Ma lihtsalt ei oska oma suud kinni hoida!

Ma tõsiselt loodan, et see oskus tuleb vanusega, sest muidu olen ma küll hukule määratud ja teen varsti eneka. :D

No ükskõik mis asi mulle silma hakkab, tahaksin ma kohe asja ”parandama” minna, või midagi öelda. Ja no nii-ii hullult kripeldab, kuni asi öeldud/kirjutatud saab.

Aga oleks see siis mõistlikul tasemel vähemalt. Aga ei. Mul on suur vajadus kraaksuda ka teemadel, mis tegelikult mind ei puuduta, aga iga kord lihtsalt läheb sees midagi põlema, ning tahaks kõvasti (ja valesti) oma arvamuse välja puristada. Ei oska mina poliitiliselt korrtkte blogija olla. No ei oska!
Ja sellepärast mind ajavadki vahepeal kadedusest siniseks/marru need, kes oskavad kõigest rääkida nii, et mitte kuskilt ei paista välja ühtegi ‘üleliigset fakti’. Ja siis teised kraaksuvad kaasa, et küll ta on ikka tore ja tubli. Aga kuhu jääb iseloom? Mis mõtet on siis blogi pidada, kui sa tegelikult ei saa oma arvamust välja öelda, teha nii nagu sina tahad, olla täpselt selline, nagu sa oled? Okei, sa oled mõnele ehk eeskuju, või arvad, et pead olema ja muud jutud, aga… milleks?

Õnneks/kahjuks on selle ‘pohh jolo’ suhtumise juba paljud blogijad üle võtnud (või ei ole mina lihtsalt suutnud jääda ühegi sellise kirjatüki peale pidama kauemaks, kui kaheks sekundiks). Enam pole 90% blogidest stiilis ”Hey mu armsad tiburullid, kõik on endiselt amazeballs, tsau pakaa, armastan teid! XOXO!”

Aga kõik, kes pole sellised amazeballs’id, saavad sõimu. ”Issand, kas sa midagi peale vingumise ka teed vääää?!” ÕÕVASTAV, aga tead, EI TEE! :D

Ei, ma ei ütle, et kõik peaksid olema nagu mina, ja muudkui kõik pähe kargava välja plätrama, aga mingisugunegi selgroog võiks olla.

Näiteks üks väiksem blogija (no ei taha draamat kiskuda, aga ma olen tahtnud juba niiiiiiiiiiiiiiiii kaua selle kirjutamisega maha saada). Muudkui kirjutab blogis mida nad lapsega teevad ja kui tore kõik on. Aga instagramis, mida eriti lugejad tal ei jälgi – see pole küll sama naine. Pidevalt pildid pidudest ja alkoholist, tissid uppis, nägu loppis kuskil peegli ees poosetamas, mokad möksi täis süstitud, nagu piilupart Donaldil. Öökima ajab ausalt öeldes (aa näed, ‘unfollow’ ka ei vajuta, sest uudishimu on suur).
Pole mõtet küsida kellest jutt käib.

Seega kokkuvõttes – ma ei tea kas ma ikka tahangi olla selline blogija, kes peab enne ”avalda” nupu vajutamist oma teksti 4303384555 korda üle lugema, et kindel olla, et seal pole raasukestki midagi sellist, mis võiks kellegi teise vaadetega vastuollu minna…

Eks see ole mul siin veits nüüd äärmusest äärmusesse, sest nende kahe vahele jääb kindlasti ka mitu, päris mõistlikku varianti. Ja ma olen ausalt kade nende peale, kes on selle kesktee leidnud. Nad suudavad kõik kirja panna ja end välja elada, aga ei satu sellega mitte kunagi pasarahe alla… Mina ei oska. Veel.
Aga nii palju ma arenenud olen, et jätan vastamata neile kommentaaridele, kust ma juba tunnen, et midagi head ei tule ja ainus kannataja oleksin mina. Ja siis öeldakse, et miks ma nüüd ei vasta, kui kommenteerija minuga ei nõustu. Vahel ei jaksa isegi mina kraaksuda . :D

