Kuidas haigete laste tubased päevad lõbusamaks muuta?

Annemaia adenoidide opp lükkus nüüd tänu sellele haiguse puhangule ühe kuukese edasi. Loodetavast on meil siis märtsis parem õnn ja opp saab edukalt tehtud.

Aga kui nüüd rääkida sellest, kuidas hoida ühte üliaktiivset kaheaastast mitmeid päevi toas lõksus ja selle käigus mitte kaotada oma viimseidki ajurakke, mõtlesin ma välja sellise asja nagu “tervisetelk”. Kuna Annu on eilsest saadik keeldunud omale töötava inhalaatori maski ette panemast ja ega Joel ka väga vaimustuses sellest ole, otsustasin ma nad sindrinahad niimoodi üle kavaldada, et nad ise ka aru ei saa! Nimelt ehitasin ma tekkidest, toolist ja trenasöörist väikse telgi, mille lakke kinnitasin haaknõeltega jõulutuled ja telki sisse peitsin sokkide sisse purustatud küüslauguküüsi. Mõtlesin, et olen ilgelt kaval – kui ma olen põnnid telki sisse meelitanud ja raamatuid ette lugema hakanud, tõmban sujuvalt telgil ‘uksed’ kinni ning panen inhalaatori tööle. Nagu mini saun, ainult, et täis tatilõõre vabastavat küüslaugulõhnalist auru. Geniaalne ju! Plaan oli minu arvates ideaalne, aga reaalsus osutus muidugi hoooopis millekski muuks.

Pildil – Meie väike onnike. Maas kirju kaltsuvaip, laest ripuvad jõulutuled, onnis sees on padjad, raamatud ja inhalaator.

Kui mina üritasin telki ehitada, tahtsid need kaks seda vaid laiali lammutada. Kui mina üritasin neile telki tutvustada ja neid mängu haarata, jooksis üks “ei tahaa” karjudes minema ja teine ronis mulle lihtsalt sõna otseses mõttes selga. Kui ma nad lõpuks telki sain ja üritasin raamatuid ette lugema hakata, üritas üks neid ära süüa ja teine lihtsalt ulgus nutta, sest ma ütlesin, et ma ei saa lugeda, kui ta oma karvad mulle suhu topib.

Mina: “Annu, ära palun pane oma pead ette, ma ei näe lugeda ja su karvad lähevad mulle suhu.”

Annu: “Emmeee, ei tohi niimoodi rääkida!”

Lõppkokkuvõttes läks Joel üldse magama ja mina kükitasin Annuga telgis. Tingimusel, et kui tema hoiab aurumaski ees ja ei vingu, hoian mina telefoni ja näitan Pepat. Seega jamh. Võit vist seegi.Pildil – Annukas loeb telgis raamatut

Mida huvitavat teie oma haigete lastega teinud olete? 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.