Meie laste kodune mänguväljak

Eelmisel kevadel klopsisime me Annule käepärastest vahenditest kokku liivakasti ja sellest talle ka piisas, sest ta oli nii tilluke. Sel aastal on ta aga juba paras asjapulk, ning vajab ka rohkem tegevust. Kaua sa jõuad seal väikses liivakastis liiva kühveldada, eksole. Tahaks kiikuda, tahaks hüpata, tahaks turnida… Oi issand, ma ei jõudnud seda hädaldamist ära kuulata. Koguaeg oli üks mänguväljaku jutt. Seega võtsime kätte ja tegime neile siis selle kauaigatsetud mänguväljaku. Või noh, reaalselt ise tegime ainult tolle turnimise maja, aga mõte on see, mis loeb, eks.

Vasakult siis: suuuur batuut, kus olid loomulikult ümber ka võrgud, et väiksed ahvipärdikud maha ei kukuks, aga tuul murdis need tugipostid juba esimese paari nädalaga pooleks, seega hetkel on batuut ”alasti”. Siiani ei ole keegi sealt veel maha ka prantsatanud õnneks. On kuidagi niii jopanud ja ega nad hetkel ju seal väga kõrgele hüppagi, pigem põrkavad niisama üles-alla nii, et jaladki pinnalt ei tõuse.

Väike rõõmus Joel-mees 

Batuudist järgmine on suurtest alustest meisterdatud kolmnurkne majake, mille katusel saab turnida. Ühele poolele jätsime tavalise aluse pinna, teisele poole panime mingi (osb? ors) plaadi, mille külge kruvisime ühe komplekti ronimiskive ja redeli, ning mees lõikas ka suured augud, mille abil saab samuti üles ronida. See on üks kõige sagedamini kasutust leidev asi sel mänguväljakul!
Mul on selle majakesega tegelikult veel plaane, mis hetkel ei ole kuidagi teostuseni jõudnud. Nimelt tahan ma sellele majakesele veel teha põranda, et seal ikka hea istuda oleks, ning ühe lahtise külje plaanin laudadega kinni lüüa ja seejärel siis selle kas tahvlivärviga üle võõbata, või selle külge lukke, haake jms kruvida, et nad saaksid veidi käelisi harjutusi ka teha.

Kollase ja punase kirju ronimismajake

img_20170629_164632

Liivakast ja mänguasjakast

Järgmiseks on neil liivakast koos mänguasjakastiga. Jah, mänguasjakast on sama suur kui liivakast ise! Aga jube hea on sinna kõik nodi kokku koguda ja kaas peale panna. Hetkel on see kaas kasutuses batuudi juures, et Joel ka ikka ”hüppama” minna saaks. Vaene väike pägalik ju muidu ei saagi õele järgi. :D

img_20170629_164616

Kühvlid

Mulle nii meeldib see Happe liivakastimänguasjade sarjast pärit kühvel. Ma pean tunnistama, et ma olen seda paar korda lastelt isegi tuuri pannud, et kasvuhoones tegutseda. See on ausalt nii hea! Jube tugev, aga ots on mõnusalt terav, et sellega oleks hea kaevata. Meie teine kühvel on sellega võrreldes ikka täielik kräpp, otsast kuidagi kumer ja ei taha üldse kõva liiva sisse minna.img_20170629_164655

Liumägi + kiigud

Peale liivakasti on neil muidugi must have liumägi ja kiigud. Isegi väike Joel ronib sinna kõrgele üles ja laseb siis pepu ees alla. Seda on päris hirmus pealt vaadata! Naljakas on jällegi see, et Joel kiikumist kardab. Ma olen teda paar korda proovinud beebikiigus kiigutada, aga sellele järgneb sellllliiiineeeee kisa, nagu keegi teda elusast peast ää süüa üritaks.

Tegelikult tahan ma ühe selle plastikkiigu pesakiigu vastu välja vahetada. Need tunduvad nii mõnusad, et ehk kannatab isegi minusugusel volaskil seal siis kiikuda.