Ja teine koht, kus ma tahaks lihtsalt täiest kõrist oma ”tõde” kuulutada, on beebigrupid. Kui mõne ema vaated minu omadega ei ühti, siis tahaks ma kohe teda ”õigele teele” juhatada. Mis mõttes sa ütled, et rinnapiim POLE NII OLULINE? Mis mõttes sa ütled, et sa kasutad oma väiksel beebil PAMPERSEID? Mis mõttes sa ütled, et jumala suva, kus see laps oma vabal ajal hängib, kas maas matil, hüppekiigus või väärakas asendis kuskil kõhukotis. Ega ta seal 24/7 ole. Mis mõttes sa ütled, et vahet pole kui laps saab 6-kuuselt kommi, soola ja tõmbab lutipudelist veel mahla peale? Aaaagh, mul hakkavad kohe näpud värisema. Jumal tänatud, et mu telefon katki on ja ma seal facebooki scrollides, midagi kirjutada ei saa.

Ainus viis, kuidas ma saaksin vist mõnes beebigrupis olla – Teen ise ühe segaste (peaaegu) ökoemmede grupi, kust viskan välja KÕIK kellega mu vaated ei ühti. :D :D :D

No jumal anna kannatust neile, kes peavad minuga pidevalt suhtlema… 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

50 thoughts on “Ma lihtsalt ei oska oma suud kinni hoida!

 1. Miks ei või pampersid olla? Isegi haiglas antakse pampersid . vaevalt, et need siis nii hullud on ..

  • Keemilisem või mitte aga näiteks palju kiidetud Libero tekitas mu lapsele ühe päevaga sellise lööbe, et tagumik peaaegu verine. Kõige paremini sobisidki just pampersid. Lapsel oli kuiv ja ei mingit löövet.. niiet mis me siin räägime siis, et pampers halb on.

  • Ega ükski tilk ei pea end uputuse eest vastutavaks. Lööme aga kõigele käega, niikuinii on kõik keemia, eks anname siis aga täie rauaga edasi? :D

 2. Sellepärast ma üheski beebigrupis pole :D liiga palju lolle seal kokku saanudjama ei kannata seda kaagutamist seal, et kelle laps armsam tublim parim on :D kelle instast jutt?

 3. Ma olen ka selline, kes püüab võimalikult vähe hala ja vingu oma blogis kirjutada, kuid mu blogi suund ongi teine, rohkem selline päevaraamat tegemistest, uutest avastustest ja laste kasvamisest, mistõttu ma ka hala/vingu/pasaloopimis postitusi ka teistel ei loe.

  Aga muusosas sekundeerin, olen sellisest ökomammade grupist ammu unistanud, saaks jagada oma uusimaid avastusi nt pesupähkli lainetel või inffi kus kohast on kõige mõistlikum mahetoitu osta. Selline tunne on, et kui ma kuskil teemas oma suu lahti teen, siis nagu oleks ainuke loll, kes kõigega üle pingutab ja võimalikult “puhast” algust oma lastele tahab.

  • No täpselt, ma tunnen end ka pidevalt ‘selle segase ökoemmena’ kes üritab maailma paremaks muuta vms. :D

 4. Ütle, mis on viga nendel lastel, kes on üles kasvanud pampersitega või muude mitte-ökomähkmetega?

  • Eks tulevikus ole näha kumbadel rohkem terviseprobleeme esineb. Nt seda usun ma küll, et ühekordsetes kasvanud lapsel võib ehk tekkida probleeme laste saamisega, sest nende kõige õrnem kehaosa on olnud keemiavannis… No tänapäeval on üldse nii x asjad, et keegi ei oska enam põhjuseid ja lahendusi leida, aga noh jah… Kui on valida öko või keemia, siis miks valida keemia?

