Kui su nimi pole just Mallukas, ei ole sa blogimaailmas mitte keegi

wpid-wp-1488971170198.jpgKuna mu läpaka ekraan on katki, siis blogin ma praegu nii, et arvuti on telekaga ühendatud ja ma vaatan pilti telekast. Oeh, mida kõike ei leiutata hädaga välja.

Ausalt, ma olen praegu nii kade nende blogijate peale, kes on firmade arust piisavalt lahedad, et saavad neilt lausa tasuta arvuteid. Kusjuures, ma ei saa vapsee aru mille järgi nad otsustavad. Ma vahel vaatan, et blogid, mis on minu omast ”väiksemadki”, saavad igast lahedat kama, aga mulle ei pakuta küll midagi. Nagu, what’s up whit that? Ma pole piisavalt lahe või ei ”kerja” ma piisavalt? :D

Kusjuures. Ma tegin suvel isegi katse – kirjutasin paarile firmale ja pakkusin koostööd. Ja mitte keegi isegi ei vastanud mulle! Vägisi jääb tunne, et kui sul just pole 40 tuhandet laiki ja su nimi ei hakka M tähega, siis pole sa nende arust blogimaailmas mitte keegi. :D*

*Üüüü, hea mõte pealkirjaks, sorri Mallu! *klickbait* :D

Aga okei, mis ma ikka siin ulun ja kerjan, muretsen parem omale ise seda nodi, mis mul vaja on, nagu tavaline inimene. Kuigi ma olen südamest tänulik sellele murelikule lugejale, kes Mallule kirjutas ja palus, et ta mulle raha koguks. Sest me oleme ‘nii vaesed’, et ei saa omale tolmuimejatki ostetud. :D
Sorri, oleme jah ‘nii vaesed’, et ei suuda osta pea kolm sotti maksvat tolmuimejat, 150 eurist aurupesurit ja jumal teab kui kalleid madratsikatteid. Ja kui hulluks minna, siis oleks vaja veel ka õhupuhasteid (2x 600 tk – 1200 euri) uut pesumasinat, millel oleks pesukuivati funktsioon ka, sest väidetavalt siis ei tolma riided nii palju, aga pesumasin ja kuivati mõlemad ei mahuks meile kuskile ära, seega 2in1 oleks idekas. Ja no ärgem unustagem uut diivanit! Meie oma on aastaid tagasi teiselt ringilt ostetud ja ma ei taha isegi mõelda sellele mitu miljardit lesta end igapäevaselt selles paksuks õgib ja pidevalt oma junne igale poole jätab, ning mu last vaikselt mürgitab. Väkk! Lisaks sellele pean muretsema igast kassi ja madratsi möksid, aga need vast ei maksa nii palju, et paljalt hinna nägemisest tahaks verd köhida.

Õnneks aurupesuri ma nüüd sain – emme kinkis selle mulle sünnipäevaks (kas see on imelik, et ma olen 22-aastane ja kutsun oma ema emmeks? :D) Ma olen nüüd reaalselt selle aurupesuriga igat maja nurka nühkinud ja terve nädala koristanud kohti, mis pole lappi näinud ilmselt aastast 2001. Ja juba on näha paranemist Annu nahal! See on lihtsalt uskumatu. Igaõhtune nutuga kreemitamine on peaaegu lõppenud. Tulipunased ketendavad kohad on asendunud tumeroosade kuivade kohtadega. See ei kõla suure edasiminekuna, aga uskuge mind, see on SUUR edasiminek! Mul tulevad praegugi pisarad silma, kui ma mõtlen, kuidas ta mul iga õhtu nuttis ja palus, et ma kreemitamise lõpetaksin, sest tal on nii valus. Aga ma ei saa ju teda kreemitamata ka jätta, muidu on järgmisel päeval veel hullem. Seega nutsime ja kreemitasime. See oli nii kohutav…

Seega mõtlen ma praegu millised oleksid tulemused veel siis, kui mul õnnestuks saada ka see pet and family tolmuimeja, mis õhku puhastab ja kuskilt välja jebida 180×200 paksule madratsile kate, mis ei laseks neid lestanärakaid enam madratsist välja (päris uuest madratsist ei julge ma unistadagi).
Aga noh, nii kaua pesen 2-3x nädalas voodiriideid, klopin tekke-patju ja koristan iga päev nagu segane. Pehmed mänguasjad, diivanid ja toolid aurutasin juba selle pesuriga üle, ning kõik võimalikud asjad lasin pesumasinast läbi. Suvalise pudi ja kapist väljaspool rippuvad riided panin ära, kardinad pesin üle, magamistuppa kasse enam ei lase ja kui juhtubki, et mõni sisse lipsab, siis ei saa ta vähemalt enam voodiriideid karvaseks magada, sest voodi peale panin ka päevateki laadse asja, mida kord nädalas pesumasinast läbi lasen. Ühesõnaga, nüüd kulub laste lõunauni koristamisele…

