Kuidas hooldada oma blonde juukseid nii, et juuksurid ka kiidavad!

Nagu teada siis on blondide juuste hooldamine suur-suur töö ja vaev. Kogu see pidev blondeerimine jne võib su juuksed ikka nii koledasse kohta keerata ja selleks, et saada tagasi tugevad ja terved juuksed tuleb need lihtsalt maha lõigata.

Kui viimati juuksuris käisin siis isegi juuksur ütles mulle, et kuidas mul küll nii ilusad blondid juuksed on? Et tavaliselt istuvad tal seal toolis kahupeadest uuriiniärikad. See tähendab siis seda, et juuksed on nii kuivad ja koledad nagu heinad ja siis veel kollased ka. Ise käivad sellist juustega ringi ning on uhked ka veel.

Aga on palju asju mida sa saad ise ära teha, et juuksed ei oleks nagu heinad ja näeksid ka normaalsed välja. Siinkohal loetlen ülesse asjad mida teen või ei tee mina.

*Ei sirgendajatele ja föönidele.
*Juuksed ei kannata külma! Miinus 5 kraadi on maximum, alla selle on juba piinamine. Topin juuksed mütsi või kapuutsi sisse!
*ALATI kasutan palsamit.
*Metallist liitega patsikummid lõhuvad su juukseid, seega kasutan alati ainult üleni kummist patsikaid. Sama kehtib ka igasuguste lõksude ja klõpsude kohta. Ma muidugi kasutan neid aga üritan siis alati väääga ettevaatlikult neid eemaldada…
*Ma kasutan 3 erinevat shampooni. Sügavpuhastavat- ja hõbeshampooni korra nädalas ning minu suurt lemmikut ja taevani kiidetud garnier fructis goodbye damage shampooni ülejäänud ajal.
*Never ei kammi märgi juukseid.
*Kui juustes on pusad siis ei lahmi nagu segane vaid harutan vääääga rahulikult, et võimalikult vähe kiskuda.
*Kasuta peale pesu poolkuivades juustes seerumit, juustesse jäetavat palsamit või mingit muud hooldusvahendit. Mina ARMASTAN selle sama goodbye damage seerumit. Peale esimest kasutuskorda oli juba tunne nagu oleks just juuksurist tulnud (juukseotsad olid justkui terved, ei olnud enam karedad vaid siledad). Aga kuna seda seerumit õnnestus mul ainult üks pudel skoorida siis on see mul juba ammu otsas ja uut pole ma kuskilt leidnud… Seega kasutan aseaineid. Hetkel hakkasin just kasutama Byphasse vedelat keratiini ja tundub täitsa ok, kuigi selle seerumiga võrrelda ei saa. Üldse meeldib mul keratiiniga tooteid kasutada, need teevad juuksed niinii mõnusaks.
*Magades hoian juuksed ALATI 2 punupatsis, isegi siis kui olen wasted olen suutnud endale silmad kinni patsid pähe punuda. Siis ei teki niipalju pusasid ja kammimine ei ole nii piinarikas. Boonusena saan alati ilusad lokid.
*Ei näpi oma juukseid 24/7. No teate ju küll seda näpuotsas keerutamist ja kiskumist? Kuskilt jäi kõrvu, et see ei ole hea…
*Hellita oma juukseid vahel õlide ja erinevate maskidega. Ega halba see ei tee ju. Ja sa ei pea ostma mingit elu kallist maski poest, kõige efektiivsemad olen mina nt kodus ise teinud. Erinevatest õlidest kokku segatud maskid on suurepärased.

Aga milleks sügavpuhastav shampoon hea on?

See eemaldab kõik mustuse ja hooldusvahendite jäägid milleni tavaline shampoon ei ulatu.

Aga milleks hõbeshampoon?

Blondidel juustel on loll komme rauarikka veega (või peale blondeerimist) kollakas toon omandada. Ja see ei ole üldse ilus… See imevahend võtab selle uriiniärika efekti ära.
P.S liigsel kasutamisel saad halli või lilla pea, maximaalselt kord nädalas on soovitatud.

Vot tak, see on siis minu juuste saladus. Pole mitte midagi erilist ega rasket.

Comments

comments

6 thoughts on “Kuidas hooldada oma blonde juukseid nii, et juuksurid ka kiidavad!

  1. Kohtlen oma juukseid täpselt samamoodi. Mõned üksikud punktid muidugi toimivad ainult mõnda aega pärast juuksuritoolilt lahkumist nagu näiteks see, et ei lahmi pusasid täiega lahti. :( Paraku lähen närvi kui pusa on ja saan vihaseks ja siis kisun täiega harja sealt läbi. Tean, et ei tohi, aga ei viitsi vaikselt. Ja siis mõne aja pärast hea vinguda ka, et juuksed jälle katki ju on. :)

    Ja märgi juukseid ma kammin. Oleneb, kas sõrmedega või laia piiga kammiga. Lihtsalt natukene niiöelda lahtisemaks, sest muidu nad kuivavad mul pusasse. :)

  2. Mis puutub seerumitesse, siis Paul Mitchelli Super Skinny seerum on täiesti super. Hinnaklassi poolest on ta muidugi kallim aga seda jagub tõesti pikaks-pikaks ajaks. Ma sain enda oma veebruari lõpus, kasutan seda 2x nädalas ja ainult veerand pudelit on praeguseks kulunud. Kui kunagi võimalik on siis proovi järgi :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.