  • Sa mõtled poisslapsi? Seemnerakud tekivad poistel alles murdeeas ja niikaua keegi ometi pamperseid ei kanna. Tüdruklapsed sünnivad koos munarakkudega, kuid need ei asu teatavasti välissuguelundite kandis.
   Seega vähem pabistamist, ei tee see pampers midagi.

  • Kuule ära nüüd üle ka pinguta.. :D
   Tõesti mul pole teie ökoemmede vastu midagi senikaua kuni te seda normaalselt serveerida oskate ja päris ogaraks ei muutu. Terviseprobleemides süüdistada pamperseid.. no ma ei tea, sa oled ikka päris ära mandunud seal kodus vist..
   Kui on valida korduvkasutatavad mähkmed või ühekordsed, siis miks sa ikka Muumisi kasutad, mitte koguaeg kk? KK on ju ikka kordades ökomad, kui Muumid ;)

   Muust ma ei hakka üldse rääkima, sest sa ise pole mingi muster-emme, kes võiks tõesti rääkima hakata kuidas ja millega lapsed üles kasvama peaksid :) Selles suhtes võiks suu veidikene kinni hoida küll, selles on sul õigus.

  • Sorry, kuid sa ise oled nõnda noor, vaevalt sinu ema sul veel marlisid kasutas.

  • Eeeee…. ei no pampersis olevad ained ju üldse ei imbu lapse naha sisse ja sealt edasi kehasse. Eieieie, üldse mitte, pampers on ainult niisama pepu vastas ja haiseb nagu purk õhuvärskendit, samal ajal pissi-kakat püüdes.

 5. Aga vot kasutasin Pamperseid. Ühekordseid ei kasutanud ning Libero ja Huggies kaustades oli tunniga külg märg. Seega so whattt?
  Rinnapiim on tähtis ja tähelepanu on tähtis ja kõik muu on tähtis, aga noo Pampersid .. mis siis? Pampersid olid ainukesed millega tagumikul polnud ühtegi punni ning pepu polnud punane..

  • Mulle on need vastumeelsed. Pidavat kõige keemilisemad olema ja haisevad ka juba nii jubedalt, et halb hakkab. Ma vaatan, et hinna poolest polegi enam väga vahet kas osta seda, või nt muumisid, mis on tunduvalt ökomad. :D
   Mähkmelööve võis teistega ka sellest olla, et pampers imab nii hästi, et isegi kui mähe jääb liiga kauaks jalga, suudab ta lapse kuivemana hoida. Aga mida imavam, seda rohkem keemiat, minu arust… :/

  • “Pidavat kõige keemilisemad olema”.. Sa pole isegi oma fakte kontrollinud, vaid PIDAVAT kõige keemilisemad olema.. Ei oska selles teemas ma ise kaasa rääkida, endal lapsi pole.. Aga ei tasu suruda oma vaateid teistele peale, kui endal isegi faktid pole kontrollitud või tõesed..

  • Pole midagi kuhugi surunud, aga fakt on see, et kui juba mähe haiseb, nagu keemialabor, siis mida head sa sealt leida loodad? :D

  • Premiumiga pidavat see olema, et meie poodidesse on tulnud mingi teine laar mingist teisest tehasest ja need haisevad. Seega on 50-50 võimalus, kas saad normaalsed Premiumid või need mitte nii head.

   Olen ise ka Muumi usku ja pole põhjust olnud teisi väga proovida, seega pole eriti pädev hindama. Haiglas anti Pampersid ja need ikka tõesti haisesid. Ja rohkem pole väga teisi proovinud ka. Va reisil, aga seal joppas ka, leidsin üsna õhukesed ja mittehaisvad :)

   Btw, leidsin ka botoxi-tissiemme üles. Üsna ebasobiv jah. Üldse ei saa ma aru, miks keegi enda dekolteed pildistab :D

  • Mul olid ka lapsel täitsa esimesed mässud pampersid. Väga jubeda lõhnaga ja enam ei osta ka. Pidid kloori sisaldama jne. Nüüd ostan ainult muumisid, sest sellel on sada korda parem materjal. Ja ei saa öelda (nagu mõned eelnevad), et pampers oleks hea sellepärast, et ei tekita löövet. See oleneb ikka lapsest. Muumid ja muud paremad ja kvaliteetsemad mähkmed võivad ka löövet tekitada ja samuti võib ka pampers. Õnneks minu beebil pole ühegi mässuga jamasid olnud.

