisaks ajab mind närvi see, et need hulkurid käivad mulle koridori kusemas. Mitu korda on vanker täis lastud, mitmel korral olen reaalselt näinud kuidas kass tuleb, ajab saba püsti ja kuseb mulle uksest sisse! Nüüdseks ma enam ei suudagi tuvastada kust see räme kusehais tuleb.

Kui aken lahti on, siis nad käivad ja söövad nahhaalselt minu kasside toitu. Ükskord üks isegi magadas mul aknalaual, endal selline nägu ees nagu elakski siin. Kujuta pilti – tuled koju, vaatad mööda tänavat tulles enda aknasse ja näed, et teisel pool klaasi magab mingi täiesti võõras kassinäss. :D Suvel ei hoia ju koguaeg uksi-aknaid kinni ka, et mingid rändom vennad sulle tuppa ei vajuks.

Tuttavad on soovitanud kassipüüdjad kutsuda, et need rändurid siit minema saata, aga ma arvan, et ega sellest mingit kasu ka ei ole. Pärast tulevad uued ja hullemad!  Ja never ju ei tea kelle kassid siin uidata võivad – äkki on mõne memme armas kassike, keda ta kuskilt pärast otsima ka minna ei oska ja mina saatsin ta kiisu kuskile varjupaika surma ootama. Aga samas ei taha nagu tuppa astudes koguaeg kusehaisuga näkku ka saada ja elupäevade lõpuni võõraid kasse kallite krõbinatega toita, eksole…

Muide, äkki keegi mäletab – ma mingiaeg rääkisin, et jänesed hakkasid sigadusi tegema ja hädasi poetama sinna kuhu juhtub? See probleem on hetkel seljatatud, aga, et kõik ikka liiga roosiline ei oleks, siis nüüd on meil uus mure tekkinud – rändom asjade närimine. Nad on paari nädala jooksul ära närinud ühe wifi kaabli, kodukino, tohhujaa tapeeti ja hammustanud mõnda maas vedelevat asja (laste raamatud, kaisukad jms). Aga noh, see on paratamatus, kui pead toas lahtiselt kahte jänest. Tuleb lihtsalt veel hoolikam olla.

Kas ja mis loomad teil on? Keda kunagi veel juurde võtta tahaksite, kui võimalus avaneb? Ma tassiks vist kõik loomad omale koju ja armastaks neid nii, et vähe pole. Hetkel tahaksin ma näiteks täiega Beagle laadset koera (täna nägin ka ühte jalutamas, nii kift koer!). Sellist väikest, nunnut ja lontis kõrvadega. Aga noh, olgem nüüd realistid ka sekundiks, eks – meie majas on juba piisavalt karvaseid ja sulelisi. Aga kunagi kindlasti. :)

Comments

comments

43 thoughts on “”Kui probleemi ei taha, ära looma võta”

 1. Kui veel kodus elasin, siis oli meil kass ja koer. Vahepeal oli kaks kassi aga üks neist kadus ära. Vana kass oli veel väikse papa, . Onu juures oli koer, kes oli ka väga kallis ja keda ikka hoidmas ja jalutamas sai käidud.

  Praegu on mul üks kass kelle iseloom ei ole võrreldavgi mu eelmise kassiga, aga ta on mulle nagu lapse eest. Ääretult isepäine ja vahel liiga isekas, aga samas nii intelligentne ja lahe tüüp. Ma võtaks veel ühe kassi ja koera tahaks ka väga, olude sunnil pean leppima vaid ühe kassiga hetkel. Tulevikus kui oma kodu, siis kindlasti tuleb meie perre veel loomi :)

  PS. lahe lugeda kuidas kirjutad a la et käisid Räpsus Konsumis :D ma Eestis käies ka juhtun Räpinasse poodi ikka, see lähim suurim pood mul sealkandis. Tubli oled igatahes!

 2. Kui koera pärakupaunad täis, võiks koera toitumise üle vaadata. Seal võib sageli probleem olla. Muidu peab neid aeg-ajalt tühjendamas käima, või ise selgeks õppima ? jõudu!

 3. Küülikud võivad oma näimisvajaduse tõttu ka mõne voolu alla oleva juhtme katki närida, see võib lõppeda tulekahjuga (elektrilühise tõttu), nad võivad ise elektrilöögi saada. Mina ei julgeks küülikuid lahtiselt küll hoida. Ma loodan, et sa sellega oskad arvestada.

 4. Mul on Sulle lahendus.
  Otsin parasjagu kodu oma paariaastasele kastreeritud briti lühikarvalisele (tõuloomana ma teda just niisama ära ei anna). Kass on suur ja hoiab omasid. Ei märgista. Punast värvi, paistab kaugele. Tõuloomana aretatud kütiks, teeb Sinu lahkel loal pealetükkivatele kosilastele säru.

  • Jah, sest veel üks kass, keda toita ja ravida, on just see mis mul hetkel puudu on. :D :D :D

  • Briti lühikarvaline ja kütt? :) Selline asi pole võimalik. Britt on maailma kõige flegmaatilisem ja rahulikum kass üleüldse.

