Laenumajanduse fuckery

Aaaaaaaaaaaaghhhhh. Mu sisikond keeb ja ma tahaks kohe midagi mahlast öelda. Ei tegelikult, tuju on null. Seenele peaks minema.

Ühesõnaga. Oleme üritanud laenu saada, et maja osta. Aga kui sul pole tagatist/sissemaksu, võid sa sellest ainult und näha. Loogiline. Aga samas, kust peab üks noorpere võtma sissemaksuks tuhandeid eurosid? Või tagatise? Isegi siis, kui sa saad jumala normaalset palka, pole sul lootustki. Siinkohal võiksid tulla appi vanemad, aga kui sul neid pole/nad ei aita? Mis siis? Eladki elulõpuni mingis näkases üürikas? Aga kui ma ei tahaaaaa? Ega siis ei jäägi üle muud, kui pool elu kõrvale panna.

Viimasel ajal on mul sellest rõvedast veneaegsest korterist kopp nii ees, et ma paneks sinna meeleldi tule otsa. Ja oleks siis veel vähemalt normaalsed hinnad. Aga ei. Iga jumala kuu maksa mingeid ulme summasid, lihtsalt niisama. Haldus ja hoolduskulud, remont, üldelekter jms jama. Hmmmm, koridori pirn läheb alles siis põlema, kui oled enda ukse ees. Muru niidetakse korra 2 nädala tagant ja ka nii, et niidetud rohi jääb maha mädanema. Nii vägev on minna pesu kuivama panema, kui mingi mädanenud libled varbavahele lähevad. Lehti riisu ise. Ja nüüd läks vesi ka veel poole kallimaks. Ma olen seal korteris 2 aastat elanud ja pole kordagi ühtegi töömeest näinud, kes midagi remondiks. Katuse vahetasid ära, selle eest maksame 40 euri kuus, aga mille eest see teine remonditasu on? Just in case? Mille eest järgmisena nöörima hakatakse? Hakkavad õhku müüma? Või ehk nõuavad mingit erimaksu per inimene? Või olen mina millestki valesti aru saanud?

See oli ka nii haige, kuidas ühest kohast lubatakse ühte ja teisest öeldakse, et misasja, sellist juttu küll olnud olla ei saa. Meile juba lubati ühte väiksemat laenu, et noh, saaks asjad liikumagi, aga nüüd sama panga teine teller saatis pikalt kukele meid. Ma juba sisustasin mõttes maja ja tassisin oma kola sisse.Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

 

Comments

comments

65 thoughts on “Laenumajanduse fuckery

 1. Meil on sama jama. Vaatame oma maja 10000 eest, sest selles ulatuses saab võtta väikelaenu, ilma tagatiseta ja sissemaksuta ja kuna see pole kodulaen, jäävad ära igast notarid ja kindlustused. Aga see on viie aasta peale võimalik, ehk siis järgnevad viis aastat tuleb väga koomale tõmmata kuna 300+ iga kuu välja köhida on ikka raske, aga noh minu unistus on, et mu koer ei peaks linnas piinlema, et ma saaks kanad ja oma aiamaa, see tähendab ju et osa toitu tuleb omast käest.Ja laps saaks õues olla kaua tahab! Ok, ega see maja saab olema algselt ilma veesüsteemita ja vana ja kole, aga kõike ei saagi korraga, kui pole rikkaid vanemaid.

  • Vot vot, meil täpselt sama teema. Saaks 10 000, aga siis peame maksma ligi 450 euri kuus pangale. See läheks veits liiale, sest elekter jms kulud on vaja ka maksta ja elada oleks ka veel vaja.