Ja siis tuleb minu lebola, võrkkiik. Kuigi jah, ma võin ju öelda, et see on minu, aga reaalsus on see, et nii kui ma end sinna ära pargin, et noh, loeks raamatut või peesitaks niisama, on need kaks pärdikut platsis ja mul seljas. A-la-ti! Öösel ma seal ka nagu väga olla ei viitsi, et rahu saada, seega jääb ka see kiigeke lastele. :D

Muide, ükskord mul ikka õnnestus seal veidi lebada. Ja siis tuli Joel, ning määris mulle maast leitud kummikommi pläraka kleidisabasse. Naiss. Tänks Poja.

img_20170611_103454_084

Kummikommi lärakas mu kleidil. Oli vaja seda keemiat osta, jah? :D

img_20170629_164859

Paremalt: rohelist värvi titekas kolmerattaline, Annu punane ja Joeli sinine laste atv, kollane pealeistutav auto, Annu roosa abiratastega ratas, roosa nukukäru

Näitan teile ka meie ”masinaparki”, mis tegelikult on suht mõttetu, sest Annu rattaga ei taha sõita ja need motikad pole ka üldseee nii head, kui üks eelmine meil oli. Isegi nukukäru pole enam hetkel teemas…

Aga ega üks postitus siis ”reklaamita” ka mööduda saa (et perekoolis ikka keegi ilkuda ka saaks, muidu mõtlevad veel niisama igast jura välja), tutvustan teile sellist lehte nagu õuemängud, kes saatis meile kaks mängukest.

Esimene neist on kalapüük. Komplektis on 10 puidust kala ja 2 õngeritva.

Värvilised kalad

Mulle meeldib, et seal on iga kala kaks ja kui vaja, saan ma mõlemale lapsele anda ühe ridva ja viis samasugust kala, ning nad ei pea kaklema, et kelle kala ja kelle õng. Mõlemad saavad täpselt sama komplekti. Meil on hetkel see ”minu omaaa” periood jälle. Ei ole see sheering üldse kohe keering. :D

Puidust kalad, mida Annu õnge otsa püüda üritab

Jenga torn

Teine mäng, mille ma valisingi põhiliselt meile, täiskasvanutele, et hea saunaõhtutel näiteks mängida, on suur jenga. Me ei ole seda veel jõudnud sihtotspäraselt kasutada, aga lastele igatahes meeldib küll sellega torne ja maju ehitada, ning neid siis laiali peksta. Minule jääb pärast muidugi rõõm need klotisd jälle hoovi pealt kokku koguda ja karpi tagasi laduda.

Jenga karbis

Annemaia jenga klotsidega mängimas

Mul oli isegi raske ainult kaks asja sealt lehelt valida, sest igasuguseid põnevaid mänge on seal veelgi. Näiteks pisipõni kroket ja suur mälumäng. Ja selle vett pritsiva kaheksajala pean ma vist küll ära tellima, sest veega mängimine on nende kahe lemmik tegevus siin. Ma ei jõua ära õiendada, kui nad koguaeg oma väikeste kastekannudega mu vihmavee tünnidest vett minema tassivad ja ”peenraid kastavad”. Muidugi ainus asi mis reaalselt kastetud saab, on nad ise. :D

Aga, et ka teie saaksite ouemangud.ee lehelt omale meelepärased asjad soodsama hinnaga tellida, sebisin teile ”lipsuke” sooduskoodi, mis annab teile kuni juuli lõpuni tavahinnaga toodetelt -15% soodustust.

Vot selline on see meie mänguväljakuke, koos oma lisadega. Ma tõsiselt loodan, et ma rohkem midagi sellist ei leia, mida ma neile siia soetada tahaks, sest muidu peame me tõesti suuremasse majja kolima, kus on veeeel suurem aed. Reaalselt, pool aeda on laste tavaari all.
Aaaa, tegelt üks asi siiski on, mille ma veel tahan saada, aga seda saab õnneks kokku panna ja vajadusel ringi transportida. Nimelt on meie hoovist veel puudu üks väike, vinge, liumäega bassein. Ja siis on ausõna finito. Aga no jumal teab kas ja millal see suvi üldse tuleb, ning kas on seda mõtet üldse osta neile sel aastal.

