Kuidas hooldada väikelaste hambaid – auhinnaloos

Sain täna Signalilt pakkumise teha teile väikene loosimine. Nimelt sel kuul on neil fookuses kõige pisemate suuhügieen, ja selle puhul teevad nad Hambaarstide Liiduga sel teemal erinevaid algatusi ning püüavad ka muul moel lapsevanemate teadlikkust kõige pisemate suuhoolduse kohta tõsta. Kuna laste suuhügieeni harjumused juurduvad juba õige varakult, alustasin minagi Annemaia ”hammaste” pesemisega juba ammu enne seda, kui tal mõni end üldse ilmutas. Lihtsalt sellepärast, et ta harjuks selle protsessiga. Tol ajal ei hoolinud ta sellest üldse ja lasi mul ilusti teha, mis vaja. Aga viimasel ajal on ta hakanud vastu punnima ja räuskab mulle näkku, kui hambaharjaga lähenen. Seega peame me nüüd koos peegli ees hambaid pesema. Näeb ta ju iga päev, kuidas mina seda teen, seega ei taha temagi minust viletsam olla ja üritab ka suure inimese kombel käituda.

Image 31Signal hambapasta tehnoloogid ei ole ära unustanud ka pere noorimaid suid, kellele mõeldud hambapastad on täpselt sellised, nagu lastele vaja – mängulise kujundusega, mõnusalt maitsvad ning piisava fluoriidi, kaltsiumi ja E-vitamiini sisaldusega, et tagada arenevatele hammastele soodne keskkond ja parim kaitse.

Signal Kids sarjas on saadaval kaks hambapastat 26-aastastele lastele:

Puuviljamaitseline Signal Kids – ennekõike poistele mõeldud valgete triipudega sinine geelhambapasta, mis võitleb eriti tõhusalt kaariese vastu.

Maasikamaitseline Signal Kids – ennekõike tüdrukutele mõeldud valgete triipudega roosa geelhambapasta, mis omab hambaemaili tugevdavat toimet

Auhinnaks on pakkuda armsad lastepärased hambapastad ja -harjad, nii poistele kui ka tüdrukutele. Võitjaid saab olema kaks, seega võiduvõimalus on suur! Selleks, et loosis osaleda tuleb täita alljärgnevad punktid:

 • Jäta kommentaaridesse oma nimi ja e-mail.
 • Räägi kummast soost lapsele sa seda komplekti soovid ja kuidas teie kodus hammaste pesemisega on? Kas peate meelitama, või on see juba sisse harjutatud asi, mis on sama loomulik, kui söömine ja magamine?

Võitja loosin välja kahe nädala pärast Lipsukese facebooki lehel, kuhu võite ka laigi visata, siis olete kursis kõigi uudistega. ;)

Comments

comments

22 thoughts on “Kuidas hooldada väikelaste hambaid – auhinnaloos

 1. Helen
  edurhelen@gmail.com
  Komplekti sooviksin oma peagi kaheseks saavale tütrele. Hammaste pesuga on meil kõik tujust sõltuv. Vahel küsib kogu aeg ise pesema, samas teinekord jälle käib jube kaklus selle nimel. Nüüd on läinud natukene libedamalt, kui sai soetatud ökoloogiline hambapasta, aga sellega on jälle teine mure. See maitseb nii hästi, et pesu asemel kipub seda hoopis sööma. :D

 2. (Triin.loos@gmail.com)
  Võtan ka siis osa :-)
  Meie pojal tulevad praegu hambad ja otsingi infot kuidas tema päris esimesi kikusid hooldada :)
  Aga kui juba hambapesuks läheb, siis plaanin samuti selle lapsega sama-aegselt ette võtta, et ta oleks motiveeritud seda tegema emme – issi eeskujul igal hommikul ja õhtul :)

 3. lillepool.helena@mail.ee
  Sooviksin 1a1k tütrele ühte roosat komplekti. Peseme siis, kui lapsel tuju on, kui nüüd aus olla. :D ühesõnaga umbes ülepäevi, samas esineb päevi, kus ka mitu korda.

 4. Liisi Sildoja
  Liisisildoja@gmail.com
  Oma tütrele sooviks seda. Hammaste pesu käib meil lihtsalt ja ilma igasuguse vastupanuta. Kui hommikuti ise hambaid pesen enne siis tuleb hoopis seepärast väike kisa, et tema hambaid enne ei pese :D Siis annan talle hambaharja kätte ja keerutab seda siis suus niikaua ja siis kui olen enda hammastega lõpetanud pesen lapse omad ka veel ilusasti üle sest no tema enda pesemine on rohkem harja närimine niisama :D

 5. Ma tahaks väga-väga teada, miks peab hambapastat lapse soo järgi eristama? Kuidas on hambapasta seotud sellega, mis soost laps on? Et kas poiste hambapastas on mõni teine, spetsiaalselt poisslapsele väga põhjendatult kasulik aine ja tüdrukute omas samamoodi? Vastasel juhul näen ma jõledat soolist diskrimineerimist ja sooliste stereotüüpide põhjendamatut kinnistamist juba imikueas. Õudne!