 2. Ega ilma sissemaksu v tagasita pole jah midagi teha ei anta midagi. Mis on ka arusaadav kuna alles siin jagati kõigile ja siis oli terve riik maksuvõlglasi täis. Ise alles eelmine aasta tegime selle jama kõik läbi ja saime oma maja vanavanemate väikese abiga. Küll väike maja (100rm) aga armas ja üsna kohe jäin rasedaks ja nüüd 6-kuune beebi mängib ja roomab oma toas ja magab oma kodu terassil ja ma olen üli õnnelik, et selle jama ja asjaajamise läbi tegime, üürika elu on jama
  Teil on 2 võimalust, kas hakkate koguma raha või uurite neid suurema intressiga laene, neid antakse, aga jah kui meil kodulaenu intress alla 3 prossa siis neil laenudel mingi minimaalselt 10 prossa, a ja võite ju kredexi asja ka uurida, me saime sissemaksu 10 pross peale swedis tänu kredexi nooremeistri mingi programmile vms.

  • Ja palju Kredex vahelt võtab? Minu teada oli sel ka mingi suur protsentvist. Aga jamh, ega muud võimalust kahjuks pole.

 3. Üürilise käest tohib nõuda ainult üürisummat ja konkreetselt mõõdetavaid kulusid ehk vesi-elekter-kütmine. Mingit remonditasu ega kindlustust ega ühistu laenumakset ega katuse vahetamise tasu küll üürilise käest küsida ei tohi. Minu teada on see lausa seadusega keelatud. See on omaniku asi need kulud maksta.
  Ja meie ostsime oma korteri nii, et lihtsalt kogusin sissemakse raha kokku. Kolm aastat vist võttis aega. Iga kuu panin kindla summa ja lõpuks sain esimese korteri, 33 m2. Muidugi ei olnud mul last, käisin tööl, teenisin raha, ostsin elamispinna ja siis tegin lapsed :) Niipidi oli lihtsam :) See ei olnud etteheitena mõeldud :)

 4. Tegelt on nii, et kui lepingus pole kirjas et peate maksma kõiki remondi, haldus ja muud huinaakulusid, siis te ei pea neid maksma.

 5. Saan sinust täitsa aru! Samas tekkis mul kohe küsimus, et mis pangast laenu saada üritasid?
  Tean, et SEB annab laenu kredexi tagatisel, mis vähendab sissemaksu osa 10% le. Tingimus muidugi seal on noorpere(vist 2 last peab olema) või noorspetsialist( keskeri haridus). Samas 10% on parem kui 20%.
  Eks see laenu saamisel on palju nüansse, eriti kui laenuga. Esmalt hindamisakt, lepingutasu ja siis veel notaritasu, kredexiga lisaks 3% laenusummast neile.
  Põhiasi ongi laenu saamisel see sissemakse osa kogumine. Kas mehe palgast pole võimalik iga kuu 100 euri kõrvale panna? Aastaga koguks juba 1200 euri, kahe aastaga on 2400 euri koos, mille eest ma eeldan, et saab maale mõne suurema korteri või remonti vajava maja. Näiteks Pajustisse oleks paar kuud tagasi saanud täitsa elamiskõlbliku neljatoalise pisikeses kortermajas 18000 euriga.
  Mul endal mehega veel notaris leping vaja allkirjastada ja olemegi koduomanikud :) Elan sulle sellel teekonnal kaasa, tean et võtab täiega aega ja sööb närve aga asi on seda väärt! Kui tekib küsimusi, siis võid mulle kirjutada ;)

  • Küsi ka Nordeast, seal minu meelest paremad tingimused.

  • Nordea laenuhaldur just rõhutas meile, et noored pered (eriti veel kõrg- või spetsialisti hariduseta noored) kuuluvad selles pangas nn riskirühma ning nende krediidireitingut arvesse võttes on neil intressid kõrgemad kui suuremates pankades. Iga intressiprotsend kümnendik tegelikult loeb tagasimaksmisel päris palju.

 6. Ülejäänud inimesed panevadki sissemaksu jaoks iga kuu kõrvale, paned iga kuu 100 kõrvale ja oleksid 2 aastaga kogunud juba 2400€.

