Ma kaldun arvama, et ka mina ei osale sel aastal Eesti Blogiauhindade Jagamise trallis

Enamus blogijaid on vist pigem rõõmsad, et paljud ”kuulsamad” blogijad sel aastal ei kandideeri, sest siis on neil endil suurem võiduvõimalus, aga mina olen küll pigem kurb, et ”kuulsad” nõnda otsustanud on. Juba eelmisel aastal, kui mõni blogija ütles, et on otsustanud kõrvale jääda, olin pettunud, sest mida vähem blogijaid end üles annab, seda väiksem on ka konkurents. Ma ei tea kuidas seda öelda, ilma, et ma kõlaksin totaalse mölakana, aga minu jaoks kaob see ”võidupõnevus” niimoodi ära, kui ma tean, et suurima tõenäosusega ma niikuinii esikolmikusse mahun, sest minust ”kuulsamad” on otsustanud üritusest mitte osa võtta. Nagu eelmisel aastal – läks võiduna kirja, aga tunne küll vastav ei olnud…

Sel aastal ootasin ka registreerimise algust väikse ärevusega, et teada saada kes ja kus kandideerib, aga siis hakkas ükshaaval neid postitusi tulema, et üks ja teine ei osale. Esimene reaktsioon oli, et no milleks ometi mitte osaleda? Miks mitte näidata üles toetust, ühtekuuluvust jne? Paratamatult jääb tunne, et need kes välja otsustavad jääda, on justkui ”paremad”, sest ei taha olla osa mingist ”turundussillast” vms. Põhimõtted ja muud jutud, eksole. Siis aga juhtusin nägema blogijate grupis ühte kuvatõmmist EBA reeglitest ja pidin pikali kukkuma.

wpid-image.jpg

”3.3 võitjad ja eripreemiate saajad on kohustatud blogima saadud auhindadest ja kinkekoti sisust 30 päeva jooksul pärast auhindade jagamist, st hiljemalt 16.07.2018”

Umbes siis nagu, et saad auhinnaga koos tööd ja kohustused kaela, seejuures isegi alguses teadmata mis asi see täpselt on, mida sa promoma peaksid hakkama. Mina näiteks ei tahakski mingit auhinda, ainult seda tahvlikest, sest olgem ausad, eelmisel aastal sain ma ka kotitäie mingeid kreeme, potsikuid ja lauvärve, millega mul mitte muhvigi peale hakata ei ole. Enamus nodi jagasin laiali ja teine osa sellest tilbendab mul siiani jalus. Kokkuvõttes ei andnud ega muutnud see võit minu jaoks mitte midagi.

Samuti ei näe ma võimalust, et ma teeksin võidetud asjadest lihtsalt pildi ja paneks siis need sponsorid sinna pildi alla kirja, ilma, et ma asjade kohta sõnagi ütleks. See ei ole blogipostitus, see sobiks vaevu facebooki ”postituseks” ju…

Väga nõme on muidugi möliseda asja kallal mida sa ise ka paremaks teha ei oska ega viitsi, aga no minulgi on hetkel selline tunne, et ma ei taha sel aastal EBA’l osaleda. Nii palju kui ma Leenut tean, siis inimesena ta mulle meeldib ja mulle tundub, et tal on ka suur ja hea süda, ta ei ole paha inimene, nagu mingi perekooli kägu kuskil umbes sõimuteemas väidab. Samuti olen ma Leenule väga tänulik, et ta mind selle blogivärgiga palju aidanud on ja aitab pidevalt kaasa ka minu blogi arengule, aga me oleme siiski väga erinevad inimesed ja meie blogidel on ka väga erinevad eesmärgid. Või noh, kas just nüüd niii erinevad, aga minu jaoks on Marimelli blogi kohati rohkem nagu ”Kroonika” või ”Elu24”, see aga ei ole minu blogi ”eesmärk”. Jah, ma tahan blogiga teenida ja seda arendada, aga samas ei taha ma kaotada ka ennast selle reklaami ja raha keskele.