  • Vaatan, et oled ka vist ökomate vaadetega, seega julgen soovitada sulle looduspere poest moltex mähkmeid. Hinna poolest (enam-vähem) sama, mis muumid, aga veel ökomad. 7-18kg suurus on 28 senti tk, meil muumid siin umbes sama ja isegi kallimad. Ja no kui vaadata seda, et pampers on 24 senti tk, siis ma ei saa aru miks valida keemilisem variant. :D

  • Mina läksin tänu Sinu blogile muumidelt Moltexile üle. Kiidan! Pampersid on täielik saast. Arvan, et emad, kes neid kasutavad, pole lihtsalt kursis sellega, mida nende sisse topitakse. Guugeldage! Kui hiljem tahate ikka neid edasi kasutada, siis on miskit viltu.

 6. Neid ninnunännu või maru poliikorrektseid blogisid pole ma ammu suutnud enam jälgida. Samas ei meeldi mulle ka karm hukkamõist nagu sa siin vist selle blogija kohta sõnastasid. Pohh yolo blogid ongi kõige mõnusamad, aga seda selles mõttes, et kirjutatakse kõigest ja ei üritata korrektne olla, aga ilma hukkamõistuta, las inimesed elavad nii nagu tahavad.

  • Jap, ega ma ise ka üldiselt selline ju ei ole, aga nii vastu hakkab see, kuidas blogis on too naine ’ideaalne ema’ ja tegelikult… tekitab küsimusi. :D

 7. Pampers ei meeldi ka mulle, sest tõesti tunduvad kuidagi keemiat täis. Aga lähtun siiski lapse heaolust ja absoluutselt kõik ökomähkmed, mis meil siin poes leiduvad ka muumid tegid lapsel tagumiku punaseks niiet öko või mitte aga oma lapsele ma neid jalga ei pane. Meile sobivad libero ja huggies ja need ei lase ka kuskilt mudagi läbi. Samas muumidega proovides oli lapsel ka peale punase tagumiku külg hetkega märg.
  Usun küll et vastsündinu ja beebiiga mõjutab lapse tulevikku ja et rinnapiim on parem kui rpa. Kuid samas vaadates et ei mina, mees ega ka minu vanemad pole peaaegu üldse rinnapiima saanud ja oleme kõik väga terved inimesed siis ei usu seda et rpa lapsed haigemad oleksid. Minu väikevend sai rinda 2 aastat. Ja tal on kohutavalt allergiaid, astma ja muid tervisehädasi. Niiet võta nüüd näpust. Kõik on siiski suhteline. Ja ta on olnud alati väga hoitud laps niiet läheduses küll asi ei ole, vati sees pole hoitud aga päris sitta ei lastud ka süüa. Mina usun, et tervis tuleb suuresti kaasa geenidest ja see sõltub ka inimesest endast.

 8. Miks kõik nii hirmsasti neid Pamperseid kaitsevad? On enda mugavus nii suur?

  Üleüldse, miks ei tule kellelgi pähe riidest mähkmeid kasutada? Minu jaoks on see sama loomulik, kui see, et ma ise ei kasuta ühekordset aluspesu.