  • Ja sa räägid nagu see 10 euri kõrvale panna oleks jumala pohhui. Kust võtab sellise summa inimene, kes teenib näiteks 500-600 euri?

  • No kui kaks inimest tööl käivad, tuleb sissetulek poole suurem ju. Kui laps 2aastane, siis tööle ja kogutegi mitu aastat sissemaksuraha ning saate laenu. Kõik teevad nii, kui muid võimalusi ei ole, mõttetu halada, et kust saab. Üksi on muidugi raskem ja kogumine võtab palju kauem aega, aga te olete kahekesi ju :)

 7. Eks see ongi keeruline teema. Pealegi sina oled ju lapsega kodune, praegu jah on sul jooksev emapalk aga see lõpeb pealegi. Samuti ei ole sa tead, mis tööd elus teinud seda kõike pank ju arvestab. Meil küsiti ka mõlema taotleja haridust jne ehk siis pank arvestab absoluutselt kõigega enne laenu andmist, mis on tegelikult hea sest vanasti anti neid laene ikka liiga kergelt.
  Mina soovitan sul ikka kaasata oma vanemaid (sissemaksu raha ei korja te vast iial kokku, sest elu vajab ju ka elamist)! Põhitagatise panedki oma uuele majale peale ehk siis kui ei maksa jääte kõigepealt teie oma majast ilma ning mingi summa (mida pank seal kindlaks teile määrab) panete oma vanemate majale peale. Meie tegime nii ja kui 8a pärast saab see summa (mida vanemate majale peale panime) makstud, võtamegi sealt pealt hüpoteegi ära ning vanemad on puhtad “poisid” ja tagatiseks jääb panga silmis ainult meie enda kinnisvara :) ma arvan, et see on noorele perele ainuke mõistlik lahendus kui mõlemad ei teeni miljoneid :)

  • Aga selles asi ongi, et mehe emal pole midagi taatiseks anda, ja minu vanamees ei luba aidata, vaid ütleb ”saagu ise hakkama”.

  • Kusjuures meile öeldi pangast, et ei ole päris nii et võtavad esimesena sinu maja. Vabalt võivad enne võtta ka tagatise.. Selle otsustab pank täiesti ise..

  • Aga meil on mõlemad ju tagatised ;) ja vanemate maja peal olev hüpoteek on kindlaks määratud summaga ja nagu ma kirjutasin kui summa saab makstud võtame hüpoteeki maha ja see osa ei kuulu enam pangale! Kõik on eelnevalt pangast uuritud ja lepingusse nii ka kantud seega on ikka küll kui ise nii kirja paned :)

 8. minu meelest on Nordeas mingi värk, et annavad (lastega?) noortele koostöös kredexiga tagatiseta laenu. uurige :)

 9. Omafinantseeringu (nö sissemaks) puudumisel võib proovida Kredexi käendust kasutada. Swedbankil on ka mingi analoogne toode Kredexile, ma paar aastat tagasi kasutasin seda. Hästi palju on kinni ka laenuhalduris. Kui pank lolle vastuseid annab, siis võib see konkreetse töötaja viga olla. Mõni teine sama panga haldur pakub ise paremaid lahendusi.

  • Mhm, me peame veel paari varianti proovima ja eks siis ole näha. Aaga midagi head ei paista. :/

 10. Arusaadav,et tahad oma elamist,kes meist ei tahaks,aga selleks peabki tööl käima ja raha koguma. Vähemalt kui mõlemad tööl käite,on võimalik sissemaksuks laenu saada,Inglismaal nt selline võimalus puudub. Kui sissemaksu raha kingiks ei saa,või ei kogus,siis kodulaenu ei anta. Kui juba maja sissemaksuks peab laenu võtma,siis panga silmis sellise inimesed endale maja lubada ei saaks/tohiks.
  Teile oskaks ainult soovitada,et lihtsalt sealt maalt minema kolida,Tartusse või kuhugi suuremasse asuvasse ja endale parem üürikas leida.