Ma näen nüüd ise ka kui palju seda tolmu ikkagi meil siin majas ringleb. Iga kord tahaks lihtsalt Annule gaasimaski ette panna ja temaga kuskile kaugele ära joosta, kui näen kuidas kass end jälle tema vastu nühib, või kuidas ta diivanil hüppab, ning tolmu keerutab. See on lihtsalt üks lõputu õudus!

Aga hea on vähemalt see, et enam pole tal munaallergiat. Esimesel päeval sõi ta hommikusöögiks neli (NELI!) praemuna ja nõudis veel juurdegi. Ja nüüd on ta iga jumala päev muna söönud (mul on juba süda paha sellest praadimisest). Mu varustaja ei suuda nii palju mune mulle parseldadagi, kui Annu ära hävitab. :D

Btw, ma mõtlen siin juba pikemat aega sellele, et peaksin facebooki tegema ühe suure allergikute grupi, kuhu saaksid kõik vastava teemaga seotud inimesed kokku koguneda, ning üksteisele nõu ja jõuga toeks olla. Aga päris nadi oleks selles ”suures” grupis pärast üksi olla. Kas kellelgi üldse oleks sellise asja vastu huvi? Ja mida grupi nimeks panna, et kõik selle ikka üles leiaksid?

Ja vabandust smailide ülekülluse pärast. Tänapäeval tuleb neid ju iga lause taha toppida, muidu mõni veel mõtleb, et räägid tõsiselt. :D 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

20 thoughts on “Kui su nimi pole just Mallukas, ei ole sa blogimaailmas mitte keegi

 1. terve nädala koristanud kohti, mis pole lappi näinud ilmselt aastast 2001 – ja siis imestad mingi tolmuallergia tekkimise üle?? really

  • See oli ilmselge liialdus. Või sa koristad iga nädal-kuu ahju jms kõrgete kohtade pealseid?

 2. Kui sügavkülmas on vahel ruumi, siis pehmed mänguasjad/mängumatt/ mõni muu vajalik miite-liiga-suur-ese kilekotti ja 12 tunniks sügavkülma – kõik tolmulestad hävinevad! Või kui õues on suur talv (-18 või alla selle), siis võib sinna ööseks tarida suuremaid asju ka, näiteks vaip, madrats, tugitool. Aga siis peab kindel olema, et kassid täis lasta ei saa.

 3. Mu ainuke kord, kui ühe ettevõttega ühendust võtsin lõppes nii, et see firma sai kohe ideed minu küsimusest ja kukkus kõigile “suurtele” nänni saatma. Aga nišiblogijatele, kelle lugejaskond seda toodet põhiliselt tarbiks, neile enam isegi ei viitsitud vastata, et “sry, liiga vähe lugejaid, pole huvitet”. Suhtumine sellese ettevõttesse just ei paranenud.

  • Ma ei saa nüüd hästi aru sealt, aga seal on vist ka ainult lina moodi need kaitsed? Ma tahan sellist mis on ringiratast ning kataks madratsi igast küljest.

 4. Kui juba suuremaks ostmiseks läheb, siis osta üks sügavkülmkirst ka, sinna hea padjad tekid sisse panna, kaisukad ka. Tegelikult võiksid kaisukad lihtsalt ära korjata, jätta ainult ühe alles ja siis neid vahetada. Mul on mitu suurt kotitäit neid ära pandud ja tänaseks on laps neist ka välja kasvanud aga algul pidi ikka voodi täis olema. Seda siis, kui me tolmuallergiast midagi ei teadnud. Kassid saada päevaks üldse õue, sul nad ju opereeritud. Üldiselt mutuvad õues käies ka kassid ilusamaks. Magamistuba tuulutan ma iga päev, vahel teen akna juba hommikul lahti ja õhtuks, enne ahju kütmist on tavaliselt alla 10 kraadi toas. Me magame 2.korrusel ja sinna päeval eriti ei jõua, nii et selline külm ei häiri. Samal korrusel elamine ja magamine kahtlemata niiviisii tuulutada ei lase aga enne magamaminekut võid ikka veerand tundigi tuba tuulutada.
  Ja õue, värsket õhku hingama nii palju kui võimalik. Ma ise kardan, et meil sai see tolmuallergi alguse eelmisest kodust, kus oli magamistubades vaipkate ja seda ei olnud kunagi võimalik päris puhtaks saada. Praegu on ainult laudpõrandad aga tolmu seisukohast pole see ka kõige parem, kui ükskord remondini jõuame, läheb lapse tuppa linoleumilaadne kate või siis korkpõrand. Lihtsam hooldada ja tolmu kontrolli all hoida, soojem ka kui laminaat.