 9. Ja hakkad siin samamoodi peale suruma oma mähkmeid, mis see sinu asi on mida keegi oma lapsele alla topib, vaata kuidas enda lapsega hakkama saad ! maailmaparandaja, kui sa nii ökö tahad olla, siis ära enam liha ega üldse loomseid saadusi ka söö, vaata kui mitte eetiliselt need saadused saadud on ja liha kasvatamine on planeedi ja vihmametsade suurim häving. Kas sa üldse prügi sorteerid ? Kas su maja on maksimum energiasäästlik ? no vot alustame väikestest asjadest. Ma arvan, et su ema oleks pidanud sind ka siiani rinnaga toitma, muidu jääd haigeks viie aasta pärast. Keegi ei käse sul oma lapsele seda keemiat toppida ega seda rpad anda, aga see ajab küll vihale kuidas sa hüppad ringi nagu konn, et kasutad kkmähkmeid ja teed püreed ise ja oled kõva ökömutt :D Ise sööd sisse ja söödad oma lapsele ka mingeid hormoone ja asju, mida on loomadele antud piima ja liha ja muu saastaga ju :D lubage naerda……… Ja parem laseme lastel surra kui anname neile rpad ja lubame keisrit teha eksole… no tule taevas appi, aa sa üldse last vaktsineerisid või on see ka saatanast ? Sa nüüd ära võta seda südamesse, aga sa pole mingisugune maailmanaba. Sa oled hea ema, kes tahab lapsele parimat ja seda sa talle pakud, aga see sinu parim ei ole teiste parim ja kui sa sellest aru ei saa, siis jah, ime küll, et sul üldse kedagi on kes sinuga rääkida viitsib.

  • Pole kuskil öelnud, et rpa ja keiser saatanast on. Lihtsalt, kui on valik loomulikuma tee kasuks, siis ma ei mõista, kui tehakse teadlik valik anda rpa’d jne. Ning selle arvamuse surumise kohta saan täiesti aru, sellepärast see postitus niimoodi kirjutatud saigi. Et ma tahaks pidevalt öelda, kui vale see minu arvates on, aga pean end tagasi hoidma, sest ma ei oska lihtsalt vait olla. :D

 10. Mul lapsi ei ole ning olen oma vaadetelt ehk veidi teist laadi inimene, aga su blogi olen küll lugenud juba mõnda aega ja mida aeg edasi – meeldib aina rohkem. Sisukam, lausestus ja õigekiri paranevad. Ma ütlen ausalt, ma isegi ei tea, mis mu kommentaari mõte on :D Aga
  Selle teema osas ütleks ma seda: iga usklik inimene on kindel, et tema jumal on olemas ja see ainus õige. Ja sellepärast võideldakse veriseid sõdu. Sama palju kui on emasid, on lapsekasvatamisest arusaamasid. Kas on mõtet minna samamoodi kaklema? Kellel on tõemonopol lapse kasvatamises? Lapsed ju samuti kõik erinevad ja neile sobivad erinevad asjad.
  Nii nagu sina ei taha vastata kommentaaridele, mis su vaadetega vastu käivad, ei taha emad, kes pamperseid ja RPA-d kasutavad kuulda seda, kuidas nad millestki aru ei saa ja kõike valesti teevad. Enamikel on kindlasti nende jaoks täiesti legitiimsed põhjused. Ma ei ole mingi ülima poliitkorrektsuse pooldaja. Mind lihtsalt v-o panevad vangutama postitused, mis nagu pretendeeriks absoluutsele tõele (ma ei väida, et sa seda arvad, aga kohati võib nii välja lugeda). Sulle on väga mitmeid kommentaare kirjutatud, tuues näiteid kuidas ka kõige ideaalsemalt kasvanud lapsed on nõrga tervise ja mitmete muredega.
  Ma mõistan arusaama proovida teha kõike nn õigesti ja omalt poolt proovida elimineerida väliseid tegureid, mis võiksid last negatiivselt mõjutada. Kuid paratamatult mingeid asju ei olegi võimalik juhtida ja elu viskab omi vimkaid ning kõigele ei ole võimalik alati põhjust leida.. Ka ökömähkmetes kasvanud tüdrukust võib kasvada naine, kellel pole võimalik lapsi saada.
  Seoses “eks tulevikus ole näha kumbadel rohkem terviseprobleeme esineb”- spekuleerime korra, et tõepoolest suudetakse tõestada, et just mitte ökömähkmete kasutamine on otseses korrelatsioonis tervisehädadega ka täiskasvanuna (milles ma sügavalt kahtlen, et seda oleks võimalik niimoodi uurida, et tulemused nii lihtsaks taandada), siis ma arvan, et keegi ei taha (sina kaasa arvatud), et 1) mähkmetüübist olenemata, inimestel tekiks massiliselt tervisehädasid. 2) keegi täiskasvanueas veel läheb emalt oma mähkmete osas selgust nõudma, et süüdistada teda oma kehvas tervises.
  Kokkuvõtteks: Kasvatage oma lapsi armastuse ja hoolivusega. Minna üksteisele sõnadega kallale, et oma tõemonopoli levitada on võimalus muidugi, kuid ma arvan, et praegune maailm meie ümber näitab hästi seda, mis juhtub, kui ei mõisteta, et ka teine on oma tões sama veendunud.

