Lastelauludest

Mis siin salata, varesel on ka kenam hääl, kui mul. Aga see ei takista mul Annule laulmast. Tal ei tundu ka selle vastu midagi olevat.
Kui Annukas sündis, ei osanud ma eriti ühtegi laulu, ainult “sepapoisid” olid peas. Isegi “mull-mull väiksed kalad” ei tulnud meelde, aga siis leidsin sellise imetoreda lehe nagu laulud.ee ja hakkasin lapsepõlve meenutama.
Praeguseks hetkeks tean peast nelja-viite lastelaulu. Ja lähiajal plaanin juurde õppida veel paar sellist laulu, mida mu ema mulle laulda üritas. Polnud temalgi väga hea hääl, aga vähemalt ta üritas! :D Tahan seda traditsiooni jätkata, ning oma lastele neid samu laule laulda, et nemad siis kunagi samamoodi hellusega oma lapsepõlvele saaksid mõelda ja meenutada, kuidas emme neile kunagi unelauluks karumõmmi unelaulu laulis. Ehk laulavad nad neid viise kunagi omakorda ka enda lastele.

Mul tuli küll soe tunne südamesse, kui leidsin selle hiiretipsu laulu… Nii hästi mäletan, kuidas ema seda esimest salmi mulle jorises… :)

Õhtuti kell 9 kuulasin raadiost muinasjutte, ning seda laulu lasti lõpulooks…

Olen mitmeid ja mitmeid kordi tänaval vankriga jalutades pidanud kõva häälega laulma, et Annu magama jääks. Inimesed vaatavad mind küll nagu poolearulist, aga noh jah. See ei ole küll midagi uut. :D
Nüüdseks, kui ‘mull-mull väiksed kalad’ selgeks õpitud, laulan seda Annupannukale igal õhtul, kui ta vannis sulistab. Mind paneb imestama, et minu laulujoru kuuldes ta nutmise lõpetab ja mind suurte silmadega vaadates naeratab – nagu kuuleks maailma ilusamat heli. Kui keegi mulle nõnda kraaksuks, siis ma paluks kõrvatroppe ja pudelit punast veini…

Kas ja milliseid laule teie oma lastele laulata? Kas ka teile kunagi lapsepõlves lauldi? Milliseid laule?

Comments

comments

6 thoughts on “Lastelauludest

 1. Kui mina lapsi hoian ja nad õhtuti vanni/pessu panen siis loen (või laulan omamõeldud viisiga) alati neile seebivahu laulu:
  Minni ja Manni,
  meie lähme vanni,
  mis me seal teeme
  seebivahtu sööme
  mis me tast sööme
  ta ju puhta seebine
  olgu siis pääle
  las jääb järele.

  Siiamaani on kõik rõõmsameelsed olnud, ning see on minumeelest nii armas laul/luuletus vm :)

 2. Heh, me eile öösel just nostalgitsesime mehega voodis lapsepõlve unelaule laulda joriseda :D ja selle” väikesed lapsed kõik magavad juba” laulu juures ka meenutasime, kuidas sai kell 9 raadiost unejuttu ja seda laulu kuulatud :D mõnusad mälestused sama põlvkonna lastelt :)

 3. Meie lapsed saavad kordamööda nelja unelaulu (mõmmi unelaul, mina ei taha veel magama jääda, nuku hällilaul ja siis mingi lasteaiakasvataja välja mõeldud laul). Lisaks läheb alati peale põdramaja, ehitame maja, mutionu, jorupill jonn, veere kakku, rongisõit. No tegelikult on neid lemmikuid lastel veel :D

 4. Meil oli esimeseks unelauluks Rongisõit, praegusel hetkel on See oli ennemuistsel aal (kui heeringas elas kuival maal). Issi esituses sobivad ka Viimse reliikvia laulud..

 5. Mina laulan siiamaani tütrele temale endale kirjutatud lugu. Lisaks “Nuku hällilaulu”, seda lumi tuli maha…juba linnukesed ja võilille. Põhiliselt kõiki Entel tenteli lugusid :) Nüüd ta juba laulab kaasa ka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.