 6. Fluoriid pole just kuigi hea komponent mida manustada selles vanuses (2a) lastele, kes enamasti ei oska veel hambapastat välja sülitada. Ennemini võiks vajadusel kasutada nt Töpferi või ROCSi pastat, mida võivad pisikesed ka alla neelata..

 7. Stiina Prees
  stiina.prees@gmail.com

  Mu neljakuusele pojale ilmusid hiljaaegu kaks hammast korraga ning nüüd on päevakavas näpuharjakese ostmine. Harja ja pastat sooviks ma aga hoopis oma varsti kolmeseks (poja jaoks hetkel veel nende näol liiga vara) saavale õele, kellele meeldib tohutult hambaid harjata. Vahel süveneb ta sellesse tegevusse nii väga, et unustab end hambaid teleka ette harjama. :)

 8. Minu plikadel sai ka väiksest peale harjutatud ja nüüd pestakse ise kohati ka siis kui juba hambad pestud, aga uni veel ei tule ja uuesti tahaks pesta. :)

 9. Sooviksin komplekti kohekohe kahe aastaseks saavale poisile.. Hetkel käib hammastepesu nii, et ainult veega.. Sest ka natukene oleme muretsenud selle fluoriidi pärast. Aga meie väike härra tahab kõige rohkem hambaid pesta vannis :D Siis talle meeldib.. Hiljem harjame üle ja siis on vähe korralikum töö nö. Vastu väga ei ole, kuid on päevi, mil jonnib, siis ei soovi hambaid üldse harjata..

  Mari-Liis

  lillonhea@hotmail.com

 10. Kea
  ruuskea@gmail.com
  Mina sooviks seda komplekti oma kohekohe viieseks saavale tüdrukule. Hambaid peseb kaks kord päevas, hommikul ja óhtul vabatahtlikult. Harjutama sai hakatud kuskik paari nelja kuusena kui hambad alles tulema hakkasid. Aastaselt meeldis ise juba óhtuti hambaid harjata. :)

 11. Mul on kaks tütart, vanem 2 aastane ja noorem 7 kuune..Mõlemaga alustasin hambapesu ca 5 kuuset, kui esimesed hambad paistsid ja mõlemad naudivad..Kaheaastane küsib igal õhtul ise hambaid pesema, hommikul peame ise meelde tuletama..Alguses laseb kas minul või isal harjata ja pärast lubame ise ka natuke harjata..Hetkel meil selle õppimine, et ta loputusvee ilusti välja sülitaks, mitte alla ei neelaks..Noorem tirts on ka rahul, kui ta hambaid harjan/igemeid sügan:)Seega komplekt oleks roosa ja läheks õigesse kohta!:)

 12. e-mail: pizikene291@hotmail.com
  Sugu: tüdruk

  Meie pere lapsed pesevad kõige meelsamini hambaid vannis, kuid ka muul ajal on väga agarad kraanikausis solberdama ning hambaid harjama. Kindel pesu toimub hommikul ning õhtul.

 13. Minu 3,5.a poeg on väga usin hammaste pesija. Väga harva peab meelde tuletama ja korduvalt paluma, et pesema minna. Külas ööbides oleme vahel kogemata pannud juba ööriided selga ja magama hakanud sättima, aga unustanud hambad pesta. Siis tuletab poiss ise kohe meelde, et aga hambaid ju ei pesnud. :) Midagi erilist pole selle jaoks teinud, et ta nii tubli pesija oleks. Lihtsalt esimeste hammaste tulekust saati igapäevaselt pesnud, ilma suurema kisa-kära ja sundimiseta.

 14. Olen üritanud lapse hambaid harjata esimese hamba ilmumisest saadik (10 kuuselt. Korralikult saan seda teha alles nüüd, kui ta on kahene. Varem lihtsalt tihti ei teinudki suud lahti. Nõustus lõpuks vannis olles ja mina pean samal ajal laulma Rongisõitu või seda summ-summ-summ, lendas mesimumm :-) Hambapasta talle eriti ei meeldigi. Vaatab kurja näoga, kui seda harjale panen. Väga tihti seda ei kasutagi, sest ta ei oska veel välja sülitada.
  vahtermari@gmail.com

 15. Pliksile ja minu beebsu suuhügieeni eest hoolitsemine sai alguse kui lõikus esimene hammas :) Praegu pesen näpuharjaga ja tema ei arva sellest eriti midagi ;)

 16. Minul on 7 aastane tirts ja talle meeldib hambaid pesta. Korralikult ikka 2 korda päevas, vahepeal isegi loputab suud kui on söönud. Seega me oleksime väga rõõmsad tüdruku komplekti üle, kuigi mu laps eelistab poes “poiste” pastat :)
  KatlinPotter@gmail.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.