  • Ma mõtlesin,et üürida ja koguda kuni saate endale laenu lubada. Selleks peate mõlemad ikka tööl käima. Tartus on kindlasti kallim,kui teie praeguses kohas,aga elukvaliteet ju loeb ka,seal on vähemalt midagi teha ja kuhugi minna. Minu arvates loeb sotsiaalne aspekt ka palju. Ja no töö leidmine on ka väheke kergem. Iseasi,kuidas sulle Tartu meeldib.
   Aga eks see nii ole,et ükskõik,mida sulle soovitada,sa nii kui nii ei nõustu kui just kaasa ei nooguta,et jah ebaaus,et ilma sissemaksuta,ühe (panga silmis) sissetulekuga,tagatiseta pere laenu ei saa.
   Peaksid tagasi kooli minema,et mingi eriala omandada- pole aega/raha.
   Mees mingu välismaale tööle mingiks ajaks- ei taha lapsest eemal olla,ei taha sina üksikema olla (arusaadav).
   Mees käigu rohkem tööl- käib niigi rohkem kui peaks.
   Mine sina tööle- Annu liiga pisike/kes teda hoiaks
   Te olukord on suht kehva ja ma saan aru,mul endal peaaegu sama seis ja ilma midagi muutmata ka midagi ei muutu :)

 11. Kui suur on üldse teie soovitud laen? Nagu kui suurt laenu te reaalselt ette kujutate, et võtate ja tagasi maksate?

  • Iseenesest päris mõistlik summa maja kohta! Kui see maja on ka normaalses seisus jne. Uuri kindlasti Kredexi asja! Ja kui ühest pangast öeldakse ei ärge andke alla! :)

  • No siin mängib rolli see, et tegu on väikese linnaga ja siin ongi hinnad head. Maja on täitsa kobe, suure aiaga ja puha. Ainult köök vajab kõpitsemist. Ja kunagi, kui vaja, siis saab teise korruse välja ehitada. :)

 12. Paraku jah pangad ei anna laenu lihtsalt sellepärast, et üks 8-klassi haridusega ja töökogemuste ja sissetulekuta inimene ei tahaaaaa enam üürikas elada ja tahab MAJA OSTA. Mina olen tööl käinud varsti 20 aastat ja ikka ei saa endale maja lubada. Kui te ei ole võimelised nt 100 euri kuus kõrvale panema ja sissetulek on pere peale 500-600 euri, mil moel te seda majalaenu siis kavatsete tasuma hakata?

  Ja kopisin siit http://arileht.delfi.ee/news/uudised/intervjuu-evi-hindpere-uurileandja-ei-saa-uurnikult-nouda-elamuga-seotud-kulude-tasumist?id=64671988 artiklist
  Üürin teist kuud korterit ja avastasin hiljuti, et kommunaalmaksetesse on igal kuul lisatud 20 eurot remondifondi maksmiseks. Kas see on ikka üürniku mure või peaks see omaniku mure olema?

  Üürileandja ei saa üürnikult nõuda nende kulude tasumist, mis ei ole otseselt seotud eluruumi kasutamisega. Sellisteks kuludeks on tasud korteriühistu remondifondi ja sihtkulud. Nimetatud kulud teenivad elamu, seega omaniku vara säilimise ja parendamise eesmärki. Seega ei saa nende kulude tasumise kohustust panna üürnikule.

  • Isegi kui me oleksime 8-klassi haridusega ja teeniksime pere peale 600, siis kas sellisel inimesel justkui polegi õigust oma kodule? Kui saab üüri makstud, saab ju ka laenu. Vahet pole kas üür või laen. Meie puhul on muidugi jutt teine. Ikka saaks selle 100 kõrvale panna, ja panemegi, aga sellest on vähe. Ikka tahaks ju kohe ja nüüd. Käiks see vaid nii lihtsalt.