 5. Mis ma veel tahtsin öelda, et kui Sul kõigiga vaja korraga arstile minna siis tegelt ma uuriks mis maksab ja kutsuks arsti koju, st siis kui autot pole. Saab kohapeal üle vaadata, vaktsiinid ära teha ja pärast vb vaja ainult ravimite järele minna.. Ja igasugused haisud ja asjad saab ära urine-offi ja domestosega.

  • Ma tean seda võimalust ja see oli mul plaanis ka, aga siia ta ei saa päris kõike ju kaasa ka võtta, mida vaja läheb (ntk mikroskoop, et neid kõrvalutikaid uurida). :D

  • Ei tea ma, panin guuglisse “beagle” ja see oli suht esimene pilt, mis ette jäi taolisest koerast mida ma tahaks :D

 6. Mille vastu loomi vaktsineerid?
  Oled loomadele kiibid ka pannud ja registrisse kandnud?(on see kohustuslik, kas tead?)
  Kõige kallimad protseduurid on uuringud(vere või ultraheli+ röntgen) ja opid, muidu on enam-vähem…üldises plaanis loomaarstil käik päris kulukas tegevus(hea kui loomad terved on:D)
  Hetkel loomi pole, aga tahaks varjupaigast võtta kunagi :)

 7. Meil on kass. Kui mul oleks valida, siis ma ei tahaks ühtegi looma, aga mees tahtis nii hirmsasti ja ma olin lõpuks nõus. Nüüd on loomake isegi armsaks saanud, aga rohkem juurde kindlasti ei taha. Mingi hetk käis mees peale kui uni, et me endale koera võtaksime. Õnneks pole viimasel ajal pole sellest juttu enam olnud ja tema pikkade tööpäevade ja kahe väikese lapse kõrval ei tule koera omamine kõne allagi. Ma pole loomavihkaja vms, lihtsalt ma ei taha neid enda koju :D

  • Kui sa tead, et sul pole loomale piisavalt hoolt, aega ja armastust jagada, siis pole tõesti mõtet teda ka võtta. :)

 8. Beagle on väga aktiivne, tahab väga palju liikumist ja tegelemist. Tegemist ju hagijaga, minu teada peamiselt jänesekütiga, nii et sobiks jahimeeste perekonda. Tean kahte nö tavalist perekonda, kes otsustasid Beagle tõu kasuks, kuna ta on ju nii nunnu. Ja mõlemad kahetsevad, tunnistades, et antud tõug käib neile ülejõu. Otsib pidevalt tegevust: kaevab, närib, üritab igal võimalusel plehku panna jne. Kokkuvõtvalt nõuab palju tegelemist ja aega. Kindlasti ei sobi lihtsalt koeraks..

  • Ega ma päris Beagelit mõelnudki, kedagi lihtsalt taolise välimusega. Aga jah, jahikoera verd peab tal vast ikka siis sees olema, et sellist välimust saaks ja küllap siis on tal ikka ka iseloomus jahikoerale iseloomulikke asju… aga mul on nii hästi meeles kuidas meil lapsepõlves mõnda aega üks selline kirju koer oli (seenel käies leidsime metsast, hiljem sai omaniku juurde tagasi) ja no kiftimat koera ei ole ma iial näinud. :D

  • Jah, lisaks oma aktiivsusele on nad ka väga väga häälekad koerad. Pole eriti tore, kui üks taoline kuts öösel mingi varju peale terve elamise üles äratab.

   Loomad on toredad aga nii nagu kirjeldasid – nad ongi väiksed karvased latsekesed, kes kõik vajavad hoolt ja tähelepanu. Kergem oleks vist oma elu lihtsamalt ja veidi loomavaesemalt elada kui tahtlikult ja teadlikult lisada hoolealuseid ja nendega kaasnevaid probleeme. Kardan, et mida suurem loomaaed, seda vähem saab ka neist kõigist rõõmu tunda.

  • Issake, ma loodan, et sa siiski mõtled ümber selle “laadse” koera võtmise osas. Kui tahad sellist tõugu, siis võtagi tõukoer, kui tõug ei ole oluline, siis “ups” krants. Aga palun ära maksa selle eest, et üks niinimetatud aretaja saaks oma koeravabrikut pidada, paaritades oma emast aastas mitmeid kordi jumal teab kellega (kasvõi tema enda õdede ja vendadega). See võib tunduda moraalina, mida igal pool koerahullud jahuvad, aga süvene veidi sellesse teemasse. See on tegelikult päris kurb ja kole lugu.

 9. Siiani meeldis su blogi lugeda, aga no kui sa nyyd seda Marimelli rändom sõna mitu korda toppisid vahele, siis mõtlesin kyll, et sa oled päris napakas peast.
  Ime, et sul vâhe lugejaid on, oma sōnu ja lauseid ei oska kasutada.
  Üks lugeja ees või taga sind ei kotigi ilmselt, aga no ei saanud mainimata jâtta, et tee oma asja, ja kui teha ei oska ole vait parem.