  • Kui ma rahapaja leian, siis ikka ostan. ?
   Kasse ma ei taha väga julmalt õue ka ajada. Nad on harjunud ikka koleda ilmaga toas olema ja lisaks on mul akna taga suur tee, kus rallivennad oma oskusi demonstreerivad. ?
   Tube tuulutan küll korralikult, mulle meeldib värske õhk.
   Meil on ka puitpõrand, millel vastavalt hooajale on päris korralikud vahed, kuhu igast jama koguneb.

 5. Kas sa mainisid oma kirjades ikka ära ka vaatajanumbrid ja followerid jms arvud? Nad ise ei hakka eriti uurima ja googeldama sinu blogi, et näha, mitu klikki ja kommentaari tuleb. Teine asi on see, et kui sa panid kirjadesse ainult oma lingi, siis see kujundus kahjuks näeb nii algeline välja, et oleks kohe raske uskuda, et sellises blogis arvestataval hulgal külalisi käib. Näeb välja rohkem nagu kellegi isiklik päevik kuskil interneti nurgatagustes, mitte reklaamiblogi, mis klikke ligi tõmbaks. Ma arvan, et nende lihtsate punktidega saaksid juba parandada seda asja, et sulle tasuta nodi ei pakuta. Aga siis jälle tekiks see argument, et võibolla blogijana sa põlgad taolist “kommertsi ja blingi” ning eelistaksid jääda endamoodi blogijaks.

  • Heh, ma olen ka vaadanud, et mu blogi ei näe eriti hea välja. Aga ma ei oska midagi väga teha ka sellega ?

  • Visuaalne asi on see, mis müüb hetkel jah. Nii väga olulised ei olegi enam numbrid, vaid see, et oleks visuaalselt ilus koduleht, pildid ehk siis ettekujutatud edukus.
   Ma usun, et ka kolme postitusega eile alustanud blogija saaks tasuta manti, kui tal oleks eepiliselt ilus blogileht ja nendes kolmes postituses ka imeilusad pildid. Lisaks mainiks siis juurde näiteks oma instagrami konto, kus näeks veel tema tehtud pilte vms.
   Piisab potensiaalist.

   Hetkel igatahes on suur rõhk visuaalsusel jah ja nii mõnigi firma ja ettevõte näiteks kaotab ka oma müüki lihtsalt halva/vana kujundusega epoe tõttu, kuigi ideepoolest on nimi tuntud, tooted teatud jne. Samamoodi nagu sa ise ei osta mingist koledast veebipoest meelsasti asju, ei taha ka reklaamiinimesed sellistesse kohtadesse investeerida. :)

  • Ehk siis eelkõnelejal oli õigus. Palu keegi appi, et facebooki lehele uus logo teha. Uus päis ja mingi mõnus uus blogikujundus teha(või otsi ise – tegelikult valmis template’sid on väga palju).
   Googelda näiteks “free wordpress elegant themes” vms jne. Tasuta ilusaid kujundusi on tegelikult väga palju, mille lihtsalt downloadid ja laed ftp-sse üles ja hakkad kasutama.

  • Aga sina teed ju ka selliseid pilte ja värke? Kunagi tegid ju tellimuse peale neid postreid? Kas sina ei viitsiks mulle teha? ?

 6. Minu lapsel on ka atoopiline dermatiit. Nahaarst ütles, et kasvab välja umbes 11 aastaselt. Enamus kreeme meile ei sobinud, nahk hakkas kipitama. Weleda saialillekreem sobib ja aitab. Kookosrasv samuti. Palju oli abiks pesupulbri vahetus. Looduslik. Jälgi, millega pesed linu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.