   Meil on leping veidikene teisiti, seega meie peame maksma neid kulusid.

  • Selles suhtes olen nõus, et pank on siiski ettevõte, mitte heategija ning iga mõistlik ettevõte minimeerib oma riske. Paraku on teie pere profiil pigem riskantne panga silmis.

   Varsti on Sul endal ka võimalus tööle minna ja siis võite kasvõi kogu Sinu palga kõrvale panna, et saaks sissemaksu raha kiiremini kogutud. Kui elukoht hetkel ei meeldi, siis kas üürikorterit vahetada ei saa teise korteri või mõne maja vastu (üürimiseks). Ühtlasi ka ehk oleks kasulikum alguses korter osta? Vähesed saavad lubada koheselt maja ostmist.

  • Saan aru jah, et igaühele nad ei saagi laenu anda, ega peakski, aga ikkagi, deeeeeem noh!:D
   Kui sul on juba 4-5 aastat kindel ja suhteliselt suur palkolnud, siis see võiks ikkagi natukene lugeda.

  • Kui sul on hea hinnaga üürikas, siis on ju käed suhteliselt seotud. Omanik lihtsalt otsib inimese kes maksab kogu kommunaali kupatuse ilma vingumata. Hea hinnaga korteritele on ju nõudlus tunduvalt suurem kui pakkumine.

 13. Kredex ei võta üldse suurt protsenti. Meie maksime ca 350 eur. (Korter maksis 63000, millest omafinantseering 6300 eur, ehk siis laenusumma 56700)
  Te kasvatate alla 15a last, seega kuulute ilusti kredexi sihtgruppi. Meeles tuleks ka pidada, et swed kredexiga koostööd ei tee.
  Kui sissemaksu raha kohe koos ei ole on võimalik võtta ka sellejaoks eraldi väikelaen. Seetähendab aga omakorda jälle et taod intressi kinni. Igaljuhul on kasulikum koguda. Kuigi jah, kui see 3500 koos on ei päästa veel teid, siis tuleb ka maksta veel notaritasud, hindamisakt, kredexi käendustasu. Seega peaksite koguma üle 4000 euro.. Mis tundub, et võtaks teie perel päris pikalt aega.. Ja keegi ei oska öelda, mida selle ajaga, kui raha kogute, võivad teha kinnisvara hinnad.. Tjah. Pole kerge.
  Ja tagatiseta/omafinantseeringuga ei anna kahjuks küll ükski pank laenu..
  Muidugi kui tagatiski koos, on võimalik et pangas tekib ikka probleeme.. Kasvõi see tõttu, et sul ei ole tööstaaži.
  Võid ju olla suuteline maksma, aga pank tahab paberitel tõestust..
  Igaljuhul hoian pöialt :)

  • Meil tegi swed kredexiga küll koostööd :D kodulaen võetud swedist eelmine aasta ja kredexi käändusel :)

 14. Uuri kindlasti teistest pankadest, sest pankadel on väga erinevad tingimused ja intressid. Meie kodulaen on kinnisvara tagatisega. Kui Swedbankis oli tingimuseks, et tagatis peab kuuluma laenutaotlejale või taotlejate vanematele, siis näiteks Danske pangale sobis ka onule kuuluv kinnisvara tagatiseks. Kui Swedbanki intress oli meie pere puhul (kui mälu ei peta) 2,4%+euribor, siis Danske pangas 1,8%+euribor. Ehk õnnestub teil siiski mõni sugulane appi saada, kes nõus kinnisvaratagatisega. See oleks kõige kiirem variant laenu saada, kui endal sissemakseraha hetkel olemas pole. Tagatise saate nö vabaks lasta, kui piisav summa laenust on tagasimakstud.