  Edu Annuga ja ilusaid hetki igasse päeva!

 11. Nõustun sinuga,mis puudutab võltse ja üdini korrektseid blogijaid,kelle elu on näiliselt nii täiuslik, aga reaalsus hoopis miski muu. Eks oma arvamust võib ikka avaldada,aga juhul,kui see põhineb teadmistel/faktidel/kogemusel jne. Ei tasu sõna võtta,kui teemast laiemalt midagi tegelt ei jagata. Paari artikli või raamatu lugemine ei tee ju veel asjatundjat. Ei pea sellega üldse ainult sind silmas,vaid üldiselt. Ka minul on tugevad vaated ja arvamused,aga kindlasti ei ole ma pädev nõu andma,ega õpetama. Ma saan aru,et on raske mõista,miks osad vanemad teevad ühtmoodi,aga mitte nii,nagu õigem on (meie arvates),aga sellega peab leppima. Elu on selline.
  See on sinu blogi ja sul on õigust kirjutada,millest soovid,aga sa oled noor ja kogenematu,nii et ära eelda,et sinu arvamus on õige arvamus. Kasvata oma last,kuidas soovid ja ole õnnelik. Sa ei suuda tervet maailma parandada,nii et piirdu enda perega.
  Nõustun,et osad mähkmed haisevad rõvedalt ja keemiliselt ja isegi kui need mingeid probleeme ei tekita,ei taha ka mina neid kasutada. Meie proovime ka Naty’de või riidest mähkmetega hakkama saada. Keemiat tänapäeval on raske vältida ja koguaeg peab tegema teadlikuid otsuseid – mis on näiteks šhampoonis,toidus,riietes jne.
  Tore,et sa mõtled,enne kui tarbid,aga ennast öko-emmeks nimetada on küll liig. See ei ole mingi lahe “tiitel”,mida endale omastada,vaid elustiil.Olen aru saanud,et sa eelistad pigem puhtaid tooteid,aga siiski,kus on su lapse riided pärit? Mänguasjad? Toit,mida valmistad? Ei ole ju öko.
  Sorri pika arvamuse eest :)

  • Novot, sellepärast ma end ei nimetagi täielikult ökoks, sest enamus mänguasju on ikka plastmassist ja riided jumalteabkust. :D

 12. :D Ma lihtsalt pean ära mainima selle, et inimesed, mis teil viga on, mis nii kettasse lähete? Mina ka vahel ikka kohe üldse ei saa aru Lipsukesest, kuid ma ei hakka teda sopaga loopima kohe. Tema blogi, ise teab, mis siin kirjutab. :D