  • Tore muidugi, et see sõna “Marimelli oma” on, aga okei… mis ma oskan öelda. Ise ma küll tähele ei pannud, et ma midagi kelleltki “varastasin” ja “oma asja” ajada ei oska, aga tänks informeerimast. :D

 10. meil on 10a kass, 8a küülik ja 10. kuune koer. naeru, rõõmu, kurbust, pahandamist, rahulolu ja veelkord rõõmu on neist palju :)

 11. Ma ise olen väga suur loomasõber ja kõik mis meie pisikeses Eestis loomade juhtub, võtan väga hinge.
  Endale kodus aga hoopiski üks väike Yorkie kuts, kes on väga ära hellitatud .
  Aga soovitan soojalt uurida IF kindlustusest loomade kindlustuse kohta. Kindlustavad nii krantse , tõuloomi jm. Oleme ka ise pidanud pöörduma mitu korda arsti juurde ( käpp katki; bakteriaalne nahapõletik, hammaste opp) ja kindlustus on hüvitanud. Omavastutus ca 30-40 €, arsti arved aga küündivad sadadesse.

 12. Kas sa oma kutsale annad krõbinaid/konservi või kodutoitu? Vaatasin, et keegi mainis, et toit tuleks üle vaadata. Ma olen koeri peamiselt toitnud kodutoiduga(mitmekesine) ja pole seda probleemi täheldanud, aga eks iga loom ole erineva organismiga jne. :)

 13. Meil on kodus 1 kass (8a) ja 1 koer (2a). Koristamist ja pahandamist tuleb ette aga samas ma ei kujutaks elu ilma loomadeta ette. Nad on lihtsalt nii ägedad. Kui oleks ainult minu teha, siis meil oleks juba vist 5 koera :D Tulevikus tahaks papagoisi aga seni kui meil kass on, ei tule ühtegi lindu koju. Endal muretsemist vähem ja linnud ei pea ka stressis olema.

  • Milliseid papagoisi sa tahaksid? Üks mu sõbranna tahab hullluuuult endale aarat. Aastaid juba räägib, et kui lõpuks oma kodu saab, siis võtab :D

 14. Meil on üks isane Briti lühikarvaline kass, üks küülik (elab õues/laudas), 9 kana ja kukk, 4 tibu. Kohe-kohe koorub 2 tibu veel. Ma ei saa aru, mis nendel kanadel vastu talve juhtus, et nii hädasti hauduma oli vaja hakata.
  Kui saame endale korraliku aia ehitatud, siis võtame koera ka. Üks taevasiniste silmadega Husky on olnud minu suur unistus. Ja karjamaa on tühi. Sinna tahaks alpakasid. Kolisime Tallinnast Saaremaale ja elame nüüd siin metsas maaelu. Lastele tahaks ka pakkuda elu loomade keskel.

  • Oooooooooo, nii vägev. Tahaks ka kanu jms tegelt, aga no üksi ei ela nad talve üle, kui just soojendusega onn pole. Meil olid vanasti kanad talvel koos lehmadega laudas ja soojal ajal õues. :)

 15. Hetkel on meil kodus 4 looma: 2 koera (10 aastane ja 1 aastane mammuti mõõtu) ning 2 kassi (10 aastane ja 1,5 aastane)
  Plaanis on järgmine aasta võtta kanad :) ja mõned lambad. Kanad tulevad kindlasti, lambad on hetkel nii ja naa. Plaan on. Meil on maad päris palju ning erinevate loomade mõtteid on seinast seina. Tegelikult tahaks õudsalt ühte-kahte poni. Ja pardid kuluksid marjaks ära, et nood tigusid hävitaks. Peale vihma on hull tigude uputus. Ehk et…Mõtteid on palju, iseasi millal nendeni jõuab :)

 16. talviti käib veel mitukümmend varblast, tihast, jms söömas puu juures toidu rippuvate majakeste jms juures. ning paar tihast alati n.ö tantsivad ja trikitavad akna taga, kui tahavad tähelepanu ja süüa veel. kiisuga on meil vahva neid jälgida.

  • Mu koera parimad sõbrad on varesed. Käivad teised pidevalt ta sööki söömas ja Sämmil on jumala suva sellest. :D

 17. Mul hetkel tuhkur ja kaks kassi. Jubeeeedalt tahaks tarantlit, aga mees lubas siis välja kolida ja sõbrannad lubasid enam mitte iialgi jalga uksest sisse tõsta.
  Peab kaaluma veel, kas vahetaks sõbrannad ja mehe ühe karvase tarantli vastu välja või mitte. :D :D

 18. No meil on hetkeseisuga: 1 varjupaigast toodud 15 aastane koer (kes ei salli peale minu ja mu elukaaslase mitte ühtegi teist elusolendit), 3 kassi (kõik varjupaigast) + 1 kodutu isane kes mu kasse peksmas käib õues (plaan on ta järgmisel kevadel kinni püüda ja kastreerimisele viia), 2 lammast, 2 hobust, 1 kukk ja hetkel 6 kana, 2 küülikut. Plaanis on tuua poni, vutid, kilpkonna tahaks ja merisead on ka ägedad (aga kassid sööksid nad ilmselt koos puuriga ära)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.