 15. Kulla inimene, ma saan sinu murest aru ja mõistan kui sellise teema üle arutleb inimene, kes on elus ka tööd ja vaeva näinud, kuid inimene kes pole suutnud omandada haridust ega käinud pikemalt tööl, võiks suu natuke kinni hoida.
  Pank arvestab väga rangelt järgnevaid asju:
  Kas on võetud mingil eluperioodil sms-laenu.
  Ülalpeetavate arv
  Laenuvõtja ja kaastaotleja haridus ja väljavaated tulevikule
  Igakuised kohustused ( järelmaksud, muud laenud, üür jms. )
  Emapalka ei loeta sissetulekuks
  Laenuvõtja tööga ( kas on tervistkahjustav ja riskantne )

  Ei ole mõtet halada kui sul puudub elementaarne arusaam majandusest.
  Teine oluline ja arvestatav asi on sinu avalik blogi, mis jätab teie perest juba juba üsna halva ja vaese mulje. Kas sa arvad, et pangas töötavad idioodid, kes googeldada ei oska. Seda tehakse esimese asjana.

  Teie väljavalitud maja summa pole küll suur, aga te peate arvestama ka ülalpidamiskuludega, kindlustustega, notaritasudega, riigilõivudega, ootamatu haigestumise või töövõimetusega.

  Majandusriskide kahandamiseks koguge sissemaksu raha, pane laps aasta pärast lasteaeda ja mine tööle. Vähem hädaldamist ja rohkem tegusid. Võta siis eeskujuks kõik need blogijad, kes hetkel kolimise ja elukohtade ostmisega tegelevad. Nemad kõik näevad vaeva ja teevad tööd. Ja paljudel on veel lapsed ka ja saavad kõigega hakkama.

 16. Soovitan DNB panka.
  Meie saime neilt kõige parema pakkumise ja samuti ka nii, et teised pangad ei tahtnud anda (seb, swed). Sampo ja Nordea on ka suht kõrge intressiga.
  Edu teile!

  • Madalamaid intresse pakkuvate pankade puhul on kindlasti oluline vaadata,et lepingus poleks sees, et pank võib ühepoolselt intressi muuta. (seb-is ja Swedis seda pole, aga mõnes väiksemaks küll)

 17. Kui olete sms-laenu võtnud või kasiino lähedal asuvast pangaautomaadist raha välja võtnud, siis ka ei saa suurt laenu (aasta aega peab kontol liikumine puhas olema). Igasugused sellised kõrvalised faktid loevad ka, ei ole ainult nii, nagu sa arvad, et kui normaalne palk on olnud juba pikemat aega ja kui üüri maksta jaksad, siis peaksid laenu saama. See on ka laenajate huvides, sest alles oli suur krahh, mida sa peaksid ka mäletama – kui paljudel ja isegi edukatel võeti kodud käest ära ning pidid laenu edasi maksma ka veel. Siis oli nutt ja hala taevani, et kuidas nii saab pank teha. No vot, enam siis ei tehta nii, tingimused läksid sellepärast karmimaks, et laenajad ei adunud riski.

 18. Mainid oma kirjutsise sõnapaari “normaalne palk”. Mis on sinu jaoks normaalne palk? Aga laenu võttes pead arvastama ka võimalusega, et jaksad selle üksinda, ilma meheta tagasi maksta. Elus juhtub igasuguseid asju ja pead olema kindel, et pärast ei lõpeta aadressil Kuuse 1-Oksa 2.

  • No üle Eesti keskmise. Küll mina juba hakkama saan. Ja sellisteks puhkudeks on ju igast kindlustused ka,minu teada.

  • Ma küll sellist kindlustust ei tea, mis näiteks naisele raha maksma hakkaks kui mehest lahku minnakse. Või siis vastupidi. Igast kindlustuste peale lootma jääda on naiivne. Loota saad ikka ainult iseendale, oma võimetele ja oskustele.

  • Laen on tegelt mehe nimele üldse, sest minu nime lisamine ei too midagi head. Aga jamh,saan aru mis mõtled.