Aga rääkige, mis teil laste lõbustamiseks hoovi peal on? Võite mulle facebookis pilte ka näidata! :)

Comments

comments

20 thoughts on “Meie laste kodune mänguväljak

 1. Väga vinge mänguväljak! Oeh, oleks ka oma maja ja oma õu. Ei peaks linna peal busside ja muude vahenditega ringi sõitma, et mänguväljakuid otsida :/ Lucky bastards ?

 2. Su parem on vasakul :D.
  See isetehtud maja on lahe ja ilus ka. Imestama pani see, kui suured need kalad on. Mu laps on kalapüügi fänn, sain ühe idee juurde, mida talle kunagi kinkida võiks :).

 3. Siuke grammatikanats olen praegu aga ma lihtsalt peaaan mainima et kiik-kiige-kiike :D
  Aga mänguväljak on ikka ülivägev, ma oleks silda visand kui mul lapsena sellised atraktsioonid saadaval oleks olnud :D Mul oli ainult kiik pesuposti küljes kus ei tohtinud isegi kiikuda kui pesu kuivas :D (no olgu, võrkkiik oli tegelikult ka :D)
  Väga väga tublid olete et sellise lastenurga kokku pannud olete.

  • Sa pead täpsustama vist, et kus see viga täpselt on (mitte, et ma oleks üle lugenud praegu). :D
   Jaaa, ma oleks ka väga õnnelik lapsena olnud. Mul oli vaid suur kruusahunnik. :D

  • Kiige käänamises oli viga. Mitte kiik-kiigu vaid kiik-kiige :D

 4. Kui veega mängimine meeldib, siis tee neile veepomme. Poest vaja neid mini suuruses õhupalle,täidad veega ja sõlm otsa. Ilge jeblamine. Alist saab tellida siukse vidina,mis teeb 100tk korraga valmis, water bomb bunch on nimi.

 5. Oh, mis mõnus suur õu ja vahvad atraktsioonid :) Ja puidust õuemänguasjad tunduvad ka igati asjalikud.
  Meil nii pisike aed, et suurt midagi sinna ei mahu. Hullult peab nuputama ja sobitama. On üks kiik ja aiakiik ning liivakast. Kasvuhoone uksele sai tehtud magnet-kriiditahvel. Oi seda magnetvärvi kulus palju ja korralikult ikka ei toimi. Vähemalt käiakse seal hoolega joonistamas.
  Veel tahaks ühte puidust mängumaja, loodan, et mõõtmetelt ikka mahub ära.
  Päris suureks hitiks on Waderi suur kastiauto http://www.jukukeskus.ee/ee/shop/laste-manguasjad/S%C3%B5idukid-ja-aksessuaarid/mehaanilised-masinad/wader-veoauto-gigant-55x37x32cm-65000-5900694650008/p27046
  Ja siis peale tavapäraste mänguasjade (pallid, liivakasti asjad) muud polegi. Tunneliga kaks mängutelki on, aga neid pole saanud kehvade ilmade pärast kasutada.

 6. Metsa küll!
  Ma vorpisin ilgelt pika ja ilusa teksti valmis ja kui vajutasin “saada kommentaar”, siis oli kõik kadunud. Mingi reklaam hüppas vahele ja kui selle olin ristist kinni pannud, olin tagasi alguses :(
  Igatahes…Ma ei hakka siia pikalt rohkem kommenteerima, andsid mulle uue blogipostituse jaoks hea idee :D

 7. Nii lahe hoov on teil! :) Ma tahaks kohe jälle laps olla ja mängida seal.
  Andsid mitu head ideed, mida oma aeda lastele teha. Ja Õemängud lehel tegin tellimuse ka. Tänks sooduskoodi eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.