Ühesõnaga, mul on väga kahetised tunded hetkel selle EBA suhtes. Osa minust tahaks seda egopaitust ja elevust, aga kui see mulle tegelikult täit rõõmu ei paku, siis kas on üldse mõtet. Teisalt tahaks ka Leenut toetada ja näidata ülejäänutega ühtekuuluvust, aga jamh… ma ei tea, hetkel kaldun minagi pigem kõrvale jääma. Õnneks on aega registreeruda veel aprilli lõpuni, seega saan veel lõplikult otsustada ja vaadata mis toimub… Isegi kui ma ei pane end kirja, siis kohale võin ma ju ikka minna, kui ma sel ajal veel liikuda üldse suudan (loe: ma olen selleks ajaks kaheksandat kuud rase!). :D

Comments

comments

9 thoughts on “Ma kaldun arvama, et ka mina ei osale sel aastal Eesti Blogiauhindade Jagamise trallis

 1. Olen täielikult Sinuga nõus. Lugesin seda “kohustust” ja mõtlesin, kas tõesti võimalik?! Sa pead siis seda nänni kuuaja jooksul kõike jõudma katsetada ja blogida veel, tundub jube tüütu kohustus, eriti kui on asjad, mida Sa ei vaja ega plaanigi kasutada. Minult saaksid kahtlemata hääle ja loodan, et Sa tead isegi kui ei osale, et Sul on palju toetajaid ja lugejaid. :) Mind paneksid sellised reeglid kahtlemata asja kaaluma.
  Samuti olen nõus Sinu kirjeldusega, mis puudutab Marimelli blogi, kuigi eks sellised lood müüvad ja loen ka ise tema blogi vahel.

 2. “Paratamatult jääb tunne, et need kes välja otsustavad jääda, on justkui ”paremad”, sest ei taha olla osa mingist ”turundussillast” vms. Põhimõtted ja muud jutud, eksole. ” – mina seda küll nii ei näe. Jah, ma ka ei taha mingit silda ega kommertsüritust, aga see ei tähenda nagu ma end (või oma blogi) paremaks peaks. See lihtsalt tähendab, et pole minu jaoks ja nagu enda postituses ütlesin, siis ei leia, et blogimine ise kohustaks blogijatele mõeldud üritusest osa võtma/kandideerima.

  Minu jaoks on ka teistsugusemaid viise näitamaks üles ühtekuuluvust. Ma ei tea, miks paljudele tundub, et seda ainult läbi EBA väljendada saab. :)

  • Käisin nüüd su postitust lugemas ja täitsa saan aru, mõistan, isegi nõustun sinuga. Ja ei, ma ei pidanudki silmas, et keegi end ise paremaks peaks vms. Lihtsalt mulle tekkis selline emotsioon mõnda postitust eelnevalt lugedes. :D

 3. “… Jah, ma tahan blogiga teenida ja seda arendada, aga samas ei taha ma kaotada ka ennast selle reklaami ja raha keskele…”

  Ja sul endal kargab ette reklaam, mis päriselt ka kattab 50% ekraanist. Lipsuke, sa oled juba kaotanud end selle reklaami ja raha keskele.
  PS! Ise ma alati klikkin reklaamile, see nö tasu lugemise eest ;)

  Mina küll ei näe reeglites, et sa pead proovima tooteid ja soovitama neid. Mulle lugejana oleks küll huvitav kui teed pildi kingikotist ja kirjutan nt. kõige meeldivamast üllatusest ja kõige mõtetumast. Samas pildil oleks kõik tooted ära näidatud. Sinna postituse sobiks veel sinu outfit :)

  Samas mitte paha pärast aga minu arust Britt ongi end kui blogija ära elanud (minu arvates), ta lihtsalt kasvas sellest välja. Ei ole enam postitused nii haarvad, ei ole ka tal enam seda sära, mis vanasti igas postituses välja paistis.
  Nt. Mallukat ma ka enam ei loe, üle pingutatud tunudvad enamus teemad. Fb veel jälgin aga enamus postitusi lahti ei tee.

  • Mina kahjuks ei määra mis reklaamid ja kui suured need siin jooksevad. Ristid ju ikka eksisteerivad neil?

 4. Haha, kujutasin ette, kuidas selles kinkekotis oleks kindlasti mingeid asju, millest üldiselt kõva häälega ei räägita – noh mooncupid, tampoonid, seksmänguasjad, mida iganes :D Eriti väärtuslik “reklaamipind” sellistele nö piinlikele asjadele, millest tavaklient rõõmsat postitust oma sõpradele ei teeks. Võitjatele väike kimbatusolukord siis :D Ja rasedad võitjad, olge lahked ja blogige päevade abivahenditest või viljakusmonitorist :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.