  • Eesti keskmine palk 2015 I kvartalis oli 800€. Kas te mehega mõlemad suudate seal maanurgas, kus elate, hakata teenima sellistki palka? Sul ei ole haridust ega töökogemust. Enda ülestöötamine võtab aega. Laps kasvab ja kulutused tema peale lähevad päev päevalt suuremaks. Igast kindlustuste, tegeliku nimega laenukindlustuse maks lisatakse igakuisele maksele. Lisaks laenukindlustusele on mõistlik teha veel ka elukindlustus, mis veelgi kergitab igakuist väljaminekut. Ehk et n.ö peidetud kulusid on mitmeid millega arvestama peab.

 19. Tavaliselt tehakse nii, et ostetakse esmalt jõukohane korter eluasemelaenuga, vaatasin kv.ee.- st, et Räpinasse on pakkumised alates 13 000 euost, Kredexi käenduse korral on omafinatseeringut teil vaja ainult 1300 eurot, selle raha suudate ikka leida. Räpina vallas on veelgi odavamad korterid aga siis on kindlasti autot vaja ja kuna sa ise ei sõida, siis on keskusesse jäämine mõistlikum.
  Paari aasta pärast, kui ka ise töötad, on peale korteri müümist juba omafinantseering olemas, või jätate korteri lisatagatiseks ja üürite välja.
  Pankade rangemad reeglid on tegelikult inimeste endi kaitseks valede valikute eest. Rahulikumalt alustades on endal ka turvalisem tunne. Pealegi ei taha pangad praegu mitte iga vana maja ostuks laenu anda, maja peab olema renoveeritud või vähemalt ostjatel peab olema juba renoveerimisprojekt.
  Eluasemelaenu võtmine on seotud küll veidi rohkemate asjaajamistega alguses aga väikelaenu intress on kordades kõrgem, pealegi on võimalik tulumaksutagastus intressidelt, nii et märksa mõistlikum. Meie majalaenu intress on näiteks täna 1,55%, väikelaenu intressid algavad 22%. Oma esimese korteri ostsin ka 9,5% intressiga, siis lihtsalt olidki eluasemelaenud nii kallid. Täna on eluasemelaen väga soodne ja kredexi lisakäendus ei maksa samuti nii palju, et seda väga kartma peaks. Kui Sul on võlgadevaba minevik, st. maksehäireregistris ei ole olnud, oleks ikkagi mõistlik mõlema nimel taotlus teha, emapalk läheb ka arvesse, samuti lastetoetus.

  • Minu teada emapalk ei ole abiks, sest see on ju ajutine ja ei loe pikemas perspektiivis midagi.

  • Kas Sa arvad teadvat või ütles nii laenuhaldur? Mina võtsin viimase laenu küll emapalka saades ja läks 100% arvesse, olen kuulnud, et viimasel ajal arvestatakse 50% ulatuses. Arvatavasti see sõltub ka sellest, kas enne emapalgaaega on töötatud. Need, kellel on töökoht olemas kuhu peale emapalgaaega kohe minna, ei ole panga jaoks nii riskantsed, et seda sissetulekut kohe üldse ei arvestataks. Põhjalikumalt kinnisvarawebi vaadates nägin lausa alla 10 tuhandelisi ahiküttega Räpina kortereid. Ma küll ei tea, kui suurt üüri te praegu maksate, aga pangalaen + kommunaalid peaks igal juhul odavamat tulema. Väikestes kohtades on äärmiselt vähe üüripindu ja üürisummad on kõrged. Pangast üle küsimine ei maksa midagi, seda on võimalik isegi meili teel teha :)

  • Mind kohe huvitab, et mis kortereid sa leidsid? Alla 10 tuhande ja veel ahjuküttega, huvitav. :D

  • Googelda. Ma telefoniga autoroolis ja kohe hakkan sõitma, ei saa linke lisada.