  Aga, mähkmetest niipalju, et pojale ei sobinud Liberod, kasutasin Pamperseid. Ja tütrele ei sobinud Pampersid, kasutasin Lovinguid. Mis siis, ma olin rahul ja ei kahetse. Muudest mähkmetest ei ole mul halli aimugi. :D

 13. Mida mina oma lapse beebieas jälgisin, oli see, kus on ühekordsed mähkmed toodetud. Poolas toodetud mähkmed haisesid tõepoolest vastikult, sealsamas Saksamaal toodetud mitte. Kahjuks meie poodidesse jõuabki suurem osa kaupa Poolast.
  Liberosid, Muumisid, Natysid kasutasin oma lapsel ka, kuid meil oli kõigi nendega lekkimisprobleem. Ja alati ikkagi jälgisin, et oleks õiges suuruses mähe jalas, kuid kuidagi need “mudelid” ei sobinud. Nii et jäime ka Pampers Premiumi peale, hilisemas eas Pampers Up & Go.

  • Annul ka alguses muumud lekkisid, aga siis ta kasvas suuremaks ja enam probleemi ei olnud. Seda tasub ka jälgida, et ned tiivad, mis jalgade ümber jäävad, oleksid korralikult väljas, mitte mähkme sees. :)

 14. Jagan su vaateid, üritan ka alati valida võimalikult puhta ja nahasõbraliku toote. Katsetanud ka Naty’sid ja Moltex’eid, kuid kõige mugavamad on meile ikkagi Muumid. Samuti ostan meie pere pesupesemisvahendid ja nahahooldustooted ökopoodidest, siis on endal ka süda rahul :) Samuti pakun oma lapsele puhast toitu, tema lisatoit on tehtud isekasvatatud, väetisevabadest aedviljadest.
  Aga siiski, ma tean paljusid emasid, kes kasutavad ka muud peale öko … see ei vasta minu vaadetele, kuid leian, et mul pole õigust kedagi seetõttu süüdistada ega midagi nina alla hõõruda, iga ema teab siiski ise, millised valikud teeb.
  Pampersite peal on kasvanud vist pea kõik minuvanused, ei ütleks küll, et me kõik suguvõimetud invaliidid oleme seepärast. Kui sa just meditsiinilise haridusega pole või teaduslikke uuringuid ei tee (kui oled/teed, siis eksin, sorri), on targem mitte nii karmilt sõna võtta.
  Ja teiste halvustamise läbi endast parema mulje jätmine pole ka just eriti lahe ning täiskasvanulik. Kui seda poleks, oleks palju mõnusam su blogi lugeda. :)

  • Sa ütled seda nüüd nagu mul oleks iga teine postitus selline olnud, nagu too lõik selle blogija kohta, kes mind häirib. :D

 15. Eh. mul on ka suuremates beebigruppides olnud selline tunne, et närvirakud hävinevad kiiremi kui postitusi lugeda suudan. Aga eks inimesed olegi erinevad. Leenu beebiajal ma muidugi ei hoomanud veel seda, millal on targem vait olla, ja ikka kaagutasin täie rauaga. Praeguseks olen aru saanud, et kui inimene ikka ei tahagi aru saada. siis ta ei saagi ja kui suvalised naised talle midagi ütlevad, see teda ei huvita. Nii et milleks end vaevata. Lõpuks teevad kõik nagunii enda äranägemise järgi, mistõttu ma ei viitsi isegi kuskile mingeid kommentaare jätta. Erandiks juhud kui teguviis on lapse suunas tõepoolest ohtlik ja absoluutselt mitte eakohane.

  Mis puutub vaadetesse, siis mul on ka ilmselt osade asjade suhtes natukene rangemad/traditsioonilisemad vaated kui teistel. Mulle tundub, et kasvatada võikski niiviisi poolenisti sisetunde järgi ja samas tundes natukene ka huvi väliste infoallikate vastu, kontrollimaks, et see sisetunne ei lähe lapse heaoluga vastuollu. Sellist “yolo” kasvatusstiili ja lapse peal eksperimenteerimist ma austada ega väärtustada kahjuks ei oska.

