Kuidas mind peaaegu paljaks rööviti

Sain mina täna sellise toreda kirja PayPal’ilt

UntitledUnftitledPõhimõtteliselt teavitati mind siis, et mu konto suletakse kohe, kui ma oma andmeid ei uuenda.

Kuna olen varemgi täpselt samasuguse välimusega kirju paypal’ilt saanud, siis ei tekkinud kohe kahtlustki, et tegu võiks olla pettusega. Ka lehele minnes ei tekkinud kahtlust, kõik justkui klappis.

Täitsin aga kõik lahtrid heausklikult ära ja siis soovis lehekülg veel parooli saada. Kuna mul on erinevaid paroole miljon ükssada, siis proovisin lambist esimest, mis pähe kargas ja see kohe sobiski. Tekkis kahtlus. Sisestasin uuesti aadressiribale paypal.com ja üritasin sama parooliga sisse logida. Ja mulle lõi errori ette. Parooli oli vale. Aga kuidas ma siis just hetk tagasi sain sama parooliga sisestada kõik oma andmed (sh kaardi numbrid jms!!!)

Kirjutasin kohe paypalile kirja ja uurisin asja.

Aaaand then i freaked the fuck out, sest mis siis, kui see ongi pettus ja ma tõesti-tõesti olingi NIII LOLL?! (praegu tundun veel lollim, et kohe ära ei flippinud ja kaarte kinni ei pannud).

Asusin kohe maksmist ootavaid arveid tasuma, et kontolt raha vähemaks saada ja ülejäägi kandsin lapse kontole hoiule. Siis vähemalt ei saa keegi mind vaeseks rottida.

Päev läks edasi ja ma unustasin kogu loo.

Õhtul aga scrollisin facebooki, kui korraga hüppas mulle näkku TÄPSELT SAMASUGUNE kiri ja juures hoiatus, et see on pettus.

Hüppasin kohe voodist püsti ja tormasin elutuppa, et panka helistada ja kaart kinni panna.

Õnneks mul joppas ja sain õigel ajal jaole. Homme oleks ehk juba liiga hilja olnud…

Nüüd pean lihtsalt nädalakese ilma kaardita tiksuma ja lootma, et sellega rohkem jama ei tule ja kaardi sulgemisest piisas.

Ärge teie siis nii lollid olge ja alati kontrollige sada korda üle, kui kuhugi oma andmeid sisestama kukute.

Aga mind paneb ikka väga imestama (või siis ka mitte), kui kaugele on need vennad asja viinud. See leht on täiesti üks-ühele tegeliku paypali lehega ja isegi minusugusel inimesel, kes muidu on ikka ülimalt ettevaatlik ja kardab igasuguseid pettusi, ei tekkinud kahtlusi.

Võehh, ma siiani värisen üle kere.

Kas teie olete kunagi taolisi kirju saanud? Kas olete kunagi pettuse ohvriks langenud?

EDIT: Praegu meenus, et mu ema üritati ka sarnaselt petta. Ta sai kuskilt mingi nädalase dieeditamise menüü, tasuta. Ja kui nädal läbi sai, pidi ta hakkama oma kaardi numbreid jms sisestama, et järgnevat nädalat saada. Loomulikult ta seda ei teinud…Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

20 thoughts on “Kuidas mind peaaegu paljaks rööviti

 1. Oh god, ma oleks ka selle õnge peaaegu näinud (pean ennast ka väga ettevaatlikuks, kes ikka pettuse õnge naljat ei lähe). Mul jäi see õnneks selle taha, et kuna ema andmed on paypalis, siis ma ei mäletanud ta sünniaastat, thank god no :D

 2. Heh, ma sain samasuguse kirja e-baylt. Aga kuna ma seda ega ka paypali ei kasuta siis õnneks ei saa lõksu langeda. Nyyd mõtlen et ehk oli ka tegu mingi sellise pettusega? :D

 3. Olen ka sellised kirju saanud, no kuus korra 1 ikka tuleb ära. Alati login paypali enda kontolt sisse ja kontrollin mis värk on. 5a jooksul on vist 1x olnud nii, et paypal.com lehel pidin andmeid uuendama…Ühesõnaga, tuleb sealt kõigepealt sisse minna ja siis näitab ära, kas konto on limiteeritud või mitte. Muud paska mitte uskuda!

 4. Mul mehel oli amazon-ist sama kiri. Hakkasime ka juba täitma, aga siis ei tundunud asi õige ja jätsime pooleli. Näib,et õigesti tegime :)

 5. Üks lihtne nipp on, kuidas selliste asjade ohvriks mitte sattuda: mitte kunagi ei tohi kuhugi sisse logida, andmeid saata vms otse selle sama e-maili kaudu. Kui paypal saadab sulle kirja, et andmeid vaja: fine, sulgen postkasti, trükin aadressiribale paypal.com ja login sisse. Kui tegemist oli õige asjaga, siis paypal (või muu kõnealune koht) teavitab sulle sellest seal lehel olles uuesti.
  E-mailide kaudu ei tohi mitte kunagi mitte kuhugi sisse logida.
  ;)

 6. Ma sain sama kirja, aga mind pani kahtlema see, et e-maili aadress oli veider, kust kiri tuli. Täpselt enam ei mäleta, aga polnud selline ametlik, vaid a’la paypal@gmail.com :D

 7. Ma olen ka blond olnud ja oma andmeid kenasti jaganud peale mingit sarnast kirja (ma ei mäletagi enam kust see tuli), igatahes tundus usaldusväärne ja klõpsisin kõik oma kaardiandmed kenasti sisse. Paar päeva hiljem oli mu kaardiga tehtud tehinguid (äkki oli?) Dubais ja ostetud asju apple store’ist. Summad olid väikesed, kuid siiski. Õnneks sain ma ju tõestada, et mina ja kaart ei olnud Dubais ja probleem lahenes kenasti, kuid ikka väga jahedaks võttis, sest 1) see kiri oli nii usaldusväärne ja ametlik ja 2) kuidas ma ometi 35-aastasena sain nii loll olla:D

 8. Saan ka paypalily regulaarselt neid uuendamise kirju aga ma ALATIIII login otse paypali sisse, meili kaudu ei lähe. Kunagi üritasin midagi ebay kaudu müüa ja sattus mitme petturi otsa kelle need ülekande kinnituskirjad olid niiii reaalsed ja üks-ühele. Saatsin alati kirja paypali vastavale meilile ja sain ruttu vastuse kas tegemist pettusega või ei. Päris masendav tegelikult….

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.