  • http://www.kv.ee/rapina-kesklinnas-asuv-valguskullane-ahjukuttega-2-2583660.html?nr=1&search_key=a241bbdd9b6d29be74e4e58337a8a6eb
   Näiteks see korter, kivimaja, ahiküte, vann, odavad ülalpidamiskulud, maja tundub suht heas korras olev. Tundub et korteri saab ilusaks suht lihtsalt , kapremonti pole vaja, ruumid tühjaks, sentele uus tapeed laed üle värvida, põrandad ehk vajavad lisasoojustust aga kuna pinda vähe, saab suht odavalt hakkama. Te mehega noored inimesed, sinul tunduvad blogi põhjal küll tööd teha oskavad käed küljes olevat :) Hinda annab ehk allapoolegi kaubelda või omafinantseeringut omanikele järelmaksuga maksta. Sellises korteris elamise kõrvalt jõuab ehk ka paari aastaga maja omafinantseeringut koguda. Korteri puhul on olulised need asjad, mida sa ise muuta ei saa, asukohta, maja seisukorda, naabreid. See, missugune on korter seestpoolt pole ju eriti oluline, kõik on ise tehtav, elektritööde puhuks oleks spetsialisti vaja, mõni mees ei pruugi ka torustikuga hakkama saada aga majal on haldusfirma, ma usun et ka neilt saaks normaalse hinnaga tellida. Muidugi kui seal üldse torutöid vaha teha on. Enne kui osta, peaks muidugi uurima, mis inimesed on naabrid jms.

  • Muidu hea ja tore mõte, aga meie jaoks ei oleks see praktiline, sest meil on kasvav pere ja suur koer. Ja sinna tuleb ikka üsnagi korralik summa alla matta, et oleks mõnus ja hubane. See on hetkel sarnases olukorras, kui meie praegune korter… Aga sain su mõttest täitsa aru, ning võtame selle valiku kindlasti kaalumisse, kui praegune diil välja ei mängi. Aitäh! :)

  • Trükkisin kiiruga töö kõrvalt, palun paranda mu eelmise postituse kirja ja lauseehituse vead ära :) Sul on hea eesti keel, mul on lausa piinlik oma kirjutatut lugeda, aga ma ei saa nüüd enam parandada.

  • Ära põe, mõttest sai ju aru. Ja ma ei tea kas ma olen loll või pime, aga sellist valikut ma ei näe, et ma saaksin su kommentaari muuta… :/

  • Sissetulekuna arvestatakse kõiki regulaarselt laekuvaid tulusid. Emapalk, ettevõtlusest saadav tulu, üür jne.

 20. Korteri väljanägemist saab väga palju muuta ka lihtsalt koristamisega, äädika sooda sidruniseguga saab pinnad puhtaks, vängemat keemiat saab ka kasutada, laed rulliga valgeks, seinetle paksem hele tapeet, põrandad värvi alla. Lihtne puhas ja hele korter tundub avaram. Ei ole vaja hakata kapitaalselt ja kallilt midagi muutma kui sinna pikalt jääda ei plaani. Elatakse ka kitsamates oludes. Tegime krooniaja lõpus 54m2 korteris sanremondi, laed, seinad põrandad, pahtel värv tapeet jms. kokku läks max 1000 eeki ja 9 päeva tööd. pahtel ja värv vajavad kuivamist. Nüüd ma olen sellele müüjale tahtmatult reklaami teinud, kui juhtub lugema siis võiks ta toad vanast mööblist puhtaks teha ja uued pildid päikselise päevaga teha, see korter oleks juba ammu müüdud :) Aga jah, eks see ole rohkem 1-2 inimese kodu, mitte loomade ja väikelapsega perele aga eks elatakse ka 12 ruuduses ühikatoas 4 kesi.

  • No eks elada võib igast kohtades, aga jamh… See pole küll elu mida meeleldi elaks. :-D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.