  Küll arvan ma, et kunagi ei tasu ka liigselt üldistada ja ühekordsete mähkmete konkreetne sidumine lastetusega on minu meelest too much ja üsnagi ülekohtune. Millel su teoreem põhineb? Lihtsalt arvamusel? Selle loogika järgi peaks üsna suur osa sinuvanuseid või natukene nooremaid (ma ei tea täpselt millal ühekordsed mähkmed pakikaupa kättesaadavaks said Eestis) ju kõik viljatud olema. Praegu on muidugi vara statistikat teha, sest enamik on liiga noored laste jaoks, aga ma miskipärast arvan, et kui keegi kunagi võtab vaevaks selle statistika koostamise, siis need numbrid su mõttega ei ühildu. Muidugi ma olen nõus, et paljudes ühekordsetes mähkmetes on tõesti liialt ühendeid, mis võiksid seal olemata olla, aga nii ränki süüdistusi ma nende arvele ei kirjutaks :)

  • See oli tõesti kõigest oletus, mitte, et ma peaksin ühekordseid mähkmeid lastetuse põhjuseks. Ilmselt väljendasin end jälle liiga hoogsalt ja ei seletanud piisavalt.

 16. Eks oma tõekspidamiste eest tahavad ju kõik alati võidelda. Ja see on isegi ju õilis eesmärk, aga nagu siin varemgi mainitud on, siis igaüks valib oma lahinguid.
  Tore on mõelda, et sinu mätta otsast on maailm just see kõige õigem. Aga vahel aitaks, kui sa mõtleksid kui palju sa jõuaksid teha ja imeline ema olla, kui sa ka veel tööl käiksid? Ja see pole nüüd mingi õel kommentaar selle kohta, et sa kodune oled. See on lihtsalt reaalsus, mida ma ka ise kogesin. Üks olukord on, kui oled täiskohaga ema, hoopis teine lugu on, kui pead end jagama ülesannete vahel. Ning sel hetkel pidin ka mina valima, mis on asjad, millega ma lepin ja niivõrd olulised asjad, millest ei loobu.
  Seega, sa ei peaks kedagi hukka mõistma ega ümber veenma, kui sinu maailmapilt nendega ei ühti, sa võid päris kindel olla, et sinu maailmapilt ei ühti ka paljudega. Lihtsalt kõik ei viitsi niipalju “hüpata”.

 17. Kade oled, et endal pole instasse pidudest ja uppis tissidest pilte panna?
  Mis sinu asi on, mida keegi kuskile paneb ?

 18. Ma muidugi olen üks vanadest headest “poliitiliselt korrektsetest” blogijatest, aga mulle su blogi meeldib. Kui sa väga hoogu lähed, jätan paar rida vahele, aga üldiselt oled sa minu meelest mõistlik inimene. Ütlen ausalt: mina läksin ka veel kolm-neli aastat tagasi nende asjade peale käima, aga enam lihtsalt ei lähe. Mida vanemaks ma jään, seda vähem minu perset torgib, mida teised teevad – arvamus on mul kõige kohta ikka, muidugi, aga ma ei põle nii kirglikult ja nii ereda leegiga selle nimel, et oma blogis seda tõde kuulutada. Sinu puhul mind see väike lahmimine vahepeal üldse ei häiri, aga mõne blogija puhul tundub küll, et pliis võtame nüüd pea tagumikust välja, soovitavalt ka teiste omadest, ja lõpetame ära selle lakkamatu soigumise kõigi ja kõige teemal. grin emoticon P.S. Pampersid on tõesti jäleda haisuga ja seest sinised – miks peavad beebi mähkmed olema lõhnastatud ja sinise sisuga?

  • No siis on mul ka ehk lootust, et kasvan sellest välja, ja ei ole enam tahtmist kõige kohta valjult kraaksuda. Mis nii kaua saab, ei tea. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.